Na żywo:
 • LETNI_COC | Rasnov | pierwsza seria konkursowa

  09:00 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Środa, 29 września 2010, 09:36

Pomóż skoczniom w Wiśle i wygraj plastron Małysza!

Adam Małysz z projektem skoczni w Wiśle Centrum
Adam Małysz z projektem skoczni w Wiśle Centrum
fot. Natalia Konarzewska

Adam Małysz już kilkakrotnie apelował o szybki remont skoczni w Wiśle-Centrum. Kompleks należący do KS Wisły Ustronianki jest w opłakanym stanie. Teraz skoczek włącza się do nowej inichatywy, która pomoże zebrać pieniądze na ten cel.

"Te skocznie są w tak fatalnym stanie, że chce mi się płakać, jak na nie patrzę. Remont jest pilnie potrzebny" uważa Adam Małysz. O kondycji obiektów, na których Adam oddawał swoje pierwsze skoki, pisaliśmy już wiele razy. Również o remoncie który zakłada właściwie budowę trzech zupełnie nowych obiektów.

W pozyskanie pieniędzy zaangażował się prócz klubu, PZN-u i Adama Małysza również burmistrz Wisły Andrzej Molin. "Na razie mamy ustną obietnicę pana marszałka Bogusław Śmigielskiego, że w przyszłorocznym budżecie sejmiku województwa śląskiego znajdzie się na ten cel milion złotych. Początkowo cały remont miał kosztować około miliona złotych. Wtedy zaplanowaliśmy, że koszty po około 1/3 mogłyby pokryć ministerstwo, województwo i gmina. Jednak teraz koszt wzrósł do około 3 milionów. Gminę nie stać na taki wydatek, ale myślę, że uda mi się przekonać Radę Gminy, by uchwaliła na ten cel 200, może 300 tysięcy" – powiedział burmistrz.

Ale oprócz środków z budżetu, klub postanowił zorganizować publiczną zbiórkę na ten cel. "Założyliśmy specjalne konto. Zachęcamy wszystkich kibiców, którzy zechcą wesprzeć klub finansowo w tym remoncie, by nam pomogli. Można wpłacać dowolne kwoty, choćby po kilka złotych. Te skocznie są niezbędne do szkolenia młodzieży a w tej chwili są już po prostu niebezpieczne. Na największej w tym roku nikt nie skakał, bo nie spełnia żadnych wymogów bezpieczeństwa" – powiedział prezes Wisły Ustronianki Janusz Tyszkowski.

Wiceprezes Donat Zniszczoł obiecał: "Wśród osób, które wespr.ą nas finansowo, choćby najdrobniejszą kwotą, zostaną rozlosowane nagrody: plastron z autografem Adama Małysza i darmowe bilety na konkursy skoków w Wiśle. Poza tym każda wpłata zostanie jakoś uhonorowana – jeszcze sie zastanawiamy, czy to będa jakieś cegiełki czy podziękowania w formie certyfikatu uczestnictwa w budowie skoczni" - powiedział Zniszczoł.

"Walczymy o te skocznie, bo to bardzo ważna rzecz. Mam nadzieję, że każdy prawdziwy kibic skoków narciarskich chętnie jakąś symboliczną kwotę tam wpłaci. To naprawdę nie muszą być duże pieniądze, każdy może to zrobić i nam pomóc. Wystarczyłoby, żeby 3% Polaków wpłaciło tam po 3 złote, to skocznie bez żadnych innych środków byśmy wybudowali! Tak działają największe fundacje w Polsce – powiedział Adam Małysz".

Klub planuje też inwestycję na swoim drugim obiekcie, w Łabajowie. Ma powstać tam nowa wieża najazdowa. "Cofamy progi o dwa metry, dzieki temu będzie nowocześniejszy profil - zgodny z nowymi wytycznymi FIS. Rozmiary obu skoczni zwiększą się również o około dwa metry. Następna rzecz to będzie przeciwstok, ale na to z powodów finansowych też musimy poczekać" - powiedział Donat Zniszczoł, wiceprezes odpowiedzialny za sekcję skoków narciarskich.

Łabajów to już ostatnia skocznia w Beskidach, której zeskok przecina droga. Wcześniej tak było w Biłej (zakmnięta), oraz na Skalitem i na Malince (przebudowane).

Marcin Hetnał

Jeśli chcesz wspomóc młodych skoczków z Wisły i przyczynić się do remontu skoczni a także wygrać plastron z autografem Adama Małysza, wpłać pieniądze na konto:
50105010961000009075832379 (ING Bank Śląski)
odbiorca:
Wiślańskie Towarzystwo Sportowe
z dopiskiem „Na remont skoczni w Wiśle-Centrum”
Marcin Hetnał, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (12755) ilość komentarzy: (11)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Whistler HS106
07.12.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia382
2.KRIZNAR NikaSlowenia380
3.KARPIEL KamilaPolska237
4.GOERLICH LuisaNiemcy206
5.LEMARE LeaFrancja180
6.TWARDOSZ AnnaPolska141
7.RAJDA KingaPolska135
15.PAŁASZ MagdalenaPolska90
23.CIEŚLAR PaulinaPolska61
29.HARSCHE KatarzynaPolska48
55.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Czy Dawid Kubacki wygra klasyfikację generalną LGP 2017?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
 1. Tak
  99,99%
 2. Nie
  99,99%
 3. Nie mam zdania
  99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl