Na żywo:
[X] Zamknij
Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Grupa Azoty
Czwartek, 14 maja 2009, 12:13

Ammann i Kuettel mają swoje skocznie

Skocznia w Einsiedeln
Skocznia w Einsiedeln
fot. Damian Pietrzak

12. maja oficjalnie ochrzczone zostały dwie większe skocznie w Einsiedeln. Będą nosić imona Simona Ammanna i Andreas Küttela, który urodził się właśnie w Einsiedeln.

Dwóch najlepszych szwajcarskich skoczków ostatnich lat, będzie teraz posiadać skocznie własnego imienia. Duża skocznia (K 105 HS 117) nazywa się Andreas Küttel-Schanze, a normalna (K 70 HS 77) - Simon Ammann-Schanze.

Chrzest odbył się na wzgórzu, na którym stoją skocznie. Skoczkowie, na wzór chrzcin statków, odsłonili tablicę z nazwami skoczni, a następnie rozbili butelki szampana.

Wójt powiatu Einsiedeln, Beat Bisig podkreślił jakie znaczenie dla regionu mają skoki w Einsiedeln, i był zadowolony z nowego impulsu do pracy. "Bardzo się cieszę, że dwóch najlepszych skoczków narciarskich w Szwajcarii jest w tak bliskich relacjach z naszą wsią, a teraz mają własne skocznie" powiedział Bisig.

Szwajcarzy są następnymi, po Adamie Małyszu, aktualnie skaczącymi skoczkami, posiadającymi skocznię własnego imienia. 27 wrześnie 2008 Adam Małysz został patronem dużej skoczni w Wiśle-Malince.


Tomasz Medyński, źródło: Swiss-ski.ch/informacja własna
oglądalność: (5758) ilość komentarzy: (39)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Ojciec Marek (*p49.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 15:47

-

@fan_małysza

Czy aby na pewno wszędzie?

tiny.pl/zvkx

tiny.pl/zvkq
fan_Małysza (*e32.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 14:42

-

Do Ojciec Marek

Fajnie,że to napisałeś bo wszędzie piszą co innego.
Ojciec Marek (*220.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 13:50

-

@mój poprzedni post
Przepraszam najmocniej, w pucharze KOP sumuje się tylko ilość metrów zdobytch na mamutach.
Ojciec Marek (*220.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 13:49

-

@fan_Małysza
Puchar KOP nie ma nic wspólnego z małą kryształową kulą za loty! Puchar KOP otrzymuje zawodnik, który w sumie skoczył najwięcej metrów na wszystkich zawodach(nie tylko na mamutach), a PŚ w lotach dostaje ten zawodnik, który w konkursach na mamutach uzbierał najwięcej punktów PŚ. Małą kulę za loty przyznaje FIS, a puchar KOP Międzynarodowa Federacja Lotów Narciarskich.
fan_Małysza (*e32.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 13:43

-

Zasłużyli na to swoimi dokonaniami w zawodach Pucharu Świata
Simon Ammann
- 2 krotny Mistrz Olimpijski
- Mistrz Świata
- Wicemistrz Świata
- Brązowy medalista Mistrzostw Świata
- 3 miejsce w Pucharze KOP(dawniej Puchar Świata w Lotach)
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
- 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
- trzykrotnie 3ci w klasyfikacji generalnej Turnieju Nordyckiego
- 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni
- 8 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata
- 36 razy na podium w zawodach Pucharu Świata

Andreas Küttel
- Mistrz Świata
- 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Nordyckiego
- 5 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata
- 15 razy na podium w zawodach Pucharu Świata

Jak by Szwajcarzy mieli jeszcze 2óch takich skoczków jak Kuttel byli by potęgą w konkursach drużynowych, a tak są daleko.
gawliś (*g55.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 12:27

-

jedno wam powiem... napiszę!

schlieri po upadku nie będzie prezentował takie super wyjachanej w kosmos na maxa dyspozycji i klasy!


i nie zdobędzie kryształu! ja wam to mówię!


ciekawi mnie tylko, czy zmieni się o 180 stopni tak jak morgi, czy nie!




dziewczęta? jesteście z nim? ja tak! trzymam kciukole, ale na kryształ nie liczę!


aha! i główny temat!

jak chcecie zobaczyć skocznie wielkiego schlieriego to jest... u mnie w domu! wykonałam makietę!:)
kamila (*231.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 10:18

Tomisław Tajner

widziałam waszą stronę jest fajna
cobra11 (*226.internetdsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 10:05

@bodziochrust

Kuettel dostał większą skocznie bo jest większy, a Ammann mniejszą bo jest mniejszy :):):):)
Tak w ogóle to szkoda że tak mało skoczni K-90 lub np. jak ta w Einsiedeln o K-105 jest w PŚ. Aby przyznac dobrze kryształową kulę lub inne miejsca w końcowej klasyfikacji generalnej wg mnie powinno się sprawdzic zawodnika na każdej skoczni: K-90; K-120; K-185. Ciekawe też są skocznie o nietypowym punkcie K. Walter Hofer powinien poczytac co o skokach sądzą kibice tego wspaniałego sportu. Chociaż nie jestem specjalistą od skoków narciarskich to myślę że parę cennych uwag mógłbym poradzic i wyrażic swoją opinię o tym sporcie. Zdanie kibiców powinno się brac pod uwagę podczas podejmowania ważnych decyzji w skokach, bo sport głównie opiera się na kibicach.
AySel (*10.20.30.10)
15 maja 2009, 21:08

-

Niech zrobią skocznie,,Wielkiego Schliriego\\\'\\\'
bodziochrust (*216.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 maja 2009, 15:04

-

A właśnie mam nadzieję że będą jakieś zdjęcia z tego wydarzenia ;)
bodziochrust (*216.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 maja 2009, 15:02

-

O lol ale super :D
Tylko dlaczego Kuettel dostał tę większą? xD
cobra11 (*226.internetdsl.tpnet.pl)
15 maja 2009, 14:17

-

Fajna skocznia. Na zdjęciu wygląda bardzo nowocześnie. Mógłby tam zagościc PŚ.
manuel@ (*195.116.50.112)
14 maja 2009, 18:53

-

oo tak! Zasluzyli w 100 % na to! Baardzo sie ciesze ze tak ich wyróżnili, przyczynili sie do rozwoju szwajcarskich skokow, są fantastycznymi zawodnikami i przesympatycznymi ludźmi :) Oby ich dorobek sportowy caly czas sie powiększał :) Zycze im tego z całego serca, bo to moi ulubieni skoczkowie (szczególnie Simi, no nie liczac oczywiscie naszego Adasia którego tez uwielbiam, ale Simi na 1 miejscu). A co do tego, że Andiego skocznia to duża, no to myśle ze dlatego, że z tamtąd pochodzi, tyle..;)
Ano, w artykule przez dwa "nn" :D
staisa (*-24.euro-net.pl)
14 maja 2009, 16:51

-

hehehe smiesznie zdjecia po przed chwilka ogladalam, ale dziwnie, ze simiego imieniem nazwali mniejsza, a andiego wieksza hehhe, bo dlatego, ze simi jest nizszy, a andi wyzszy wzrostowo :D
Zawody
Puchar
Świata
PK
Mężczyzn
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Kranj HS109
05.03.2016
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.QUECK DannyNiemcy521
2.DREHER MichaelNiemcy417
3.KOT JakubPolska380
4.PRISLIC ErnestSlowenia359
5.SINKOVEC JureSlowenia334
7.RUDA AdamPolska325
10.LEJA KrzysztofPolska283
12.STĘKAŁA AndrzejPolska269
20.KANTYKA PrzemysławPolska237
24.PODŻORSKI ŁukaszPolska193
27.KUKUŁA ArturPolska150
29.JARZĄBEK DawidPolska146
49.MIĘTUS GrzegorzPolska95
56.BIELA StanisławPolska72
68.MIĘTUS KrzysztofPolska61
89.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska40
94.BYRT TomaszPolska38
106.JANOTA KonradPolska30
141.KASTELIK DominikPolska16
153.GĄSIENICA AndrzejPolska12
159.PILCH TomaszPolska10
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.WINDMUELLER SabrinaSzwajcaria200
2.HUBER JuliaAustria140
3.STROEM Anna OdineNorwegia110
4.PURKER ClaudiaAustria95
5.HESSLER PaulineNiemcy80
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Harrachov HS100
11.03.2016
godz. 10:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia330
2.RAJDA KingaPolska304
3.SEIFRIEDSBERGER JacquelineAustria200
4.PAŁASZ MagdalenaPolska195
5.GRABNER LindaAustria160
8.SZWAB JoannaPolska145
11.CIEŚLAR PaulinaPolska132
25.KARPIEL KamilaPolska50
32.KIL JoannaPolska38
38.TWARDOSZ AnnaPolska29
47.PAŁASZ KatarzynaPolska20
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2016 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.