Czwartek, 07 grudnia 2017, 00:37

Piotr Żyła obronił pracę licencjacką

Piotr Żyła
Piotr Żyła
fot. Tadeusz Mieczyński

Jeden z podopiecznych Stefana Horngachera, Piotr Żyła, kilka dni temu obronił pracę licencjacką w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. O swoim osiągnięciu poinformował za pośrednictwem jednego z portalu społecznościowych. Tym samym, 30-letni skoczek, dołączył do innych reprezentantów Polski, którzy mogą poszczycić się wyższym wykształceniem.

Pewność siebie sportowców na przykładzie reprezentacji Polski kadry A w skokach narciarskich - to temat pracy licencjackiej, którą kilka dni temu obronił Piotr Żyła. Wiślanin badał w ten sposób, pod kątem mentalnym, nie tylko siebie, ale również Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota oraz Klemensa Murańkę.

Żyła uzyskał swój tytuł 5 grudnia na wydziale Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie, która znajduje się w Bielsku-Białej. Walczył o niego przez dziewięć lat studiów, które rozpoczął w Wiśle. Po przenosinach uczelni do innej miejscowości, drużynowy mistrz świata z Lahti nie zrezygnował z nauki i zdecydował się na kontynuację studiów.

Cytowany na łamach portalu sportowefakty.wp.pl kanclerz uczelni i promotor zawodnika, Marek Rybiński, zauważa różnice pomiędzy postrzeganiem, znanego z wesołego usposobienia w świecie sportu Żyły, a pośród studentów.

- On ma zupełnie inny wizerunek na uczelni. Jak jest wśród grupy studentów, to lubi pożartować, ale jest całkiem inny niż w wywiadach. To jest taka maska, gdzie on troszkę się broni. Zawsze jest stres i o tym też mówiliśmy na egzaminie. Prywatnie jest zupełnie inny - podsumowuje Rybiński i dodaje, że Piotr Żyła zamierza w najbliższym czasie zdobyć tytuł magistra.

Aktualny mistrz Polski, broniąc swoją pracę licencjacką, dołączył do grona skoczków, którzy mogą pochwalić się wyższym wykształceniem. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, Kamil Stoch, w 2012 roku obronił tytuł magistra Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na tej samej uczelni trzy lata później podobny tytuł uzyskał również Maciej Kot.Marta Wawrzyniak, Źródło: facebook.com/sportowefakty.pl
oglądalność: (6697) ilość komentarzy: (20)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kto wygra Puchar Świata 2017/2018?
Kamil Stoch
Richard Freitag
Andreas Wellinger
Daniel-Andre Tande
Johann Andre Forfang
Nie mam zdania
Głosuj
 1. Kamil Stoch
  99,99%
 2. Andreas Wellinger
  99,99%
 3. Nie mam zdania
  99,99%
 4. Richard Freitag
  99,99%
 5. Daniel-Andre Tande
  99,99%
 6. Johann Andre Forfang
  99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl