Wtorek, 05 października 2004, 17:26

Po sezonie letnim - przed zimowym

Przed sezonem
Przed sezonem

Obecnie znajdujemy się w okresie pomiędzy sezonem letnim a zimowym. To zarazem czas pewnego maleńkiego podsumowania - po pierwszym etapie pracy trenerów Kuttina i Kruczka. Oczywiście musimy mieć na uwadzę fakt, iż po sezonie letnim nie należy wystawiać decydujących opinii, ponieważ wiadomo, że lato rządzi się swoimi prawami i to tylko namiastka prawdziwej rywalizacji (jaka ma miejsce w zimie).

Można na pewno stwierdzić, że lato było dla nas udane. Świetna forma Adama Małysza w całym cyklu i trzecie miejsce drużyny w jednym z konkursów, pojedyncze miejsca partnerów Adama z ekipy w czołowej trzydziestce to z pewnością wiele - w porównaniu z minioną zimą. Widać duże ożywienie w polskiej drużynie i pewien błysk, którego już od dawna (konkretnie od lata 2002) nie było widać. Mamy więc pełne prawo liczyć, że w zimie bedzię równie dobrze, a nawet lepiej - oznacza to w rzeczywistości tyle, że wreszcie będziemy mogli przed skoczkami stawiać poważne wymagania wynikowe. W przeciwieństwie do sytuacji, która miała miejsce w latach ubiegłych kiedy to z każdym kolejnym sezonem wymagania były coraz niższe - niestety, trzeba przyznać szczerze, to było żenujące...

Nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle interesująco. Będziemy mieli MŚ w Oberstdorfie, Turniej Czterech Skoczni, Puchar Świata w Zakopanem. Jeśli chodzi o Turniej to bardzo ciekawi jesteśmy jak przygotują się do walki w nim nasi reprezentanci. Większość z kibiców napewno ma (w wyniku ostatnich trzech lat) bardzo przykre wspomnienia z nim związane - polscy skoczkowie wypadali w nim wprost fatalnie, nawet gorzej niż w Pucharach Świata... Chyba nadszedł wreszcie czas na porządny występ - tak jak w czasach sezonów 96/97, czy 00/01... Jeśli Adam Małysz w Turnieju 2005 znajdzie się na podium, a w każdym z konkursów pozostały polski zawodnik (przynajmniej jeden) wejdzie do trzydziestki to występ będzie udany.

W mistrzostwach świata, żeby rezultaty naszych skoczków uznać za udane, Adam Małysz powinien zdobyć medal, a któryś z pozostałych zawodników wejść do 15 w jednym z konkursów. Drużynowo mamy szanse na piątą lokatę.

W Pucharze Świata w Zakopanem, podobnie jak i we wszystkich konkursach sezonu, należy oczekiwać trzech polskich skoczków w trzydziestce. W ogólnej punktacji na pewno Adam Małysz powinien walczyć o Kryształową Kulę, a pozostali członkowie kadry A - o uplasowanie się w trzydziestce klasyfikacji generalnej.
Wydaje się, że jeśli powyższe wyniki zostaną w większości zrealizowane to będziemy mogli powiedzieć, iż jesteśmy spokojni o polskie skoki w najbliższej przyszłości. Jest to ważne patrząc zwłaszcza pod kątem Igrzysk w Turynie. Będzie to przecież dla polskich skoków wydarzenie szczególne bowiem Adam Małysz zadecyduje po nich czy będzie kontynuować swoje starty.

My możemy mu życzyc, aby zrealizował zamierzenie i startował - wzorem Jensa Weissfloga - jak długo będzie w stanie...
A zatem - życzymy wszystkim skoczkom śnieżnej i mroźnej (ale z umiarem) zimy w rozpoczynającym się już za niecałe dwa miesiące sezonie 2004/2005.Espen, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8400) ilość komentarzy: (17)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl