Pi±tek, 12 stycznia 2018, 10:43

P¦ w Bad Mitterndorf: Stjernen i Fannemel najlepsi na treningu

Andreas Stjernen
Andreas Stjernen
fot. Tadeusz Mieczyński

Norweg Andreas Stjernen (218,5 m) okazał się najlepszy w pierwszej, za¶ jego rodak, Anders Fannemel (220,5 m) - w drugiej serii treningowej przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu Pucharu ¦wiata w lotach narciarskich w Tauplitz/Bad Mitterndorf (HS235). Pocz±tek eliminacji o 12:10.

Pierwsza seria treningowa została zdominowana przez skoczków z Norwegii i Słowenii, którzy zajęli dziesięć pozycji w gronie trzynastu najlepszych zawodników rundy. Najlepszy okazał się Andreas Stjernen (218,5 m), który minimalnie wyprzedził braci Prevców - Petera (218 m) i Domena (233 m). Czwarty był Niemiec Andreas Wellinger (210 m), a tuż za nim znaleĽli się Robert Johansson (205,5 m) i Stefan Kraft (208 m).

Czołow± dziesi±tkę serii uzupełnili Anders Fannemel (205,5 m), Johann Andre Forfang (205,5 m), Daniel Andre Tande (207 m) oraz Anze Semenic (210,5 m).

Najlepszym Polakiem okazał się Stefan Hula, który jako jedyny z Biało-Czerwonych przekroczył dwusetny metr (208,5 m) i zaj±ł dwunaste miejsce. Szesnasty był Kamil Stoch (197 m), dziewiętnasty Maciej Kot (198,5 m), dwudziesty Dawid Kubacki (192 m), trzydziesty pierwszy Jakub Wolny (190,5 m; rekord życiowy), za¶ trzydziesty siódmy - Piotr Żyła (176,5 m).

Oprócz Jakuba Wolnego, nowe rekordy życiowe ustanowili Austriak Florian Altenburger (198,5 m) oraz Estończyk Martti Nomme (147,5 m).

Podczas serii wielokrotnie zmieniano długo¶ć rozbiegu. Zawodnicy oddawali próby z 20., 17., 15., 14. i 13. belki startowej.

Drugi trening również należał do Norwegów. Najlepszy okazał się tym razem Anders Fannemel (220,5 m), za¶ drugie miejsce zaj±ł Robert Johansson (216 m). Tuż za nimi sklasyfikowani zostali bracia Domen (226 m) i Peter (219 m) Prevc. Kolejne dwie lokaty zajęli zawodnicy gospodarzy - Stefan Kraft (212 m) i Manuel Poppinger (218 m).

W czołowej dziesi±tce serii treningowej znaleĽli się również Andreas Stjernen (207 m), Johann Andre Forfang (212 m), Noriaki Kasai (217 m) i Andreas Wellinger (204 m).

Lider Pucharu ¦wiata, Kamil Stoch po skoku na 198 metr zaj±ł czternaste miejsce. Szesnasty był Maciej Kot (211 m), osiemnasty Stefan Hula (194,5 m), dwudziesty pierwszy Dawid Kubacki (186,5 m), dwudziesty drugi Piotr Żyła (187 m), natomiast czterdziesty szósty - Jakub Wolny (162 m).

Ponownie rekord życiowy poprawił Martti Nomme. Reprezentant Estonii tym razem uzyskał odległo¶ć 158,5 m.

Drug± rundę treningow± przeprowadzono z 14., 15., 16., 17. i 18. platformy.

Pocz±tek kwalifikacji o 12:10. Transmisja w Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli ¶ledzić za po¶rednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki I treningu P¦ w Bad Mitterndorf (HS235); 12.01.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 47 STJERNEN Andreas 218.5 14 99.3 -8.1 167.8
2 43 PREVC Peter 218.0 14 99.0 -8.6 166.7
3 22 PREVC Domen 233.0 17 99.5 -10.2 166.2
4 58 WELLINGER Andreas 210.0 13 98.9 -6.5 164.7
5 51 JOHANSSON Robert 205.5 13 99.0 -4.2 161.6
6 55 KRAFT Stefan 208.0 13 98.2 -8.9 159.9
7 54 FANNEMEL Anders 205.5 13 98.7 -6.2 159.6
8 53 FORFANG Johann Andre 205.5 13 98.4 -6.9 158.9
9 57 TANDE Daniel Andre 207.0 13 98.8 -8.9 158.7
10 37 SEMENIC Anze 210.5 14 98.4 -7.9 158.4
11 38 BARTOL Tilen 210.0 14 98.1 -7.6 158.1
12 45 HULA Stefan 208.5 14 98.6 -8.8 155.1
13 28 JELAR Ziga 211.5 15 98.7 -9.8 152.0
14 29 KASAI Noriaki 211.5 15 97.9 -9.9 151.9
15 26 POPPINGER Manuel 214.0 15 98.8 -13.0 151.8
16 59 STOCH Kamil 197.0 13 97.7 -4.6 151.0
16 52 EISENBICHLER Markus 197.0 13 97.7 -4.6 151.0
18 32 SCHLIERENZAUER Gregor 209.5 15 98.9 -11.8 147.6
19 42 KOT Maciej 198.5 14 98.6 -6.3 145.6
20 50 KUBACKI Dawid 192.0 13 98.4 -4.5 145.1
21 44 LEYHE Stephan 197.0 14 99.4 -9.2 140.9
22 49 DAMJAN Jernej 194.5 14 98.3 -7.3 139.8
23 40 GRANERUD Halvor Egner 191.0 14 99.2 -5.9 137.0
24 18 VASSILIEV Dimitry 225.5 20 100.8 -13.8 136.8
25 36 PASCHKE Pius 198.5 15 98.8 -9.5 136.7
26 31 AIGNER Clemens 196.5 15 98.5 -10.1 133.7
27 30 KOBAYASHI Ryoyu 195.0 15 98.5 -9.4 132.6
28 35 TAKEUCHI Taku 194.0 15 98.3 -9.5 131.3
29 56 KOBAYASHI Junshiro 182.5 13 97.6 -10.4 127.8
30 41 AMMANN Simon 182.0 14 98.4 -6.9 125.2
31 27 WOLNY Jakub 190.5 15 98.5 -12.2 124.4
32 10 INSAM Alex 203.5 20 101.2 -3.7 120.5
33 39 HAYBOECK Michael 178.0 14 99.3 -7.6 119.7
34 9 SCHULER Andreas 202.5 20 100.8 -4.3 118.7
35 34 HUBER Daniel 183.5 15 98.1 -11.4 116.8
36 15 WANK Andreas 204.5 20 101.6 -8.8 116.6
37 46 ZYLA Piotr 176.5 14 97.8 -9.5 116.0
38 1 BOYD-CLOWES Mackenzie 208.5 20 100.4 -14.4 115.8
39 11 HLAVA Lukas 200.5 20 100.4 -7.6 113.0
40 12 ALTENBURGER Florian 198.5 20 100.4 -7.1 111.1
41 6 ZOGRAFSKI Vladimir 196.5 20 98.8 -8.8 107.0
42 23 PEIER Killian 171.5 15 99.1 -8.8 105.0
43 14 AHONEN Janne 194.0 20 101.0 -8.1 104.7
44 25 KORNILOV Denis 171.5 15 99.5 -9.2 104.6
45 3 NAZAROV Mikhail 198.0 20 100.2 -13.5 104.1
46 21 BICKNER Kevin 192.5 17 99.8 -7.3 103.7
47 24 RHOADS William 170.5 15 98.5 -10.1 102.5
48 5 GLASDER Michael 195.5 20 100.3 -14.0 100.6
49 48 GEIGER Karl 162.0 14 99.1 -9.4 98.7
50 19 COLLOREDO Sebastian 194.5 17 99.2 -15.3 98.1
51 33 DESCHWANDEN Gregor 163.5 15 98.1 -11.1 93.1
52 20 DESCOMBES SEVOIE Vincent 188.0 17 98.9 -14.1 91.5
53 13 KOZISEK Cestmir 182.5 20 100.3 -8.4 90.6
54 8 HAUER Joachim 159.0 20 100.0 -5.0 65.8
55 7 ROMASHOV Alexey 160.5 20 99.7 -8.4 64.2
56 16 NOMME Martti 147.5 20 100.5 -7.8 49.2
57 17 ZHAPAROV Marat 145.5 20 100.1 -9.2 45.4
2 MUMINOV Sabirzhan DNS
4 SAKALA Filip DNS

Wyniki II treningu P¦ w Bad Mitterndorf (HS235); 12.01.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 54 FANNEMEL Anders 220.5 14 98.8 -6.0 144.3
2 51 JOHANSSON Robert 216.0 14 99.2 -3.3 141.6
3 22 PREVC Domen 226.0 15 99.0 -10.9 140.3
4 43 PREVC Peter 219.0 14 99.0 -9.2 139.3
5 55 KRAFT Stefan 212.0 14 98.7 -5.8 134.3
6 26 POPPINGER Manuel 218.0 15 98.7 -7.5 134.1
7 47 STJERNEN Andreas 207.0 14 99.3 -0.3 133.8
8 53 FORFANG Johann Andre 212.0 14 98.7 -6.5 133.6
9 29 KASAI Noriaki 217.0 15 98.4 -10.1 130.3
10 58 WELLINGER Andreas 204.0 14 99.4 -2.2 128.3
11 57 TANDE Daniel Andre 202.0 14 99.2 -2.9 125.2
11 37 SEMENIC Anze 215.0 18 100.3 4.0 125.2
13 41 AMMANN Simon 217.5 16 99.2 -10.5 125.0
14 59 STOCH Kamil 198.0 14 98.2 -2.0 121.3
15 28 JELAR Ziga 208.5 15 98.5 -9.5 120.7
16 42 KOT Maciej 211.0 16 99.2 -10.4 117.3
17 44 LEYHE Stephan 197.0 14 99.4 -8.1 114.0
18 45 HULA Stefan 194.5 14 98.7 -5.2 113.9
19 32 SCHLIERENZAUER Gregor 198.5 15 99.1 -7.1 111.1
20 39 HAYBOECK Michael 207.5 18 100.7 -1.7 110.5
21 50 KUBACKI Dawid 186.5 14 98.8 -0.6 108.9
22 46 ZYLA Piotr 187.0 14 98.1 -2.9 107.2
23 38 BARTOL Tilen 200.5 18 99.9 1.4 105.2
24 21 BICKNER Kevin 207.0 17 100.0 -13.1 104.1
25 30 KOBAYASHI Ryoyu 194.0 15 98.5 -10.1 102.7
26 49 DAMJAN Jernej 179.5 14 98.2 -0.9 100.2
27 40 GRANERUD Halvor Egner 201.5 18 100.5 -4.9 100.1
28 31 AIGNER Clemens 190.0 15 99.0 -10.1 97.9
29 36 PASCHKE Pius 188.5 18 100.3 5.2 94.6
30 19 COLLOREDO Sebastian 195.0 17 99.5 -9.2 93.6
31 12 ALTENBURGER Florian 170.0 15 99.0 6.1 90.1
32 52 EISENBICHLER Markus 173.0 14 98.2 -4.5 88.8
33 15 WANK Andreas 184.5 17 100.4 -2.7 87.5
34 20 DESCOMBES SEVOIE Vincent 191.0 17 99.7 -13.1 84.9
35 3 NAZAROV Mikhail 181.5 15 98.7 -13.5 84.3
36 14 AHONEN Janne 180.0 17 99.8 -1.2 83.6
37 1 BOYD-CLOWES Mackenzie 182.0 15 99.1 -15.7 82.7
38 7 ROMASHOV Alexey 173.5 15 98.0 -8.1 80.1
39 13 KOZISEK Cestmir 172.0 17 99.6 -0.4 74.8
40 9 SCHULER Andreas 161.5 15 98.6 -0.1 73.7
41 10 INSAM Alex 158.5 15 99.4 3.0 73.2
42 48 GEIGER Karl 154.5 14 99.2 1.2 72.3
43 56 KOBAYASHI Junshiro 156.5 14 98.2 -4.8 68.7
44 5 GLASDER Michael 167.5 15 98.3 -12.4 68.6
45 24 RHOADS William 163.0 15 98.7 -7.3 68.3
46 27 WOLNY Jakub 162.0 15 98.8 -7.5 66.9
47 11 HLAVA Lukas 146.0 15 98.6 4.9 60.1
48 23 PEIER Killian 155.0 15 99.0 -9.1 56.9
49 16 NOMME Martti 158.5 17 99.7 -3.9 55.1
50 25 KORNILOV Denis 151.0 15 99.0 -7.8 53.4
51 33 DESCHWANDEN Gregor 141.0 15 97.8 -2.6 46.6
52 35 TAKEUCHI Taku 133.0 15 98.9 6.4 46.0
53 8 HAUER Joachim 139.5 15 98.0 -5.2 42.2
54 34 HUBER Daniel 129.0 15 98.7 4.7 39.5
55 6 ZOGRAFSKI Vladimir 136.0 15 97.4 -8.1 35.1
56 17 ZHAPAROV Marat 129.0 17 99.6 -6.5 17.1
2 MUMINOV Sabirzhan DNS
4 SAKALA Filip DNS
18 VASSILIEV Dimitry DNS


Adam Bucholz, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (32840) ilo¶ć komentarzy: (156)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Prosto z M¦wL w Oberstdorfie:

w Lotach
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oberstdorf HS235
20.01.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:10
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska733
2.FREITAG RichardNiemcy711
3.WELLINGER AndreasNiemcy585
4.TANDE Daniel AndreNorwegia565
5.KRAFT StefanAustria428
12.KUBACKI DawidPolska283
15.ŻYŁA PiotrPolska227
16.HULA StefanPolska208
20.KOT MaciejPolska156
38.WOLNY JakubPolska31
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
20.01.2018
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja180
2.BARANCEWA AleksandraRosja150
3.JAKOWLEWA MarijaRosja130
4.SZPINIEWA AnnaRosja100
4.KRAMER MaritaAustria100
8.PAŁASZ MagdalenaPolska65
13.KIL JoannaPolska43
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl