Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Piątek, 04 marca 2011, 00:38

Adam Małysz:"To była bardzo trudna decyzja"

Adam Małysz
Adam Małysz
fot. Rafał Latoszek

Czy ktoś za kilka lat będzie pamiętał, które miejsce zajął dziś Adam Małysz? Zapewne więcej osób zapamięta dzisiejszy dzień, jako ten, w którym Orzeł z Wisły ogłosił zakończenie kariery.

Ale Adam nie uciekał od oceny swoich skoków i konkursu: "Pierwszy skok spóźniłem. Mój błąd. W drugim też czegoś brakowało. No nie wyszło. Szkoda tego jedenastego miejsca. Szkoda też Kamila, mógł zrobić fajny wynik. Strasznie żal tego jego upadku. Mi też brakowało niewiele do upadku w drugiej serii. Na zeskoku wyrobiły się dość głębokie rowki od lądowania. Jak ktoś zeskoczył idealnie na środku, miał twardo. A na bokach były te rowki" wyjaśniał Adam.

"Impreza w Zakopanem (Skok do celu, Benefis Adama Małysza, 26.03) będzie moim ostatnim konkursem. Decyzję o zakończeniu kariery podjąłem przed Igrzyskami w Vancouver. Wiedziałem, że chciałem zorganizować taki konkurs już wtedy, ale sprawy się pokomplikowały. Więc zaplanowaliśmy to na ten sezon. Decyzja, że to będzie mój ostatni konkurs zapadła właściwie na kilka dni przed moim wyjazdem tu do Oslo" - powiedział Adam Małysz.

"Właściwie to nie chciałem robić tak hucznego pożegnania, ale organizatorzy stwierdzili, że trzeba zrobić taką wielką fetę pożegnalną. Pożegnanie z kibicami i pożegnanie ze skocznią. To będzie wielka zabawa, skoki do celu. Jak już pisano, zabawa nie polega na tym, by skoczyć jak najdalej, tylko do celu" - sprecyzował Adam.

"Starałem się to oczywiście długo ukrywać w tajemnicy. Ale co jakiś czas wychodziło coś na jaw. Trochę mi było przykro, że się o tym pojawiły spekulacje w prasie, w radio. Wiele osób wkoło rozpowiadało o tym, że ta impreza będzie pożegnalna. Szkoda, że nie uszanowano, tego, że to ja chcę ogłosić. No ale trudno. Ja nie chciałem spekulacji i pompowania atmosfery, bo chciałem w spokoju przygotować się najpierw do Igrzysk Olimpijskich a potem do Mistrzostw Świata. Nie chciałem presji, że to moje ostatnie imprezy" - wyznał Małysz.

"Nie chciałem ciągłych wywiadów, pytań, chciałem się w spokoju przygotowywać do zawodów. Gdybym zapowiedział to wcześniej, to musiałbym wciąż się tłumaczyć z tej decyzji i zajmować końcem swojej kariery, a nie zawodami" - wyjaśniał skoczek.

"Wiem ilu mam kibiców. Wiem, że to dla niektórych może być szok. Ale oni też muszą zrozumieć, że nie jestem robotem. Coraz ciężej przychodziło mi poświęcenie się sportowi, wyciskanie z siebie potu na treningach przez cały rok. Przemęczony organizm dawał o sobie znać. Coraz częściej pojawiały się kontuzje. Dzięki Bogu, tylko drobne, jak ta w Lillehammer na początku sezonu. Mimo odżywek, jakiejś chemii, Broń Boże dopingu, ale legalnych środków, które rujnowały mi wątrobę, organizm powoli się buntował" - wyznał Adam.

"Do decyzji trzeba było dojrzeć. Nie jest łatwo, by ją przekazać, ale stwierdziłem, że ten moment będzie najlepszy" - dodał wiślanin.

"Robertowi Matei i Maćkowi Maciusiakowi powiedziałem na zgrupowaniu w Wiśle, przed wylotem do Oslo. Oni łatwiej to znieśli, oni to przeczuwali. To świetni ludzie, dużo się nauczyli od Hannu. Poprosiłem już PZN, by po rozwiązaniu mojego Teamu, znaleźli pracę z młodzieżą. To dobrzy fachowcy. Moim marzeniem jest, by kiedyś poprowadzili kadrę młodzieżową. To moja ostatnia prośba i mam nadzieję, że PZN da im szansę, bo myślę, że się sprawdzą" - ocenił Małysz.

"Hannu jeszcze nie wie, nie chciałem mu tego mówić przed Mistrzostwami, bo on jest bardzo wrażliwym człowiekiem, choć wydaje się twardy. Nie powiedziałem mu też przed konkursem. Wiem, że dla niego ten sport, to całe życie. On wspominał, że gdy ja odejdę, on skończy karierę trenerską. Zaraz go znajdę i mu powiem, jeszcze tu, na skoczni" - opowiadał nasz najlepszy skoczek.

Jak będzie wyglądało Adama Małysza życie po skokach? "Mam dużo różnych propozycji. Chciałbym pójść w kierunku menadżerki. Muszę coś wybrać. Na pewno chcę pomagać przy skokach, bo to całe moje życie. Potrzebuję trochę spokoju. Po imprezie w Zakopanem, usiądę i odpocznę. Potem pójdę do ogrodu, bo mam tam dużo zaległej pracy. Wtedy wszystko obmyślę" - uśmiechał się Adam.

"Rodzina oczywiście wie od dawna. Żona i córka wspierały mnie przez całą karierę, jestem im niesamowicie wdzięczny. Miały ciężki los. Wiecznie mnie nie było w domu, a jak byłem, to też jakby mnie nie było, bo wychodziłem na trening i wracałem wieczorem. Do tego czasem znosiły " humory", które towarzyszą sportowcowi. Tyle ze mnie pożytku było” – uśmiechał się Adam.

„Marzyłem, że tę swoją karierę skończyć w Oslo medalem i zdobyłem go na normalnej skoczni. To było coś wspaniałego. Wierzcie albo nie wierzcie, było mi piekielnie trudno po raz kolejny walczyć z tymi młodzikami. Wywalczyć medal w moim wieku to coś bardzo trudnego. Mógłbym skakać dalej, jak na przykład Noriaki Kasai. Ale on trenuje i skacze, bo to jego praca. Cały czas jest zatrudniony w firmie i kiedy tylko odłoży narty, będzie musiał iść w niej pracować. To trochę inna mentalność niż europejska. Ale sukcesów już nie odnosi, a ja marzyłem by skończyć u szczytu formy. A w tym sezonie forma dopisuje. Myślę, że potrafiłem wygrywać, ale najcenniejszą rzeczą u każdego sportowca jest to, by potrafił przegrywać z godnością” – ocenił Małysz

Adam odpowiedział też na pytanie, jakie emocje mu przede wszystkim towarzyszą w takiej chwili. ”Jest smutek i jest ulga. To jest bardzo trudna decyzja. Gdy zacząłem rozmawiać z rodziną na ten temat, to na pewno było bardzo trudno i często reakcją było milczenie” – przyznał Adam.

„Bóg dał mi talent do skakania, dał mi też jedną wielką łaskę –przez całą swą długą karierę uniknąłem naprawdę poważnej kontuzji. Były drobne kontuzje, które pozwalały mi dalej trenować i wygrywać. To też był pewnie jakiś znak: ‘daję Ci coś, ale nie przesadzaj’. Na pewno już w tym roku byłem ogromnie zmęczony, naprawdę wierzcie mi. Po Vancouver narzuciłem ostre tempo treningów, również przygotowania do Oslo były forsowne. Do tego jeszcze zdawałem maturę, o której kiedyś nawet nie śniłem. Tak, że to wszystko na mnie się zwaliło, brakowało czasu na odpoczynek. I dlatego w tym momencie czuję ulgę. Ale też jest jakiś smutek, zawsze będzie” – wyznał wiślanin.

„Upadek w Zakopanem uznałem za Palec Boży. Wyglądał tak samo jak upadek Ville Larinto podczas Turnieju Czterech Skoczni, kiedy Fin zerwał więzadło i skończył sezon. Jak doktor Winiarski to zobaczył, to mało się nie popłakał. Myślał, mam to samo, że uraz jest poważny. Na szczęście nie był. Ale lepiej nie kusić losu. Ja wiem, że jestem silnym człowiekiem i ze wszystkim daję sobie radę, ale tej zimy byłem już bardzo zmęczony” – opowiadał dalej skoczek.

"Więc raz jeszcze zapraszam na mój benefis 26 marca. Będzie na pewno fajna impreza i z tego miejsca mogę was wszystkich zaprosić, dziennikarzy a przede wszystkim kibiców. Zaprosiłem najlepszych zawodników świata i kilku z Polski. Większość jeszcze nie wie, paru już wie. Norwegowie na początku byli bardzo zaciekawieni i mówili że przyjadą, a potem Romoeren powiedział, że mają mistrzostwa kraju i nie dadzą rady. Ale jak się dowiedzą, że są to moje ostatnie skoki, to może zmienią zdanie,? Może Związek Norweski się zlituje i ich puści, żeby mogli skakać po raz ostatni ze mną?” – zastanawiał się Małysz.

Przed naszym skoczkiem jeszcze konkurs drużynowy w Oslo. Potem zostały jeszcze konkursy PŚ w Lahti i Planicy, gdzie zakończy się sezon. Impreza w Zakopanem za trzy tygodnie. Wkrótce napiszemy o niej więcej.

Korespondencja z Oslo, Marcin Hetnał

Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17952) ilość komentarzy: (214)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Kate :D (*212.14.0.154.aci.com.pl)
05 marca 2011, 22:22

Nostalgia.

Kurde, ale mam dzisiaj nostalgiczny nastrój. Cały dzień oglądam filmiki na yt z Adamem. Jego kariera trwała kilkanaście lat, a on wciąż na szczycie. Tylu skoczków z którymi walczył, co z nimi, w jakim miejscu są? Hannawald, Schimtt, Ahonen..
To co zrobił ten skromny WIELKI człowiek to naprawdę piękne zjawisko :)
Moje najlepsze wspomnienia z dzieciństwa związane są właśnie z nim. Całą rodziną i jeszcze koleżanka przychodziła przed telewizorami i dmuchaliśmy w telewizor hehe Potem był okrzyki radości, dzikie tańce, smutek, płacz... Te emocje! Nikt tego nie zastąpi, NIKT! :(
Mój brat, stary chłop, który zaraził mnie miłością do skoków też w to jeszcze nie wierzy.
Włączę za pół roku telewizor, skoki, a tam co? Stoch, Żyła, Hula...nie zastąpią Adasia, choćby nie wiem jak się starali, i nie chodzi tu o zdolności sportowe. Przecież to zawsze było wyczekiwanie na ten jego skok :( Szanuję Stocha, życzę mu najlepiej, ale... To jest zupełnie inna radość. Poza tym czy on udźwignie ten ciężar? Ciężar lidera?
Ciężkie czasy nastały dla nas kibiców. Kubica w szpitalu, Adaś kończy, polska piłka masakra...
I jeszcze tylu skoczków kończy karierę, no szoook. I teraz Austriacy będą się bawić między sobą i zamieniać miejscami na podium, co niestety nie będzie za ciekawe :(
Zresztą ten sport dostał już potężny cios nożem. Te całe głupie przeliczniki! Jak oglądam na yt i od razu po skoku wiadomo czy się cieszyć czy nie, okrzyki radości Szaranowicz, a teraz głupie wyczekiwanie na pkt dodatnie/ujemne. I radość od razu inna, mniej spontaniczna. I jeszcze te spiski...
Adam Małysz jest wielki! Fajnie jakby został komentatorem, chociaż pomocniczym. To by choć po części zastąpiło pustkę w moim sercu zimą :)
Leonidas24 (*139.aster.pl)
05 marca 2011, 21:39

Adam i jego 40pkt nad schmidtem..!!!

http://www.youtube.com/watch?v=DuFGRf3sNGc&feature=related
od kilku już dni wzięło mnie na megawspominki..i tak przeglądam stare skoki Adama..to byla dopiero demolka, pamietam jak wtedy chcialem udusić tego sędziego niemieckiego ktory dał mu 12,5 pkt a reszta sędziow po 19,195 i jedna 20 :-)
co by nie mowić..nikt nigdy nie uzyskiywał taklich megaprzewag nad innymi jak ADAM, the boss, de..masta! (jak to dawid goldstrom mowi o Adamie
Basik1230 (*j52.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 marca 2011, 21:30

-

Mam pytanie czy moze ktos wybiera się z okolic Lędzin na Benefis Adama do Zakopanego? Bardzo chetnie bym pojechała jednak samemu to tak jakos smutno lepiej we 2 lub więcej osób.Jeżeli znalazła by się taka osoba to bardzo prosze o kontakt na e-maila basia15-16@o2.pl Pozdrawiam:)
Malyszomaniak (weteran)
05 marca 2011, 20:36

To jest koniec ery.

Adamie duszo moja ty jesteś jak zdrowie
Ile Cię trzeba cenić ten się tylko dowie kto Cię stracił
Dziś piękność po Tobie widzą i opisują bo tęsknią za Tobą
Tam gdzie śnieg biały gdzie trąb naszych fanfary
Gdzie okrzyki zwycięstwa i dowody Twojego męstwa
Tam pustka, ostania jak w dniu śniadanie jest teraz kolacja
I nieskończona ekscytacja co nowy dzień przyniesie
Gdzie się głos uniesie gdzie tych wzruszeń miara
Gdzie będzie moja wiara.
Tęsknić będę bardzo za tą wspaniałą petardą
Siłą miary nie znanej, którą dawałeś na śniadanie.


Dziś oficjalnie mówię 26 marca 2011 roku na koniec kariery naszego mistrza kończę swoją przygodę z bardzo mi bliskim portalem skijumping. Choć będę tu zaglądał i pewnie jeśli tylko się uda pomagał to sił i motywacji już mi braknie. Odchodzę w przekonaniu że wiele z tego naszego spotkania wyniosłem wiele się nauczyłem i wiele doświadczyłem . Dane mi było wiele osób poznać w tym naszego Mistrza i mam nadzieje że te przyjaźnie nie znikną i się nie skończą. Dziękuje Tadkowi Wojtkowi Marcinowi Kazkowi wspaniałym ludziom i z tego portalu i z tego sportu. To nie koniec wszystkiego lecz tak jak pisałem czas by młodzi przejęli palmę pierwszeństwa. Udało mi się dzięki temu portalowi i wielu osobą dzięki wam kibicom doprowadzić do końca dwa projekty Wielkich ksiąg podziękowań dla Adama. Sam jedną wręczyłem. Dziś w was siła w młodych by tworzyć nowe projekty nową jakość nową siłę. Chce wam tylko powiedzieć byś cie nigdy nie zapominali o swoich korzeniach o swojej historii o swojej tożsamości . Dziękuje wszystkim i tym najstarszym adwersarzom i tym młodszym.

Panie Włodku Szaranowiczu przytoczę słowa ,które tak mogły by tę chwilę Pańskiego wzruszenia oddawać.
"A teraz ... płacz. "Włodek", nie wstydź się płacz i tak nikt nie widzi. Wszystkie i tak płaczą."

Prawdziwemu mężczyźnie takich łez nikt nie wypomni.
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
Hańczu (*225.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 marca 2011, 11:22

ADAŚ

Mysle, ze Adas jako trener Kadry A, jak najbardziej by sie sprawdzil, może wreszcie wyjal by z dołka miętusów kotów kubackich murańków i zaczeli by powoli skakać co raz lepiej.

Pamiętajmy, że Adaś jako trener będzie kuszony też przez inne Związki Narciarskie, nie zdziwi bym się gdyby dostał ofertę od Norwegów, Finów, Austriaków czy Niemców kiedyś. Ale licze, że Adaś zostanie w Polsce i tutaj będzi szkolił młodych nowych następców :)
~aga , 14 lat. (*549.centertel.pl)
05 marca 2011, 10:56

Dziękuje za wszystko !

Dzięki Panu Adamowi pokochałam skoki , nie potrafię bez nich żyć i nie będzie tak , że nagle przestanę oglądać ten fantastyczny sport ponieważ najlepszy skoczek jakiego znam przechodzi na zasłużoną emeryturę. Oczywiście te skoki nie będą takie same ! Nie ma szans .. Nawet gdy Adam miał " spadek " formy zawsze mu kibicowałam i wierzyłam że będzie jeszcze daleko szybował. Z jednej strony rozumiem naszego mistrza, bardzo dużo już zrobił , zdobył wiele tytułów ale trzeba być wyrozumiałym. Gdybym miała tu napisać wszystko co bym chciała , nie starczyło by strony. Adaś zaczynał karierę gdy byłam malutka, ale skoki oglądam odkąd pamiętam i odkąd pamiętam kibicowałam Małyszowi. Jest mi bardzo smutno z tego powodu , że kończy karierę ale z drugiej strony rozumiem. Chcę tylko bardzo podziękować za wszystkie skoki, za wszystkie uśmiechy po wygraniu medalu, za wszystkie emocje. Bardzo żałuję , że nie miałam okazji być na żadnych skokach ale zawsze oglądałam je przed telewizorem. Strasznie chce odwiedzić skocznię w Zakopanym 26.03.2011 r, * Dlatego czekam na informacje na ten temat.
BAAAARDZO DZIĘKUJE, za wszystko MISTRZU ! ; ))
Kochamy Cię !
Hańczu (*225.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 marca 2011, 10:34

ADAŚ KRÓL

Wydaje mi sie, ze Adam lekko pod presja podja juz ta decyzje, napewno bylo ona nie unikniona, ale fakt ze na duzej skoczni mu nie wyszlo i po konukrsie odrazu oglosil ze konczy kariere, gdzie wiekszosc w tym Hannu bylo zaskoczeni, napewno Adas liczyl ze jeszcze uda mu sie cos ugrac na duzej skoczni w Oslo i dopiero pewnie po druzynowce chcial podjac decyzje, a kto wie gdyby w Oslo na duzej znow zdobyl medal, czy by jeszcze rok nie poskakal? Mozliwe ze ten konkurs go przydeptał i musiał to zrobic... szkoda, kocham pana Adama, uwielbiam go jako czlowieka i jako sportowca, skoki juz nie beda takie same, dla nas dla Polakow, ale jest jeszcze Stoch strasznie mi sie podoba jak w tym roku slicznie lata technicznie, jak Adam w roku 2001. POZDRAWIAM!
dm (*152.neoplus.adsl.tpnet.pl)
05 marca 2011, 09:19

-

fakt.pl/Malysz-w-koncu-bedzie-mogl-jesc,artykuly,97765,1.html
On sam swoich nart nie wyrzuci. – Sprzęt zostanie. Niewykluczone, że dla własnej przyjemności i chęci sprawdzenia się od czasu do czasu przypnę narty i skoczę. Będzie to ryzykowne, bo skoro mam zamiar przybrać na wadze to sprzęt może nie wytrzymać. Ale na pewno nie będzie odwrotu. Rozmawialiśmy z Hannu i poprosił mnie o jedno. Żebym nie popełnił takiego błędu jak Ahonen. I tego może być pewien – zapowiedział Małysz.
skokib (*-16.nplay.net.pl)
05 marca 2011, 00:06

Żal

Po zakończeniu kariery nie tylko Małysz będzie musiał znaleźć sobie nowe zajęcie. Na pewno nie będzie mu łatwo nie wrócić już w listopadzie jak co roku w Kuusamo do rywalizacji. Ale co poczną miliony ludzie, którym Małysz zagospodarowywał mroźne, pochmurne zazwyczaj weekendy. przecież nikt nie będzie się emocjonował skokami bez Małysza. Żal żal serce płacze, że już więcej Adama nie zobacze. na skoczni oczywiście.
strong1 (weteran)
04 marca 2011, 23:25

-

Nie no Adam wszystko wyłożył całą kawę na ławę tak...Nawet dowiedzieliśmy się czegoś o Kasai. Ten rok to i tak by nam nie pomógł, no bo co za rok czulibyśmy to samo...A gadanie, że powinien powiedzieć rok wcześniej- i tak nic by tu nie zmieniło. Osobiście domyśliłem się już ostatecznie po tej decyzji Adama, żeby jechać w sentymentalną podróż do Saporo-czyli walczyć o każdy cel, a nuż widelec, któryś uda się zgarnąć. No i co-no i pstro. Bo poryczałem się na chwile i wczoraj wieczorem i jeszcze dziś po południu, jak oglądałem filmiki na youtube. O Planicy nawet nie myślę.
Oczywiście kończy się ostatecznie pewien etap młodośći w moim życiu, ale "nic nie może przecież wiecznie trwać, co zesłał los trzeba będzie stracić", czyż nie?
Z jednej strony może dojmująca jest świadość, że Adam już zakończy po Planicy czynne skakanie w zawodach, ale z drugiej...Drużyna Górskiego i lekkoatletyczny Wunderteam to przy Adamie w pewnym sensie "małe miki". Nie wkraczając w niepotrzebne dywagacje to oglądaliśmy Adama przez te dziesięć lat 600 razy "tak na oko" w rozmaitych transmisjach, a kto ma dobrą pamięć, albo trochę więcej lat-ten więcej zapamiętał oprócz wspomnienia po różowym i zoelonym-ropuszym kombinezonie, No, bo ja pamiętam tylko wygrane np. pokazywane w Telexpresie z Japonii. Chociaż sezon- zwiastun 99/00 pamiętam całkiem dobrze, z naciskiem na końcówkę:)
No więc skala i rozłożenie tych emocji jest nieporównywalna. A przy tym Adam to taki normalny chłop...Chyba dobrze, że skończył w ten sposób. On już nie do końca miał nawet wyjście. No Hannu wiadomo, że nie stosuje taryfy ulgowej, więc Adam może mógłby skakać pod kiernkiem kogoś innego dalej z mniejszymi obciążeniami-takie założenie.
Ale...musiałby wszystko zacząć od początku. Przyszłość Pointnera jest nieznana, a Kojonkoski-wróci do siebie, tylko do tych dwóch mógłby mieć zaufanie jak chodzi o możliwość uzyskiwania wyników na miarę aspiracji. Bo tutaj chodziło też o sam autorytet. Hannu go na pewno ma, ale sam też nie młodnieje do tego. No i Adamowi zdarzyły się trzy kontuzje w przeciągu dwóch lat. Sporo to pokazuje też, że obciążał organizm do granic by nic sobie nie zarzucić i odejść jak Mistrz.
No , a poza tym-nie przesadzajmy Adam jest młodym człowiekiem, ale w tym wieku sportowcy kończą już kariery i nie jest to nic nadzwyczajnego. Bo skoki to nie biegi- i tu wydolność jest niepotrzebna.
Poza tym pamiętacie co Adam powiedział po Vancouver-że jest sportowcem spełnionym, czyli może po prostu nie miał motywacji, bo ta o spięciu wszystkiego klamrą przestała działać. I tu odsyłam do wywiadu z A. Partyką na sportowychfaktach,
Do końca sezonu to trzeba przypominam jutro: modlić się o mały cud, a póżniej spróbować zwiać Koffiego na bulę, a wwiać Adama na podium.
Kamil do roboty-obyś się też na coś przydał:)
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
Marita alias @-ka (*-82.aster.pl)
04 marca 2011, 23:02

Medal od kibiców jak Coca Cola- to jest TO!!!

Z chęcią dorzucę swój grosik. Podobnie, jak mój przedmówca, myślę, że miałby on niepowtarzalną wartość dla Pana Adama.
Karolina (Gdynia) (*-70.gdynia-laczpol.mm.pl)
04 marca 2011, 22:56

MEDAL to by był wspaniały prezent i pamiątka dla Adasia od wiernych kibiców!!

w 1000 % jestem za, napewno ja i moi znajomi by się do tego dorzucili tą syboliczną złotówką, a nawet dwoma i trzema jakby było trzeba!
Marita alias @-ka (*-82.aster.pl)
04 marca 2011, 22:26

Sport doskonały do prasowania

Nigdy nie lubiłam zimy. Tu, gdzie mieszkam, zazwyczaj było za zimno, żeby chciało się wyjść,
i za płasko, żeby było po co. Nuda, jak w polskim kinie :).
Zero zyciodajnej adrenaliny.

Do czasu, kiedy pojawił się Pan.
Ówczesna Teraźniejszość nabrała dla mnie rumieńców.
Zimowe weekendy nabrały sensu - juz miałam na co czekac.
I nie byłam zawiedziona.

Panskie sukcesy zbiegły się w czasie z cudownym okresem moich studiow.
Pamiętam, jak z gronem przyjaciół zrywaliśmy się z Arcyważnych Wykładów z prawa administracyjnego po to,
żeby przy kuflu grzanego piwa w pobliskiej kafejce studenckiej zagrzewać Pana do boju -
Leć Adam leć!

Pamiętam skacowane, spędzane na łożu boleści, Nowe Roki z Małyszem i TCS.
Pamiętam nierzespane noce spędzone na Świętej Postowej Wojnie,
którą (pod pseudonimem @-ka) wydałam gazecianoforumowym Schujom i innym wybrykom natury wątpiącym w Pana.
Był to czas nie najlepszej Pana formy.

Nie zliczę ile setek obiadów ugotowałam kibicując Panu, ile stosów ubrań
wyprasowałam oglądając konkursy PŚ. Bo skoki to doskonały sport do prasowania.
Trzeba tylko "dobrze wyczuc moment" odstawienia żelazka,
żeby nie przyprasować się podczas skandowania "Leć, Adam, leć!"

Urzeczona klimatem i pięknem zimowych górskich pejzaży postanowiłam wreszcie oswoic zimę
i nauczyć się jeździć na nartach.Udało się - dziś narciarstwo to druga
(po kajakach) moja miłość.
Od kiedy nauczyłam się utrzymywac w pionie na dwóch przypiętych do nóg deskach, podziwiałam Pana
jeszcze bardziej.
Poziom podziwu rósł proporcjonalnie do stromizny górki, z której miałam zjechać.
A już na wyzyny wzbijał się, kiedy niespodziewanie wjeżdżałam na muldę :)
Niestety, nabawiłam się niestabilności więzadłowej i po kilku sezonach narty musiałam odstawić w kąt :(


Na początek Małyszomanii przypadł również czas, kiedy moje starsze dziecko nauczyło się
mówić.
Dość szybko w jego słowniku pojawiło się Pańskie nazwisko. Dzis ten 12-letni chłopak
smuci się ze mną z powodu Panskiej decyzji.
Którą własciwie rozumiem, ale KOMPLETNIE się z nią nie zgadzam !
No bo co ja teraz bedę robić zimą?


Panie Adamie - dziękuję Panu za wiele wzruszeń, których dostarczył mi Pan.
Bo przez Pana (dzięki Panu), jak mało przez którego mężczyzne wylałam tyle łez- płakałam słuchajac Mazurka Dąbrowskiego,
kiedy odbierał Pan 4 Kryształowe Kule, swoich 6 krążków, 39 pucharowych nagród, kiedy upadał Pan na zeskoku.
Ale najbardziej dławiące były łzy wylane, kiedy po chudych latach, latach zwątpienia,
znowu, na złosc wszystkim odstępcom, zaczął Pan zwyciężać.

Z całego serca życzę Panu wszystkiego najlepszego.
Hashu (*h97.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 22:26

Soczi

Ciekawe, czy Adam sie kiedys przełamie i wróci w 2014 na Soczi, i tylko na Soczi aby powalczyc o zloto Igrzysk, cos czuje ze tak moze byc, jezeli mu zdrowie pozwoli, chodz 3 lata to wielka strata bez skoskow, chyba ze bedzie trenowal sobie na lajcie, w Wiśle 2012 wystapi, a pozniej Zakopanem i Soczi, tak dorywczo :D
Pavlo (*zyn.pl.)
04 marca 2011, 22:14

Dziękuję!

Dziękuję mistrzu za te lata Twoich sukcesów i mojej radości z nich. Rozsławiłeś nasz kraj w całym świecie, Jesteś najwspanialszym i najskromniejszym sportowcem świata oraz najwłaściwszym człowiekiem na którego padł wybór Boga aby obdarować Cię takim talentem, a ty swoją ciężką pracą, wytrwałością i wyrzeczeniami wykorzystałeś to.

Na zawszę pozostaniesz moim idolem- w sporcie i w życiu.
aves ()
04 marca 2011, 22:12

@Fanka

Widzisz Polacy są strasznie dziwni tutaj.

Ich wypowiedzi to czysty brak szacunku do Adama. Ma on prawo już zakończyć skakanie :) Osiągnał w tym sporcie najwięcej według mnie ze wszystkich skoczków. Podczas 4 sezonów był NAJLEPSZY. W innych plasował się w czołówce.

Głupie gadanie, aby ciągnął swoją karierę do Soczi to, nie wiem jak to nazwać, egoizm, głupota... ? Kolejne 3 lata bez rodziny, z kontuzjami i z morderczym treningiem, z tak naprawdę małą szansą na sukces? Po co? Niech odejdzie w chwale, tak jak zawsze marzył.

Adam spełnia swoje marzenia. Odejdźcie od komputera i zacznijcie spełniać swoje. Pan Adam dał nam już tyle radosnych chwil... Wystarczy, czas zakończyć coś ważnego. Największy ruch w Polsce. Największe wydarzenie. Małyszomania. Od kwietnia, kontynuacja tego będzie historią. Historią pełną chwały i przemiłych wspomnień, o których nigdy nie zapomnimy. Żywa historia wielkiego człowieka. Naszego dzieciństwa zimą, przed telewizorem z rodziną. Lat młodzieńczych, dorosłości. Nasi rodzice się starzeli, dzieci i my dorastaliśmy, a Adam przez te 10 lat był zawsze. Można było włączyć telewizor, wyładować swoje emocje wyklinając niepokonanego Ammana, krzyczeć razem z Włodkiem Szaranowiczem...

Cieszmy się tymi ostatnimi 5 konkursami + benefisem. Niech ten okres, dla nas fanów Adama będzie świętem, a nie stypą :) IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
Ania (*80.51.147.237)
04 marca 2011, 22:07

-

Jest mi nadal bardzo smutno, i nadal nie umiem uwierzyć że Adam kończy swoją wpsaniałą przygodę ze skokami:( ale szanuję jego decyzje, wiem że w Zakopanem zawsze będzie gościł. Jeszcze raz Adam BARDZO CI DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE TE WSPANIAŁE CHWILE! JESTEŚ WIELKI, DLA MNIE ZAWSZE POZOSTANIESZ MISTRZEM!

A teraz Adam będzie miał czas dla swoje rodziny, która go potrzebuje, jego córka jest nastolatką, rzadko widywała swojego tatę, i na pewno bardzo się cieszy że w końcu jej tata będzie ciągle w domu ;-)
luck (*178.180.175.125.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
04 marca 2011, 21:48

@leonidas

Niech kazdy jego prawdziwy kibic wpisuje tutaj kim jest i byl dla niego adam malysz ale nie wolno i prawa nikt nie ma pisac ze cos wie sie lepiej od niego samego ! Ma racje fanka w tym co napisala a jak wy ,ty nie widzieliscie wczoraj w wywiadach jak bylo adamowi ciezko to nam przekazac to wasz problem! On decyzje podjal juz dawno i nic ani nikt by tego nie zmienilo! Tak trtdno to pojac? Lepiej spekulowac? Ale wlasnie spekulacji adam nie cierpi wiec skonczcie z tym.
kowal Kowalski (*156.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 21:03

to co ludzie piszą o Adasiu pokazuje jego wielkość

do
http://demotywatory.pl/2798391/Mistrz-przez-duze-M-Czlowiek-przez-duze-C

dodam jeszcze
http://demotywatory.pl/2798611/Mistrz-ktory-pozostal-Czlowiekiem
michal (*226.play-internet.pl)
04 marca 2011, 20:49

buuu

dzis rano sie dowiedzialem i omal sie nie poplakalem...mam prawie 40 lat i jak zyje to nie bylo drugiego tak Wielkiego sportowca w Polsce, ciezki dzien...ide sie upic do baru...
Marta (*109.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 20:34

Podziękowania!!

Panie Adamie! Jest Pan królem Holmenkollen, Zakopanego i wielu innych skoczni świata, ale przede wszystkim jest Pan królem polskich serc! Kiedy Pan szybował na skoczniach świata, szybował na skrzydłach marzeń, my szybowaliśmy razem z Panem, wierząc, że marzenia naprawdę się spełniają. Dziękuję, że umiał Pan tak pięknie wygrywać, ale i pięknie przegrywać.
Dziękuję, że był Pan naszym - wszystkich polskich kibiców najlepszym przyjacielem. Każdej zimy, w każdy weekend, odwiedzał nas Pan w naszych domach, zawsze punktualnie, wystarczyło tylko włączyć telewizor. Dziękuję, że z tak szczerym uśmiechem opowiadał nam Pan o skokach, bardzo ciekawie i wyjątkowo. Dziękuję też za szacunek dla rywali, że nauczył Pan całą Polskę jak naprawdę kibicować.
Tak jak w słowach piosenki, którą kiedyś napisali dla pana bracia Golec "Zwycięstwo jest przecież dla ludzi, zwycięstwo też w Tobie się tli, wystarczy, że w siebie uwierzysz, a przyjdą Twoje wielkie dni" I Pan uwierzył i uwierzyliśmy my - polscy kibice, jako naród i każdy z nas z osobna. To dzięki Panu nasze serca stały się naprawdę biało - czerwone.
Kiedy wygrywał Pan TCS miałam 13 lat, a pamiętam jakby to było wczoraj. Zwalnianie się ze szkoły i rekordy w skakaniu do góry po Pańskich udanych skokach. Chuchanie w telewizor, łzy szczęścia w Lahti, Predazzo, Sapporo, Vancouver. Cudowne chwile, wszystko dzięki Panu. Przez te 10 lat nie opuściłam żadnego konkursu skoków, widziałam wszystkie.
I choć przez te 10 lat bardzo wiele się zmieniło, to moje przeżywanie skoków pozostało niezmienne, a przede wszystkim nie zmienił się Pan i za to też bardzo Panu dziękuję! Pozostał Pan tym samym skromnym, dobrym człowiekiem, naszym Adamem, który zawsze miał czas dla nas - kibiców.
Na świecie jest wielu "wielkich" sportowców, ale wielu z nich jest "małymi" ludźmi. Pan jest Wielkim sportowcem i Wielkim człowiekiem! Nie wyobrażam sobie następnej zimy bez Pana na skoczni. Na wszystkich skoczniach PŚ odbędą się zawody, będą skoczkowie, kibice, muzyka z głośników, a jednak będzie jakoś cicho, smutno i nieswojo.
Cieszę się, że miałam zaszczyt oglądać Pana skoki i żyć w czasach, kiedy odnosił Pan cudowne sukcesy. Tyle razy słuchać Mazurka Dąbrowskiego, tyle razy płakać ze szczęścia. DZIĘKUJĘ PANIE ADAMIE!
RIKI 54 (*156.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 20:26

o Adamie...

http://demotywatory.pl/2798391/Mistrz-przez-duze-M-Czlowiek-przez-duze-C
Sołtys (*223.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 20:05

.

Hehehe,

małyszka mnie rozwala tymi swoimi komentarzami :-)

Jak ci jest tak smutno to mogę cię pocieszyć, co prawda nie jestem tak przystojny jak Małysz ale mam ten słynny "błysk" !
małyszka (*191.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 20:05

-

Adaś coś ty zrobił przeciez w lipcu turniej 3 skoczni w Polsce przecież w zimie puchar w Wiśle przeciez mistrzostwa w lotach Adaś nie zostawiaj nas!Po co Ci te rajdy chłopie skoki to Twojen życie!Już ci wyplewie w tym ogródku ale zostań!
NoneShallPass (*rsb.ists.pl)
04 marca 2011, 19:47

Maciek przerób songa

No i w tej melodii jest sporo momentów do wykorzystania łatwego np.: leciałeś, leciałeć, leciaaałeeeś, chciałeś kończyć, ale nie kończyłeś. Albo: to nie tooo, to, co widzę w tych zawodach to dnoooo. Maciek powinien przerobić songa na benefis, moim zdaniem.
NoneShallPass (*rsb.ists.pl)
04 marca 2011, 19:41

Niezupełnie parafraza, oczywiście.

Nie no, ok. Może 'sparafrazować' to nie było odpowiednie słowo. Ale wiadomo, o co chodzi. Chodzi o dobrą lament-melodię i odpowiednio zmienione słowa.
Leonidas24 (*139.aster.pl)
04 marca 2011, 19:37

DJ GEORGE

ciekawą kwestię poruszyłeś-serio, obstawiam, że z pewnością nie oglosilby tego wczoraj gdyby zdobyl medal :-)
NoneShallPass (*rsb.ists.pl)
04 marca 2011, 19:36

Koniec młodości

Starość idzie, co tu dużo pisać. Dopóki skakał Małysz, to nie miało znaczenia, czy był rok 2001 czy 2010. Człowiek czuł się tak samo młodo widząc, że nic się nie zmienia - Małysz młody ciągle, to co, to ja też, no nie?! No jak nie, jak tak? A tak, koniec młodości, niestety.

Aż chce się Maleńczuka sparafrazować. Skakał w Oslo, skakał w Lahti, skakał w Kuopio, ale teraz jakaś inna jest epoka. Nie dla mnie ten zgiełk i ta wrzawa, nie dla mnie bez Małysza zabawa! Jestem sam!
k (*-32.icpnet.pl)
04 marca 2011, 19:24

-

autor: maria (*126.tktelekom.pl), 04 marca 2011, 17:27
ważna wiadomość dla ADAMA MAŁYSZA!
ADAM mam na imię Marysia niestety nie moge przyjeżdzać do zakopanego i obejrzeć twoje piękne skoki. Marzę żeby cię kidyś spotkać na zywo.Napewno cię kidyś spotkam gdy tylko pojade do zakopanego!Twoje skoki są świetne , ja terz chciała bym w przyszłości skakac tak jak TY ale wszyscy w szkole muwią że dziewczynki nie skaczą na nartach ale ja muwię że wszyscy mogą. Prawda? Proszę CIĘ nie koncz karjery.Jeżeli ją skończysz to koniecznie musisz być trenerem od skoków! Zebym CIĘ jeszcze kidyś zobaczyła w telewizi na skoczniach.Mam nadzieję że moje marzenie się spełni. Opowiedz o mnie sfojej rodzinnie i pozdrów ją o demni serdeczni i twoje córki terz. TWOJA WIELKA FANKA MRIA!


poziom katastrofalnie niski. Nie pisz więcej czegokolwiek na komputerze. Najlepiej sprzedaj komputer, komórkę, wszystkie zeszyty, klawiatury i długopisy, żeby tylko nie pisać. Może lepiej gotujesz albo szyjesz?
kuba (*10.16.1.88)
04 marca 2011, 19:16

-

Płaczę Panie Adamie.
Tak wiele dał bym by miał pan znowu 23 lata.
Kocham Pana, ubolewam nad tym ze to już koniec.
Pozostaną tylko wspaniałe wspomnienia.
Wspomnienia Pana zwycięstw, wspaniałych chwil nie tylko dla Pana, ale także dla niemal każdego polaka .Płaczemy lecz wiemy, ze tak musi być.Bez Pana zima będzie tylko szara zimną porą roku.
Kocham Pana i Dziękuje,
Dziękuje za wszystko Królu Nart.
kosa (*d75.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 19:13

Adam byliśmy jesteśmy i będziemy z Tobą!

mam pytanie odnośnie miejsca na skoczni w Zakopanym, a mianowicie czy miał ktoś porównanie gdzie korzystniej jest zamówić bilet w sektorze C czy D?chodzi mi głównie o jak najlepszy kontakt ze skoczkami....z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
małyszka (*191.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 19:13

-

Już nie będziez chorągiewką machania
Juz nie będzie leć Adam wołania
Już nie będzie bułki z bananem
Juz nie będzie reklamy tekane
Juz nie będzie weekendów przed telewizorami
Juz nie będzie skoków z rekordami
Już nie będzie belki obniżania
Juz nie będzie za wiatr punktów dodawania
Juz nie będzie na Sapporo nocnego wstawania
Juz nie będzie Tepesa
Co ciągle w skokach miesza
My już tego nie zobaczymy
Bo bez Małysza nie będzie już zimy!
ryba (*212.160.163.61)
04 marca 2011, 19:10

do JacHOPPsena

Adam w sezonie 2006-2007 zdobył małą kryształową kulę ; ). 3 zwycięstwa w Planicy zrobiły swoję ; )
JacHOPPsen (*wap.plusgsm.pl)
04 marca 2011, 18:59

Panie Adamie!!

Jest jeszcze o co walczyc! Zycze Panu:

* podium w koncowej klasyfikacji PS (a najlepiej 2. pozycje :)
* 40. wygranej w PS (choc zycze ich 42)
* zwyciestwa w klasyfikacji, ktorej Pan nigdy (oficjalnie) nie wygral - Malej Krysztalowej Kuli za loty! Przy dwoch wygranych w Planicy i korzystnych pozycjach rywali moze Pan zdobyc trofeum, ktore Pan stracil o 5pkt na rzecz Schmitta w 2001r.!
* i oczywiscie medalu w druzynie :)
konio (*188.147.218.189.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
04 marca 2011, 18:56

-

Chciałbym żeby Adam Małysz nie kończył kariery żeby pociągną do valdi fieme .Myśle że kamil godnie podtrzyma homnor polski i zdobędzie 5 kryształowych kul i chce żeby adaś wystartował w pś i zdobył 5 kule i wtedy odszedł na emeryturę. W tym roku pojade na benefis adama małysza i myśle że zobaczęgo na skoczniach nietylko 26.03 2011r ale i w przyszłym sezonie .

Adam nie rób tego co ahonen co zrójnujesz karierę
batman (*206.adwa.net.pl)
04 marca 2011, 18:45

-

Szkoda ze adam zakonczyl kariere to prawda, ale teraz szkoda mi tez trenera Hannu bo ja caly czas myslalem ze on dawno wie o zakonczeniu kariery a sie okazala ze wogole o tym nie wiedzial, troche to dziwne no ale coz taka wola sportowca.(tym bardziej ze wszyscy w kolo wiedzieli a Hannu nie:( )
~aga , 14 lat. (*544.centertel.pl)
04 marca 2011, 18:44

Dziękuje za wszystko !

