Poniedziałek, 18 stycznia 2010, 13:19

Narty Party w klubie Ampstrong (aktualizacja)

Ville Kantee
Ville Kantee
fot. Karolina Osenka

Fińscy skoczkowie zagrają koncert podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem.

Zespół The Kroisos, który tworzą wielokrotni reprezentanci Finlandii w skokach narciarskich: Jussi Hautamäki (bas) i Ville Kantee (teksty, muzyka, gitara, wokal), a także Olli Happonen (perkusja) oraz Jarkko Saapunki (teksty, muzyka, gitara) wystąpi w klubie Ampstrong 22 i 23 stycznia.

Sportowe osiągnięcia muzyków nie budzą wątpliwości. Ville Kantee dwukrotnie wygrywał zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Jussi Hautamäki skakał w reprezentacji Finlandii ponad 10 lat. Jarkko Saapunki, obecnie trener klubowy oraz osobisty szkoleniowiec czołowych zawodników Pucharu Świata (Matti Hautamäki, Janne Happonen, Arttu Lappi) międzynarodową karierę sportową rozpoczynał jako jeden z najbardziej obiecujących fińskich skoczków narciarskich swojego pokolenia. Olli Happonen to także wielokrotny reprezentant Finlandii w skokach narciarskich, który (w składzie: Olli Happonen, Janne Ahonen, Risto Jussilainen, Janne Väätäinen) trzykrotnie zdobywał złoto w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Grupa The Kroisos gra mieszankę tradycyjnego amerykańskiego punka ze szczyptą skandynawskiego metalu. W tekstach autorstwa Kantee i Saapunki rzeczywistość potraktowana jest z dużym przymrużeniem oka. Sam zespół określa swoją muzykę, jako Crap Rock. 26 maja 2009 The Kroisos wydał swoją pierwszą płytę długogrającą: Panda Eyes; która jest próbą odnalezienia muzycznej tożsamości w środowisku sportowym. Koncert w klubie Ampstrong będzie pierwszym występem zespołu w ramach planowanej na rok 2010 trasy europejskiej. W Zakopanem The Kroisos będzie promował płytę Panda Eyes.

Muzycy pracują także nad nowym albumem, którego pierwsze utwory usłyszymy podczas koncertów, a cały krążek - być może już w kwietniu tego roku.

Podczas ekskluzywnej dwudniowej imprezy zatytułowanej Narty Party, czyli After Party Pucharu Świata w klubie Ampstrong wystąpią również znani polscy DJ-e: Igor, Benito i Prescot. Oprawę wizualną natomiast zapewnią związani z klubem VJ-e. Klub "Ampstrong" rozpoczął działalność w 2001 roku. Jest jedynym miejscem w Zakopanem i jednym z niewielu w południowej Polsce prezentującym najlepsza muzykę elektroniczną i niezależną graną przez najbardziej znanych didżejów oraz zespoły z Polski i z całej Europy. W czerwcu 2002 roku opiniotwórczy tygodnik Newsweek uznał Ampstrong za jedno z najlepszych miejsc w Polsce, w których promuje się kulturę niezależną. Aranżację wnętrza klubu wykonali absolwenci warszawskiej ASP.

Ampstrong jest obowiązkowym punktem wizyty w Zakopanem, dla niektórych głównym powodem, żeby się tam wybrać.

Puchar Świata w skokach narciarskich to rozgrywany corocznie cykl zawodów. W Zakopanem odbywa się od roku 1980. Przegląd sportowy uznał to wydarzenie za najlepszą imprezę sportową w Polsce w roku 2003. W czasie trwania konkursu miasto przeżywa oblężenie turystów z całego świata. Atmosfera podczas zawodów jest niepowtarzalna.

Fani tego sportu mogą się o tym przekonać osobiście w dniach 22 i 23 stycznia 2010 roku. Więcej informacji o zespole The Kroisos: www.myspace.com/thekroisos oraz www.the-kroisos.com. Więcej informacji o klubie Ampstrong: www.ampstrong.org.pl

Bilety na koncert The Kroisos w cenie 25 pln już do kupienia na stronie
bileterii Eventim pod adresem:

http://www.eventim.pl/portal/pl/muzyka/rock_pop/kroisos/66340/Redakcja, Źródło: informacja prasowa
oglądalność: (18262) ilość komentarzy: (34)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl