Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl
Czwartek, 14 maja 2009, 12:13

Ammann i Kuettel mają swoje skocznie

Skocznia w Einsiedeln
Skocznia w Einsiedeln
fot. Damian Pietrzak

12. maja oficjalnie ochrzczone zostały dwie większe skocznie w Einsiedeln. Będą nosić imona Simona Ammanna i Andreas Küttela, który urodził się właśnie w Einsiedeln.

Dwóch najlepszych szwajcarskich skoczków ostatnich lat, będzie teraz posiadać skocznie własnego imienia. Duża skocznia (K 105 HS 117) nazywa się Andreas Küttel-Schanze, a normalna (K 70 HS 77) - Simon Ammann-Schanze.

Chrzest odbył się na wzgórzu, na którym stoją skocznie. Skoczkowie, na wzór chrzcin statków, odsłonili tablicę z nazwami skoczni, a następnie rozbili butelki szampana.

Wójt powiatu Einsiedeln, Beat Bisig podkreślił jakie znaczenie dla regionu mają skoki w Einsiedeln, i był zadowolony z nowego impulsu do pracy. "Bardzo się cieszę, że dwóch najlepszych skoczków narciarskich w Szwajcarii jest w tak bliskich relacjach z naszą wsią, a teraz mają własne skocznie" powiedział Bisig.

Szwajcarzy są następnymi, po Adamie Małyszu, aktualnie skaczącymi skoczkami, posiadającymi skocznię własnego imienia. 27 wrześnie 2008 Adam Małysz został patronem dużej skoczni w Wiśle-Malince.


Tomasz Medyński, źródło: Swiss-ski.ch/informacja własna
oglądalność: (6089) ilość komentarzy: (39)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Ojciec Marek (*p49.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 15:47

-

@fan_małysza

Czy aby na pewno wszędzie?

tiny.pl/zvkx

tiny.pl/zvkq
fan_Małysza (*e32.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 14:42

-

Do Ojciec Marek

Fajnie,że to napisałeś bo wszędzie piszą co innego.
Ojciec Marek (*220.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 13:50

-

@mój poprzedni post
Przepraszam najmocniej, w pucharze KOP sumuje się tylko ilość metrów zdobytch na mamutach.
Ojciec Marek (*220.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 13:49

-

@fan_Małysza
Puchar KOP nie ma nic wspólnego z małą kryształową kulą za loty! Puchar KOP otrzymuje zawodnik, który w sumie skoczył najwięcej metrów na wszystkich zawodach(nie tylko na mamutach), a PŚ w lotach dostaje ten zawodnik, który w konkursach na mamutach uzbierał najwięcej punktów PŚ. Małą kulę za loty przyznaje FIS, a puchar KOP Międzynarodowa Federacja Lotów Narciarskich.
fan_Małysza (*e32.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 13:43

-

Zasłużyli na to swoimi dokonaniami w zawodach Pucharu Świata
Simon Ammann
- 2 krotny Mistrz Olimpijski
- Mistrz Świata
- Wicemistrz Świata
- Brązowy medalista Mistrzostw Świata
- 3 miejsce w Pucharze KOP(dawniej Puchar Świata w Lotach)
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
- 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
- trzykrotnie 3ci w klasyfikacji generalnej Turnieju Nordyckiego
- 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni
- 8 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata
- 36 razy na podium w zawodach Pucharu Świata

Andreas Küttel
- Mistrz Świata
- 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Nordyckiego
- 5 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata
- 15 razy na podium w zawodach Pucharu Świata

Jak by Szwajcarzy mieli jeszcze 2óch takich skoczków jak Kuttel byli by potęgą w konkursach drużynowych, a tak są daleko.
gawliś (*g55.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 12:27

-

jedno wam powiem... napiszę!

schlieri po upadku nie będzie prezentował takie super wyjachanej w kosmos na maxa dyspozycji i klasy!


i nie zdobędzie kryształu! ja wam to mówię!


ciekawi mnie tylko, czy zmieni się o 180 stopni tak jak morgi, czy nie!




dziewczęta? jesteście z nim? ja tak! trzymam kciukole, ale na kryształ nie liczę!


aha! i główny temat!

jak chcecie zobaczyć skocznie wielkiego schlieriego to jest... u mnie w domu! wykonałam makietę!:)
kamila (*231.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 10:18

Tomisław Tajner

widziałam waszą stronę jest fajna
cobra11 (*226.internetdsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 10:05

@bodziochrust

Kuettel dostał większą skocznie bo jest większy, a Ammann mniejszą bo jest mniejszy :):):):)
Tak w ogóle to szkoda że tak mało skoczni K-90 lub np. jak ta w Einsiedeln o K-105 jest w PŚ. Aby przyznac dobrze kryształową kulę lub inne miejsca w końcowej klasyfikacji generalnej wg mnie powinno się sprawdzic zawodnika na każdej skoczni: K-90; K-120; K-185. Ciekawe też są skocznie o nietypowym punkcie K. Walter Hofer powinien poczytac co o skokach sądzą kibice tego wspaniałego sportu. Chociaż nie jestem specjalistą od skoków narciarskich to myślę że parę cennych uwag mógłbym poradzic i wyrażic swoją opinię o tym sporcie. Zdanie kibiców powinno się brac pod uwagę podczas podejmowania ważnych decyzji w skokach, bo sport głównie opiera się na kibicach.
AySel (*10.20.30.10)
15 maja 2009, 21:08

-

Niech zrobią skocznie,,Wielkiego Schliriego\\\'\\\'
bodziochrust (*216.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 maja 2009, 15:04

-

A właśnie mam nadzieję że będą jakieś zdjęcia z tego wydarzenia ;)
bodziochrust (*216.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 maja 2009, 15:02

-

O lol ale super :D
Tylko dlaczego Kuettel dostał tę większą? xD
cobra11 (*226.internetdsl.tpnet.pl)
15 maja 2009, 14:17

-

Fajna skocznia. Na zdjęciu wygląda bardzo nowocześnie. Mógłby tam zagościc PŚ.
manuel@ (*195.116.50.112)
14 maja 2009, 18:53

-

oo tak! Zasluzyli w 100 % na to! Baardzo sie ciesze ze tak ich wyróżnili, przyczynili sie do rozwoju szwajcarskich skokow, są fantastycznymi zawodnikami i przesympatycznymi ludźmi :) Oby ich dorobek sportowy caly czas sie powiększał :) Zycze im tego z całego serca, bo to moi ulubieni skoczkowie (szczególnie Simi, no nie liczac oczywiscie naszego Adasia którego tez uwielbiam, ale Simi na 1 miejscu). A co do tego, że Andiego skocznia to duża, no to myśle ze dlatego, że z tamtąd pochodzi, tyle..;)
Ano, w artykule przez dwa "nn" :D
staisa (*-24.euro-net.pl)
14 maja 2009, 16:51

-

hehehe smiesznie zdjecia po przed chwilka ogladalam, ale dziwnie, ze simiego imieniem nazwali mniejsza, a andiego wieksza hehhe, bo dlatego, ze simi jest nizszy, a andi wyzszy wzrostowo :D
Zawody
Letnia
Prix
Letni
PK
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
01.10.2016
godz. 14:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.OSTERC AljazSlowenia386
2.BRESADOLA DavideWlochy365
3.IWASA YukenJaponia312
4.HUBER StefanAustria280
5.ZIOBRO JanPolska269
7.KASTELIK DominikPolska222
11.WĄSEK PawełPolska186
13.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska175
17.BIELA StanisławPolska151
20.MIĘTUS KrzysztofPolska123
31.KŁUSEK BartłomiejPolska76
42.KANTYKA PrzemysławPolska54
50.PILCH TomaszPolska42
50.CZYŻ BartoszPolska42
50.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska42
53.LEJA KrzysztofPolska41
57.RUTKOWSKI ŁukaszPolska34
72.KUKUŁA ArturPolska16
82.BUKOWSKI ŁukaszPolska10
101.HUTYRA PatrykPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
16.12.2016
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.MORAT Lucile Francja200
2.ALTHAUS KatharinaNiemcy160
3.HUBER JuliaAustria117
3.STRAUB RamonaNiemcy117
5.VOGT CarinaNiemcy105
28.RAJDA KingaPolska18
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
01.10.2016
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.RAJDA KingaPolska334
2.HARALAMBIE DanielaRumunia285
3.KRAUS HenrietteNiemcy232
4.LOGAR EvaSlowenia200
5.BODNARCHUK NatashaKanada186
11.TWARDOSZ AnnaPolska137
31.KARPIEL KamilaPolska66
33.SZWAB JoannaPolska58
39.PAŁASZ MagdalenaPolska54
72.KIL JoannaPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2016 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.