Na żywo:
[X] Zamknij
Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:40

Niegroźny upadek Morgensterna na treningu w Kuopio

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern
fot. Damian Pietrzak

Thomas Morgenstern przygotowuje się do nowego sezonu pod okiem Hienza Kuttina. Wraz ze szkoleniowcem oraz Martinem Kochem ostatnie dni spędził na treningu w fińskiej miejscowości Kuopio.

Podczas jednego ze skoków pękło wiązanie w narcie i Morgenstern stracił w czasie lotu nartę. "Wydaje się, że nowe wiązania nie są tak bezpieczne jak myślałem. Kilka razy zakręciłem się jak na rollercoasterze. Dzięki Bogu nic mi się nie stało. Drugi raz w karierze czuwał nade mną Anioł Stróż" - powiedział "Morgi".

W 2003 roku także w Finlandii ale na skoczni w Kuusamo Morgenstern zaliczył groźnie wyglądający upadek. I podobnie jak sześć lat temu, Austriak nie miał poważniejszych urazów i oddał już kilka skoków.

Anna Szczepankiewicz, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (4581) ilość komentarzy: (38)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
taktoja (*142.neoplus.adsl.tpnet.pl)
24 lipca 2009, 14:12

-

"Drugi raz w karierze czuwał nade mną Anioł Stróż" - oj, Morgi, przy każdym skoku czuwa, tylko drugi raz się trochę zagapił ;]
Hiszpanka (*113.neoplus.adsl.tpnet.pl)
23 lipca 2009, 12:43

Info

Mam nowe info o Morgim, a ponieważ nikt o tym nie pisał, to mogę się podzielić. Otóż 22-letni Austriak odebrał nagrodę od swojego sponsora. Był to samochód rajdowy Mitschubischi lancer Evo IX, który Thomas testował przez 3 godziny jeżdżąc wokół góry Erzberg w Szwajcarii.
W roli jego instruktora wystąpił Raimund Baumschlager, wielokrotny mistrz Austrii. Nauczyciel skoczka przyznał, iż Austriak ma szybka jazdę we krwi oraz, iż od początku siedział na fotelu kierowcy. Należy dodać, iż marzeniem Thomasa jest udział w rajdzie.
manka (*-24.euro-net.pl)
22 lipca 2009, 15:07

-

a mam pytanie czy sa jakiejs zdjecia z tego ich wspolnego treningu ? chodzi o mi kocha, morgiego i malysza ?
nie ja (*-50.adsl.inetia.pl)
21 lipca 2009, 23:04

-

ej no na serio, jakby coś było o Małyszu to by napisali, przecież nie zatajają umyślnie informacji o nim :P a ja o innych też sobie lubię poczytać, a co ;)
Kaśka (*130.neoplus.adsl.tpnet.pl)
21 lipca 2009, 21:14

-

Jak dobrze, że nic się nie stało. Gdy przeczytałam o odpięciu się narty to byłam przerażona. Thomas ma rację, że czuwa nad nim Anioł Stróż i oby zawsze czuwał!
Po tym groźnym wypadku w Finlandii zaczęłam bardziej lubić skoki a Thomas Morgenstern został moim ulubionym skoczkiem, mam nadzieje, że w tym sezonie Morgi będzie w dobrej formie i znowu będzie wygrywał w świetnym stylu! POWODZENIA MORGI!
pol (*t35.neoplus.adsl.tpnet.pl)
21 lipca 2009, 17:18

-

No niezbyt ciekawie jest z tym Morgim :P czytałem na skocznia24. net wywiad z nim, który przeprowadził jakiś koleś z Niemiec :) W sumie Morgi nie lęka się i skacze dalej :P
mały smarkacz (*-76.adsl.inetia.pl)
21 lipca 2009, 15:12

-

morgi powodzenia
AM (*927.dip.t-dialin.net)
21 lipca 2009, 13:46

Fanka

Nie tylko jedna jest ta pijawka.Jak zauwazylem ze mna jest jeszcze 2.Tak ze zabstuj o pisaniu o pewnej pijawca.Fakt ja jestem ta pewna pijawka , ale niekoniecznie
Powtorze.
Im mniej szumu medialnego wokol Malysza tym lepiej do dla niego.
Moze jeszcze z Rodos nie wrocil, a byl tam widziany podobno.
Hiszpanka (*159.neoplus.adsl.tpnet.pl)
21 lipca 2009, 12:08

Morgi

Thomas ma rację jakiś anioł nad nim czuwa i oby czuwał jak najdłużej. A swoją drogą chyba się ze mną zgodzicie, że austriaccy serwismani powinni bardziej czuwać nad bezpieczeństwem skoczków i kontrolować zwłaszcza niedawno zakupiony sprzęt. Oby to wydarzenie było dla nich poważną lekcją, wszystkiego dobrego Morguś.
Piotr (*204.neoplus.adsl.tpnet.pl)
21 lipca 2009, 11:58

-

Dobrze że tylko tak to się skończyło. on w tym sezonie broni przeciez tytół mistrza olimpijskiego, a taki upadek móglby pokrzyżowac plan przygotowawczy do IO.
cobra11 (*226.internetdsl.tpnet.pl)
21 lipca 2009, 11:57

-

Niegroźny upadek - jak odpięcie się narty w locie może byc niegroźne. Upadek mógłbyc groźny ale szczęśliwie zakończony.
A ten upadek Morgiego we Finlandii to rzeczywiście okropny. Od tego konkursu zacząłem oglądac skoki, przenajmiej od tego konkursu zacząłem coś w nich rozumiec i od razu mi się spodobał ten sport, a Morgenstern został moim ulubionym skoczkiem.
Widac że Morgi i Koch nieźle trenują; Zakopane, Kuopio... coś mi się zdaje że ten sezon będzie Thomasa. A gdzie reszta kadry ? Pływają, serfują, jeżdżą na kładach, nurkują czy może coś innego w ogóle nie wspólnego ze skokami?
katka (*175.chello.pl)
21 lipca 2009, 10:35

@Fanka

wiem ze nie napisalas tego sformulowania dlatego je naapisalam w cudzyslowiu bo z twoich wypowiedzi tak mozna wywnioskowac ze tak myslisz i czujesz a co do informacji to takze z twoich wypowiedzi mozna wywnioskowac ze chcialabys miec info o Polakach codziennie bez przerwy:/ jak juz pisalam tez kibicuje Adamowi Małyszowi i innym z kadry ale trzeba tez zrozumiec ze mamy sezon ogórkowy i tak naprawde nic sie nie dzieje poza treningami ktore i tak duzo nam nie powiedza w tej chwili tylko dopiero zima i nie ma sie co pieklic o brak informacji bo np ja tez chcialabym poczytac co slychac u Norwegow a tu ostatni news byl chyba na poczatku lipca albo pod koniec czerwca i jakos afery z tego powodu nie robie;) nie chce cie atakowac tylko przekonac ze takie zachowanie i tak do niczego nie prowadzi;) pozdrawiam
AM (*927.dip.t-dialin.net)
21 lipca 2009, 10:34

-

Rzeczywiscie Aniol stroz czuwa na Morgensternem. Szkod byloby aby mu sie cos stalo. Umniejszloby to stopien rywalizacji a chyba o to chodzi prawdziwym kibicom skokow a nie zaslepionych tylko w jednym skoczku
@katka
Nie no Fanka jest swieta .Nigdzie nic nie napisala,nic ja nie obchodzoi oprocz Malysza.
Wiec pytam sie po cholere wchodzi na rozne tematy i dyrdymaly pisze nie zwiazane z tematem?
Jak latwo stwierdzic nie tylko mnie sie nie podobaja te dyrdymaly.
Wyluzj Fanka i nie ja Ci to tylko pisze
manka (*-24.euro-net.pl)
21 lipca 2009, 09:24

-

nie ktorzy to maja szczescie, chyba modlitwy w intecji morgiego nie potrzebne, zgadzam powinni napisac cos o malyszu, ze jest w kuopio, a nie tego dowiadujemy sie z strony kocha :D
katka (*175.chello.pl)
21 lipca 2009, 09:16

@Fanka

wchodzac na informacje ktora mnie interesuje czytam komentarze i trudno sie nie natknac na twoj komentarz pt."jak smiecie nie dawac informacji na temat Adama Małysza i polskiej kadry" :/ ja tez jestem fanka Adama i polskiej kadry ale bez przesady jezeli nie ma informacji na temat treningow to znaczy ze pewnie jeszcze sie on nie skonczyl a informacja pojawi sie po tym jak sie skonczy bo po co codziennie dawac informacje o tym jak danego dnia czul sie Małysz na skoczni podczas zgrupowania:/ wiec wyluzuj troche i czekaj cierpliwi bo cierpliwosc poplaca;)
katka (*175.chello.pl)
21 lipca 2009, 09:05

@Fanka

nikt nie kaze ci czytac wiadomosci ktore cie nie interesuja:/ jak cie to nie interesuje to nie wchodz i nie komentuj bo to wnerwia juz:/
_Ania_ (*151.gwardii.osi.pl)
21 lipca 2009, 08:55

@Fanka

Zachowujesz się jak rozwydrzony bachor!
zbastuj troche kobieto:/