Na żywo:
[X] Zamknij
Sobota, 26 lutego 2011, 18:30

Adam Małysz: "Z wiekiem jest coraz trudniej" cz. 1

Adam Małysz
Adam Małysz
fot. Tadeusz Mieczyński

Adam Małysz z medalem, Adam Małysz radosny, Adam Małysz usatysfakcjonowany. Orzeł z Wisły musiał uznać wyższość dwóch austriackich medali, ale odparł ataki innych pretendentów i powiększył swą medalową kolekcję o brąz.

"My w sumie chcieliśmy, aby dziś były trudne warunki. Ale by były trudne dla wszystkich. Prawie tak wyszło, wiatr przeszkadzał, nawiewało śnieg do torów, rozbieg ustawiono nisko, co pasowało nie tylko mnie, ale i Morgiemu i Kofiemu - czyli tym skoczkom, którzy się mocno wybijają. Było bardzo ciężko szczególnie w pierwszej serii. Na początku było łatwiej, bo coś tam wiało pod narty, ale potem wiatr zaczął cichnąć a nawet wiać w plecy. Pokazali więc klasę skoczkowie z najmocniejszym wybiciem, i cieszę się, że byłem wśród nich" - mówił uradowany Adam Małysz.

Adam po raz pierwszy w karierze wywalczył brązowy medal MŚ. Uzupełni on jego bogatą kolekcję, wszak to już szósty medal wywalczony na czwartej imprezie. Poprzednio zdobywał medale w Lahti, Predazzo i Sapporo. "Cieszę się ogromnie, medal to jest medal. Oczywiście oczekiwania były ogromne, sam sobie wyznaczyłem bardzo wysoki cel. Myślę, że zrealizowałem go w stu procentach, bo wiem, jak ciężko jest zdobyć każdy medal, czy to na Mistrzostwach Świata czy na Olimpiadzie, ile to kosztuje wysiłku, treningów, wyrzeczeń. To ogromny wysiłek, ogromny trud. Ciężko przepracowałem całe lato, zaczęły mnie dopadać różne kontuzje, potem upadek w Zakopanem, który mógł mi pokrzyżować plany. Na szczęście nie pokrzyżował. Cały czas byłem, wytrwały i robiłem to, co Hannu zaplanował. Wykonaliśmy swoją robotę i taki mamy teraz skutek" - opowiadał skoczek z Wisły.

Od pierwszego medalu MŚ Adama upłynęło 10 lat. "Szczególnie ważne jest dla mnie to, że udaje mi się utrzymywać w szerokiej czołówce od tylu lat. Raz trochę lepiej, raz trochę gorzej, ale jednak wśród najlepszych i walczyć o medale. Cieszę się, że nie zawiodłem kibiców, bo dziś ich chyba było nawet więcej niż Norwegów. To było coś niesamowitego" - wyznał Adam.

Srebrny medal zdobył Andreas Kofler, który świetne próby w Oslo przetykał słabszymi. "Trochę mnie zaskoczył. Sezon zaczął świetnie, potem trochę słabł, nie pojechał na loty, potrenował trochę i zaskoczył wielu rywali. To już stary wyjadacz. Schlierenzauer z kolei zaskoczył wszystkich w próbnej, choć miał też świetny wiatr. Miał szczęście w próbnej, ale pierwszy skok trochę zepsuł i chyba dlatego też w drugim popełnił jakiś błąd. Dwa błędy w dwóch skokach i po medalu, choć należał do faworytów" - ocenił Adam.

Radio Zet podało, że Małysz z całą pewnością zakończy karierę po tym sezonie, inne media podchwyciły temat, Małysz jednak wciąż jest tajemniczy. "Cały czas docierają do mnie wiadomości nie potwierdzone przeze mnie. Powiem Wam tak: ja już decyzję podjąłem, nawet dosyć dawno, ale ogłoszę ją w czasie, który ja uznam za stosowny. Na razie jestem na Mistrzostwach Świata. Potrzymam Was jeszcze w niepewności" - uśmiechał się tajemniczo Małysz.

Drugą część wypowiedzi podamy wieczorem.

Korespondencja z Oslo, Marcin HetnałMarcin Hetnał, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (14924) ilość komentarzy: (146)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Prosto z MŚwL w Oberstdorfie:

w Lotach
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oberstdorf HS235
19.01.2018
godz. 16:00
Piątek, godz. 15:45
Piątek, godz. 14:25
Piątek, godz. 15:30
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska733
2.FREITAG RichardNiemcy711
3.WELLINGER AndreasNiemcy585
4.TANDE Daniel AndreNorwegia565
5.KRAFT StefanAustria428
12.KUBACKI DawidPolska283
15.ŻYŁA PiotrPolska227
16.HULA StefanPolska208
20.KOT MaciejPolska156
38.WOLNY JakubPolska31
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
20.01.2018
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja180
2.BARANCEWA AleksandraRosja150
3.JAKOWLEWA MarijaRosja130
4.SZPINIEWA AnnaRosja100
4.KRAMER MaritaAustria100
8.PAŁASZ MagdalenaPolska65
13.KIL JoannaPolska43
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl