Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Sobota, 09 kwietnia 2011, 11:48
Kalendarz Pucharu Świata 2011/2012
FIS
FIS
fot. FIS

W Zurichu odbyło się spotkanie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, podczas którego ustalono wstępny kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2011/2012.

Ostateczna wersja kalendarza zostanie zatwierdzona na konferencji FIS, która w tym roku odbędzie się w czerwcu w słoweńskim Portoroz.

Tradycyjnie już rozpoczęcie sezonu w skokach odbędzie się w Kuusamo (25-26.11.2011). Nowością w kalendarzu są trzy konkursy u naszych południowych sąsiadów Czechów. W dniach 9-11.12.2011 w Harrachovie odbędą się dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Podobnie będzie w Planicy na zakończenie sezonu. Słoweńcy wzorem lat ubiegłych będą organizatorami finału Pucharu Świata w dniach 16-18.03.2012.

Zakopane będzie gościć najlepszych skoczków w dniach 20-21.01.2012. Pierwotnie zakładano trzy konkursy w Polsce - jeden w Wiśle oraz dwa w Zakopanem. Na chwilę obecną FIS zaproponował kalendarz bez zawodów w Wiśle. Wszystko rozstrzygnie się jednak w Słowenii podczas konferencji FIS.

Niespodzianką jest również brak zawodów w fińskim Kuopio. FIS już wcześniej sygnalizował, że nie jest zadowolony z ich organizacji.

Do najważniejszych imprez w tym sezonie z pewnością zaliczyć można Turniej Czterech Skoczni odbywający się na skoczniach w Niemczech oraz Austrii. FIS może utrudnić plany organizatorom i nie dopuścić Garmisch-Partenkirchen do organizacji zawodów pucharowych. Niemcy muszą zainstalować kurtyny chroniące skocznię przed wiatrem. FIS już wielokrotnie zwracał organizatorom na to uwagę, jednak nie zostały podjęte żadne kroki w tym kierunku.

Pod koniec lutego na największej obecnie skoczni świata w Vikersund odbędą się Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich (24-26.02.2012).

Do kalendarza Pucharu Świata powróciły takie miejscowości jak Bad Mitterndorf (14-15.01.2012) oraz Predazzo (04-05.02.2012), gdzie w 2013 odbędą się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym.

Kalendarz Pucharu Świata 2011/2012
DataMiejscowośćKrajHSOpis
25.11.2011 Kuusamo FIN 142 PŚ/drużynowy
26.11.2011 Kuusamo FIN 142
03.12.2011 Lillehammer NOR 138
04.12.2011 Lillehammer NOR 138
09.12.2011 Harrachov CZE 142
10.12.2011 Harrachov CZE 142 PŚ/drużynowy
11.12.2011 Harrachov CZE 142
17.12.2011 Engelberg SUI 137
18.12.2011 Engelberg SUI 137
30.12.2011 Oberstdorf GER 137 Turniej Czterech Skoczni
01.01.2012 Garmisch-Partenkirchen GER 140 Turniej Czterech Skoczni
04.01.2012 Innsbruck AUT 130 Turniej Czterech Skoczni
06.01.2012 Bischofshofen AUT 140 Turniej Czterech Skoczni
14.01.2012 Bad Mitterndorf AUT 200 PŚ w lotach
15.01.2012 Bad Mitterndorf AUT 200 PŚ w lotach
20.01.2012 Zakopane POL 134
21.01.2012 Zakopane POL 134
28.01.2012 Sapporo JPN 134
29.01.2012 Sapporo JPN 134
04.02.2012 Predazzo ITA 134
05.02.2012 Predazzo ITA 134
11.02.2012 Willingen GER 145 Team Tour
12.02.2012 Willingen GER 145 Team Tour
15.02.2012 Klingenthal GER 140 Team Tour
18.02.2012 Oberstdorf GER 213 Team Tour/loty
19.02.2012 Oberstdorf GER 213 Team Tour/loty/drużynowy
24.02.2012 Vikersund NOR 225 MŚ w lotach
25.02.2012 Vikersund NOR 225 MŚ w lotach
26.02.2012 Vikersund NOR 225 MŚ w lotach
03.03.2012 Lahti FIN 130 PŚ/drużynowy
04.03.2012 Lahti FIN 130
09.03.2012 Trondheim NOR 140
11.03.2012 Oslo NOR 134
16.03.2012 Planica SLO 215 PŚ w lotach
17.03.2012 Planica SLO 215 PŚ w lotach/drużynowy
18.03.2012 Planica SLO 215 PŚ w lotach
Anna Szczepankiewicz, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (81692) ilość komentarzy: (143)


Komentarze
DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
beja (*151.neoplus.adsl.tpnet.pl)
13 kwietnia 2011, 20:45

Szkoda Kuopio

Wszystko fajnie, tylko dla mnie osobiście szkoda Kuopio:( myślę , że lepsze warunki będą mimo wszystko we wspomnianym wyżej Kuopio niż w Czeskim Harrachovie!
HKS (*-52.dynamic.chello.pl)
11 kwietnia 2011, 15:47

-

Kazachstan dostał PŚ w kombinacji norweskiej i zobaczymy jaka będzie frekwencja, bo mogą się dzięki temu wybić na PŚ w skokach. W ogóle z 14 konkursów w zeszłym sezonie zrobiło się ponad 30 konkursów w KN. Szanse dostanie Estonia i Kazachstan. PK w Rosji i Turcji.
skokib (*-16.nplay.net.pl)
11 kwietnia 2011, 11:39

Harrachov

W dniach 9-11 grudnia 2011 w Harrachovie będzie super weekend..... tzn. brak śniegu albo tak jak w tamtym roku przekładanie i w ostateczności odwołanie z powodu silnego wiatru... Brawo panowie z FIS-u.
pavel (*204.net.pulawy.pl)
11 kwietnia 2011, 09:34

@luthor

Nie narzekam, tylko wykazuje głupotę w tworzeniu tzw. "swoich kalendarzy" i tyle.

A co d narzekania na to, ze po 2 dniach były następne zawody, to sie mylisz bo wielu zawodników zgłaszało swoje zastrzeżenia do tego typu rozwiązań.
JacHOPPsen (*wap.plusgsm.pl)
10 kwietnia 2011, 23:22

Z gory przepraszam moderatorow, ale to o Adamie

Na fan page'u RMF Caroline Team na Facebooku pojawila sie informacja, ze 21 kwietnia zostanie ogloszony SECRET MAN.

Czyzby Wielki Czwartek byl wielkim dniem w karierze Adama Malysza?
skokib (*-16.nplay.net.pl)
10 kwietnia 2011, 22:34

@skladak998

http://berkutschi.com/en/front/calendars?season=2011&sort=summer_gp
Polecam ten link, chyba jednak ja mam racje bo tam są najnowsze kalendarze
skladak998 (*201.tktelekom.pl)
10 kwietnia 2011, 22:21

@skokib

http://www.fis-ski.com/data/document/gp_calendar_jp-111.pdf

polecam Ci ten link... to kalendarz podany na stronie FIS-u... moze wtedy zmienisz zdanie :)
skokib (*-16.nplay.net.pl)
10 kwietnia 2011, 22:11

@skladak998

W moim kalendarzu nie ma błędu, w poprzedniej wersji było rzeczywiście było tak jak piszesz w nowym jest już tylko jeden konkurs w Zakopanem a drużynowy jest w Hinterzarten.
skladak998 (*201.tktelekom.pl)
10 kwietnia 2011, 21:29

@skokib

w twoim kalendarzu jest blad...
w Zakopanem jest konkurs druzynowy i indywidualny a w Hinterzarten tylko jeden indywidualny...
Mianowicie taki jest kalendarz :)

17.07 - Wisła (POL)
20.07 - Szczyrk (POL) - nocny
22.07 - Zakopane (POL) - Druzynowy - nocny
23.07 - Zakopane (POL) - nocny

7.08 - Hinterzarten (GER)
12.08 - Courchevel (FRA) - nocny
14.08 - Einsiedeln (SUI) - nocny

26.08 - Hakuba (JPN) - nocny
27.08 - Hakuba (JPN) - nocny
30.08 - Almaty (KAZ) - nocny

1.10 - Hinzenbach (AUT)
3.10 - Klingenthal (GER) - nocny
skokib (*-16.nplay.net.pl)
10 kwietnia 2011, 20:57

Kalendarz LGP 2011

Kalendarz LGP 2011
17.07 Wisła
20.07 Szczyrk
23.07 Zakopane
06.08 Hinterzarten druż.
07.08 Hinterzarten
12.08 Courchevel
14.08 Einsiedeln
26.08 Hakuba
27.08 Hakuba
30.08 Ałma-Ata
01.10 Hinzenbach
03.10 Klingenthal
Kasianka (*d52.neoplus.adsl.tpnet.pl)
10 kwietnia 2011, 20:53

-

Kalendarz totalnie beznadziejny... Harrachov można wyrzucić a nie dawać tam 3 konkursy bo i tak będzie wiało i nic się nie odbędzie...
Sylwlek940 (*195.116.80.2)
10 kwietnia 2011, 19:49

-

Po co komu 3 konkursy w Harrachov, mogła by byc Wisła lub zawody w turcji czy kazachstanie. Sezon mógłbybyć dłuższy i trwac do 25 marca tak jak w 207 roku. Można by tez zaryzykowac jeden konkurs skoku do celu i bardzie zagescic kalendarz skokami np w srody. Wtedy bedzie ciekawsza rywalizacja i puchar swiata wygra najsilniejszy.
pavel (*204.net.pulawy.pl)
10 kwietnia 2011, 19:13

@daro

Twój kalendarz sypie się już na wstępie, w październiku nie ma śniegu w Oslo niemal rok w rok. To samo dotyczy Predazzo. Następnie planujesz 2 dni po T4S następny konkurs, dla mnie głupota.

Nie układajcie już tych kalendarzy bo są żałosne.
daro (*181.internetia.net.pl)
10 kwietnia 2011, 18:54

-

Patrząc po ilości postów w stylu "mój kalendarz" uznałem, że układanie kalendarza musi być fajną zabawą, więc samemu też postanowiłem jakiś stworzyć. Jednakże, żeby nie było za łatwo i zbyt na poważnie postanowiłem przyjąć zasadę, że organizację zawodów przyznaje się federacjom w nagrodę za dobre wyniki ich zawodników. Regula jest prosta: każdy skoczek w czołówce klasyfikacji generalnej to dla kraju jedna skocznia, na której odbędą się zawody. Akurat przyszłoroczny kalendarz pozwala uwzględnić aż 21 pierwszych skoczków ostatniego sezonu. Wśród nich jest: 6 Austriaków, 5 Norwegów, 2 Polaków, 2 Niemców, 2 Finów i po 1: Szwajcarze, Japończyku, Czechu oraz Słoweńcu. Dodatkowo prawo organizacji dostają na kredyt Włosi, jako organizatorzy próby przed mistrzostwami. Kalendarz wyglądałby tak:
HKS (*-52.dynamic.chello.pl)
10 kwietnia 2011, 16:20

-

@Emil

To jest bardzo, bardzo wstępny kalendarz;) Tym nie mniej pokazuje, że jakieś negocjacje trwają. Nie spodziewam się jednak tak egzotycznego i długiego sezonu w kombinacji.
pavel (*204.net.pulawy.pl)
10 kwietnia 2011, 16:07

@Emil

Ogólnie to średnio chce mi się wierzyć, ze przeciętny Koreańczyk wie co to kombinacja norweska i dlatego takowych nie maja.

PS ta nie ma pewnie z obawy, ze jak to bywa często w Japonii przyjadą same słabiaki, a i frekwencja na trybunach będzie marna.
Emil (*220.internetdsl.tpnet.pl)
10 kwietnia 2011, 15:48

-

A w Pyeongchang będzie PŚ w kombinacji norweskiej. Ciekawe czemu skoro Korea nie ma aktualnie żadnych kombinatorów (a jeśli ma to na poziomie amatorskim) a skoczków ma. Nie wierze że chcieli robić PŚ w kombinacji a w skokach nie. Skokowy beton pewnie zawetował propozycje i znowu te same obiekty...
Anomander Rake (*121.dynamic.chello.pl)
10 kwietnia 2011, 14:56

Rozczarownie....

No tak, tego się można było spodziewać, czy Hoferowi brakuje na starość odwagi żeby cokolwiek zmienić? Nie będę się rozpisywać, bo już wszystko poprzednicy powiedzieli, ale denerwuje mnie konserwatyzm i brak otwarcia się na nowe miejsca, tak samo jak konsekwentne olewanie od dłuższego skoczni średnich :/ No i ta Wisła, tyle było zapewnień, że będzie tam PŚ w przyszłym sezonie... Choć tu muszę przyznać, że niestety sami sobie zaszkodziliśmy bałaganem związanym z awarią wyciągu. Ogólnie dla mnie kalendarz na przyszły sezon jest jednym wielkim rozczarowaniem....
starysceptyk (*193.neoplus.adsl.tpnet.pl)
10 kwietnia 2011, 14:10

-

HKS
Nie lubię zgadywać. Ale myślę że zimowa Uniwersjada w Turcji była:
1. Bardzo rozleklamowana, jako pierwsze tego rodzaju zawody zimowe w Turcji
2. Wejście było za darmo lub za symboliczną kwotę.
3. Pieniądze na organizację były z budżetu państwowego.
A zawody PŚ w skokach to już proza życia i jak się finasowo wyrobicie to zgłaszajcie udział, a jak nie to nie.
To samo dotyczy Kazachstanu i zimowych Igrzysk Azjatyckich.
Jak w dyskusji o czymkolwiek, 3/4 wypowiedzi jest o pieniądzach (skąd wziąść, ile tego będzie, ile zarobimy, skąd weżmiemy jak będzie niedobór itd) to mówią ludzie dorośli, znający życie, że kasa to fundamet jakiejkolwiek działalności. Jak gada się o wszystkim tylko nie o pieniądzach, to hm... dyskutują młodsze roczniki.
HKS (*-52.dynamic.chello.pl)
10 kwietnia 2011, 13:47

-

@starysceptyk

To teraz mi powiedz ile konkurs z tego kalendarza będzie miał większą frekwencję niż Erzurum podczas Uniwersjady (kilkanaście tysięcy)? Zdaniem "iklklklkkll" frekwencja jest bardzo ważna. Nowoczesna skocznia jest, zainteresowanie jest więc czemu ma nie być Pucharu Świata? Bo skoczków nie ma? No tak lepiej robić w krajach gdzie skoczkowie są a zainteresowanie żałosne.
starysceptyk (*193.neoplus.adsl.tpnet.pl)
10 kwietnia 2011, 13:36

-

Usiadłem sobie, żeby zobaczyć co na mojej ulubionej stronie. O, kalendarz na następny sezon i poczytajmy wypowiedzi.
I tylko jedna roządna, czyli iklklklkkll.
Robicie z Hofera Pana Boga, a on w ustalaniu kalendarza wcale nie ma tak dużo do powiedzenia.
To organizatorzy konkursów są kluczowi.
Po pierwsze muszą chcieć, po drugie muszą dać gwarancje organizacyjne i finansowe. A tego jest multum. Wynagrodzenia, zakwaterowania, dojazdy, jakieś doświadcenie itd.
Większość krajów to nie Polska, gdzie frekfencja (nawet bez Małysza) jakoś zbilansuje wydatki.
Nie ma konkursów w Wiśle? A może było tak. Pytanie FIS-u, czy na na konkurs w zimie wszystko będzie gotowe (np. wyciąg) i czy dajecie na to gwaracje finasowe, nie to dziękujemy.
Nie ma konkursów w USA czy Kanadzie. A kto je sfinasuje? Bo polscy internauci mają taką ochotę? wolne żarty.
Lepiej pisać wymyślone przez siebie kalendarze.
JacHOPPsen (*wap.plusgsm.pl)
10 kwietnia 2011, 13:22

Pomysl / Turniej Nordycki / Wikipedia

Wystarczyloby wprowadzic tzw. dwuletnia rotacje i polaczyc miasta w pary (wedle kraju, lub mamutow), np:

Kuusamo - Kuopio
Lillehammer - Trondheim
Harrachov - Liberec
Engelberg - Einsiedeln
Kulm - Oberstdorf
Sapporo - Hakuba
Harrachov - Vikersund
Willingen - Neustadt
Oberhof - Klingenthal
Villach - Kranj
Otepaeae - Erzurum
Wisla - Almaty
Predazzo - Pragelato

Poza dyskusja: TCS, Zakopane, Lahti, Oslo, Planica

A tak poza tym, nie zdziwie sie, jak od sezonu 2012/13 Turniej Nordycki bedzie tak wygladal:

- Lahti (sobota, niedziela)
- Kuopio/Falun (wtorek)
- Vikersund (piatek, sobota)
- Oslo (niedziela)

Po prostu wydaje mi sie niemozliwe, aby FIS pominal najwieksza skocznie swiata, a poniewaz kalendarz jest "zapachany do niemozliwosci", to Vikersund wskoczy (a w zasadzie wleci) do Turnieju Nordyckiego...

Mam takze apel do wikipedystow od artykulow o skokach: wstawcie prosze kalendarz PS Kobiet do artykulu o PS w skokach 2011/2012 - na wzor artykulow o PS w biegach ;)
pavel (*204.net.pulawy.pl)
10 kwietnia 2011, 12:18

cdn.

W Zakopanem przeważnie pada lub wieje, to może właśnie zamiast tej skoczni wstawimy jakaś w Ameryce, na która pójdzie 10 kibiców i nikt z czołówki PS? Wiec dlaczego komuś chcecie zabrać PS, jak wam by zabrali to wyobrażam jaki podniósłby się płacz.

A co do Wisły to niestety obecny sezon zimowy pokazał, ze PS to zbyt wiele jak na ta skocznie, niech świadczą o tym odwołane MP. Inna sprawa, ze ciężko jest logistycznie w z piątku na sobotę przetransportować się z Wisły do Zakopanego. Sam dojazd jest tak żałosny, ze jakby kibice ruszyli na PS to dojechaliby na zawody chyba w niedziele.

Ktoś tam płacze, ze z dużo jest mamutów, ale niestety dla 90% niedoglądających, w tym również dla mnie, sa one dużo ciekawsze niz te na k120.
pavel (*204.net.pulawy.pl)
10 kwietnia 2011, 12:12

-

Płaczecie, ze kalendarz nudny i się nie zmienia, no cóż, żeby weszła nowa skocznia jakaś musi odpaść i to dyskusji nie podlega.

Wiec idźmy dalej, którą ze skoczni wywalamy? Moze Zakopane? I co fajnie teraz?
Ojciec Marek (*239.neoplus.adsl.tpnet.pl)
10 kwietnia 2011, 11:12

-

Dwie wielkie plamy dał FIS:
Po pierwsze - harrachowski weekend w grudniu. W ciągu ostatnich pięciu lat na trzy próby zorganizowania zawodów na Certaku w grudniu trzy skończyły się niepowodzeniem.
Po drugie - brak Turnieju Nordyckiego, ciekawej rywalizacji w Skandynawii. Pozostawiono FIS Team Tour, którego sposób prowadzenia zupełnie mi się nie podoba. Możecie uznać mnie za "świętkokradcę", lecz chętniej zrezygnowałbym z TCS, niż ze skandynawskiego tournee.
Brak PŚ w Wiśle jest akurat zasłużony, nagrabiliśmy sobie mocno tym blamażem z wyciągiem.
HKS (*-52.dynamic.chello.pl)
10 kwietnia 2011, 11:01

-

Tajner jak zawsze papla na lewo i prawo i nic z tego dobrego nie wychodzi. Najpierw była mowa o PŚ w biegach (na 99%), później o PŚ w Wiśle ("wszystko już ustalone") i co będzie? Najprawdopodobniej nic. O przepraszam, będzie PŚ w kombinacji, bo najprawdopodobniej FIS po wpadce w tym sezonie (14 konkursów w kombinacji) ostro wszystkich przycisnął. Nie wierzę tu w jakąkolwiek dobrą wolę PZNu, bo doskonale wiedzieli, że na kombinacji nie zarobią więc szeroko ją omijali.
123456789 (*132.neoplus.adsl.tpnet.pl)
10 kwietnia 2011, 10:27

-

od.mod.
jeśli wkleisz link jeden raz to wystarczy po co wklejasz po trzy, cztery razy to samo ?dostosuj się a jeśli nie to już nic tutaj nie wkleisz.

*** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(36), 2011-04-10 11:31:31 ***
123456789 (*132.neoplus.adsl.tpnet.pl)
10 kwietnia 2011, 10:24

-

http://www.youtube.com/watch?v=ckUhBQYRnDo
Super film!
Carlito (*cie.247.131.smslowianin.pl)
10 kwietnia 2011, 10:00

-

Głównie zmieni się to,że nie bedzie Adama.Bez niego to już nie to samo.Przyzwyczailiśmy się,że zawsze był.Bedzie dziwnie.Kalendarz się niczym specjalnym nie wyróżnia.A kto bedzie rozdawał karty? A pewnie wciąż Morgen,Schlieren i Ammann...Nie stracą formy tak po prostu.strata formy była możliwa tylko u naszych zawodników po okresie letnim,gdy skakali zaskakujaco,a gdy przyszła zima juz fatalnie.Nie rozumiałem tego.
granda6
10 kwietnia 2011, 09:12

Oficjalna wypowiedź!

Ja bardzo chciałbym wysłuchać co mają do powiedzenia nasi Prezesi PZN na temat pominięcia Wisły w klendarzu. Teraz pan Prezes Tajner powinien oficjalnie powiadomić nas kibiców dlaczego obiecywali nam Wisłę a jej nie ma. Umie ładnie i spokojnie występować w roli prezentera więc nie będzie tremy! Tak jak pan V-ce prezes Wąsowicz który przed awarią wyciągu był jej dyrektorem a gdy wyszły problemy już nie(dymisja). Ale oczywiście otrzymanie zaraz po dymisji propozycję nowej funkcji. Przytoczę cytat pana Wąsowicza z rozmowy z krwistym w styczniu: Padło pytanie czy pełni pan jeszcze jakąś funkcję poza V-ce prezesem PZN? Jestem Prezesem Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, dołączył do nas Śląski Związek Narciarski i tam zaproponowano mi pewną funkcję! Wydaje się że powinno paśc pytanie kto jest odpowiedzialny za karygodne działanie na szkodę skoczni Malince i odpowiedź jest taka: Pan Wąsowicz pełnił funkcję od 2008 kiedy skocznia została oddana do użytku i został jak podaje menadżerem skoczni. Od 17 grudnia zeszłego roku pan Wąsowicz został wysłany przez pana dyrektora COS w Szczyrku pana Grzegorza Kotowicza na zaległy urlop wypoczynkowy i na tym się kontrakt skończył. W tym czasie jak podaje w rozmowie z krwistym pan Wąsowicz udostępnił skocznię turystom,URUCHOMIŁ WYCIĄG! dlatego piszę dużymi żeby było jasne kto go uruchomił! Otworzyliśmy kawiarenkę i handel u góry. Odbywały się zawody MP 3razy,PK 3 razy i LGP 1raz z czego dołożenie dodatkowej trybuny na czs zawodów kosztowało 67tys.zł! Teraz odpowiedź pana Kotowicza: Powodem nie przedłużenia kontraktu ze specjalistą do spraw obiektu Wisła Malinka panem Wąsowiczem była troska o skocznię w Wiśle! Pan Wąsowicz nie był nigdy dyrektorem tego obiektu tylko specjalistom do tego obiektu. Pan Kotowicz przypominał na zebraniach o pilnowanie terminów przeglądu wyciągu w ramach gwarancji za które odpowiedzialny był specjalista od Skoczni w Malince. Niestety kończyło sie na próbach wyciagniecia z COS dodatkowych pieniędzy na kolejne zlecenia pozagwarancyjne. Tak można dookoła zastanawiac sie kto jest winny. Całe rozmowy z panem Wąsowiczem i panem Kotowiczem możecie przeczytać na na blogu krwistego.Są to wypowiedzi ze 10 stycznia i 30 stycznia. Miłej lektury. Pozdro
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
PATRYCJA (*mic.b-ras3.chf.cork.eircom.net)
10 kwietnia 2011, 00:11

-

Tak narzekacie na Harrachov a co roku Polskich kibiców jest tam od groma ! Mimo iż nie odbywają się zawody ! Przestańcie tam jezdzić to może dorzucą nam jakiś konkurs !
JacHOPPsen (*wap.plusgsm.pl)
09 kwietnia 2011, 23:55

Redakcja troche spi...

Na Berkutschi zostal ujawniony niezatwierdzony kalendarz PS Pan 2011/2012. W kalendarzyku (bo tych konkursow zbyt duzo nie jest...) sa dwa konkursy w Polsce - konkretnie w Szczyrku.

Ale teraz najwieksze "jaja" - oprocz PS Pan bedzie nadal rozgrywany CoC Pan, ale uwaga! NIE ROWNOLEGLE!

To moze oznaczac, ze np. Daniela Iraschko w jednym sezonie bedzie triumfatorka PS i CoC! (To niemal jak Kamil Stoch, ktory latem wygral CoC i byl 2. w LGP)...

Jest tez nowy wskaznik BMI. Zamiast 20,5 - 21 procent...
niebo (*pl8.1and1.pl)
09 kwietnia 2011, 23:53

-

Ja jestem przeciwny żeby na tym pudle w Wiśle rozgrywano zawody.Prędzej ktoś sobie tam krzywde zrobi.
Ja chcę zawody w Ameryce, tam są porządne skocznie, albo w Kanadzie.W Ameryce skaczą i w Kanadzie też.Wole tam zawody.Dobrze ze dalej jest Zakopane.
A Japonia musi być.I dobrze że jest
r (*1np.infinity.net.pl)
09 kwietnia 2011, 22:57

.

nie potrafie zrozumieć dlaczego nie ma konkursów w usa. korei, kanadzie, kazachstanie. jeszcze niedługo odwołaja sapporo i to bedzie puchar europy a nie świata. i powinni budować na świecie więcej mamutów. i dlaczego miałoby nie być wisły
Luthor
09 kwietnia 2011, 22:52

@iklklklkkll

No normalnie ręce opadają... Za kogo ty się masz, że nazywasz pasjonatów skoków gimnazjalistami? Paru z tych "gimnazjalistów" ogląda skoki od długich lat (jeszcze przed Małyszem) i zjadłoby cię jeśli chodzi o znajomość tego sportu. Trochę pokory zanim zarzucisz komuś ignorancję. A teraz do rzeczy:

1) Jeśli tak jest, to wytłumacz mi po co ktokolwiek organizuje zawody w Sapporo, skoro ogląda je tylko garstka osób i nikogo tam skoki specjalnie nie obchodzą?
2) Ale jest szereg skoczni, które ją mają i mogą być brane pod uwagę przy organizacji PŚ, choć aktualnie nie ma ich w kalendarzu.
3) A skąd wiesz, że nie chcą? Może po prostu nie mają szans przebić się przez fisowski beton?
4) W USA, Korei czy Kazachstanie też ten sport się uprawia. To nie Mozambik. Zwłaszcza, że w Kazachstanie podobno na konkursy skoków (ostatnie igrzyska azjatyckie) przychodzą tłumy - dlaczego więc z góry odbierać temu krajowi szansę na organizację PŚ? Mają tam nowiutkie skocznie.
5) W niektórych przypadkach spokojnie można konkursy przeprowadzać na zmianę (ta sama skocznia co dwa lata).
6) Bez komentarza, ale to tylko świadczy o poziomie autora.
7) Tak, wszyscy lądują niemalże w tym samym miejscu i to sprawia, że są one ciekawe! Różnice są minimalne, co generuje emocje. Poza tym tak samo jak skocznie mamucie skocznie normalne to w pewnym sensie inna specjalizacja skoków narciarskich. Jest grupa skoczków, którzy mają mocne odbicie, co czyni ich specjalistami w tej dziedzinie (pierwszy przykład - Morgenstern).
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
piotr186 (*116.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 22:35

VEGX

a TYM SIĘ FIS kieruje zęby Puchar świata był pucharem świata a nie europy (A japońskie konkursy są jednymi poza europejskimi)

Tak w ogóle to miała być tak elastyczność, więcej konursów i otwarcie na wschód itd. A mamy zero zmian. .widać FIS poszedł na to "żeby nie było problemów robimy PŚ tam gdzie zwykle" lub w najlepszym razie "lepsze znane kłopoty niż zupełnie nowe"
pyton1990 (*164.chelm.hypnet.pl)
09 kwietnia 2011, 22:15

cienizna...

nudny i oklepany kalendarz, FIS się nie wysilił, co roku robią imprezę w Sapporo i co roku mało kto poza żółtkami tam jedzie. Czyżby pana Hofera dopadała demencja starcza?
vegx (*-65.home.aster.pl)
09 kwietnia 2011, 22:14

-

@Skoczek12
Jesli chodzi o ilosc kibiców, to czym sie kieruje FIS organizujac zaowdy w Japonii, gdzie kibiców jest garstka?
Skoczek12 (*386.xdsl.centertel.pl)
09 kwietnia 2011, 22:11

@tomek

Nie tyle co przez zepsuty wyciąg, tylko głównie przez koniec kariery Małysza. Wiadomo że teraz zyski byłyby o wiele mniejsze.
tomek (*-41.telbeskid.com.pl)
09 kwietnia 2011, 21:55

-

Zaskoczylo mnie nieco że nie bedzie zawodow w Wiśle oraz w Kuopio .
Wisła dzięki wyciągowi zepsutemu dowiodła FIS że nie zasługuje na PŚ.
A jeśli chodzi o Kuopio - niespodzianka.Ale z drugiej strony nie dziwi mnie to bo w Kuopio jest bardzo mrożno temp. do -20 stopni Celsjusza.
Póżniej słaba oglądalność i małe zainteresowanie kibiców na trybunach wydaje mi się że słusznie nie bedzie tam konkursów.3 konkursy w Harrachovie-szczerze to jakieś nie porozumienie.Miejsce w ktorym ciągle wieje i ostatnie zawody udało się przeprowadzić w 2004 roku nawet nie powinny mieć miejsca w pś .Zamiast Wisły konkurs dróżynowy powinien mieć Zakopane.Ale cóż taki jest kalendarz FIS.Mysłe jednak że w 31 maja 2011 zamiast Kuopio FIS zastąpi Falun i bedzie TN
123456789 (*z88.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 20:57

-

http://www.youtube.com/watch?v=btJjw0pjGyQ
Super film!
Yahin 52 (*121.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 20:40

-

Kalendarz nudny w kółko jedno i to samo :(
Kuusamo - wiecznie są problemy z wiatrem i w ogóle z warunkami
Lillehammer - ok nie mam nic przeciwko
Harrachov - mogę powiedzieć od razu że zawody będą odwołane z powodu warunków zamiast tego można by dać Ramsau(tak jak w kombinacji norweskiej) albo Liberec(ale to też zależy od warunków)
Engelberg - spoko chociaż też są problemy z warunkami(czasami) jeśli by była taka sytuacja że będą 3 konkursy jeden można dać w Sankt Moritz(K90)
Turniej Czterech Skoczni - spoko chociaż w Innsbrucku też są czasem problemy z wiatrem a zamiast Ga- Pa skoro chcą się go tak pozbyć można dać Oberhof(bo dawno nie było tam zawodów najwyższej rangi)
Kulm - ok lepsze to niż Harrachov(mamut)
Zakopane - bo tam jest zarąbista zawsze atmosfera nieraz tam byłem i było cool ale mogło by być tak że w piątek konkurs w Wiśle a w weekend w Zakopanem
Sapporo - fajnie że tam będą zawody bo lubię tam oglądać zawody w Japonii ale mogło by byc tak że w piątek Hakuba(której dawno nie było kalendarzu) a w weekend Sapporo
A po Japonii mógł by być PŚ w Rosji (Soczi) albo w Kazachstanie (Ałma- Ata) albo w Korei (Peyong Chang) zamiast tych głupich skoczni W FTT
Predazzo - nic dziwnego bo za rok MŚ
Willingen - ta skocznia też jest trochę wietrzna ale spoko ale po co Niemcom tyle konkursów zamiast tego Klingenthal mogła by być estońska Otepaa skoro były tam MŚJ to czemu nie PŚ? I
FIS TEAM TOUR jest bez SENSU
Vikersund - MŚwL fajne że akurat tam
Lahti - fajna skocznia przyjemnie się ogląda zawody tylko szkoda że też czasem są problemy z wiatrem ale w kalendarzu jak najbardziej może być
Potem powinno być Kuopio tam są problemy z wiatrem ale nie aż takie jak w Kuusamo
Trondheim - fajnie że wraca czekałem na to
Oslo - też skocznia fajna ale tez warunki nie zawsze są łaskawe mimo to dobrze że jest w kalendarzu
No i na koniec Planicę oczywiście w porządku
Konrad (*247.elk.mm.pl)
09 kwietnia 2011, 19:28

-

Skoro według niektórych skoki na K90 są "mało widowiskowe" to tym bardziej powinno się zrezygnować z nich w trakcie Olimpiad czy Mistrzostw Świata no bo jak to możliwe żeby zawody tak wysokiej rangi rozgrywały się na małej skoczni?heh

Tragedii chyba by nie było, gdyby choć JEDEN weekend był poświęcony rywalizacji na małej skoczni prawda? I o zyski czy popularność aż tak bym się nie martwił bo gdyby np. zawody rozegrać w Villach w Austrii gdzie skoki są bardzo popularne to myślę że problemu by nie było.
fan skoków85 (*93.95.88.146.gl.digi.pl)
09 kwietnia 2011, 18:43

FIS Team Tour

Chyba zapomnieli o drużynówce w Willingen, bo co to za turniej zespołowy z 1 drużynówką zaledwie i 4 indywidualnymi, pewnie znowu będzie 2/3. Cieszy drużynówka w Harrachovie, bo wtedy by było ich 6+ na MŚL.
skladak998 (*201.tktelekom.pl)
09 kwietnia 2011, 18:23

moje uwagi do Waszych kalendarzy :P

- nie bedzie konkursow w Hakubie a szkoda :( tamtejszy zwiazek, klub ostatnio przezywaja powazny kryzys finansowy, chodzily sluchy ze podobno zima skocznia byla dlugo nieczynna, a druga uwaga to odstep jednego dnia miedzy Sapporo a Hakuba a to odleglosc ponad 1000 km miedzy miastami - jednego roku sie tak zdarzylo ze konkurs w Hakubie byl przeniesiony na piatek, a Sapporo goscilo w sobote i niedziele
- watpliwe sa takze konkursy w Ameryce - brak odpowiednio przygotowanych skoczni, male zainteresowanie, brak srodkow a dokladniej sponsorow do organizacji takiej imprezy, a przede wszystkim FIS stawia na ekspansje na wschod, ktorej dalej nie widac ;/
- brak konkursow na skoczni sredniej - i znow szkoda i oburzenie :( ;/ ... FIS znow chce uatrakcyjnic skoki za pomoca odleglosci... Dla mnie jest to bzdura gdyz nie ma PŚ na skoczni sredniej a na MŚ i IO jest rywalizacja na srednim obiekcie... moze niedlugo w programie tych imprez bedzie tylko skocznia duza i mamucia ?
- zbyt duzo konkursow w tygodniu i w np piatek... zawodnicy mialiby zbyt malo odpoczynku

A teraz troche z innej beczki... moim zdaniem kalendarz robi sie nudny... co roku to samo wlasciwie....
Gdzie konkursy w USA jak juz pisaliscie ? gdzie konkursy chociaz by w Hakubie, Pyeonchang, Erzurum, Almatach czy nawet Yabuli lub calkiem malo znane Zao?
nie wspominajac o blizszych skoczniach:
Rovaniemi, Vuokatti, Falun, Strbskie Pleso, Otepaeae, Courchevel, Pragelato, Liberec, Kranj...
Nawet konkursy w Austrii (Ramsau, Villach, Hinzenbach)...
i jak dla mnie zbyt duzo konkursow w niemczech... nie zebym mial cos do Team Tour... ale poprostu co roku taka sama sytuacja ze Niemcy "blokuja" innym droge...
klkklkl (*125.dynamic.gprs.plus.pl)
09 kwietnia 2011, 18:13

ah

zapomniałbym

7) Loty narciarskie są atrakcyjniejsze dla widzów niż skoki na K90, generują większe zyski, więc tym samym to logiczne, że lotów będzie więcej. Skoki na K90 są może i fajne w pewnym sensie, ale wszyscy lądują w tym samym niemalże miejscu, więc... wystarczy raz na dwa lata na MŚ i co 4 na IO..
iklklklkkll (*125.dynamic.gprs.plus.pl)
09 kwietnia 2011, 18:12

-

Ehhhh... i już gimnazjaliści wypisują swoje błyskotliwe kalendarze pucharu świata bez uwzględnienia jakiejkolwiek organizacji, chęci organizacji, logistyki czy w końcu ilości kibiców na skoczni. Więc parę wskazówek:
1) Tak, dla FISu liczy się ilość kibiców. może nie jest to wyznacznik nr 1 ale jest to ważne
2) Nie, jeżeli skocznia nie ma homologacji, nie można tam zorganizować PŚ
3) Jeśli zarządcy skoczni nie chcą organizować zawodów FIS ich do tego nie zmusi
4) Skoki to jednak sport głównie europejski i naturalne jest, że najwięcej zawodów jest w Europie, tak jak logiczne jest że w futbol australijski gra się w Australii a w mistrzostwa świata w krykiecie nie odbędą się w Polsce...
5) Fakt, to nudne, że co roku kalendarz wygląda właściwie tak samo, ale dla poszczególne skocznie chcą mieć ten puchar co roku, sprawdzają się, więc w sumie czemu nie dawać im z powrotem?
6) Nie, widzimisię gimnazjalistów nie ma znaczenia.

Sorry, ale musiałem to napisać, bo to aż irytujące, gdy widzę te komentarze z "moim pucharem świata na przyszły sezon"...
james09 (*195.117.67.186)
09 kwietnia 2011, 16:48

-

może organizatorzy skapneli się, że nie ma Adama to nie ma po co robić PŚ w Wiśle. Albo po tych problemam z wyciągiem i bardzo dobrze bo po co 3 konkursy PŚ w POlsce jak nie ma Adama. Z dwoma konkursami będzie problem zapełnić całe trybuny.
kuba1998
09 kwietnia 2011, 16:27

Mój kalendarz

Początek jak zawsze w Kuusamo, potem Norwegia. Konkurs w Wiśle a dzień i dwa dalej w bliskim Libercu, w tym jeden na skoczni HS100. Konkursy w Villach. Po weekendzie w Zakopanem po konkursie w Sapporo, Hakubie oraz Pyeongchang. Rywalizacja przenosi się do USA, gdzie są konkursy w Iron Mountain i Park City. Willingen i MŚwL. Konkursy w Lahti, 1 zawody w Falun, Trondheim i dwa w Oslo. Na zakonczenie Letalnica.

25.11 - Kuusamo HS140 nocny, drużynowy
26.11 - Kuusamo Hs140
03.12 - Lillehammer HS138
04.12 - Lillehammer HS138 nocny
09.12 - Wisła HS134 nocny
10.12 - Liberec HS100 nocny
11.12 - Liberec HS134 nocny
17.12 - Villach HS98
18.12 - Villach HS98
30.12 - Oberstdorf HS137 TCS,nocny
01.01 - Ga-Pa HS140 TCS
04.01 - Innsbruck HS130 TCS
06.01 - Bischofshofen HS140 TCS, nocny
14.01 - Tauplitz HS200 loty, drużynowy
15.01 - Tauplitz HS200 loty
20.01 - Zakopane HS134
21.01 - Zakopane HS134
22.01 - Zakopane HS134 nocny
28.01 - Sapporo HS134
29.01 - Hakuba HS131 nocny
31.01 - Pyeongchang HS140 nocny
04.02 - Iron Mountain HS133
05.02 - Iron Mountain HS133
11.02 - Salt Lake City HS134
12.02 - Salt Lake City HS134
18.02 - Willingen HS145 drużynowy
19.02 - Willingen HS145
24.02 - Vikersund HS225
25.02 - Vikersund HS225
26.02 - Vikersund HS225 nocny
03.03 - Lahti HS130 nocny
04.03 - Lahti HS130 nocny, drużynowy
06.03 - Falun HS124
08.03 - Trondheim HS140 nocny
10.03 - Oslo HS134
11.03 - Oslo HS134 nocny
16.03. - Planica HS215 loty
17.03. - Planica HS215 loty,drużynowy
18.03. - Planica HS215 loty

- 36 konkursów (nie licząc MŚwL w Vikersund),
- 3 konkursy na skoczni normalnej,
- 5 konkursów lotów (nie licząc MŚwL w Vikersund),
- 28 konkursów na skoczniach dużych,
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
matt (*119.wejherowo.vectranet.pl)
09 kwietnia 2011, 16:15

-

kuusamo powinno zostać . Fajna skocznia, super się ogląda zawody,dużo zawodników. jeden problem wiatr. ale team tour jest wogóle niepotrzebny tak samo harrachov. to już pś pań jest lepszy
Jerzy (*224.gorzow.mm.pl)
09 kwietnia 2011, 16:08

-

Lestek - Domniemam że Turniej Nordycki to konkursy w Lahti, Trondheim i Oslo, wzeszłym roku się nie dobył z wiadomych przyczyn (MŚ w Oslo), więc w tym chyba powinien - to jednak już kilkunastoletnia historia. No chyba że FIS sobie coś wymyśliło i wycofało ten turniej.
Jerzy (*224.gorzow.mm.pl)
09 kwietnia 2011, 16:04

-

Brakuje małych skoczni... Nie rozumiem tego, jak na IO czy MŚ mogą odbywać się konkursy na małych obiektach a nie ma ich w ogóle w kalendarzach PŚ... Ponadto są one bardziej obiektywne, mniejsze znaczenie ma wiatr. Nie mówię od razu że są bardziej widowiskowe od lotów, ale na prawdę to nie oznacza że nie są one ciekawe, poza tym sam Puchar Świata byłby bardziej sprawiedliwy, wiadomo że są skoczkowie radzący sobie lepiej na obiektach mamucich i małych. Można by także przyznawać małe kryształowe kule na wzór narciarstwa alpejskiego gdzie każda konkurencja jest także osobno nagradzana.

FIS powinno na tym pomyśleć, urozmaicić sezon. 4-6 konkursów na małych skoczniach, 16-18 na normalnych i 5-7 na mamutach.

Na dodatek mogliby trochę pozmieniać kalendarz - ja wiem że Planica, Oslo czy skocznie TCS są obowiązkowe, ale ten start w Kuusamo już mi zbrzydł. Jest tyle skoczni - Salt Lake City, Vancouver,, Villach, Falun, Liberec, Predazzo (duża i mała), być może Thunder Bay, Hakuba... Sapporro już też zrobiło się nudne. To Predazzo co prawda wróciło, ale pewnie tylko ze względu na MŚ, choć no w 2008 tam także skakali.
Lola (*147.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 15:56

-

Mi tam obojętne czy będzie trzeci w Wiśle, czy w Zakopanem, chociaż wiadomo, że trzeci będzie w Wiśle, nie ukrywam tego, że lepiej by było w Zakopanem. W tym roku było świetnie, nie wiem dlaczego wolą Wisłę ...
małyszka (*122.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 15:32

-

a widzieliście dziś dzień dobry TVN był tam Kamil Stoch i czatował twierdzi że będzie robił kurs pilota szybowca
Piotr (*200.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 15:20

-

A może zamiast Saporro dać Koreańskie Muju, lub chińskie Yabuli. FIS wielokrotnie mówiło o orientacji skoków na wschód, i jakoś nadal tylko Saporro.
piotr186 (*116.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 14:44

-

No i oczywiście Harrachov w grudniu i to trzy konkursu. Już je można wykreślać z kalendarza z powodu warunków.. że będzie odwołane... Nie wiem co to za myślenie jest...
Boro (*-45.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
09 kwietnia 2011, 14:42

-

25.11. - Kuopio HS127 nocny
26.11. - Kuopio HS127 nocny
03.12. - Lillehammer HS138 nocny
04.12. - Lillehammer HS138
10.12. - Liberec HS134 nocny, druż.
11.12. - Liberec HS100
17.12. - Engelberg HS137
18.12. - Engelberg HS137
29.12. - Oberstdorf HS137 nocny, TCS
01.01. - Garmisch-Partenkirchen HS140 TCS
04.01. - Innsbruck HS130 TCS
06.01. - Bischofshofen HS140 nocny, TCS
11.01. - Villach HS98 nocny
14.01. - Bad Mitterndorf HS200
15.01. - Bad Mitterndorf HS200
19.01. - Hakuba HS131 nocny
21.01. - Sapporo HS134 nocny
22.01. - Sapporo HS98
26.01. - Wisła HS134 nocny
28.01. - Zakopane HS134 nocny
29.01. - Zakopane HS134 nocny
04.02. - Predazzo HS134 nocny
05.02. - Predazzo HS134
11.02. - Iron Mountain HS133
12.02. - Iron Mountain HS133 druż.
18.02. - Titisee-Neustadt HS142 nocny
19.02. - Titisee-Neustadt HS142
24.-26.02. MS w lotach Vikersund
03.03. - Lahti HS97 nocny, druż.
04.03. - Lahti HS130 TN
07.03. - Falun HS98 nocny, TN
09.03. - Trondheim HS140 nocny, TN
11.03. - Oslo HS134 TN
17.03. - Planica HS215
18.03. - Planica HS215
piotr186 (*116.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 14:40

-

Przecież jest turniej Nordycki:

Jest Lahti X2 (Drużynowy i indywidualny),Trondheim i Oslo. W czym problem? TN będzie.


Ale generalnie to ten kalendarz jest nudny jak flaki z olejem. Od prawie 10 lat mamy prawie to samo...

A co od Wisły - Hofer zwietrzył sprawę ze Adam Małysz zakończył karierę i na zawodach w Polsce już tyle nie zarobi... źdźbła oryginalności nie ma a mogłyby być nowiutkie skocznie w kalendarzu takie jak Ałma-Aty (Kazachstan) czy Erzurum w Trucji... byłoby ciekawie. ....
JacHOPPsen (*wap.plusgsm.pl)
09 kwietnia 2011, 14:02

I Ameryki zal...

Dla mnie zawody w Ameryce zawsze mialy w sobie ta niezwyklosc, cos, co mnie sie z tych przekazow, nie wiedziec czemu, podobalo. Moze tez dlatego, ze sa przy dziennym swietle, kiedy u nas jest juz wieczor;)

Jeszcze w okresie IO w Calgary konkursy Pucharu Swiata rozgrywano m.in. w Lake Placid, pozniej w 1995 rozegrano MS w Thunder Bay. Ten marcowy mundial mial w sobie to cos, polubilem zawody w Kanadzie, na ktore (w przypadku skokow) musialem potem dlugo czekac.

Kolejne konkursy w Iron Mountain, wreszcie konkursy w Park City.

Poczatkowo w 2001 (wygrane Malysza i Japonczykow) mialem obawy, ze po Igrzyskach w 2002 (dublet Ammanna i sukces Niemcow) skocznia pojdzie w odstawke. Ku mojemu zdziwieniu i radosci w 2004 Park City wrocilo do PS (ta walka Kasai z Ammannem...), ale nie wiedziec czemu (upadek Malysza? odwolany konkurs?) cos sprawilo, ze PC zniknelo z PS na dobre.

2009 - W Whistler Schlierenzauer skacze tylko 3m blizej od rekordu Ahonena w Willingen. Marzylem, ze moze to uratuje obiekt w PS. Na prozno.
Skoczek12 (*386.xdsl.centertel.pl)
09 kwietnia 2011, 13:53

Tajner mówił

w środku sezonu że Wisła ma zapewnione właściwie PŚ, a teraz co? Nic, Małysz skończył karierę i to przede wszystkim pewnie wpłynęło na decyzję FIS'u...
ulala (*020.stk.vectranet.pl)
09 kwietnia 2011, 13:52

-

Bez Adama to już nie będzie to samo ;( Z nim każdy konkurs był wyjątkowy, nieważne gdzie,nieważne, o której godzinie. Zobaczenie Orła z Wisły było nagrodą za wszystko.
dm (*143.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 13:36

-

Mój kalendarz
Rovaniemi
Rovaniemi druż
Lillechamer
Lillechamer
Sochi/Almaty (co rok zmiana)
Sochi /Almaty
Einseldein
Einseldein
TCS
Kulm/Harrachov/Oberstorf (co rok zmiana)
Kulm/Harrachov/Oberstorf druż
Sapporo k90
Sapporo k90
Szczyrk
Szczyrk
Predazzo
Predazzo druż
Willingen
Willingen druż
Chaux ne vre czy jakoś tak Francja k 105
Chaux ne vre czy jakoś tak Francja k 105
Vikersund MŚWL
Lahti druż
Lahti
Kuopio
Trondheim
Oslo
Planica
Planica druż
Planica
Hofer wyrzucił Kuopio bo Greg nienawidzi tej skoczni
JacHOPPsen (*wap.plusgsm.pl)
09 kwietnia 2011, 13:35

Pomysly, na ktore FIS nigdy nie wpadnie...

2. KONKURSY NA SKOCZNIACH K90

W XXI wieku rozegrano w ramach PS 5 (slownie: piec) konkursow na skoczniach K90-95. Przy czym jeden z konkursow odbyl sie w Villach w zastepstwie Kranj, zas w innym przypadku przelozono w Lahti z K116 na K90...

08.12.2001 - Villach (1. Malysz)
09.12.2001 - Villach (1. Finlandia)
13.12.2007 - Villach (1. Morgenstern)
14.12.2007 - Villach (1. Morgenstern)
08.03.2009 - Lahti (1. Schlierenzauer)

Co wiecej, odkad w 2008r. swiat odkryl, ze Schlierenzauer jest doskonalym lotnikiem, FIS przywrocil mala KK za loty, zapominajac o drugiej, za konkursy na K90 i K120. Efekt? Mamy cztery weekendy na mamutach. Mnie osobiscie to cieszy, ale zmniejsza to szanse na skocznie K90 w PS.

Moznaby wiec stworzyc jeszcze 2 male KK - za skocznie normalne i duze.

WYNIK: FIS chcac niechac musialby organizowac co roku 4-5 konkursow. Skoki na K90 moglyby byc rozgrywane np. w Sapporo, Lillehammer, Kuopio, Predazzo, Hinterzarten, Szczyrku, Otepaeae, Erzurum... Mozliwosci byloby wiele...
JacHOPPsen (*wap.plusgsm.pl)
09 kwietnia 2011, 13:18

Pomysly, na ktore FIS nigdy nie wpadnie...

1. UATRAKCYJNIENIE PS W SAPPORO

Do Sapporo rzadko leca czolowi zawodnicy PS, przez to m.in. mamy tam czesto pseudozawody, gdzie 90m lub mniej starcza na awans do II serii.

A wystarczyloby poszerzyc wycieczka interkontynentalna o Ameryke. Najlepiej na sam start sezonu, gdzie w 90 proc. skocznie juz sa osniezone, np:

24.11.2011 (czwartek) - Iron Mountain (kwal.)
25.11 (piatek) - Iron Mountain
26.11 (sobota) - Iron Mountain
27, 28.11 - przenosiny do Park City
29.11 (wtorek) - Park City druzynowy
30.11 (sroda) - Park City (kwal. + konkurs)

Konkursy w godz. 9:00-11:00 cz. lokalnego (ok. 17:00-19:00 w Europie)

01, 02.12 - przenosiny do Sapporo
03.12 (sobota) - Sapporo Miyanomori (kwal. + konkurs)
04.12 (niedziela) - Sapporo Okura (kwal. + konkurs)

Oba konkursy przy sztucznym oswietleniu (ok. 9:00-11:00 cz. polskiego)

WNIOSEK: Zawodnicy marzacy o KK na pewno nie pozwoliliby sobie na utrate na starcie 500pkt PS i praktyczne pogrzebanie szans na odrobienie dystansu.

WYNIK: 85 proc. czolowki zjezdza do Sapporo
lol (*dsl.005.c90.petrotel.pl)
09 kwietnia 2011, 13:17

lol

niestety u japońców konkursy sa nudne jak flaki z olejem :D co roku to samo ludzi .. no wlasnie prawie niema .. wczesna pora na skoki w tv ogolnie zenujace i ta melodyjka miedzy skokami taka zryta ... no ale skoczkowie sa wiec nalezy im sie ale niech sie zastanowia nad promocja itp...
Adaśko (*075.elblag.vectranet.pl)
09 kwietnia 2011, 13:04

-

@magiczny17: Ja tam sie wcale nie dziwie ze w niemczech bedzie 9 konkursów, bo zapewne wiekszośc działaczy do spraw skoków w fis-ie to Niemcy.
Lunardi (*q45.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 13:00

-

W przypadku takich krajów jak USA, Szwecja, Francja czy Włochy zawody można robić co roku na innych skoczniach, np. w Stanach jeden rok Lake Placid, za rok w Iron Mountain, w następnym roku w Park City i od nowa Lake Placid itd. W Szwecji Falun mogłoby się wymieniać z Solleftea lub Oernskoeldsvik, we Francji Courchevel z Chamonix lub Chaux Neuve, we Włoszech Predazzo z Pragelato. Szkoda, żeby ładne i nowoczesne skocznie stały bezużytecznie - niech Puchar Świata odbywa się tam choćby co 2 lata.
JacHOPPsen (*wap.plusgsm.pl)
09 kwietnia 2011, 13:00

FALUN

Skocznia K115 w Falun od kilku lat jest nieczynna, dlatego wieksze szanse ma wciaz czynna skocznia K90 :) Poza tym skocznie Lugnet czeka przebudowa w zwiazku z MS2015...

FIS moglby podniesc prestiz skokow wprowadzajac 3 male KK (ale kto z FISu na to wpadnie...)

- Mala KK za loty (K185-195)
- Mala KK za skoki (K115-130)
- Mala KK za "podskoki" ;) (K90-95)

Jeszcze w sezonie 2000/01 byly 2 male KK - klas. w lotach (wygral ja Schmitt), oraz klas. pozostalych konkursow (bez lotow), ktorej OSTATNIM zwyciezca byl... Adam Malysz (stad na zdjeciach z Planicy 2001 duza i mala KK w rekach Adama). Potem FIS zrezygnowal z malych KK, a w sezonie 2008/09 reaktywowal tylko KK za loty...

Co do Whistler - slyszalem o rozebraniu tych skoczni, ale jeszcze nie widzialem z tego zadnych zdjec, zreszta w 2009 Szaranowicz w ciagu 2 dni podal 3 sprzeczne informacje (ze to bedzie nowa mekka kanadyjskich skokow, ze zostana wyburzone, ze zostana przetransportowane do Francji)...

Gdyby co - to zamiast Whistler - np. Iron Mountain :)
Kolos (*2-5.skytech.pl)
09 kwietnia 2011, 12:52

Kalendarz

25.11. Kuusamo
26.11. Kuusamo
27.11. Kuopio
03.12. Trondheim
04.12. Trondheim
10.12. Courchevel
11.12. Courchevel
17.12. Engelberg
18.12. Engelberg
29.12. Oberstdorf (TCS)
01.01. Ga-Pa (TCS)
04.01. Innsbruck (TCS)
06.01. Bischofshofen (TCS)
14.01. Harrachov
15.01. Harrachov
21.01. Zakopane
22.01. Zakopane
28.01. Sapporo (Japan Tour)
29.01. Sapporo (Japan Tour)
30.01. Hakuba (Japan Tour)
04.02. Iron Mountain
05.02. Iron Mountain
11.02. Willingen
12.02. Willingen
18.02. Predazzo
19.02. Predazzo
24-26.02. MŚ w lotach
03.03. Lahti
04.03. Lahti (TN)
06.03. Falun (TN)
09.03. Lillehammer (TN)
11.03. Oslo (TN)
16.03. Planica
17.03. Planica
18.03. Planica
Lunardi (*q45.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 12:47

JacHOPPsen

W Whistler nie ma już skoczni, zostały zdemontowane po IO. Ale można w zamian wyremontować skocznie w Thunder Bay.
JacHOPPsen (*wap.plusgsm.pl)
09 kwietnia 2011, 12:45

Moj kalendarz - PS Mezczyzn 2011/2012

25.11.11 Whistler K95
26.11.11 Whistler K125
29.11.11 Park City K120 druz.
30.11.11 Park City K120
03.12.11 Sapporo K90 n.
04.12.11 Sapporo K120 n.
10.12.11 Lillehammer K90 n.
11.12.11 Lillehammer K123
17.12.11 Engelberg K125
18.12.11 Engelberg K125
30.12.11 Oberstdorf K120 n.
01.01.12 Ga-Pa K125
04.01.12 Innsbruck K120
06.01.12 Bischofshofen K125 n.
12.01.12 Courchevel K120 n.
14.01.12 Predazzo K120 n. druz.
15.01.12 Predazzo K120
21.01.12 Neustadt K125 n.
22.01.12 Neustadt K125 n.
27.01.12 Wisla K120 n.
28.01.12 Zakopane K120 n.
29.01.12 Zakopane K120
04.02.12 Willingen K130 n. druz.
05.02.12 Willingen K130
08.02.12 Klingenthal K125 n.
11.02.12 Oberstdorf K185 n.
12.02.12 Oberstdorf K185 druz.
18.02.12 Harrachov K185 n.
19.02.12 Harrachov K185
24-25.02.12 Vikersund K195 n. MSL
26.02.12 Vikersund K195 druz. MSL
03.03.12 Lahti K116 n. druz.
04.03.12 Lahti K116
06.03.12 Falun K90 n.
09.03.12 Trondheim K123 n.
11.03.12 Oslo K120
16.03.12 Planica K185
17.03.12 Planica K185 druz.
18.03.12 Planica K185

n. - nocny
Luthor
09 kwietnia 2011, 12:42

-

Kalendarz jest po prostu beznadziejny.
1. Zamiast zdjąć w ogóle Harrachov dokłada się im jeszcze trzeci konkurs. Ta skocznia niemal co rok znajduje się w kalendarzu, a ostatni raz udało się na niej przeprowadzić konkurs 6 lat temu. Spokojnie w ten weekend mogłyby odbywać się zawody na skoczni normalnej albo w kraju, w którym od dawna nie odbywał się PŚ. Francuzi od kilkunastu lat czekają na organizację - dlaczego nie umieścić w tym miejscu Courchevel? Można też w ten weekend pojechać do Ameryki. Jak za trudne to można już nawet przenieść do Liberca.
2. Trzeci konkurs (drużynówka) mógłby odbyć się w Engelbergu albo w Zakopanem, jeśli faktycznie nie będzie Wisły. Tam już były ekstraweekendy i się sprawdziły.
3. Wyrzuca się Kuopio i nie daje nic w zamian. Bezsens. To nie ma żadnych innych skoczni w Skandynawii? Można zawody przenieść np. do Rovaniemi, przynajmniej byłby jakiś konkurs na skoczni normalnej. Albo do Szwecji (ale to już w ogóle byłoby za piękne).
4. Po kiego Niemcom zawsze tyle konkursów? To już nie są czasy Schmitta i Hannawalda. A jak już muszą być to można zamiast tego nudnego Klingenthal (które i tak jest latem) wrzucić Oberhof albo Neustadt, gdzie można skakać bardzo daleko.
5. Wiecznie te same skocznie. Zupełby brak rotacji. Kiedyś kalendarze PŚ co sezon zmieniały się niemal w całości. Dzisiaj to beton. Tylko Predazzo dołożyli z musu, bo musi być próba generalna przed MŚ.
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
Kolos (*2-5.skytech.pl)
09 kwietnia 2011, 12:42

Kalendarz

Znów nudny kalendarz. Mogli by dać jakieś konkursy w USA, w Korei, w Szwecji. A ty ciągle to samo :(
HKS (*-52.dynamic.chello.pl)
09 kwietnia 2011, 12:40

-

Jak każdy wrzuca swoje kalendarze to wrzucę i swój;)

26.11. Kuopio HS127 druż.
27.11. Kuopio HS127
03.12. Lake Placid HS130
04.12. Lake Placid HS130
10.12. Chaux Neuve HS118
11.12. Chaux Neuve HS188
17.12. Engelberg HS137
18.12. Engelberg HS137
29.12. Oberstdorf HS137 TCS
01.01. Ga-Pa HS140 TCS
04.01. Innsbruck HS130 TCS
06.01. Bischofshofen HS140 TCS
08.01. Ramsau HS98
14.01. Harrachov HS205
15.01. Harrachov HS205
20.01. Wisła HS134
21.01. Zakopane HS134
22.01. Zakopane HS134
28.01. Sapporo HS134
29.01. Sapporo HS134 druż.
31.01. Hakuba HS131
04.02. Erzurum HS109
05.02. Erzurum HS140
11.02. Willingen HS145 druż.
12.02. Willingen HS145
18.02. Predazzo HS134
19.02. Predazzo HS134
24-26.02. MŚ w lotach
03.03. Lahti HS130 druż.
04.03. Lahti HS97 TS
06.03. Falun HS124 TS
09.03. Lillehammer HS140 TS
11.03. Oslo HS134 TS
16.03. Planica HS215
17.03. Planica HS215 druż.
18.03. Planica HS215
Maślana87 (*105.internetia.net.pl)
09 kwietnia 2011, 12:39

-

Poza Predazzo, które jest tylko dlatego że za rok są MŚ nic nowego. W dodatku brak Wisły, jeśli to się nie zmieni to będzie żenada....oczywiście zacyznamy od loteryjnego Kuusamo :/
Lunardi (*q45.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 12:37

magiczny17

Właśnie w Sapporo, Lake Placid czy Predazzo można dać jeden konkurs na mniejszych skoczniach - kiedyś w PŚ często organizatorzy przygotowywali na zawody dwie skocznie, teraz wróciłbym do tego.
Lunardi (*q45.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 12:30

pietrek94

Courchevel jest dobrym pomysłem, bałbym się tylko jednego - przed laty zdarzało się, że konkursy nie odbywały się z tam z powody wysokich temperatur i braku śniegu (a były zaplanowane na grudzień lub styczeń). Jeśli dałoby się tego uniknąć, można śmiało zaczynać sezon we Francji. Iron Mountain to faktycznie świetna skocznia, zasługuje na PŚ, a Lake Placid dałem dlatego, że ewentualnie można tam zorganizować konkursy na dwóch skoczniach - normalnej i dużej, które są obok siebie.
HKS (*-52.dynamic.chello.pl)
09 kwietnia 2011, 12:16

-

Jak dla mnie priorytetem powinna być frekwencja i nie ma co wciskać zawodów na siłę. Na pewno Erzurum sobie zasłużyło na PŚ. Pokusił bym się też o zawody w USA i wtedy by było jak dla mnie idealnie;) Problem tylko co wyrzucić.
jadzia (*77.46.110.111)
09 kwietnia 2011, 12:16

-

myslalam nie odbeda sie w nastepnym sezonie konkursy w Japonii, ze wzgledu na te trzesienia ziemi, ale to fajnie ze tam beda, zgadzam sie z poprzednikiem, ze powinny sie konkursy odbywac poza Europa, bo PS to nie tylko Japonia, ale inne kraja, fajnie ze wraca konkurs w trondheim
Lunardi (*q45.neoplus.adsl.tpnet.pl)
09 kwietnia 2011, 12:10

PŚ 2011/12

Moim zdaniem Puchar Świata - jak nazwa wskazuje - powinien odbywać się nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. Ostatnimi czasy tylko w Sapporo mieliśmy odskocznię od europejskich konkursów. Wiem, że właśnie w Europie zainteresowanie skokami jest największe i zwykle przychody z takich zawodów również są spore, ale mimo to konkursy powinny wrócić do Ameryki. Jak na razie wygląda to na Puchar Europy z zawodami w dalekiej Azji, na które często jeżdżą kadry B. Inną sprawą jest odchodzenie od konkursów na skoczniach normalnych - podejrzewam, że FIS wychodzi z założenia, iż są one mało widowiskowe i w ich miejsce mamy coraz więcej lotów narciarskich. Moim zdaniem w PŚ powinny się znaleźć przynajmniej 2 konkursy na skoczniach normalnych, bo ostatnio takowe są tylko na MŚ.

Moja propozycja kalendarza PŚ na sezon 2011/12:
26.11. Kuopio HS127 druż.
27.11. Kuopio HS127
03.12. Lake Placid HS130
04.12. Lake Placid HS130
10.12. Harrachov HS142
11.12. Harrachov HS142
17.12. Engelberg HS137
18.12. Engelberg HS137
29.12. Oberstdorf HS137 TCS
01.01. Ga-Pa HS140 TCS
04.01. Innsbruck HS130 TCS
06.01. Bischofshofen HS140 TCS
08.01. Ramsau HS98
14.01. Bad Mitterndorf HS200
15.01. Bad Mitterndorf HS200
20.01. Wisła HS134
21.01. Zakopane HS134
22.01. Zakopane HS134
28.01. Sapporo HS134
29.01. Sapporo HS134 druż.
31.01. Hakuba HS131
04.02. Pyeongchang HS105
05.02. Pyeongchang HS140
11.02. Willingen HS145 druż.
12.02. Willingen HS145
18.02. Predazzo HS134
19.02. Predazzo HS134
24-26.02. MŚ w lotach
03.03. Lahti HS130 druż.
04.03. Lahti HS97 TS
06.03. Falun HS124 TS
09.03. Lillehammer HS140 TS
11.03. Oslo HS134 TS
16.03. Planica HS215
17.03. Planica HS215 druż.
18.03. Planica HS215

PŚ zaczynamy w Kuopio, a nie w Kuusamo gdzie wiatr rozdaje karty i zamiast konkursu mamy ruletkę. Później wyjazd do USA - Lake Placid jest dobrze położone, nie trzeba jechać w głąb Stanów, obiekt olimpijski. Później Harrachov (można zmienić na Liberec w razie problemów z wiatrem itp.). Następnie - standardowo przed Świętami - Engelberg. Po TCS niedzielne zawody na normalnej skoczni w Ramsau. Tydzień później ostatnie z 5 konkursów w Austrii - loty na Kulm. Następny jest 'polski trójpak' - Wisła-Zakopane. Po zawodach w Polsce maraton azjatycki - 3 konkursy w Japonii (w tym drużynówka) i weekend w Korei (szykują się do organizacji IO więc zawody będą dobrze przeprowadzone). Po Azji konkursy w Willingen - i tutaj zaznaczam, że żadnego Team Tour nie powinno być - przesada z ilością konkursów w Niemczech (pomimo dobrej frekwencji na trybunach). Następny tydzień - zawody w Predazzo (na rok przed MŚ). Po MŚ w lotach Turniej Skandynawski z zawodami w Szwecji. Zakończenie sezonu w Planicy. Istnieje możliwość dodania zawodów na normalnych skoczniach - np. w Sapporo jeden z konkursów może być na Miyanomori, w Kuopio, Lake Placid czy Predazzo obok dużych skoczni są normalne, więc można przygotować obie - wtedy takich konkursów byłoby nawet 7.
matt (*119.wejherowo.vectranet.pl)
09 kwietnia 2011, 12:07

-

@pietrek94

masz racje cały czas ten sam kalendarz nic nowego. zamiast predazzo i team tour powinno być erzurum,ałmaty,kuopio,falun,albo coś w francji,korei lub usa
zami (*145.play-internet.pl)
09 kwietnia 2011, 12:06

Widać że panowie z FIS-u

nie nauczyli się wiele po nauczce od przyrody a mowa o harrachovie i kuusamo gdzie zawsze są problemy z aurą, a szczególnie na skoczni w harrachovie. Dziwi mnie brak kuopio, ale cóz pojawiło się trondheim, a dlaczego nie ma w kalendarzu Wisły, a rozumiem skoro Małysz skończył karierę to po co Puchar świata w jego rodzinnej miejscowości.
Konrad (*247.elk.mm.pl)
09 kwietnia 2011, 11:52

-

Ja wiem że to nierealne ale marzyłby mi się cykl Pucharu Świata, na który po 1/3 przypadałyby zawody na skoczniach małych, dużych i mamucich. Byłoby to świetne urozmaicenie sezonu no i rywalizacja o Puchar Świata byłaby bardziej emocjonująca bo np. nie każdy lubi małe skocznie ale za to może świetnie latać na mamutach.
Zawody
Puchar
Świata
Puchar
Kontynentalny

Pań
COC
Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Lillehammer HS100
05.12.2014
godz. 00:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.TAKANASHI SaraJaponia1720
2.VOGT CarinaNiemcy806
3.ITO YukiJaponia759
4.AVVAKUMOVA IrinaRosja731
5.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria682
64.PALASZ MagdalenaPolska3
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
12.12.2014
godz. 00:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LUSSI NinaUSA298
2.FORSSTROEM SusannaFinlandia257
3.SEYFARTH JulianeNiemcy251
4.STROEM Anna odineNorwegia210
5.SAGEN AnetteNorwegia200
14.SZWAB JoannaPolska120
17.PALASZ MagdalenaPolska86
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.GRIGOLI MarcoSzwajcaria350
2.EGLOFF PascalSzwajcaria320
3.ZMORAY TomasSlowacja307
4.RUDA AdamPolska293
5.TOROK EduardRumunia274
18.KANTYKA PrzemyslawPolska192
19.GASIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska190
20.ŚLIŻ RafałPolska182
30.WOLNY JakubPolska154
36.KUKULA ArturPolska142
47.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska118
75.BIELA StanislawPolska80
80.KOT JakubPolska77
83.MIĘTUS GrzegorzPolska75
91.KANIK DawidPolska67
119.RUTKOWSKI ŁukaszPolska45
139.KOJZAR MateuszPolska35
147.GASIENICA AndrzejPolska32
171.JANOTA KonradPolska24
171.SZOSTOK SzymonPolska24
175.PODZORSKI LukaszPolska23
207.HEBEL SebastianPolska16
212.STEKALA AndrzejPolska14
251.GUT PawelPolska6
257.LEJA KrzysztofPolska5
258.PRZYBYLA JakubPolska4
278.OKAS SebastianPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking


Ankieta
Jak oceniasz składy polskich kadr A i B na sezon 2014/2015?
Idealne
Dobre
Średnie
Raczej złe
Fatalne
Głosuj
  1. Dobre
    99,99%
  2. Idealne
    99,99%
  3. Średnie
    99,99%
  4. Fatalne
    99,99%
  5. Raczej złe
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.