Dzięki Panu Adamowi pokochałam skoki , nie potrafię bez nich żyć i nie będzie tak , że nagle przestanę oglądać ten fantastyczny sport ponieważ najlepszy skoczek jakiego znam przechodzi na zasłużoną emeryturę. Oczywiście te skoki nie będą takie same ! Nie ma szans .. Nawet gdy Adam miał " spadek " formy zawsze mu kibicowałam i wierzyłam że będzie jeszcze daleko szybował. Z jednej strony rozumiem naszego mistrza, bardzo dużo już zrobił , zdobył wiele tytułów ale trzeba być wyrozumiałym. Gdybym miała tu napisać wszystko co bym chciała , nie starczyło by strony. Adaś zaczynał karierę gdy byłam malutka, ale skoki oglądam odkąd pamiętam i odkąd pamiętam kibicowałam Małyszowi. Jest mi bardzo smutno z tego powodu , że kończy karierę ale z drugiej strony rozumiem. Chcę tylko bardzo podziękować za wszystkie skoki, za wszystkie uśmiechy po wygraniu medalu, za wszystkie emocje. Bardzo żałuję , że nie miałam okazji być na żadnych skokach ale zawsze oglądałam je przed telewizorem. Strasznie chce odwiedzić skocznię w Zakopanym 23.03.2011 r, Dlatego czekam na informacje na ten temat.
BAAAARDZO DZIĘKUJE, za wszystko MISTRZU ! ; ))
euro (*135.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 18:37

-

Leonidas24 (*139.aster.pl),
Wlodziu wczoraj cos tam komnetowal po tym wywiadzie Malysza.slychac bylo ze ciezko wykrztusza słowa i głos mu sie lamie.Ale racja jakoś komentarza szerszego jego w tvp nie widzialem.Moze wpadl w depresje albo swietuje zloto swojego pupilka Szliriego?
Ewka (*242.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 18:31

-

Droga Redakcjo, byłabym bardzo wdzięczna, jeśli wyszlibyście z inicjatywą pożegnalnej księgi dla Adama Małysza. Takiej jak w zeszłym roku po Igrzyskach w Vancouver. :)
Annette (*139.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 18:30

Danke Adam

Der wohl beste Skispringer aller Zeiten hört auf.
Vielen Dank für Deine schönen Sprünge
Alles Gute für Deine Zukunft.

Annette.Deutschland
Maria (*126.tktelekom.pl)
04 marca 2011, 18:04

warzna wiadomośc dla ADAMA MAŁYSZA.

Imie i nazwisko: Adam Małysz
Rodzice: Jan i Ewa z domu Szturc (zawarli związek w 1974r.)
Rodzina: żona Izabela (Ślub 16.06. 1997r.), córka Karolinka
Rodzeństwo: siostra Iwona ur. 1975r.
Babcia: Helena Polok, Dziadek: Andrzej Szturc (zawarli związek w 1957r.)
Dom rodzinny: ul. Kopydło
Data urodzenia: 03.12.1977
Znak zodiaku: Strzelec
Wyznanie: ewangelicko-augsburskie
Ulubione potrawy: kaczka pieczona, barszcz z uszkami, lody waniliowe, galaretka
Ulubiony napój: Red Bull
Waga: 60 kg
Wzrost: 169cm
Numer buta: 39
Klub: KS Wisła
Długość nart: 2,47 ( firma Fischer )
Zawód wyuczony: dekarz
Szkoły: Szkoła Podstawowa nr 4 w Wiśle Głębcach,
Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Ustroniu
Ulubiona muzyka: disco
Ulubione zespoły: Golec uOrkiestra, Brathanki
Ulubione książki: fantastyczne i sensacyjne
Ulubione filmy: sensacyjne i komedie
W wolnych chwilach: gra na komputerze, układa z żoną puzzle
Interesuje się: samochodami, piłką nożną
Obecnie samochod: Jeep Grand Cherockee
Pierwsze narty: \\
Leonidas24 (*139.aster.pl)
04 marca 2011, 18:01

o 20 na polsat news

również
jestem ciekaw co Włodziu Szaran i B. Chruścicki powiedzieli jak się dowiedzieli? Panie Włodku-niechże Pan przemówi, bo kto jak nie Pan ma skomentować taka narodową katastrofę! :-)
swoją drogą...śmiać mi się chcialo z pana miklasa..jak wczoraj się wił i mówil oAdamie..a jeszcze rok temu przed olimipadą mowił, że Adam się skońćzyl i powinien przestać skakać..spec od 7 boleści, nie zapomnę tego miklasowi :-)
Leonidas24 (*139.aster.pl)
04 marca 2011, 17:45

nightwig

ja też jestem załamany..po prostu inni jeszcze starsi skaczą..a on kończy..dziś mi kumpel powiedzial, że ":gdyby Adam kochał skoki tak jak np. janne ahonen to skakal by dalej i nie kończył przed 35 rokiem życia.."
sam nie wiem co o tym myśleć...
i ja i kolega jesteśmy sportowcami z krwi i kości..i zawsze duch rywalizacji do końca jest silniejszy od rozsądku..dlatego może takie dziwne podejście mam
aaa (*3-1.chelmnet.pl)
04 marca 2011, 17:33

-

http://demotywatory.pl/2794643/Koniec-kariery-Malysza
nightwing (*-41.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 17:32

-

Zresztą co on będzie robił? chyba że naprawdę weźmie udział w Dakar, był właściwie bogiem, bohaterem, kimś epickim, powrót do domu to jak powrót z wojny - nigdy już nie będzie taki sam, gdyby lubił alkohol to 100% pewności że zostałby alkoholikiem, ale Adaś chyba niezbyt lubi, ja tam wierzę, że będzie jak w Rambo IV, deszczowa noc, Małysz gdzieś śpi poza domem bo pokłócił się z żoną i ma wszystkiego dość, a tam wchodzi Tajner przez Soczi i mówi, że jest robota... LIVE FOR SOMETHING... OR DIE FOR NOTHING... YOU KNOW WHAT YOU ARE WHAT YOU'RE MADE OF... SKI JUMPING IS IN YOUR BLOOD... :D :D :D tak Adam, jeszcze poczujesz to ^^
nightwing (*-41.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 17:28

-

@Leonidas

DOKŁADNIE ! ja się po prostu czuję zrobiony w ch$%^ przez Małysza, nie mógł powiedzieć po Vancouver wprost - to będzie mój ostatni sezon? wtedy nikt by tego tak nie odczuł
maria (*126.tktelekom.pl)
04 marca 2011, 17:27

ważna wiadomość dla ADAMA MAŁYSZA!!!!

ADAM mam na imię Marysia niestety nie moge przyjeżdzać do zakopanego i obejrzeć twoje piękne skoki. Marzę żeby cię kidyś spotkać na zywo.Napewno cię kidyś spotkam gdy tylko pojade do zakopanego!Twoje skoki są świetne , ja terz chciała bym w przyszłości skakac tak jak TY ale wszyscy w szkole muwią że dziewczynki nie skaczą na nartach ale ja muwię że wszyscy mogą. Prawda? Proszę CIĘ nie koncz karjery.Jeżeli ją skończysz to koniecznie musisz być trenerem od skoków! Zebym CIĘ jeszcze kidyś zobaczyła w telewizi na skoczniach.Mam nadzieję że moje marzenie się spełni. Opowiedz o mnie sfojej rodzinnie i pozdrów ją o demni serdeczni i twoje córki terz. TWOJA WIELKA FANKA MRIA!
ryanss (*2-4.apus-net.pl)
04 marca 2011, 17:08

come back in Soczi

Ja zakładam opcję Ahonenową, zrozumcie Adam jest zmęczony skokami i dlatego tak mówi, ale będzie inaczej myślał jak bedzie kilka miesiecy plewił chwasty w ogródku i zaświta myśl, przeciez ja kocham skoki i jeszcze 2-3 sezony mogę skakać. Rzuci kopaczkę i poleci do Tajnera aby zdobywal fundusze bo wracam na skocznię.
Mam taką cichą nadzieję.
martin19x (*199.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 16:57

Źle się stało!!!

Małysz powinien skakać do olimpiady w Soczi i po sezonie olimpijskim zakończyć karierę, do tego czasu lekko wskakiwał by do 10 walczyć o podium i o wygrane , bardzo poprawilby sobie statystyki w takich dziedzinach jak pierwsza 10, 5 czy 30 konkursu , liczba występów w PŚ itp...nie wspominając o tym że cały czas zarabiałby porządne pieniądze...Ale niestety stało się czuje ogromny niedosyt , pomijajac Kamila, Małysz do 45 roku życia bylby lepszy od reszty naszej kadry...Ale niestety stało się! Koniec epoki! THE END ..chlip chlip chlip
Szykować się bo Agnieszka zaraz przyjedzie!
D. (*109.olsztyn.vectranet.pl)
04 marca 2011, 16:34

-

Cóż mogę powiedzieć, skoro wszystko zostało już powiedziane?
Po prostu dziękuję, Adasiu. Za wszystko.

Wczoraj chyba to jeszcze do mnie nie dotarło, ale dzisiaj już kilka łez pociekło... Smutna będzie zima bez naszego Mistrza. :(
- (*135.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 16:33

http://www.youtube.com/watch?v=4anhZSwm6B4

Najbardziej szalony skok Adama w historii. :)))
Wako (*110.internetdsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 16:17

wyjątkowo niezalogowany ale to ja...

Adam dzięki Ci z całego serducha. Byłem w tym roku na PŚ jubileuszowy dziesięty raz. Zawsze jechałem tam z wielką ochotą a to głównie dla Ciebie. Na jednym z pierwszych pucharów firma Veka rozdawała takie naklejki na samochód PL i na niej Twoje zdęcie i podpis "trzymam kciuki za Adama"
Miałem to tyle lat aż się zniszczyło. Ale kciuki trzymałem zawsze właśnie za Ciebie.
LGP opuściłem tylko raz :)
Wszystkie te chwile bardzo miło wspominam.
A 26.03. znów się wybieram na Twoje pożegnanie.
Dziękuję raz jeszcze.
asss (*-47.ingram.com.pl)
04 marca 2011, 16:01

-

Adam dziękuję Ci za ta piękną kariere ! nie przyjęlam tego latwo, że odchodzisz... nie wyobrażam sobie skoków bez Ciebie. Zawsze to oczekiwanie trzymanie kciukow dmuchanie w telewizor. ;( będzie mi tego brakować ;(
sly3 (*247.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 15:48

-

dzięki Adam za te wszystkie skoki. dzięki tobie było co oglądać w zimę przez ostatnie kilkanaście lat. a teraz jedź do domu i pomieszkaj z rodziną. należy im się. pozdrawiam
Emil (*220.internetdsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 15:32

-

@ZKuba36 Nie liczyłem ile Adam treningów "wygrał" ale policzyłem średnie miejsca w skokach treningowych i w próbnych oraz w seriach konkursowych. W seriach treningowych to 8,52. a w seriach konkursowych 7,53. Wielkiej różnicy nie ma i o dziwo wypada ona na korzyść konkursów.
Adam JESTEŚ WIELKI !!! (*130.tktelekom.pl)
04 marca 2011, 15:30

http://www.youtube.com/watch?v=WF38Bnxt0xU

http://www.youtube.com/watch?v=WF38Bnxt0xU
fan Małysza (*a80.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 15:24

Adamie trenuj naszych młodych skoczków!To taka moja prośba.

Adamie,Adasiu nasz kochany tyle co ty zrobiłeś dla skoków w tym kraju tyle nie zrobił nikt.Piszę to dopiero dziś,bo wczoraj jak się o tym dowiedziałem to do siebie dojść nie mogłem.To było dla mnie jak cios obuchem w głowę.Mam Adamie jedną,jeszcze jedyną prośbę do ciebie, a wiem,że na ten serwis wchodzisz,więc może to przeczytasz.
Proszę cię abyś trenował naszych młodych skoczków zrobił skoczków chociaż dobrych lub bardzo dobrych,bo to co wyprawia ten beton w PZN to się w głowie nie mieści.Abyś Adamie tak działał jak sportowiec,abyś zrobił w PZN porządek z tymi karaluchami,bo polskie skoki umrą jeśli nadal będą istnieć takie układy jak są obecnie.
Luthor (weteran)
04 marca 2011, 15:03

@DS

Bardzo dobrze, że wspomniałeś o notach, bo to też istotny problem. Kiedyś sędziowie przy ocenianiu nie zwracali tak bardzo uwagi na odległość i nazwisko zawodnika. Nawet przy krótszych skokach, ale ładnych stylowo zawodnicy mogli liczyć na dobre noty. A dzisiaj dzieje się prawdziwy cyrk. Morgi może chwiać się, rozjeżdżać przy lądowaniu, a i tak dostanie 19 (choć po Klingenthal sędziowie chyba nieco oprzytomnieli, bo wyłapali wczoraj u niego tę odjeżdżającą nartę, co kosztowało go złoto). Noty dla Ammanna to w ogóle przeważnie kompromitacja (dziwi mnie jego zachowanie, bo parę razy widziałem u niego naprawdę dobry telemark, nie wiem dlaczego tak często go markuje). Na tych mistrzostwach w perfidny sposób regularnie krzywdzono na notach naszego Kamila Stocha, który jest jednym z najładniej lecących skoczków (o niebo ładniej od takiego Schlierenzauera, który lata po prostu brzydko i topornie), a i jego lądowaniu nic nie można z reguły zarzucić. To jest kpina po prostu. Albo spójrzcie na takiego Jandę czy Kasaiego. Czy ich stylom można cokolwiek zarzucić? Przy dobrym lądowaniu regularnie powinni zbierać 19,-19,5, a zwykle dostają 18, 18,5, bo oczywiście lądują trochę bliżej... Być może nie ma tu złej woli sędziów, może wiąże się to z tym, że nie mają już oni przed sobą monitorów tak jak dawniej, z daleka nie widzą dobrze zawodnika i dlatego wolą asekuracyjnie oceniać skoczków po nazwisku. Nie wiem... Ale wiem, że należałoby coś z tym w końcu zrobić.
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
Meredith (*-54.dynamic.chello.pl)
04 marca 2011, 14:56

-

autor: kibic_malysza , 04 marca 2011, 14:48
Coś od nas kibiców za całą kariere - propozycja do redakcji i do was
Wydaje mi się, że nastał właśnie taki moment aby podziękować Adamowi za wszystko. O ile dobrze pamiętam kiedyś Adamowi była przekazana księga podziękować, więc teraz jest okazja by właśnie stworzyć znów coś takiego i byłoby to pięknym podziękowaniem za całą kariere Adama, tytuł księgi mógłby być np. taki - Polska dziękuje wspaniałemu Adamowi Małyszowi.
Warto zrobić coś takiego raz jeszcze.



POPIERAM, ŚWIETNY POMYSŁ.
ZKuba36 (*-N1.aster.pl)
04 marca 2011, 14:54

@Fanka

A czy (całkowitym przypadkiem - oczywiście) nie byłaś uprzejma zauważyć, że Adam, po wielogodzinnej podróży na "nową" skocznię, nie mając w tym czasie szans na skakanie ani na podnoszenie ciężarów, pchał się na skocznię i "wygrywał" pierwszy trening a póżniej drugi i czasami kolejny. Najgorzej było w konkursie. Ile w tym roku Adam wygrał konkursów a ile "wygrał" treningów?
Wprawdzie treningów było wielokrotnie więcej niż konkursów ale jakieś proporcje można wyliczyć. Podobnie było z odległościani na treningach i w konkursach. "Błysk" Adam miał w tym sezonie bardzo często. Prawie wszystkie "błyski" miały miejsce na treningach. Na zawodach z reguły Adam był już wyskakany i przy bardzo dobrej powtarzalności skoków (wynik doskonałego przygotowania do sezonu) odległości w konkursie (mimo doskonałych miejsc) były najgorsze.
DS (*212.160.251.211)
04 marca 2011, 14:42

-

Zauważcie że praktycznie w każdym sporcie wprowadzane są jakieś innowacje... Prawda jest taka że ten system najprawdopodobniej już na stałe zagościł w PŚ i z czasem będzie budził coraz mniej kontrowersji. Równie dobrze manipulacje odbywają się przy udziale not sędziowskich o których tutaj to tak często się pisze... Fakt że skoki stały się mniej przejrzyste i mniej nieprzewidywalne ale nadal są piękne i nie kończą się wraz z Małyszem! A co do Tepesa, Adam niedawno sam mówił o tym że wielokrotnie był zły na jego decyzje, że często były one krzywdzące, ale jak się tak na spokojnie zastanowić to faktycznie to jest człowiek od brudnej roboty na którym najłatwiej wieszać psy i że stanowiska wcale mu nie zazdrości. Trzeba mieć nadzieje że system zostanie jeszcze ulepszony o co niejednokrotnie Adam apelował, bo jednak ma swoje zalety ale trzeba go dopracować do tego stopnia żeby "nie przeszkadzał" ani zawodnikom ani kibicom.
rusłan (*jz.mynet.com.pl)
04 marca 2011, 14:37

-

Adam Małysz, Andreas Kuettel, Michael Uhrmann, wczesniej jeszcze Harri Olli, pewnie Janne Ahonen, tylu wspaniałych skoczków kończy karierę aż się łezka w oku kręci, mam nadzieje, że już nikt po tym sezonie nie dołączy do tej listy
Carlito (*cie.247.131.smslowianin.pl)
04 marca 2011, 14:25

-

Jedno jest pewne,czy ktos tego chce czy nie,Adam jest kapitalnym sportowcem.Napiszcie jeszcze czy moj wierszyk o Adamie moze byc czy nie bardzo...bo nie wiem co mysleć,chciałbym znac zdanie innych.
lala (*136.dynamic.chello.pl)
04 marca 2011, 14:19

lala

ja się przyznam oglądam skoki Od 2002 zawsze były emocje Czy pan Adam wygrywał czy nie było super
Szkoda tylko jednego miałem w przyszłym sezonie taką nadzieje ze Polska zajmie miejsce na podium w Pucharze Narodów
Jeszcze jest szansa w tym sezonie strata 141 pkt
Adam to wielki sportowiec i człowiek
Mam nadzieje że w przyszłym sezonie Kamil Stoch zdobędzie KK
i Piotr Żyła i Stefan Hula będą regularnie zdobywać punkty i doskoczy do Tomek Byrt i jeszcze będzie dwójka zmienników
Carlito (*cie.247.131.smslowianin.pl)
04 marca 2011, 14:18

-

Adam powiedział wczoraj prawdziwą rzecz,że starsi Japonczycy bedą skakać długo,bo taka jest ich mentalność,ale już nie wygrają.I taka jest prawda.Oczywiście Adama stać by było jeszcze na wygrywanie,ale na dłuższa metę to męczace,musiałby coraz wiecej pracy w to wkladać,przyszedł wiec odpowiedni czas na zakonczenie.
Carlito (*cie.247.131.smslowianin.pl)
04 marca 2011, 14:12

-

@Fanka
i należy dodać,że skoki to specyficzna dyscyplina,gdzie kryzysy po wysokiej formie są całkiem normalne.Tylko nieliczni tego nie rozumieja.A jesli chodzi o koncówkę,to tak jak piszesz,Adam już jest wyeksploatowany w tym wieku,ale mimo tego nadal potrfaił zdobyć medal.To wlasnie jest cieżka praca i moc.
Carlito (*cie.247.131.smslowianin.pl)
04 marca 2011, 13:40

-

Adam jak ptak na skoczniach latał i zostawał mistrzem świata.
Dostarczał nam emocji wiele,miło było patrzeć jak wszystkich leje.
Wybijał się niczym sprężyna,skakał powtarzalnie jak maszyna.
Niemcy zachodzili w głowę,czy naprawdę ten banan z bułką cuda robić może.
Wyskakał nam radość i uwolnił od depresji,
a fani z tysiącami flag na trybunach miłość do niego przynieśli.
Dawno temu myślał o tym by zakonczyć karierę i zakładać dachówki na kościele,
ale dzięki temu,że zdecydował się być silny i wytrwały,
narodził nam się skoczek doskonały.
Odmieniony,wyluzowany,skakał daleko jak opętany.
Nagromadził tytułów tyle,że sam już nawet nie wie ile.
Udowodnił,że Polak potrafi,tyle,że zrobił to z nawiązką,
Bo liczba wygranych Adama była dla innych skoczków bolączką.
A gdy na siłowni Adam wyciskał nogami wszystkie krążki,
pakerom opadły z bezradności rączki.
Żyj mistrzu długo i szczęśliwie przy swojej rodzinie,
pamieć o tym co wyprawiałeś na skoczniach nigdy nie zginie.

Inni pisali wiersze,więc postanowiłem też coś stworzyć:)
ZKuba36 (*-N1.aster.pl)
04 marca 2011, 13:31

@Fanka

Tak, tak masz rację! Fenomen skoków, wielokrotny Mistrz Świata, zdobywca 4 Kryształowych Kul, po 16. latach startów, 2 dni nie skakał i do tego stopnia oduczył się skakać, że nie mógł trafić w próg.
piotrek (*213.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 13:29

-

Adamie- dzięki wielkie za te wszystkie piękne lata, za tą radość którą nam dawałeś. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić następnej zimy bez Małysza.. wolałbym zimę bez śniegu. Ale szanuję tą decyzję, bo lepszego momentu na koniec kariery chyba nie było.
A wy, kibice, nie myślcie już o wczorajszym konkursie. To nie była wina zbyt małej liczby skoków. Każdemu mógł się zdarzyć gorszy dzień. Adam zdobył już medal i to też jest wielki sukces- jest chyba najstarszym medalistą na mistrzostwach. Teraz mógłby jeszcze wygrać ten jeden konkurs PŚ, żeby dobić do 40 wygranych, utrzymać to trzecie miejsce w generalce i ten sezon byłby bardzo udany.
Luthor (weteran)
04 marca 2011, 13:04

TO KONIEC EPOKI ARTYSTÓW W SKOKACH

Wraz z tym sezonem odchodzą ostatni pełnokrwiści skoczkowie: Małysz, Kuettel, Peterka, Uhrmann, prawdopodobnie Ahonen, być może Schmitt, Janda, Kasai no i wielki trener Lepistoe, symbol starej szkoły trenerskiej, który w PŚ był od samego początku. W skokach zabraknie już prawdziwych ARTYSTÓW. Pozostaną tylko picerzy, kombinatorzy, latający w cudownych dmuchanych kombinezonych, z niesamowitymi wiązaniami i innymi cudami technicznymi (Ammann, Schlierenzauer), bez których nic nie są warci. I na dokładkę jeszcze najnowsze dziecko Hofera, genialny nowy system, który nie dość, że daleko mu do doskonałości, to stwarza ogromne pole do manipulacji. Zabito dwa niewątpliwe walorów tej dyscypliny - przejrzystość i nieprzewidywalność. Od teraz wszystko zdane jest na matematykę. Obserwujemy na naszych oczach powolną śmierć skoków narciarskich, które stają się sportem coraz bardziej zmechanizowanym i uzależnionym od zdobyczy techniki. Nie wygrywa już najlepszy, tylko ten kto najlepiej kombinuje. Robi się z tego druga Formuła 1, w której większość zależy od pracy teamu, a tylko niewielki procent to zasługa zawodnika. Skoki stają się też sportem nudnym i przewidywalnym, bo wiadomo, że Austriacy są technologicznie kilka kroków przed innymi zespołami. W latach 90. konkurs drużynowy mogło wygrać 5, 6 drużyn, co czyniło rywalizację tak pasjonującą. Dziś wszystko jest z góry ukartowane. Jakby tego było mało mamy też wielki kryzys u Finów, Niemców i Japończyków, którzy kiedyś trzęśli całym Pucharem Świata, a dziś nie są w stanie wygrzebać się z marazmu. Tęsknię za tymi skokami sprzed 10, kiedy każdy miał jeszcze równe szanse.
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
Carlito (*cie.247.131.smslowianin.pl)
04 marca 2011, 13:02

-

To była trudna decyzja,bo skoki to całe życie Adama,a także jego kibiców,ale nadszedł już czas po prostu.I skonczy w niezłej formie,jeszcze tylko ostatni cel,utrzymać 3 miejsce i Adam bedzie szcześliwy.
vbb (*89.238.36.152)
04 marca 2011, 12:51

-

Może i będą z tego plusy.

Może w końcu Stoch się jakoś otworzy ,bo cóż trudno się skacze z myślą ,że cały czas ktoś cię do kogoś porównuje.
Porównowywanie skoczka do Adasia to zaszczyt ,ale czasami to dziennikarzyki przesadzali , co dopiero odniósł pierwsze zwycięstwo , a oni zaraz : Czy osiągnie tyle co Adam?
no bez przesady....
Ale mimo wszystko od porównań nie ucieknie ,ale nie będzie to w bezpośredniej rywalizacji.
karol (*454.smevpn.tpnet.pl)
04 marca 2011, 12:50

-

Jest mi nie zwykle przykro,że kończy Pan kariere skoczka.Jest Pan naprawde największym sportowcem.Wpisał się Pan do historii skoków narciarskich największymi literami,obok największych skoczków jak Hannawald ,Thoma,Bredesen Goldberger i wielu innych.Życze powodzenia
ml/jjnn (*89.238.36.152)
04 marca 2011, 12:39

-

Na pocieszenie , a może i nie , zobaczcie na Ahonena , odszedł w chwale było wszystko ładnie ,pięknie ,hucznie , potem wrócił , a teraz to widzimy co się stało z tym wielkim sportowcem,zapewnie teraz odejdzie ze skoczni ,ale nikt go już nie zapamięta jako wygranego tylko przegranego.
Na własne życzenie nadszarpnął swój wizerunek , może i Adam
nie chce powtarzać jego błędu.
kibic skoków (*pl8.1and1.pl)
04 marca 2011, 12:38

-

Są i tego plusy.Fanatycy odejdą i nie będzie walki pomiędzy kibicami Małysza a Stocha.Będzie skromniej, ale mądrzej i czytelniej.Do tego Małyszomanka moze straci opa na czacie (az dziw ze ktos jej dal i pogadac nie mozna) i reszta fanatyków kibicująca tylko Małyszowi.Dodatkowo teraz bardziej będzie sie w rozwój szkolenia i młodzieży w skokach będzie nacisk kładło.Kurzajewski pewnie tez odejdzie na emeryturę, moze i Szaranowicz (choc Gregor jest na topie to nie wiadomo) skonczy sie studio z Tajnerem i innymi znawcami i będzie komentował Snopek ze studia w Warszawie wszystkie konkursy.Więc nie będzie tak źle.
pepeleusz (*137.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 12:31

-

dawnych wspomnień czar-a ja wtedy kibicowałem szczególnie takim zawodnikom jak Nykkaenen,Boklev, Sola ,Edwards,Parma Brejczew,Holland,Richards,S.Taellberg,Felder,Haim,Fidjestoel,Johnsen,Nikkola,Fijas,Kowal,Papierz
bhbgc (*89.238.36.152)
04 marca 2011, 12:31

-

To smutna wiadomość dla polskich skoków ,ale trzeba było się z tym liczyć. Prędzej czy później ten koniec musiał nastąpić.
Pamiętam tylko jak był bez formy i co druga-trzecia osoba wysyłała go na emeryturę, a teraz to mogę się założyć ,że na pewno wśród tutaj udzielających się są osoby ,które tak pisały,ale jak teraz rzeczywiście tak będzie ,że Adaś odchodzi ze skoczni to nagle zawsze wierni ,oddani kibice ,ale już mniejsza o to.
każdy wie ,że chciał odejść w chwale i nic by to mu nie dało jakby dalej ciągnął swoją karierę , a na np. za rok by był kompletnie bez formy. W PŚ osiągnął wszystko.
Poza tym sport to ogromne wyrzeczenie i poświęcenie się temu (sam wiem co mówię).
Niezeprzeczalny jest fakt ,że drugiego takiego nie będzie ,ale zawsze można wspominać i być dumnym ,że było się świadkiem narodzin wielkiego sportowca.
Teraz należy mu się zasłużony odpoczynek ,
poświęcenie czasu rodzinie i korzystanie z życia!

A nam kibicom pozostaje życzyć tylko Najlepszego Panie Adamie
na 'nowej drodze życia'!
ZKuba36 (*-N1.aster.pl)
04 marca 2011, 12:25

@luck

Adam, po odpuszczeniu kilku skoków powinien mieć zarówno "błysk" jak i doskonałe czucie progu. Dlaczego tego nie było?" Odpowiedż jest bardzo prosta. Zamiast skoków była...siłownia! Dlatego spóżnił skok.
Głowę daję, że właśnie tak było.
RosyjscyKombinatorzyNorwescy (*122.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 12:19

hill

Wspomnień czar:
W końcówce lat osiemdziesiątych śledziło sie zawody kibicując a to Fidjestelowi, Opasowi, Puikonnenowi,Vettoriemu, z nadzieją spoglądając na Polskich jumperof (Papież, Kowal, Klimowski czy oczywiście Fijas).Wtem jak błyskawica przeszedł przez czołówkę niewielki człowiek z Polski.Wszystko zawdzięczamy trenerowi Mikesce, wreszcie ktoś dobry wziął kadrę i wyciągnie ją na wyższy poziom- myślałem w tamtym momencie..
Przyszła posucha (1998-2001) i wiadomym się stało,że poza konfliktami nic w owym czasie w polskich skokach nie zbudowano. Jednak Adam Małysz na nowo zaczął wielkie skakanie i to z pełnym podziwu skutkiem.
Pozostanie pustka na skoczni i nieodparte wrażenie, że (zachowując proporcje) wracają stare czasy:Vettori (czyt.Morgenstern), Felder (czyt Schlierenzauer), Opas (Norwegowie), Thoma (Freund)...
Brawo Mistrzu za męską decyzję ale tak trochę żal.
luck (*178.181.113.162.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
04 marca 2011, 12:08

zawody

Nie trudno o tym napisac nawiazujac do tych ostatnich sporow tu na tym forum na temat odposzczania przez adama seri treningowych i probnych w tym czynnym sporze bral udzial forumowy trener z.kuba 36 i co teraz super trenerze? Adam nie skaczac spoznia skoki jak skacze tego nie robi twoja rada zdala sie tyle co moja rada o gotowaniu nie znam sie! Trzeba napisac nie znam sie i tyle! Znafcy!
Magician/Klean (*129.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 12:01

-

No ale coz nikt od niego nic nigdy nie wymagal a on wygrywal...
Ja osobiscie kibicowalem mu caly czas czy to jak wygfrywal czy tez jak niemiescil sie nawet w pierwszej 10...
Ale coz zrobil to co zrobil i odklada narty -idzie na zasluzona emeryture
Mi sie tez chce plakac ale nie placze bo ja jestem kibicem a nie tak jak ci co placza fanatykiem
Nie placzcie tylko ADAM moze plakac
Adam nasz mistrz chcial miec i mial WIERNYCH KIBICOW a nie FANATYKOW
K. (*ngs.pl.)
04 marca 2011, 11:59

!!!

Niektórzy piszą tu tak jakby ON umarł. Może powinni wprowadzić tygodniową żałobę narodową.
Tymczasem Adam ma się dobrze, a to że nie chce już dłużej skakać to mu się nie dziwię, bo życie skoczka narciarskiego nie jest łatwe. Adam przestaje skakać ale poza tym nic się nie kończy.
Magician/Klean (*129.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 11:58

-

Agens ja mamn to samo w szkole sie skupic na niczy mnie moge tylko mysle sb co to teraz bedzie z polskimi skokami?
Moze stoch zacznie skakac dobrze? ALe dochodze do wniosku ze nikt nie bedzie juz tak dobry jak adam:(
małyszka (*k34.internetdsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 11:52

-

http://sport.onet.pl/zimowe/skoki/stworzmy-wyjatkowa-galerie-adama-
malysza-przeslij-,1,4201146,wiadomosc.html
Agens (*s70.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 11:43

smuteczek

Siedzę i od rana wysłuchuję informacji o Adamie Małyszu. Cholercia... łza się w oku kręci. Skokom nadal będę kibicować - oczywiście, ale... mam niejasne wrażenie,że wraz z Adamem odchodzi coś więcej... Polska to w sumie smutny kraj. Narzekactwo, zawiść, cierpiętnictwo i tp.
Bez sukcesów Małysza i jego sportowej postawy, bez jego wielkich "powrotów" będzie jakoś smutniej i kolejna zima będzie bardziej szara.
Dzięki Adamowi mogliśmy poczuć się naprawdę dumni.
Na arenie międzynarodowej reprezentował nie tylko sportową klasę, ale najlepsze cechy polskiego charakteru, wytrwałość, zadziorność, pracowitość, skromność, poczucie humoru. Oby nie zniknął na stałe z naszego życia publicznego. Oby w przyszłości nadal mógł być takim wzorem cokolwiek będzie robił. Ech... Wiele szczęścia życzę Adasiu!
grinchu (*200.leczna.enterpol.pl)
04 marca 2011, 11:42

dziękujemy!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=FYTxxAD39WI&feature=player_embedded#at=87
Qbiczek (*154.internetdsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 11:38

Szacunek i Smutek

Panie Adamie .... niech Pan sobie wyobrazi ... dwóch meżczyzn ok 40 i 60 lat( słusznej postury, szanowane głowy rodzin)
.. Pan odpycha sie od deski .... my przez tv w pozycji najazdowej .... Pan sie odbija ...my też próbujemy jak najwyżej sie wznieść w naszych kapciach ... Pan ląduje ... my już dawno wylądowaliśmy ale naszym krzykiem (darciem) próbujemy Panu dodać tego dobrego podmuchu.
A teraz ..... zimy już nie będą takie same !
Krokwia nie będzie już taka sama ....a i my też już chyba nie będziemy tacy sami.
Z wyrazami SZACUNKU Kuba Ch.
Kondri (*-63.ssp.dialog.net.pl)
04 marca 2011, 11:38

Muzyka i Adaś

Nie wyobrażam sobie tej muzyki i spokojnie szybującego Adasia....... Wielka szkoda ale i wielki szacunek do podjetej decyzji! dziękuję Ci Adami za połowe mojego życia w emocjach jakie mi dostarczyłeś!

http://www.youtube.com/watch?v=gaj1AmLZQns
jack (*250.dynamic.chello.pl)
04 marca 2011, 11:35

aktualizacja

Prośba do ojca dyrektora o aktualizację danych :)
http://www.skijumping.pl/news.html?pokaz_news=5367
Jerzy (*121.gorzow.mm.pl)
04 marca 2011, 11:31

-

Mam jednak nadzieje że Małysz nie będzie się babrał w jakieś rajdy... oczywiście decyzja należy do niego, ale mnie się to kojarzy z MMA i Pudzianowskim... Mariusz nie jest zawodnikiem MMA i nigdy nie będzie, tak samo Adam nie będzie nigdy rajdowcem, nim jest Krzysztof Hołowczyc...

Najlepiej byłoby dla Adama gdyby został przy skokach, był komentatorem (debiut miał i sobie dobrze poradził) czy to w tvp czy eurosporcie, albo siedział np. w studio.
dm (*102.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 11:20

-

sport.onet.pl/motorowe/rajdy-s amochodowe/puls-biznesu-adam-malysz-zostanie-kierowca-rajdowy,1,4201166,wiadomosc.html
fanka od zawsze (*240.play-internet.pl)
04 marca 2011, 11:19

Smutno że juz Cię nie zobaczymy w przyszłym sezonie:(

Dziękuję za te wszystkie radosne chwile i za wspaniałe emocje.
Joachim (*s50.internetdsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 11:19

Wielki Człowiek i Wielki Sportowiec

Dziękuję za piękno Twojego świadectwa
Wniosłeś i sądzę, że dalej tak będzie, to Coś, co ubogaca i pomaga żyć:
Naturalna Dobroć, Wiara, Nadzieja, Skromność, Życzliwość, Szacunek dla Drugiego CZłowieka, Miłość do Boga - Żony, Córki, Rodziny i nas kochających Cię kibiców. Aby takie wartosci emanowały z nas, potrzeba Boga, a Ty nie wstydziłeś się o Nim mówić i dawać o Nim świadectwo.
Adaś DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ DZIĘKUJĘ.....
Bonia (*k41.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 11:13

Lusia ...

...tacy "kibice" jak ty na pewno zrezygnują reszta dalej będzie kibicować naszym skoczkom! Przynajmniej nie będzie histerii, kopania Kruczka, Kamila i pozostałych chłopaków!
Panie Adamie dziękuję za wszystko życze dalszego spełniania się we wszystkim co pan będzie robił i mam prośbę od czasu do czasu gdyby zechciał pan pokusić się o komentarz w TVP konkursu skoków byłoby bardzo sympatycznie i ciekawie oby tylko nie z Szaranem :) !
A w sobotę moze uda się spełnić jeszcze jedno pana marzenie podium w drużynie trzymam kciuki i jeszcze raz dziękuję!
dm (*102.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 11:10

-

myszkamiki
a ja nie bede mogl patrzec jak Greg wygrywa wszystkie konkursy i dojdzie do 60 zwyciestw nikt mu juz w tym nie przeszkodzi Norwegowie sie rozsypia w Freunda nie wierze Ito też nie zostaje tylko Larrinto i Happonen
dm (*102.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 11:06

-

kwali do planicy pokażą na eurosporcie 2 a ja nie mam dwójki ;(
to na żywo bede mogł obejrzeć 13 skokow Małysza(drużyna Oslo 2 skoki Lahti kwali 1 druzyna 2 ind 2 planica ind 2 druz 2 ind 2)no chyba ze pokaza probna do planicy
psycholog (*x59.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 10:55

Pozegnanie Adama

Od dluzszego czasu z zaciekawieniem wchodze na ta strone jednak po raz pierwszy zdecydowalem sie podzielic swoja opinia. Moj komentarz skierowany jest w reakcji na informacje o zakonczeniu kariery sportowej przez A.Małysza i zwiazanego z tym ogolnego poruszenia na forum.

Z chwila oficjanego ogloszenia konca kariera przez Adama Małysza ogarnela Nas wszystkich nostalgia i smutek z tym zwiazany. To sa uczucia jak najbardziej "normalne" adekwatne do zaistnialej sytuacji. Nie bojmy sie ich wyrazac nie chowajmy ich w sobie. To jest ten czas kiedy mamy prawo czuc i wyrazac takie emocje. Adam Malysz dla wiekszosci kibicow rowna sie skoki narciarskie. Ta sytuacja jest dla nas trudna poniewaz mimo iz w kuluarach mowilo sie po cicho o zakonczeniu kariery to zostala ona ogloszona nagle, bez wczesniejszego przygotowania. Jednakze w tym momencie zrozummy Adama i uszanujmy jego decyzje. To byly jedgo ostatnie tak wazne zawody w karierze, chcial sie do nich solidnie przygotowac a wiec potrzebny byl mu spokoj by godnie zakonczyc swoja sportowa kariere. Niektorzy fani Adamie, w chwili obecnej nie wyobrazaja sobie dalszych zawodow bez niego, jednakze pamietajmy o tym ze Adam konczac kariere nie odchodzi od Nas, nie zegna sie z Nami. On bedzie caly czas obecny, zapewne dalsza swoja kariere zawodowa tak jak juz sam podkresla rowniez spedzi przy skokach narciarskich i jestem pewien ze wychowa/zajmie sie pryszlymi pokoleniami polskich skoczkow, ktore jeszcze nie raz dadza nam wiele pozytywnych chwili i emocji. Takze pamietajmy o tym ze Adam jest ZYWA LEGENDA skokow narciarskich i caly czas pozostaje wsrod NAS. 26 marca wystapi po raz ostatni w roli skoczka narciarskiego. Podziekujmy mu za te wspaniale lata kariery, pokazmy jak duzo dla nas znaczy i ile dal Nam radosci w ciagu swojej sportowej kariery.



Dla osob , ktore w chwili obecnej przezywaja silne emocje zwiazane z ogloszeniem decyzji o koncu kariery sportowej przez Adama , proponuje napisanie listu skierowanego do Adama w ktorym podzielicie sie swoimi emocjami , relacjami, spostrzezeniami dotyczacymi calej kariiery Adama. Napiszcie w nim jak wygladalo wasze wspieranie Adama w jego kaierze, jakie emocje w was budzil, jak spedzaliscie czas w oczekiwaniu na zawody, jak sie do nich przygotowywaliscie, co czuliscie w chwilach jego sukcesow i porazek.
Bogdan Czechowski (*191.citykom.de)
04 marca 2011, 10:55

-

to byly czasy.....

http://www.youtube.com/watch?v=z3ItIFcZmws&feature=related
Lusia (*188.146.49.145.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
04 marca 2011, 10:39

portale upadną

Ha ha teraz większość ludzi przestanie się interesować aż na taką skalę skokami bo większość przyciągał Małysz. Z przyzwyczajenia zajrzą tu jeszcze z dwa sezony a potem liczba komentarzy będzie spadać...wejść na stronę maleć...reklamodawcy będą odchodzić...kryzys nadchodzi dla posiadaczy tych stron...chyba że im się jakaś gwiazda urodzi ale chyba taka jak Małysz to za 50 lat.
grinchu (*200.leczna.enterpol.pl)
04 marca 2011, 10:35

-

Zgadzam się że na wynik wczorajszego konkursu miała wpływ decyzja o zakończeniu kariery. Nam jest bardzo ciężko to przyjąć mimo że się tego spodziewaliśmy. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak ciężko musiało być Adamowi skoro wiedział że po konkursie ma ogłosić taką decyzję. Należy się więc mu chwała że mimo tego do końca walczył i nie skończył pod koniec trzeciej dziesiątki. Dziękujemy Panie Adamie i wciąż jesteś z Panem!
marcin kutera (*192.play-internet.pl)
04 marca 2011, 10:34

Adam Dzieujemy!

Wczoraj nie chciałem w to wierzyć, jednak się stało!
Odchodzisz Wielki Mistrzu!
Jesteś skoczkiem wszechczasów!
Tak naprawdę to dzięki Tobie, stworzyła się konkurencja w innych krajach w ostatnim 10-cio leciu i poziom skoczków sie poprawił.
Przypatrując się Twoim sukcesom i wynikom sportowym, wyrosły nowe talenty Schliri, Morgi, Amann, Jacobsen i wielu innych.
Wśród skoczków nie siałeś fermentu ani zwady, a jedynie starałeś się chyba wszystkich pogodzić!
Twoja skromność i bycie soba zabija!
Jesteś wielkim wzorem do naśladowania!
Wszyscy Cię kochają!
To piękne, zę masz nowy sportowy pomysł na życie
Dobrze by było, gdybyś chciał wspomóc swoim doświadczeniem, talentem, warsztatem - młodych polskich skoczków!
Moze dzięki Tobie poprawił by się doraźnie poziom polskich skoków narciarskich!
Przy okazji sprawdził byś sie w roli trenera i menagera i nadal robił byś to co lubisz!
Tylko nie bierz się za politykę!
Ja dziękuję za chwile spędzone przed tv (nawet kiedy miałeś gorsze sezony, warto było Cię oglądać, Twoją determinację, zażartą walkę, wytrwałość).
Opłaciło się!
Jesteś wielką legendą historii sportu przez duże - W.
Obyś wybrał dobrą drogę dla siebie i przedewszystkim Ciebie satysfakcjonującą, nie mniej niz skoki narciarskie
Tego Ci życzę z całego serca - wieloletni wierny fan i kibic
Kuba (*-36.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 10:30

KOCHAMY CIĘ!

http://www.youtube.com/watch?v=yBGF6RvWJTw - popłakałem się na tym filmie. ADAM KOCHAMY CIĘ!
eee (*525.xdsl.centertel.pl)
04 marca 2011, 10:27

-

A kto powiedział, że Ahonen jeszcze czegoś nie wygra? Zresztą był blisko sukcesu, bo był 4. na Igrzyskach, a potem upadek w drugim konkursie. Drugi w T4S. Nie było źle rok temu. Może się poprawi za rok.
ania (*154.internetdsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 10:16

-

Tak mi się wydaje, że może Adam mógł ogłosić to w Planicy po zakończeniu sezonu a nie w Oslo. Wczoraj skakał ze świadomościę tego, że po konkursie będzie musiał publicznie ogłosić być może najtrudniejszą decyzję w swoim życiu, niewątpliwie był pod wpływem silnego stresu, do tego bardzo chciał dobrze wypaść ten ostatni raz i wyszło jak wyszło. Ale to już bez znaczenia- szanuję decyzję naszego Mistrza, jest mi bardzo ciężko ale nie bądźmy egoistami-pomyślmy, jak cięzko musi być teraz Adamowi.
ps.czemu nikt nie skasuje tych bredni pod spodem?
PAPINHO (*g35.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 10:16

Wikipedia

Pod hasłem Matti Nykanen nie ma już opisu że jest uważany za skoczka wszechczasów tylko jest napisane że jest jednym z najlepszych skoczków w historii.
balkin (*a88.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 10:10

@nieznany

W sumie to jeszcze Ahonen odszedł wielki (będąc na podium w ogólnej klasyfikacji), tylko że niestety wrócił. Szkoda w przeciwieństwe do Małysza będzie musiał odejść przegrany
nieznany (*149.opaltelecom.net)
04 marca 2011, 10:00

-

Dobra, meska decyzja Adama. Odejsc, wciaz bedac w scislej czolowce najlepszych, to rzadkosc. Tylko nieliczni tak potrafia, i to nie tylko w skokach, ale generalnie w sporcie. Moglby dalej skakac i zarabiac na kontraktach reklamowych, jednak Orzel z Wisly nie rozmienia swojej slawy i klasy na drobne. Brawo!
A kto poza nim w tym sporcie wiedzial "kiedy ze sceny zejsc"? Przypominaja mi sie 3 nazwiska: Felder, Weissflog i mniej wybitny Thoma.
ohh (*C7F.dip0.t-ipconnect.de)
04 marca 2011, 09:53

-

Bedzie napewno nowy krol z polski, ja juz widze jak adam bedzie wybierac najlepszych mlodych skoczkow i bedzie tych trenowac
haze (*111.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 09:38

Mam dziwne wrażenie...

Przespałem się z tym wszystkim, przeanalizowałem. Mam wrażenie, że Adam za wcześnie kończy karierę. Nie musiałby jeździć po wszystkich konkursach, a w drużynie nadal byłby bezcenny. Nawet bez Lepisto. Dziwi mnie trochę taki mit "kończenia w szczycie". Historia pokazuje jak na dłoni, sportowcy wracają, a powroty bywają bardzo nieudane.
barto195 (*143.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 09:34

-

czym tu się smucić ? uszanujmy decyzję Adama na siłę nie będzie skakał ja wolę,ze kończy karierę z medalem mistrzostw świata i być może na 3 miejscu w pucharze świata niż na 20 miejscu za rok. Tak jak Adam mówił coraz ciężej mu trenować z roku na rok to już nie jest młodość. Dziękujemy Ci Adamie za wszystkie spaniałej chwile za te 10 lat. Uszanujmy decyzję Adama nie dziwię się zresztą chce odpocząć i spedzic z rodziną więcej czasu to normalne :) mam nadzieję,ze Adam pojawi się też na balu sportowców w końcu w 2012 roku w styczniu głosujmy żeby wygrał ten plebiscyt kto jest za?
melon (*k31.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 09:13

-

TAK JAK MÓWIĘ. PRACĄ U PODSTAW, PRACĄ ORGANICZNĄ POLSKIE SKOKI DOCZEKAJĄ SIĘ DOBRYCH SKOCZKÓW. JA NIE MÓWIĘ, ŻE TO BĘDĄ TALENTY NA SKALĘ ADAMA MAŁYSZA CZY NAWET MATEUSZA RUTKOWSKIEGO (PAMIĘTNE BOJE PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI W ZAKOPANEM W 2004). TO BĘDĄ ZAWODNICY, KTÓRZY JAKO DRUŻYNA BĘDĄ ZDOBYWAĆ MEDALE IMPREZ MISTRZOWSKICH A TAKŻE INDYWIDUALNIE WALCZYĆ O PODIUM. PRAWDOPODOBNIE DŁUGO BĘDZIEMY CZEKAĆ NA TAKIEGO MISTRZA JAK ADAM I NA TAKI (NIEOSZLIFOWANY) DIAMENT JAK MATEUSZ RUTKOWSKI. NA TALENTY TRZEBA DMUCHAĆ I CHUCHAĆ, A DIAMENTY WYSTARCZY OSZLIFOWAĆ, ABY BŁYSZCZAŁY. TALENTÓW W POLSCE NIE BRAKUJE, ALE CZY MAMY DIAMENTY TAKIE JAK MAŁYSZ CZY NA ZAWSZE UTRACONY RUTKOWSKI? CZY TĄ WIELKĄ NADZIEJĄ POLSKICH SKOKÓW BĘDZIE KRZYSZTOF LEJA, KLEMENS MURAŃKA, CZY MOŻE TOMASZ BYRT? A MOŻE DAWID KUBACKI? CZY KAMIL STOCH POPRAWI SIĘ I W PRZYSZŁYM SEZONIE BĘDZIE WALCZYĆ O ZWYCIĘSTWA W PUCHARZE ŚWIATA? KAMILU, PRZED TOBĄ CIĘŻKI ROK. OCZY CAŁEGO NARODU SKIERUJĄ SIĘ TERAZ NA CIEBIE. CZY PODOŁASZ? ŻYCZĘ CI TEGO.
forest1976 (*132.internetdsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 09:11

koniec kariery skoczka wszechczasów :(

byłem wczoraj na 2 zmianie kiedy usłyszałem przez hałas maszyn że coś mówią o Adasiu...byłem ciekawy wyników zawodów ...a tu taka wiadomość...przyjechałem do domu po pracy i nie mogłem zasnąć...
dzisiaj wstałem i czytam te wszystkie artykuły i cały czas ryczeć mi się chce...szanuje decyzję Adasi ale to smutne i tyle...nie tylko kończy się pewien etap w w polskim sporcie ale też w naszym życiu...mam tylko nadzieję że Adaś nie odejdzie ze świata skoków i pomoże Polskiej młodzieży która przy takim trenerze będzie garnęła się do skoków...a to na pewno zaowocuje talentami...
dziękuje Bogu że jestem POLAKIEM jak ADAM MAŁYSZ
dziękuje ADASIOWI za piękne chwile w moim życiu
POWODZENIA ADAMIE !
Daniel (*168.168.33.250)
04 marca 2011, 09:05

Jakoś tak dziwnie

Jestem z rocznika '84. Skokami zacząłem się interesować jako 3-letnie dziecko, gdy Fijas pobił rekord świata. I czekałem potem całe dzieciństwo na jakiś sukces w skokach... no i tak od 16 lat oglądam Pana Adama. Czuję, jakby właśnie skończyła się ostatecznie moja młodość. Smutno jakoś, ale dziękuję Panie Adamie, że dał mi Pan tyle radości z mojej ulubionej od małego dyscypliny sportowej. Zawsze żałowałem, że jestem z Warszawy, bo bym pewnie też spróbował swoich sił na skoczni ;) Ale i tak cieszę się, że w końcu w tym roku udało mi się choć raz przeżyć Puchar Świata w Zakopanem z Pana udziałem. Pozdrawiam serdecznie i ciepło wszystkich, którym dziś jakoś smutno - trzymajcie się! :)
Alka (*at4.mnc.pl)
04 marca 2011, 09:04

Hołd

Adam Małysz Tribute (Ends His Career) (HD):

http://www.youtube.com/watch?v=N7noPzpKtu0

Moze komus przypadnie do gustu.
Kasianka (*j17.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 09:03

-

Panie Adamie,
skoki oglądałam od dziecka, od tak dawna jak tylko sięgam pamięcią.
Pamiętam jak Pan zaczynał, pamiętam pierwsze sukcesy, pierwszy wygrany turniej 4 skoczni i jak z tatą otwieraliśmy szampana za Pana sukces.
Teraz kończy się jakaś era pod tytułem "cicho bo Małysz skacze".
Jest to przykry moment dla kibiców, ale kiedyś musiał nadejść. I mimo smutku i łez cisnących się do oczu chcę powiedzieć, że Pana podziwiam i moim zdaniem decyzja o odejściu jest słuszna. Pięknie jest odchodzić jako ktoś wielki! Odchodzić w blasku reflektorów a nie w cieniu!
Życzę szczęścia w życiu! I... do zobaczenia w Zakopanym na skokach do celu! Kasia
Pawo (*g68.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 09:03

-

Dobrym następcą jest i będzie Kamil Stoch. Mam nadzieję że dojdą inni. Wierzę że Kamil też będzie wygrywał imprezy sportowej najwyższej rangi MŚ czy inne. Ale takiego sportowca Jak Adam Małysz to już raczej nie będzie. Pewnie będą polscy skoczkowie wygrwać (Kamil napewno) ale nie tyle co Adam. Cieszmy się z tego że Adam zakończy karierę jako niepokonany i utytułowany.
melon (*k31.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 09:00

RATUNEK POLSKICH SKOKÓW I CAŁEGO NARCIARSTWA KLASYCZNEGO

JAKO TRENERA KADRY A ZATRUDNIĆ KOMPETENTNEGO I ZNAJĄCEGO NATURĘ SKOKÓW TRENERA. KOJONKOSKI KOŃCZY Z NORWEGIĄ PO SEZONIE, ALE MA PLANY ZWIĄZANE Z POWROTEM DO FINLANDII. INNE OPCJE TO M.IN. HEINZ KUTTIN. WARUNEK TO ZATRUDNIENIE SZKOLENIOWCA Z ZAGRANICY JAKO TRENERA KADRY A I POWOŁANIE KLIKU, KILKUNASTU TRENERÓW ZAGRANICZNYCH DO PRACY Z MŁODZIEŻĄ W OŚRODKACH KRAJOWYCH. JEDNAK NA TO TRZEBA KASY A PRZEDE WSZYSTKIM PRZEKONAĆ TAJNERA. JA WIEM JAKA OSOBA MOŻE MIEĆ WPŁYW NA TEN BETON. JEST TYLKO JEDEN, KTÓRY MOŻE WYPLEWIĆ PATAŁACHÓW Z PZN I ZE STOŁKÓW TRENERSKICH. TO ADAM MAŁYSZ. ADAMIE, ZRÓB TO DLA NAS. ZACZNIJ DZIAŁAĆ PO SEZONIE, ŻEBY STWORZYĆ PODSTAWY DO ODBUDOWY POLSKICH SKOKÓW I OGÓLNIE NARCIARSTWA KLASYCZNEGO. JEDNYM Z WARUNKÓW JEST ZWOLNIENIE KRUCZKA I CELEJA I ZASTĄPIENIE ICH TRENERAMI Z ZAGRANICY. TAK NAPRAWDĘ W POLSCE JEST TYLKO KILKU DOBRYCH SZKOLENIOWCÓW, A JA DO TEGO GRONA NIE ZALICZAM ANI KRUCZKA ANI CELEJA.
dm (*102.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 08:55

-

rp.pl/artykul/2,621383.html
Wierzy pan w szanse w sobotniej drużynówce? Koledzy mogliby panu zrobić benefis, trochę panu zawdzięczają...

Benefis będzie 26 marca. Jadę po mistrzostwach na konkursy do Lahti, do Planicy, a potem zapraszam wszystkich do Zakopanego, zobaczycie najlepszych na świecie. Większość jeszcze nie wie, ale kilku już zaprosiłem. Mam problem z Norwegami, bo w tym czasie są u nich mistrzostwa kraju, ale mam nadzieję, że jak się dowiedzą, że to pożegnanie, przyjadą. Może związek norweski się zlituje i ich puści. Będzie kilkunastu zawodników z Pucharu Świata i kilku z Polski. Zabawa, koncerty, atrakcje dla kibiców i dla nas. Co tu ukrywać, łzy się poleją.
gibon (*77.236.26.57)
04 marca 2011, 08:52

eh

brak słów, pustka, koniec złotgo wieku. Adam wszystkiego najlepszego, teraz odpocznij solidnie. Polskie skoki? prawdopodobnie głęboki kryzys i poziom Słowenii przy sprzyjającym obrocie spraw.
Jerzy (*121.gorzow.mm.pl)
04 marca 2011, 08:52

-

"Po igrzyskach znowu narzuciłem sobie niesamowite tempo przygotowań do mistrzostw. Do tego zdałem maturę, o której wcześniej nawet nie śniłem, że się uda uzupełnić wykształcenie w trakcie kariery. Wszystko się na mnie zwaliło, nie miałem jak odpocząć. W tym momencie czuję ulgę, ale i smutek. Sezon dokończę, w Lahti skoczę i w Planicy w ostatnich zawodach Pucharu Świata również."

Wywiad sport.pl

Dla mnie zupełnym nonsensem byłaby rezygnacja z konkursu w Lahti, na 3 indywidualne zawody przed końcem kariery z jednych by zrezygnował mimo że walczy o miejsce na podium w generalnej klasyfikacji PŚ? No na prawdę nie ma w tym żadnego sensu, niby tak zmęczony jest że startów w Finlandii nie wytrzyma? bez jaj...
dm (*102.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 08:39

-

dzisiaj sa treningi o 13 jak Małysz wystartuje redakcja moze zapytac o Lahti a jesli Małysz ucieknie z treningow to Kruczka
_Mithrandir (*ost.witnet.pl)
04 marca 2011, 08:27

-

Cieszę się, że mamy kogoś takiego. O przyszłość Adama możemy być spokojni i to już jest coś :) To była dla niego trudna decyzja i dobrze byłoby go wesprzeć.
Jerzy (*121.gorzow.mm.pl)
04 marca 2011, 08:26

-

Ciekawe czy faktycznie z Lahti zrezygnował, w żadnym wywiadzie tego nie powiedział, mówił że wystartuje we wszystkich konkursach do końca sezonu więc nie wiem skąd ta informacja. Nie dobrze byłoby gdyby zrezygnował bo Kofler na pewno mocno ponownie zapunktuje i wyprzedzi Adama, a strata być może będzie już nie do odrobienia.
Zdzisław (*079.kwi.vectranet.pl)
04 marca 2011, 08:12

PODZIĘKOWANIE

Adam zawsze będziesz WIELKI-DZIĘKI DZIĘKI po1000 kroć DZIĘi
_Mithrandir (*ost.witnet.pl)
04 marca 2011, 08:12

-

Mam nadzieję, że chociaż Adam będzie często gościć w wywiadach i na różnych zawodach w studiu TVP. To by trochę osłodziło koniec jego kariery.
Jabulani (*-83.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 07:56

-

No to szkoda jak Adam Lahti odpuści może nie obronić 3 miejsca...i w ogóle szkoda bo to przecież jedne z ostatnich zawodów w których będziemy go oglądać i mało ich zostało...(
mateusiak222 (*204.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 07:56

:(

Wielka szkoda, nigdy nie było mi dane go zobaczyć na żywo. Miałem być w zakopanem ale niestety nie udało się, łudzilem się ze może w wakacje jeszcze poszkacze;( Założe się ze przez następne 3 sezony był by bardzo dobrym skoczkiem, z resztą takim jest i w kolejnej olimpiadzie były by medale na 100%
Mało co nie beczę przez tę decyzję

DZIĘKUJĘ
_Mithrandir (*ost.witnet.pl)
04 marca 2011, 07:56

-

Szkoda, ogromnie szkoda, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy skoków Adama. Ale wie, co robi, rodzina jest najważniejsza. Wielki szacunek za taką postawę i za taką karierę.
Lena (*168.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 07:48

-

Adam, chyba wszyscy teraz płaczemy, ale musimy uszanować Twoją decyzję...
Kochamy Cię wszyscy i dziękujemy za wszystko, za każdy skok, każdy weekend z Tobą...
Szykuj się na Zakopane, Adamie, zrobimy wszystko, żebyś nigdy nie zapomnial tego dnia....
Fan Adama (*155.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 07:05

-

@fanka
zobacz jest w temacie Zły przykład, dobry przykład. Co czeka Małysza na emeryturze. O to taki fragment "Małysz z Lahti zrezygnował, tak więc weźmie jeszcze udział tylko w trzech zawodach w Planicy."
Jacek (*-63.dynamic.chello.pl)
04 marca 2011, 06:05

Malysz w Lahti

Na stronie Eurosportu czytałem, że Adam nie wystąpi w Lahti.

Czy to jest potwierdzone?
Magiczny Lotnik (*212.gorzow.mm.pl)
04 marca 2011, 05:20

eee tam niepokonanym...........

"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym..."

Szczerze mówiąc, to Pan Adam równie dobrze by mógł zejść w przyszłym roku, bez presji MŚ.....

Jak Kofler się zepnie to będzie 4 - Małysz, w przyszłym roku też byłoby coś podobnie.... Ale jeszcze skocznia u siebie.....

Trochę za szybko to pożegnanie....
grzeeechu (*6.208.16.62.customer.cdi.no)
04 marca 2011, 03:54

The best

Pozdrowienia z Oslo. Adam kochamy Cie do konca swiata i jeden dzien dlzuej. Z Toba na zawsze Zlotoryja! Bylismy wszyscy i MY i Straconka i Imielin. Forever !
Magiczny Lotnik (*212.gorzow.mm.pl)
04 marca 2011, 03:29

Jerzy

Byłeś ty kiedyś chłopie na konkursach PŚ ? Choćby w Zakopanem albo w Planicy ? 5 sekund na lot ?

Lot to jest czekania na skoczka, skok, i noty........

Pewnie u ciebie, tak wyliczone, żeby do kibla "skoczyć"....
Jerzy (*121.gorzow.mm.pl)
04 marca 2011, 02:13

-

Chciałem zaznaczyć że sezon jeszcze się nie skończył. Przed nami 3 konkursy indywidualne, 2 drużynowe, i sobotni drużynowy w ramach MŚ :). Więc jeszcze zobaczymy najprawdopodobniej 12 skoków Adama, może w jeszcze w jakimś z konkursów na podium stanie, może wygra... jego przewaga nad Kofim w klasyfikacji generalnej wynosi zaledwie 29 punktów i trzeba będzie dobrze skakać by ją obronić. Najważniejsze jest jednak to że zostało nam jakieś 50 sekund jego wspaniałych lotów i radzę się nimi napawać do syta, bo więcej takich już nie będzie... nigdy...
Graczdari (*a49.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 01:46

DVD

Fajnie byłoby znowu zobaczyć cały konkurs np. z Lahti 2001 w nieco lepszej jakości obrazu i dźwięku.

To byłoby cudne :) Zapłaciłbym za taką kompilacje nawet 800zł :)
Graczdari (*a49.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 01:44

DVD

Fajnie by było, gdyby TVP wypuściło DVD(kilkanaście płyt) z zapisem wszystkich sezonów od roku 2000 do 2011. Wszystkimi Skokami Małysza itd. Taka Mega kompilacja - na Pamiątkę.
Malyszomaniak (weteran)
04 marca 2011, 01:37

Cuż powiedzieć .. co napisać..

Cały wieczór nie mogłem się zebrać. Już następny dzień a ja spać nie mogę. Płacze łzy same się cisną choć zły jestem, że mokro w oczach.
Serce boli burzy się krzyczy ... Rozum mówi spokojnie to nie tragedia to naturalna kolej rzeczy to normalne . Lecz Serce nie sługa woła pomocy woła ... boli.... refleksja przychodzi człowiek siedzi i myśli zastanawia się i wspomina.... te czasy te chwile te radości i smutki i nadzieje . Dzięki niemu życie nabrało rumieńców uwierzyłem w siebie i swoje możliwości. chcieć to móc wystarczy tylko pracować jak Adam i dążyć do celu. To niesamowite to fenomen . Czegoś takiego nie czułem nie widziałem i nie słyszałem. Gdzieś się kołaczą myśli jak to możliwe ,że on ten mały wielki człowieczek tak wielkie odcisnął piętno w mym sercu i sercu wielu Polaków i nie tylko ich. To cząstka mego życia, cząstka historii, legenda za życia, skoczek którego pomnik powstał przed ukończeniem jego kariery. Chciało by się jeszcze. ... ale czas nie chce się cofnąć. Lecz w sercu pozostanie dla niego miejsce, Adam w nim będzie zawsze i wiecznie. Gdy ta refleksja przychodzi gdy coś mija zaczynamy widzieć rzeczy, których codzienność nie pozwala dostrzec. Dziecko bawiące się na śniegu . Osoby bliskie w codziennych lecz niecodziennych sytuacjach. Świat jak by staje czas jak by zwalnia by się zatrzymać . A myśli kołaczą się i kołaczą jak natrętne, nieznośne muchy, których nie sposób odgonić. Człowiek patrzy na góry na ulice i miasta i myśli, myśli o tych których nie ma a którzy są bliscy. Myśli bo już wie, że gdy zejść przyjdzie mu z tego świata gdy powołanie dostanie by się stawić na sąd ostateczny wspominać będzie też tego , który choć obcy jest jednym z najbardziej mi bliskich. Bo jak, że nie pamiętać o kimś i nie wspominać go gdy ten ktoś tak wielkie piętno odcisnął na sercach tak wielu. W sercu w pamięci dozgonnie Mu wdzięczni. Za radość za wiarę i nadzieję. Za wzruszeń moc i za łez oceany. Skromne słowa podziękowania. Bo nie ma słów, które by mogły choć w jednej części w wszechświecie oddać to co czują ludzie kibice, i co czuje ja : kibic , fan , znajomy , przyjaciel. Teraz przyszedł czas by wstać unieść głowę wsłuchać się w słowa pieśni o Małym lecz wielkim rycerzu. Teraz jest czas by wołać. Ciebie Adamie na skoczni nie będzie lecz Polska jeszcze nie zginęła, puki Ty Ja My wszyscy żyjemy, puki kolejne pokolenia żyć będą, dzieci, wnuki, prawnuki nasi potomkowie. A żeby pamiętali o tym co się działo pisarze niech piszą, niech piszą i rozsławiają imię Adama niech zostawiają ślady, opowieści, dysputy, książki, gazety, historie by przyszłe pokolenia pamiętały tak jak o Dziadku Marusarzu. Tak jak o jeszcze starszych wielkich jak Kościuszko, Jagiełło ... Bo Adam zasługuje na wieczność na chwałę i uwielbienie godną Króla. Króla nie z powinowactwa lecz z woli narodu z wyboru serca z nakazu sumienia z Miłości do chwil do czynów z Wielkości człowieka. Największego człowieka Polaka Sportowca naszych czasów.
Życzył bym sobie i Adamowi by spotkać w swym życiu następców godnych udźwignąć tą spuściznę. Spuściznę, której na imię POLSKA.

*** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(2209), 2011-03-04 01:37:32 ***
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
roger (*169.dynamic.gprs.plus.pl)
04 marca 2011, 01:30

ADAM to mistrz

NIE MA I NIE BĘDZIE TAKIEGO DRUGIEGO JAK ADAM SZKODA ZE ODCHODZI ALE CÓŻ MOŻNA POWIEDZIEĆ ADAM JESTEŚ WIELKI
ryba (*212.160.163.61)
04 marca 2011, 01:17

drużyna

Cieszyłbym się bardzo gdyby chłopacy na koniec zrobili Adamowi prezent i dali z siebie wszystko w sobote, by zdobyć dla niego medal w drużynie, to byłoby coś pięknego. Panowie do Boju i Ty Adaś też.
ryba (*212.160.163.61)
04 marca 2011, 01:14

do ddfdf

''znajdzccie sobie innego ulubionego sportowca'' - przecież to nierealne. Adam był jedyny w swoim rodzaju, nikt i nic go nie zastąpi, może będzie ktoś kto nawiąże do jego sukcesów ,do jakiegoś medalu , ale 2 Adama nie będzie już nigdy. Adam to nie tylko Wielki Sportowiec , ale i Wielki Człowiek-tacy ludzie rodzą się raz na tysiąc lat!
Raffsky (*248.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 01:02

Uwielbiam....

ten moment z Planicy 2007 kiedy Adam wbiega na podium klęka i płacze,plus ten komentarz Włodka.Zapamiętam to do końca zycia.
zibi (*7E8.dip.t-dialin.net)
04 marca 2011, 00:59

wielkie dzieki adas za te lata

wzruszen pelnych emocji zimowych weekedow bedzie tego brakowalo co do dzisiejszych skokow to mysle ze ta decyzja o zakonczeniu kariey cie uwierala przegladaelm po woli te dwa skoki i nie trzeba fachowca ze byly oba spuznione nawet ten drugi chociasz lepszy byl tez spozniony to byko widac po niskiej paraboli lotu ale teraz wszystko zeszlo wiec moze w sobote bedzie lepiej
ddfdf (*151.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 00:54

Ale mówiąc na poważnie

adam rzeczywiście musiał zakończyć karierę. Ma prawie 35 lat, no weźcie się ludzie, to nie jest robot. znajdzccie sobie innego ulubionego sportowca. Przywiązywanie się emocjonalnie do tego typu zjawisk często kończy się cierpieniem. Adam poprostu musiał zakończyć, i koniec :)

pozdrawiam adm
Marcin (*-54.adsl.inetia.pl)
04 marca 2011, 00:54

-

Tradycyjnie dziękuję za wywiad z Adamem :) Czy będzie tak jak to zwykle bywa również wersja video? Może wiadomo coś o Lahti - na jednym z artykułów na stronie Eurosportu jest wiadomość (plotka?) jakoby Adam miał odpuścić te zawody. Pozdrawiam!
najwierniejszy fan Adama (*p50.neoplus.adsl.tpnet.pl)
04 marca 2011, 00:52

-

Adasiu Dziękuje Ci za tą dekade przeżyć, wzruszeń wzlotów i upadków. Dla mnie jesteś najwybitniejszym sportowcem, ale również i Wielkim człowiekiem, odchodzisz w wielkiej formie... zapamiętam Cię na cały życie
PATRYCJA (*mic.b-ras3.chf.cork.eircom.net)
04 marca 2011, 00:51

-

Do końca miałam nadzieje że po ra kolejny zrobisz nam psikusa i powiesz że jeszcze poskaczesz ... Niestety ten tragiczny dzień dla Polskich skoków nadszedł. :( Szczerze mówiąc nawet nie umiem i nie chce wyobrazic sobie przyszłego sezonu bez naszego ADASIA :( ! Wiem że jest Kamil ... Że Piotrek coraz lepiej ale ja wychowywałam się w pokoleniu ADASIA i nie wiem czy będe potrafiła oglądać jeszcze skoki! Miałam wielką przyjemność być w Oslo jak ADAŚ zdobywał brąz ... potem mimo tego że śpieszył się na rozdanie medali znalazł chwile żeby rozdać autografy by choć chwile z nami porozmawiać ... To fantastyczny człowiek ! ADASIU dziękuje ci za 10 Lat pięknych przygód ! DZIĘKUJE e tyle razy triumfowałeś a mimo tego jesteś tak skromny ! DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE MEDALE ! A to że nie zdobyłeś złota na olimpiadzie nic nie znaczy bo TY jestęś naszym narodowym ZŁOTEM ! DZIĘKUJE ;))))) ! Bardzo przykro że to już koniec ;(
Zawody
Puchar
Świata
Letni Puchar
Kontynentalny

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
11.12.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska439
2.PEIER KillianSzwajcaria392
3.LEJA KrzysztofPolska386
4.PODŻORSKI ŁukaszPolska374
5.RUDA AdamPolska320
7.KANTYKA PrzemysławPolska292
9.JARZĄBEK DawidPolska248
29.GUT PawełPolska106
31.BIELA StanisławPolska101
32.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
47.KOT JakubPolska68
55.HEBEL SebastianPolska54
63.KUKUŁA ArturPolska42
106.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
113.KASTELIK DominikPolska13
118.GĄSIENICA AndrzejPolska11
122.KOJZAR MateuszPolska10
138.JANOTA KonradPolska6
Pełna klasyfikacja..»


Ankieta
Kto był największym odkryciem sezonu letniego?
Phillip Sjoeen
Daniel-Andre Tande
Władysław Bojarincew
Jakub Wolny
Junshiro Kobayashi
Cene Prevc
Miran Zupancic
Głosuj
  1. Phillip Sjoeen
    99,99%
  2. Jakub Wolny
    99,99%
  3. Cene Prevc
    99,99%
  4. Władysław Bojarincew
    99,99%
  5. Daniel-Andre Tande
    99,99%
  6. Junshiro Kobayashi
    99,99%
  7. Miran Zupancic
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.