Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Niedziela, 15 sierpnia 2010, 16:51
Maciej Kot: "To było moje marzenie"
Maciej Kot
Maciej Kot
fot. Tadeusz Mieczyński

Maciej Kot był niewątpliwie największą niespodzianką niedzielnych skoków w Einsiedeln. Nasz reprezentant najpierw wygrał kwalifikacje, a następnie we wspaniałym stylu wywalczył trzecie miejsce w dzisiejszym konkursie Letniej Grand Prix.

"Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku, ale byłem pewny siebie i wiedziałem, że stać mnie na dobre skoki, ale nie wiedziałem czy pozwolą na tak wysoką lokatę. Skupiałem się na samych skokach, a nie na wyniku" - mówił po konkursie szczęśliwy Maciej Kot.

"Cieszę, się że wygrałem kwalifikacje, a następnie znalazłem się na podium, bo dzięki temu nikt nie będzie mówił, że to był przypadek. Szkoda trochę, że nie było drugiej serii, abym mógł udowodnić swoją wysoką dyspozycję, ale zawsze też mogłoby się przydarzyć coś niedobrego. Wynik jest jednak dobry, oddałem dwa dalekie skoki i myślę, że nikt nie będzie tego kwestionować" - kontynuuje reprezentant AZS Zakopane.

"Bardzo przyjemnie było stać na podium wspólnie z Adamem Małyszem. To było moje marzenie. Szkoda tylko, że Adamowi nie udało się wygrać i że nie było na podium trzeciego Polaka, bo Dawid był blisko. Kolejne konkursy przed nami i może uda się wreszcie ta sztuka. Mam nadzieję, że w Wiśle, u siebie, pokażemy na co nas stać i być może właśnie tam trzech Polaków stanie na pudle" - dodał Kot.

"Do LGP w Wiśle będę przygotowywał się tak samo, jak do każdych zawodów, ale będą one szczególne. Skaczemy dla kibiców, a w Wiśle będzie ich wielu. Daje to nam dodatkową motywację, adrenalinę, a atmosfera z pewnością będzie wspaniała" - zakończył 19-letni skoczek.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8725) ilość komentarzy: (32)


Komentarze
DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Skoczek (*227.adsl.inetia.pl)
18 sierpnia 2010, 12:53

-

Słyszeliście napewno o grze Deluxe Ski jump 3 :) Zapraszam wszystkich na turniej DSJ3! http://www.najlepszyturniejdsj3.aaf.pl/ ! Wejdźcie na strone rejerstrujcie sie i skaczcie! Miła atmosfera i dobry poziom gwarantowany :) Aktualnie rozgrywamy LGP nie może Cie tam zabraknąć!
Fanka (*106.internetdsl.tpnet.pl)
17 sierpnia 2010, 14:32

-

@Gawon

Wiesz co ? ty co najwyżej możesz oczekiwać sobie dobrych ocen w szkole jak do tego dojdziesz to będzie sukces nie masz prawa niczego oczekiwać od zawodonika.

Brawo Maciek Kot Tak trzymaj oby tak dalej.
Gratulacje.
lol (*i73.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 sierpnia 2010, 15:38

-

"Bachledy (punktowal mniej wiecej jak Kubacki teraz)" - nie przypominam sobie zeby Bachleda w LGP miał na tyle punktow, by nie musial sie kwalifikowac...
KAROL (*454.smevpn.tpnet.pl)
16 sierpnia 2010, 12:50

-

BRAWO MACIEK.BRAWO ŁUKASZ KRUCZEK
GAWON (*ww0.panic.pl)
16 sierpnia 2010, 11:56

-

Maciej Kot zdobyl podium oki, niech mu będzie że skakał dobrze i był 3-ci.Teraz tego samego oczekuje o niego zimą, jak w Kuusamo będzie przynajmniej w 10-tce PŚ to bede mogl uwierzyć ze cos drgnelo w tej mizerii polskich skoków.Tak jest mizeria, nawet 33 letni juz Małysz tego nie zmieni swoimi wygranymi.Nie mamy następców czy tam towarzyszy sukcesów i nie widać, Stoch skoczek średniej klasy, a tak to narazie nasi brylują w lecie.Skoro Kubackiemu Huli i Kotowi tak dobrze idzie latem wiec Kruczek teraz udowodnij ze jestes trenerem z jajami i spraw zeby oni takie miejsca zajmowali zima.Jesli to udowodnisz, to u mnie sie nieco obudzi moze nutka nadziei na lepsze czasy w polskich skokach.Bo przypomne sukcesy Rutkowskiego (3 w Zakopcu) Bachledy (punktowal mniej wiecej jak Kubacki teraz) czy Skupnia w LGP a co było zimą i jak oni sobie później radzili trzeba pominąć solidarnym milczeniem.Boję sie powtórki z rozrywki.
STARY KIBIC (*150.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 sierpnia 2010, 20:58

-

gatulacje dla wszystkich chlopakow, widac, ze praca TRENERA KRUCZKA, przynosi efekty, tak trzymac.
15 sierpnia 2010, 20:32

-

Przepraszam publicznie, że powiedziałem jako by Maciek miał nic wielkiego nie osiągnąć w przyszłości :) Widać przede wszystkim dojrzałość w jego wypowiedziach. Ogólnie rzecz biorąc chłopaki podchodzą teraz bardzo ambitnie do każdego startu, samo założenie o 3 Polakach na podium spotkało by się kiedyś z długotrwałym i bolesnym pukaniem się w głowę :)
Cieszy mnie również wypowiedź Maćka, iż to miejsce jest "dobre". Masz rację Maciek, walcz w przyszłości o miejsca ''bardzo dobre'' :) IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
daria (*178.182.34.188.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
15 sierpnia 2010, 20:24

-

SSSUUUPEEERRRR! ;)
Maćku.. gratulacjeee! :*
Marcin (*-67.adsl.inetia.pl)
15 sierpnia 2010, 20:02

-

Bardzo podoba mi sie takie podejscie. Nie minimalistyczne, a wlasnie z ambicjami :) Tego brakowalo do tej pory polskim skoczkom (vide Bachleda), ktorych jedynym celem bylo "zapunktowanie" czyli wejscie do 2.serii.
max (*195.130.197.3)
15 sierpnia 2010, 19:55

-

W Wiśle będzie ciekawe, choć w podium na dużym obiekcie dla Maćka nie wieże. Więcej szan daje oprócz Małysz i Stocha Kubackiemu oraz Huli ale niespodzianki mile widziane.
jasiek (*176.adsl.inetia.pl)
15 sierpnia 2010, 19:17

-

widzieliscie skoki polaków adam Małysz 111m Krzystof Miętus 102m Kot 114,5m Kubacki 109m hula 108,5m a ini przed nimi nie poradzili się wszyscy Polacy sąw bardzo dobrej formie Kubacki Hula małysz kot i w słabszej formie Miętus
karola (*212.160.207.139)
15 sierpnia 2010, 18:57

-

brawo ;) . W Wiśle będzie drugie miejsce tuż za Adasiem ;P, a trzecie miejsce zajmie Kamil ;) . Zobaczycie ... :D
Franciszek SmuTa (*099.static.multimetro.pl)
15 sierpnia 2010, 18:50

tako rzeczę ja

gratulacje Maćku! wielka klasa! wielki szacun - chwała Ci i cześć : >
barto195 (*163.adsl.inetia.pl)
15 sierpnia 2010, 18:42

-

nawet dziewczyny na tym forum są jak fajnie:) w wiśle wygra Kamil Stoch panie miłe:)
Łukasz (*168.wegrow.domtel.com.pl)
15 sierpnia 2010, 18:20

-

Znalazłem na innym forum wiec się dziele bo wiele osób na pewno nie miało okazji zobaczyć :)

Mietus > http://hotfile.com/dl/62285270/22d33ed/LGP_w_Einsiedeln_-_Mietus.avi.html

Kot > http://hotfile.com/dl/62287995/6d54bb6/LGP_w_Einsiedeln_-_Kot.avi.html

Hula > http://hotfile.com/dl/62289599/bcf3344/LGP_w_Einsiedeln_-_Hula.avi.html

Kubacki > http://hotfile.com/dl/62291857/2cd84fd/LGP_w_Einsiedeln_-_Kubacki.avi.html

Małysz > http://hotfile.com/dl/62290357/f1adb13/LGP_w_Einsiedeln_-_Malysz.avi.html
vegx (*go9.neoplus.adsl.tpnet.pl)
15 sierpnia 2010, 17:37

-

Maciek sie wyrobil w wypowiedziach. To juz na pewno nie to co bylo 3 lata temu, w 2007 roku jak zaczynal swoja przygode w PŚ.
aga (*6-4.adsl.inetia.pl)
15 sierpnia 2010, 17:19

Szukaj, bracie ...

kolejnego celu i spełniaj marzenia ku uciesze własnej i kibiców! Brawo!
Zawody
Puchar
Świata
Puchar
Kontynentalny

Pań
COC
Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Lillehammer HS100
05.12.2014
godz. 00:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.TAKANASHI SaraJaponia1720
2.VOGT CarinaNiemcy806
3.ITO YukiJaponia759
4.AVVAKUMOVA IrinaRosja731
5.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria682
64.PALASZ MagdalenaPolska3
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
12.12.2014
godz. 00:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LUSSI NinaUSA298
2.FORSSTROEM SusannaFinlandia257
3.SEYFARTH JulianeNiemcy251
4.STROEM Anna odineNorwegia210
5.SAGEN AnetteNorwegia200
14.SZWAB JoannaPolska120
17.PALASZ MagdalenaPolska86
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.GRIGOLI MarcoSzwajcaria350
2.EGLOFF PascalSzwajcaria320
3.ZMORAY TomasSlowacja307
4.RUDA AdamPolska293
5.TOROK EduardRumunia274
18.KANTYKA PrzemyslawPolska192
19.GASIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska190
20.ŚLIŻ RafałPolska182
30.WOLNY JakubPolska154
36.KUKULA ArturPolska142
47.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska118
75.BIELA StanislawPolska80
80.KOT JakubPolska77
83.MIĘTUS GrzegorzPolska75
91.KANIK DawidPolska67
119.RUTKOWSKI ŁukaszPolska45
139.KOJZAR MateuszPolska35
147.GASIENICA AndrzejPolska32
171.JANOTA KonradPolska24
171.SZOSTOK SzymonPolska24
175.PODZORSKI LukaszPolska23
207.HEBEL SebastianPolska16
212.STEKALA AndrzejPolska14
251.GUT PawelPolska6
257.LEJA KrzysztofPolska5
258.PRZYBYLA JakubPolska4
278.OKAS SebastianPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking


Ankieta
Najpiękniejszy moment minionego sezonu to:
Złoty medal olimpijski Kamila Stocha na K-95
Złoty medal olimpijski Kamila Stocha na K-125
Zdobycie przez Kamila Stocha PŚ
Wygrana Krzysztofa Bieguna w Klingenthal
Podwójne podium Jana Ziobro w Engelbergu
Drugie miejsce Polski w Planicy
Inne wydarzenie
Głosuj
  1. Złoty medal olimpijski Kamila Stocha na K-95
    99,99%
  2. Złoty medal olimpijski Kamila Stocha na K-125
    99,99%
  3. Zdobycie przez Kamila Stocha PŚ
    99,99%
  4. Podwójne podium Jana Ziobro w Engelbergu
    99,99%
  5. Wygrana Krzysztofa Bieguna w Klingenthal
    99,99%
  6. Inne wydarzenie
    99,99%
  7. Drugie miejsce Polski w Planicy
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.