Czwartek, 24 listopada 2011, 15:14

Adam Małysz ekspertem Eurosportu

Adam Małysz
Adam Małysz
fot. Klaudia Feruś

Najwybitniejszy polski skoczek narciarski zdradzi tajemnice poszczególnych skoczni, opowie nieznane anegdoty i podzieli się intrygującymi ciekawostkami z życia skoczków
z milionami widzów w Europie.

Dlaczego skocznia w Kuusamo jest dziwna? Co sprawiło, iż Simon Ammann zdeklasował rywali na igrzyskach w Salt Lake City? Z którym skoczkiem Adam Małysz zaprzyjaźnił się najbardziej podczas swojej kariery? Czemu latanie na "mamutach" jest przyjemne? Czy rozrzedzone powietrze może mieć na wpływ na sposób, w jaki zawodnik oddaje skok?

Orzeł z Wisły zdradzi milionom widzów tajemnice skoczni wpisanych w kalendarz Pucharu Świata, opowie wiele interesujących anegdot związanych ze skokami narciarskim. Wypowiedzi Małysza będą puszczane w 59 krajach, gdzie jest Eurosport i tłumaczone na inne języki. Kilkuminutowe materiały, w których nasz mistrz opowie o danej skoczni będą emitowane podczas relacji z konkursów Pucharu Świata, w czasie "wolnym od skoków", czyli podczas przerw miedzy seriami, bądź innych przerw technicznych.

Czterokrotny mistrz świata zadebiutuje jako ekspert Eurosportu już podczas pierwszego konkursu tegorocznego sezonu, który odbędzie się w fińskim Kuusamo, w sobotę 26 listopada. Fani będą mogli zobaczyć i posłuchać go w trakcie transmisji zarówno z rywalizacji drużynowej (początek transmisji w sobotę o godz.15:00), jak i indywidualnej (niedziela, godz. 13:15). Mistrz zdradzi między innymi, dlaczego uważa skocznię w Kuusamo za "dziwną".

"Król Holmenkollen" bardzo entuzjastycznie podchodzi do nowego zadania: "Bardzo się cieszę, że jako ekspert Eurosportu będę miał okazję przybliżyć >od kuchni< poszczególne skocznie milionom widzów w Europie i na świecie. Wielu kibiców skoków może poznać nowe aspekty tej dyscypliny sportu i po raz pierwszy usłyszeć o szczegółach, które często decydowały o sukcesie lub jego braku. To będzie ciekawe doświadczenie również dla mnie" cieszy się Adam Małysz.

Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający Eurosport Polska:
"Ponad 15 lat kariery skoczka oraz długie pasmo sukcesów czyni z Adama Małysza prawdziwą legendę tej dyscypliny sportu. Nikt nie mógłby być lepszym ekspertem, który na antenie Eurosportu przybliży tajemnice skoczni Pucharu Świata milionom kibiców w całej Europie. To pierwszy w historii sportów zimowych przypadek, kiedy to polski sportowiec staje się tej rangi konsultantem naszego kanału. Współpraca z Eurosportem stawia Adama Małysza w jednym rzędzie z takimi ikonami sportu jak Mats Wilander, Bode Miller czy Maurice Greene, którzy po zakończeniu kariery sportowej zdecydowali się podzielić swoim doświadczeniem z widzami Eurosportu w 59 krajach".

Adam Widomski, Redaktor Naczelny Eurosport Polska:
"Rozmowy z Adamem przeprowadzone przez Marka Rudzińskiego okazały się źródłem wielu ciekawych historii i anegdot. Wiele z nich było do tej pory zupełnie nieznanych kibicom skoków narciarskich. Okazało się, że Adam potrafi opowiadać w pasjonujący sposób o wszystkich elementach, które mają wpływ na wynik sportowy skoczka narciarskiego. Jego bagaż doświadczeń i wspomnień stał się niezwykle interesującym materiałem reporterskim, który z pewnością zaciekawi widzów Eurosportu".

Wzorem lat ubiegłych kibice skoków narciarskich zobaczą na antenie Eurosportu wszystkie konkursy sezonu zimowego. Dodatkowo Eurosport pokaże kwalifikacje do wszystkich konkursów.

Materiały prasowe Eurosport

Małgorzata Strojnowska, Źródło: materiały prasowe Eurosport
oglądalność: (7541) ilość komentarzy: (44)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Hakuba HS131
26.08.2017
godz. 11:00
Sobota, godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja Letniego Grand Prix:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KUBACKI DawidPolska300
2.KOT MaciejPolska210
3.LEYHE StephanNiemcy154
4.KOUDELKA RomanCzechy140
5.ŻYŁA PiotrPolska120
6.HULA StefanPolska110
15.STOCH KamilPolska44
19.WOLNY JakubPolska34
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Trondheim HS105
15.09.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska180
1.STRAUB RamonaNiemcy180
3.SZPINIEWA AnnaRosja110
4.MARUYAMA NozomiJaponia77
5.AVOCAT GROS OceaneFrancja76
22.SZWAB JoannaPolska20
27.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Kandersteg HS106
16.09.2017
godz. 18:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy130
3.GOERLICH LuisaNiemcy125
4.HARALAMBIE DanielaRumunia120
5.MAIR SophieAustria86
6.KARPIEL KamilaPolska77
10.TWARDOSZ AnnaPolska51
14.RAJDA KingaPolska35
27.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl