Niedziela, 16 lipca 2017, 00:15

Kamil Stoch: "Skoki to na szczęście zimowa dyscyplina"

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch starty w Letnim Grand Prix 2017 rozpoczął od falstartu. Zawodnik zamykający listę startową pierwszej serii uzyskał 119 metrów, co dało mu dopiero 31. pozycję, odbierając prawo startu w rundzie finałowej. Jak dwukrotny mistrz olimpijski skomentował dzień w Wiśle Malince?

- Jest dużo goryczy. To bardzo przykra sytuacja, ale z drugiej strony nie wali mi się świat. To dopiero pierwszy konkurs, a do tego latem. Widzę, że mam jeszcze sporo pracy przed sobą, aby ustabilizować swoje skoki. Powoli będę kontynuował pracę - zapowiada Stoch.

Co było powodem krótszego skoku? - Cała energia poszła w próżnię, zamiast trafić w próg. Z tego powodu wyleciałem dwa metry niżej niż zazwyczaj. Z takiego wyjścia z progu nie było szans odlecieć dalej.

Z jakimi wnioskami mistrz świata z 2013 roku opuści Beskidy? - Mam mieszane uczucia. W piątek oddawałem naprawdę solidne skoki, z których byłem zadowolony, a do tego byłem częścią drużyny, która wygrała zawody. Tym razem dostałem kopa w tyłek, aby nie trzymać głowy za wysoko, chociaż uważam, że i tak jej nie trzymam. Przyjmuję to jako lekcję i dodatkową motywację do jeszcze bardziej wzmożonego wysiłku.

- Nie można rozpaczać. Takie sytuacje się zdarzają i trudno. Ważne, że pozostali Polacy walczą w dalszym ciągu. Mamy kilku zawodników na najwyższym poziomie i oni dają radość kibicom - dodaje 30-latek.

- Na ogół początki lata mi nie leżą, ale na szczęście skoki to zimowa dyscyplina. Pozytywnie patrzę w przyszłość, ale i ze świadomością dużego wysiłku, który muszę włożyć w treningi. W kolejnych zawodach postaram się skakać lepiej niż w Wiśle - zakończył podopieczny Stefana Horngachera.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela

Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8844) ilość komentarzy: (45)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Prosto z PŚ w Ruce
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Czy Polska utrzyma prowadzenie w Pucharze Narodów po PŚ w Ruce?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl