Puchar Alp Juniorów w Velenje

• 2003-09-01 16:40
W ubiegły weekend (30 i 31 sierpnia) w słoweńskim Velenje zostały rozegrane zawodyz cyklu Pucharu Alp Juniorów. W zawodach zdecydowanie dominowali zawodnicy gospodarzy oraz Austriacy i to właśnie oni zajmowali najwyższe miejsca w zawodach...

W sobotę przewagą 2.5 pkt wygrał zaledwie 14 letni Thomas Thurnbichler, przed swoim rodakiem - Nicolasem Fettnerem. Trzecia lokata przypadła Słoweńcowi - Primożowi Zupanowi (245 pkt.)

W niedzielę najwyższe miejsce zajął Zvonko Kordezowi (17 lat - Słowenia), który uzyskał 243,5 pkt., na drugiej pozycji uplasował się Austriak Stefan Innerwinkler 236 pkt., a trzecią lokatę zajął kolejny reprezentant Austrii - Florian Knaus (232 pkt.).

Niestety organizatorzy nie podali odległości, jakie osiągali ci młodzi zawodnicy.

Możemy jednak na podstawie tego typu zawodów wyraźnie dostrzec, jak doskonały jest system szkolenia młodych skoczków w Austrii, skąd to przecież najczęściej pojawiają się "młode wilczki" które w zawodach tak wysokiej rangi jak Puchar Świata czy LGP. Najlepszym przykładem jest chociażby Thomas Morgenstern - zwycięzca tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. My w Polsce pewnie jeszcze długo nie doczekamy się takiej ilości dobrze skaczącej młodzieży, jednak pozostaje nam wierzyć, iż będzie coraz lepiej. Zwiastunami poprawy sytuacji polskich skoków juniorskich wydają się być ostatnie sukcesy Pawła Słowioka, czy też jeszcze młodszego Klimka Murańki. Oby ich talent nie został zmarnowany...