Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Czwartek, 14 maja 2009, 12:13

Ammann i Kuettel mają swoje skocznie

Skocznia w Einsiedeln
Skocznia w Einsiedeln
fot. Damian Pietrzak

12. maja oficjalnie ochrzczone zostały dwie większe skocznie w Einsiedeln. Będą nosić imona Simona Ammanna i Andreas Küttela, który urodził się właśnie w Einsiedeln.

Dwóch najlepszych szwajcarskich skoczków ostatnich lat, będzie teraz posiadać skocznie własnego imienia. Duża skocznia (K 105 HS 117) nazywa się Andreas Küttel-Schanze, a normalna (K 70 HS 77) - Simon Ammann-Schanze.

Chrzest odbył się na wzgórzu, na którym stoją skocznie. Skoczkowie, na wzór chrzcin statków, odsłonili tablicę z nazwami skoczni, a następnie rozbili butelki szampana.

Wójt powiatu Einsiedeln, Beat Bisig podkreślił jakie znaczenie dla regionu mają skoki w Einsiedeln, i był zadowolony z nowego impulsu do pracy. "Bardzo się cieszę, że dwóch najlepszych skoczków narciarskich w Szwajcarii jest w tak bliskich relacjach z naszą wsią, a teraz mają własne skocznie" powiedział Bisig.

Szwajcarzy są następnymi, po Adamie Małyszu, aktualnie skaczącymi skoczkami, posiadającymi skocznię własnego imienia. 27 wrześnie 2008 Adam Małysz został patronem dużej skoczni w Wiśle-Malince.


Tomasz Medyński, źródło: Swiss-ski.ch/informacja własna
oglądalność: (5108) ilość komentarzy: (39)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Ojciec Marek (*p49.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 15:47

-

@fan_małysza

Czy aby na pewno wszędzie?

tiny.pl/zvkx

tiny.pl/zvkq
fan_Małysza (*e32.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 14:42

-

Do Ojciec Marek

Fajnie,że to napisałeś bo wszędzie piszą co innego.
Ojciec Marek (*220.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 13:50

-

@mój poprzedni post
Przepraszam najmocniej, w pucharze KOP sumuje się tylko ilość metrów zdobytch na mamutach.
Ojciec Marek (*220.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 13:49

-

@fan_Małysza
Puchar KOP nie ma nic wspólnego z małą kryształową kulą za loty! Puchar KOP otrzymuje zawodnik, który w sumie skoczył najwięcej metrów na wszystkich zawodach(nie tylko na mamutach), a PŚ w lotach dostaje ten zawodnik, który w konkursach na mamutach uzbierał najwięcej punktów PŚ. Małą kulę za loty przyznaje FIS, a puchar KOP Międzynarodowa Federacja Lotów Narciarskich.
fan_Małysza (*e32.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 13:43

-

Zasłużyli na to swoimi dokonaniami w zawodach Pucharu Świata
Simon Ammann
- 2 krotny Mistrz Olimpijski
- Mistrz Świata
- Wicemistrz Świata
- Brązowy medalista Mistrzostw Świata
- 3 miejsce w Pucharze KOP(dawniej Puchar Świata w Lotach)
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
- 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
- trzykrotnie 3ci w klasyfikacji generalnej Turnieju Nordyckiego
- 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni
- 8 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata
- 36 razy na podium w zawodach Pucharu Świata

Andreas Küttel
- Mistrz Świata
- 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Nordyckiego
- 5 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata
- 15 razy na podium w zawodach Pucharu Świata

Jak by Szwajcarzy mieli jeszcze 2óch takich skoczków jak Kuttel byli by potęgą w konkursach drużynowych, a tak są daleko.
gawliś (*g55.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 12:27

-

jedno wam powiem... napiszę!

schlieri po upadku nie będzie prezentował takie super wyjachanej w kosmos na maxa dyspozycji i klasy!


i nie zdobędzie kryształu! ja wam to mówię!


ciekawi mnie tylko, czy zmieni się o 180 stopni tak jak morgi, czy nie!




dziewczęta? jesteście z nim? ja tak! trzymam kciukole, ale na kryształ nie liczę!


aha! i główny temat!

jak chcecie zobaczyć skocznie wielkiego schlieriego to jest... u mnie w domu! wykonałam makietę!:)
kamila (*231.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 10:18

Tomisław Tajner

widziałam waszą stronę jest fajna
cobra11 (*226.internetdsl.tpnet.pl)
16 maja 2009, 10:05

@bodziochrust

Kuettel dostał większą skocznie bo jest większy, a Ammann mniejszą bo jest mniejszy :):):):)
Tak w ogóle to szkoda że tak mało skoczni K-90 lub np. jak ta w Einsiedeln o K-105 jest w PŚ. Aby przyznac dobrze kryształową kulę lub inne miejsca w końcowej klasyfikacji generalnej wg mnie powinno się sprawdzic zawodnika na każdej skoczni: K-90; K-120; K-185. Ciekawe też są skocznie o nietypowym punkcie K. Walter Hofer powinien poczytac co o skokach sądzą kibice tego wspaniałego sportu. Chociaż nie jestem specjalistą od skoków narciarskich to myślę że parę cennych uwag mógłbym poradzic i wyrażic swoją opinię o tym sporcie. Zdanie kibiców powinno się brac pod uwagę podczas podejmowania ważnych decyzji w skokach, bo sport głównie opiera się na kibicach.
AySel (*10.20.30.10)
15 maja 2009, 21:08

-

Niech zrobią skocznie,,Wielkiego Schliriego\\\'\\\'
bodziochrust (*216.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 maja 2009, 15:04

-

A właśnie mam nadzieję że będą jakieś zdjęcia z tego wydarzenia ;)
bodziochrust (*216.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 maja 2009, 15:02

-

O lol ale super :D
Tylko dlaczego Kuettel dostał tę większą? xD
cobra11 (*226.internetdsl.tpnet.pl)
15 maja 2009, 14:17

-

Fajna skocznia. Na zdjęciu wygląda bardzo nowocześnie. Mógłby tam zagościc PŚ.
manuel@ (*195.116.50.112)
14 maja 2009, 18:53

-

oo tak! Zasluzyli w 100 % na to! Baardzo sie ciesze ze tak ich wyróżnili, przyczynili sie do rozwoju szwajcarskich skokow, są fantastycznymi zawodnikami i przesympatycznymi ludźmi :) Oby ich dorobek sportowy caly czas sie powiększał :) Zycze im tego z całego serca, bo to moi ulubieni skoczkowie (szczególnie Simi, no nie liczac oczywiscie naszego Adasia którego tez uwielbiam, ale Simi na 1 miejscu). A co do tego, że Andiego skocznia to duża, no to myśle ze dlatego, że z tamtąd pochodzi, tyle..;)
Ano, w artykule przez dwa "nn" :D
staisa (*-24.euro-net.pl)
14 maja 2009, 16:51

-

hehehe smiesznie zdjecia po przed chwilka ogladalam, ale dziwnie, ze simiego imieniem nazwali mniejsza, a andiego wieksza hehhe, bo dlatego, ze simi jest nizszy, a andi wyzszy wzrostowo :D
Zawody
Puchar
Świata
Puchar
Kontynent.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Kuusamo HS142
28.11.2014
godz. 17:00
Piątek, godz. 16:50
Piątek, godz. 16:45
Aktualna klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOUDELKA RomanCzechy100
2.KRAFT StefanAustria80
3.WELLINGER AndreasNiemcy60
4.FANNEMEL AndersNorwegia50
5.PREVC PeterSlowenia45
14.ŻYŁA PiotrPolska18
29.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
11.12.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska439
2.PEIER KillianSzwajcaria392
3.LEJA KrzysztofPolska386
4.PODŻORSKI ŁukaszPolska374
5.RUDA AdamPolska320
7.KANTYKA PrzemysławPolska292
9.JARZĄBEK DawidPolska248
29.GUT PawełPolska106
31.BIELA StanisławPolska101
32.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
47.KOT JakubPolska68
55.HEBEL SebastianPolska54
63.KUKUŁA ArturPolska42
106.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
113.KASTELIK DominikPolska13
118.GĄSIENICA AndrzejPolska11
122.KOJZAR MateuszPolska10
138.JANOTA KonradPolska6
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
24.01.2015
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ERNST GianinaNiemcy340
2.ALTHAUS KatharinaNiemcy285
3.HARALAMBIE Daniela VasilicaRumunia281
4.GŁADYSZEWA AnastasijaRosja207
5.DOLEZELOVA MichaelaCzechy180
11.PAŁASZ MagdalenaPolska126
22.TWARDOSZ AnnaPolska98
23.RAJDA KingaPolska96
34.SZWAB JoannaPolska59
38.KARPIEL KamilaPolska50
44.KIL JoannaPolska44
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.