Sobota, 18 marca 2017, 22:32

Piotr Żyła: "Można było pokonać Norwegów"

Piotr Żyła
Piotr Żyła
fot. Tadeusz Mieczyński

Sobotnie zawody drużynowe z pewnością zapadną Piotrowi Żyle głęboko w pamięć. Reprezentant Polski dwukrotnie, w serii próbnej i pierwszej rundzie konkursowej, pobił rekord naszego kraju w długości skoku, ostatecznie ustanawiając go na odległości 245,5 metra. Jego dobra postawa przyczyniła się także do sukcesu całego zespołu, który rywalizację ukończył na drugim miejscu, przegrywając jedynie z reprezentacją Norwegii.

- Moje dzisiejsze skoki ułożyły się od najlepszego do najgorszego. Ten drugi, najdłuższy, wcale nie był najlepszy. Najlepszy był zdecydowanie ten pierwszy, w serii próbnej. Ten był naprawdę bardzo dobry. Skok z pierwszej serii też był okej, ale po prostu belka była trochę wyżej ustawiona, a trzeci nie był idealny na progu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego dnia i pozytywnie zaskoczony. Po wczorajszych skokach trudno było się spodziewać, że da się tutaj skoczyć sto metrów dalej - ze śmiechem komentuje Żyła.

- Dziś był trochę szalony dzień i szalony konkurs, ale dla nas jak najbardziej udany i z tego się cieszymy. Każdy z nas wykonał swoją dobrą robotę. Wszyscy skakali naprawdę bardzo dobrze i daleko. To piękny dzień.

- To bardzo specyficzna skocznia. Wiem, jak trzeba na niej skakać, ale dzisiaj i tak bardzo pomógł mi trening, który odbyliśmy przed południem, kiedy miałem okazję poćwiczyć ruszanie z belki i balans na rozbiegu, bo miałem z tym trochę problemów. Ale ogólnie rzecz biorąc wiedziałem, że tu się nie da tak skakać, a i tak skoczyłem tak wczoraj w kwalifikacjach. Przesadziłem z aktywnością w tym skoku. Przejście za progiem jest tutaj dość ostre i jeżeli nie zrobi się wszystkiego tak, jak należy, to można skończyć tak, jak ja wczoraj. Nic się już potem w locie nie mogło udać, nie było odpowiedniej mocy, pozycji ani rotacji. Dzisiaj od pierwszego skoku było bardzo dobrze, poza tym ostatnim, kiedy przesadziłem w drugą stronę, zostałem za bardzo z tyłu i źle wyszedłem z progu. Ale ogólnie jest elegancko <śmiech>.

- Można było dzisiaj pokonać Norwegów, ale w drugiej serii i Daniel Andre Tande i ja skoczyliśmy słabiej. Wiadomo, że można gdybać. Gdybym ja skoczył lepiej, to mielibyśmy szanse na zwycięstwo, ale równie dobrze Tande mógł oddać lepszy skok. Także jest jak jest, ważne, że drużyny, które zagrażają nam w Pucharze Narodów, zajęły miejsca za nami. My dalej walczymy o dobre skoki, bo o to przecież chodzi – podsumowuje reprezentant Polski.

Korespondencja z Vikersund, Dominik Formela i Tadeusz MieczyńskiMagdalena Celuch, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (17817) ilość komentarzy: (7)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Prosto z MŚwL w Oberstdorfie:

w Lotach
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
27.01.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 16:15
Sobota, godz. 14:45
Sobota, godz. 15:30
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska733
2.FREITAG RichardNiemcy711
3.WELLINGER AndreasNiemcy585
4.TANDE Daniel AndreNorwegia565
5.KRAFT StefanAustria428
12.KUBACKI DawidPolska283
15.ŻYŁA PiotrPolska227
16.HULA StefanPolska208
20.KOT MaciejPolska156
38.WOLNY JakubPolska31
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
17.02.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BARANCEWA AleksandraRosja310
2.JAKOWLEWA LidijaRosja275
3.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria200
4.SZPINIEWA AnnaRosja186
5.JAKOWLEWA MarijaRosja176
9.PAŁASZ MagdalenaPolska84
19.KIL JoannaPolska43
21.KARPIEL KamilaPolska41
33.TWARDOSZ AnnaPolska24
40.RAJDA KingaPolska14
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl