Wtorek, 17 lutego 2004, 06:30

Rozejm w wojnie o Mateusza Rutkowskiego

Mateusz Rutkowski
Mateusz Rutkowski
W małej wojnie między Ustronianką i PZN z jednej strony, a Eddim Federerem z drugiej - na razie zawarto rozejm. W tym sezonie Mateusz Rutkowski nie podpisze kontraktu reklamowego. Stało się tak za namową trenera Heinza Kuttina.

Od momentu, kiedy rozpoczęła się znakomita passa startowa Mateusza Rutkowskiego, czyli od czasu pamiętnych Mistrzostw Świata Juniorów w Stryn, skąd przyjechał ze złotym i srebrnym medalem, zaczął się szturm na jego osobę. Młody zawodnik, dotad nieznany, niezauważany przez media, nagle stał się centralną postacią bitwy o możliwość podpisania kontraktu reklamowego.

Do akcji, tuż przed Willingen, wkroczyli menedżerowie firm i rozpoczęło się kuszenie Mateusza. Energicznie zabiegała o życzliwość zawodnika "Ustronianka" - firma produkująca wodę mineralną, której logo noszą na kaskach nasi skoczkowie. W zamian za 5 - letnią reklamę, 17-letni zawodnik miał otrzymać samochód (fiat panda) oraz - miesięczną pensję w wysokości trzech stypendiów olimpijskich (ok. 7 tys. zł). Tę propozycję popierał PZN.

Eddi Federer, który z kolei jest menedżerem Adama Małysza, również nie pozostał bierny wobec zaistniałej sytuacji. Niektóre serwisy narciarskie, kilka dni temu ogłosiły, jakoby Mateusz już znalazł się w teamie Eddiego, za namową Adama.

Zamieszanie wokół młodego skoczka nie wpływało dobrze na sprawę przygotowań do indywidualnego konkursu w Willingen. Mateusz, targany watpliwościami, kuszony z prawa i z lewa, nie mógł się skupić na tym, co robić powinien: spokojnie trenować.

Kiedy występ w konkursie indywidualnym skończył się totalną kleską dla młodego mistrza świata juniorów - wkroczył do akcji trener Heinz Kuttin. To za jego namową Mateusz powiedział wszystkim potencjalnym chętnym do podpisania kontraktu - Nie - do końca sezonu.

Sam trener nie krył krytycznego nastawienia do zaistniałej sytuacji: „Mateuszowi brakowało ostatnio spokoju. Przedstawiciele kilku firm nachodzili go w domu, kusili samochodem, żeby tylko podpisał z nimi kontrakt. Jak tu myśleć o skakaniu.”

Trener Kuttin skarżył się, że młody zawodnik był tak rozkojarzony, że niemal zapomniał o tym, że przede wszystkim powinien dobrze wykonywać swoją pracę.

Na szczęście zdrowy rozsadek zwyciężył. Do końca sezonu młody skoczek będzie mógł potwierdzić, ile jest wart, a przede wszystkim, będzie wreszcie spokojnie przygotowywał się do kolejnych konkursów, a przecież przed nami są Mistrzostwa Świata w lotach, na skoczni mamuciej w Planicy. Dla Mateusza Rutkowskiego wielka przygoda z narciarstwem dopiero się rozpoczyna. Przed nim wiele lat ciężkiej pracy, treningów, startów w poważnych konkursach. Niespełnionych nadziei w polskim sporcie było wiele, przykłady można mnożyć. Wierzyć tylko należy, że rozsądek trenerów, a i samego zawodnika, będzie najlepszą gwarancją, że z mistrza juniorów wyrośnie kiedyś mistrz świata seniorów.

na podstawie: ŻW, onet


Jaala, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8121) ilość komentarzy: (12)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl