Wtorek, 09 grudnia 2003, 13:37

Polskie mleko w Trondheim

Sven Hannawald
Sven Hannawald
Oglądając transmisję telewizyjną konkursu w Trondheim, ze zdumieniem wpatrywaliśmy się w plastrony skoczków. Nad numerem zawodnika widniał czerwony napis na niebieskim tle: "Doskonałe mleko". Tak zwyczajnie i swojsko, po polsku. To samo hasło reklamowe było obecne na transparentach rozpiętych wokół skoczni.

Niedawno opisywaliśmy reklamę polskiego mleka przez fińskiego skoczka Veli-Matti Lindstroema, mistrza świata juniorów. Przedsięwziecie to okazało się sukcesem, dlatego polskie mleczarnie wraz z norweską wytwórnią opakowań postanowiły zostać sponsorem głównym imprezy Pucharu Świata. Dlaczego jednak padło na Trondheim, a nie na polskie Zakopane? Tę kwestie wyjaśnił Sylwester Podgórski z działu marketingu mleczarni:

- "Oceniając propozycje Zakopanego, mogę powiedzieć, że tutaj wydaliśmy zdecydowanie mniej niż w Polsce oraz mniej niż na innych skoczniach Pucharu Świata. Liczyło się też to, że zawody odbywają się w kraju naszego producenta opakowań. A chcemy po prostu kształtować świadomość Polaków, że jest u nas w kraju dobre świeże mleko pasteryzowane, w kartonach. Lindstroem, który jest fanem mleka, uznał, że polski wyrób godny jest promowania. Nie wstydzi się go."

Dla polskiego sponsora nieistotnym był fakt niewielkiej ilości widzów na norweskim konkursie. Dla strategów firmy liczyła sie jedynie olbrzymia widownia telewizyjna w całej Europie, a w szczególności w Polsce. Miliony Polaków przez kilka godzin oglądały zawody, wpatrując się w postacie skoczków zaopatrzonych w polskie napisy na strojach.

Veli-Matti Lindstroem nie krył zadowolenia z działań sponsora. W krótkiej rozmowie z dziennikarzem Superexpressu powiedział, że czuje się dobrze i ma nadzieję, że tak pozostanie już do końca sezonu.
- "Osiągnąłem może osiemdziesiąt procent formy. Ta najwyższa powinna być podczas mistrzostw świata w lotach."

Faworyci Veli-Matti Lindstroema to Janne Ahonen, Matti Hautamaeki. A on sam? Być może. Młody, sympatyczny Fin cieszy sie dużym powodzeniem wśród dziewcząt. Dostaje wiele listów właśnie z Polski:

- "Tak, nawet sporo listów. Przychodzą do fińskiej federacji narciarskiej. Propozycji małżeństwa nie było. Ja mam dziewczynę. Nazywa się Mona Lisa i ma oczy jak ta z obrazu."

Czy reklama polskiego mleka odniesie sukces - o tym przekonamy sie już wkrótce. W każdym razie zachęcamy wszystkich do picia tego smacznego i zdrowego napoju, wszak wiadomo, że polskie mleko jest doskonałe i najlepsze, a na dodatek - reklamowane przez najlepszych skoczków świata na zawodach w Trondheim.


Jaala, Źródło: Superexpress
oglądalność: (10623) ilość komentarzy: (18)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kto wygra Puchar Świata 2017/2018?
Kamil Stoch
Richard Freitag
Andreas Wellinger
Daniel-Andre Tande
Johann Andre Forfang
Nie mam zdania
Głosuj
 1. Kamil Stoch
  99,99%
 2. Andreas Wellinger
  99,99%
 3. Nie mam zdania
  99,99%
 4. Richard Freitag
  99,99%
 5. Daniel-Andre Tande
  99,99%
 6. Johann Andre Forfang
  99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl