Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Czwartek, 24 listopada 2011, 15:14

Adam Ma造sz ekspertem Eurosportu

Adam Ma造sz
Adam Ma造sz
fot. Klaudia Feru

Najwybitniejszy polski skoczek narciarski zdradzi tajemnice poszczeg鏊nych skoczni, opowie nieznane anegdoty i podzieli si intryguj帷ymi ciekawostkami z 篡cia skoczk闚
z milionami widz闚 w Europie.

Dlaczego skocznia w Kuusamo jest dziwna? Co sprawi這, i Simon Ammann zdeklasowa rywali na igrzyskach w Salt Lake City? Z kt鏎ym skoczkiem Adam Ma造sz zaprzyja幡i si najbardziej podczas swojej kariery? Czemu latanie na "mamutach" jest przyjemne? Czy rozrzedzone powietrze mo瞠 mie na wp造w na spos鏏, w jaki zawodnik oddaje skok?

Orze z Wis造 zdradzi milionom widz闚 tajemnice skoczni wpisanych w kalendarz Pucharu 安iata, opowie wiele interesuj帷ych anegdot zwi您anych ze skokami narciarskim. Wypowiedzi Ma造sza b璠 puszczane w 59 krajach, gdzie jest Eurosport i t逝maczone na inne j瞛yki. Kilkuminutowe materia造, w kt鏎ych nasz mistrz opowie o danej skoczni b璠 emitowane podczas relacji z konkurs闚 Pucharu 安iata, w czasie "wolnym od skok闚", czyli podczas przerw miedzy seriami, b康 innych przerw technicznych.

Czterokrotny mistrz 鈍iata zadebiutuje jako ekspert Eurosportu ju podczas pierwszego konkursu tegorocznego sezonu, kt鏎y odb璠zie si w fi雟kim Kuusamo, w sobot 26 listopada. Fani b璠 mogli zobaczy i pos逝cha go w trakcie transmisji zar闚no z rywalizacji dru篡nowej (pocz徠ek transmisji w sobot o godz.15:00), jak i indywidualnej (niedziela, godz. 13:15). Mistrz zdradzi mi璠zy innymi, dlaczego uwa瘸 skoczni w Kuusamo za "dziwn".

"Kr鏊 Holmenkollen" bardzo entuzjastycznie podchodzi do nowego zadania: "Bardzo si ciesz, 瞠 jako ekspert Eurosportu b璠 mia okazj przybli篡 >od kuchni< poszczeg鏊ne skocznie milionom widz闚 w Europie i na 鈍iecie. Wielu kibic闚 skok闚 mo瞠 pozna nowe aspekty tej dyscypliny sportu i po raz pierwszy us造sze o szczeg馧ach, kt鏎e cz瘰to decydowa造 o sukcesie lub jego braku. To b璠zie ciekawe do鈍iadczenie r闚nie dla mnie" cieszy si Adam Ma造sz.

Krzysztof 安iergiel, Dyrektor Zarz康zaj帷y Eurosport Polska:
"Ponad 15 lat kariery skoczka oraz d逝gie pasmo sukces闚 czyni z Adama Ma造sza prawdziw legend tej dyscypliny sportu. Nikt nie m鏬豚y by lepszym ekspertem, kt鏎y na antenie Eurosportu przybli篡 tajemnice skoczni Pucharu 安iata milionom kibic闚 w ca貫j Europie. To pierwszy w historii sport闚 zimowych przypadek, kiedy to polski sportowiec staje si tej rangi konsultantem naszego kana逝. Wsp馧praca z Eurosportem stawia Adama Ma造sza w jednym rz璠zie z takimi ikonami sportu jak Mats Wilander, Bode Miller czy Maurice Greene, kt鏎zy po zako鎍zeniu kariery sportowej zdecydowali si podzieli swoim do鈍iadczeniem z widzami Eurosportu w 59 krajach".

Adam Widomski, Redaktor Naczelny Eurosport Polska:
"Rozmowy z Adamem przeprowadzone przez Marka Rudzi雟kiego okaza造 si 廝鏚貫m wielu ciekawych historii i anegdot. Wiele z nich by這 do tej pory zupe軟ie nieznanych kibicom skok闚 narciarskich. Okaza這 si, 瞠 Adam potrafi opowiada w pasjonuj帷y spos鏏 o wszystkich elementach, kt鏎e maj wp造w na wynik sportowy skoczka narciarskiego. Jego baga do鈍iadcze i wspomnie sta si niezwykle interesuj帷ym materia貫m reporterskim, kt鏎y z pewno軼i zaciekawi widz闚 Eurosportu".

Wzorem lat ubieg造ch kibice skok闚 narciarskich zobacz na antenie Eurosportu wszystkie konkursy sezonu zimowego. Dodatkowo Eurosport poka瞠 kwalifikacje do wszystkich konkurs闚.

Materia造 prasowe Eurosport

Ma貪orzata Strojnowska, 廝鏚這: materia造 prasowe Eurosport
ogl康alno嗆: (6019) ilo嗆 komentarzy: (44)


Komentarze
Legenda kolor闚 u篡tkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
nanaha (*sed.of.pl)
24 listopada 2011, 23:01

do Fan_KaStoch

wiesz masz canal +
z pocz徠ku przez caly rok by這 .. i wlasnie od jakiegos czasu sie zacze這 piepszyc i angielski jest...
wielkie dzieki za pomoc pozdrawiam
roman (*108.play-internet.pl)
24 listopada 2011, 21:44

-

przecie to eurosport polski to jak ma m闚i?
mo瞠 te m闚i po niemiecku albo angielsku zna oba j瞛yki plus czeski.
quate (*www.vipnet.com.pl)
24 listopada 2011, 21:14

-

Czyta豉m ju o tym. I dlatego w豉郾ie przerzucam si na Eurosport. :)
chuck29 (*t10.trans.net.pl)
24 listopada 2011, 20:41

kokow

to trzeba mie jaki pakiet 瞠by m鏂 ogl康a eurosport? ;) przecie eurosport zawsze dawali w tym podstawowym pakiecie bez 瘸dnych dodatkowych op豉t (a przynajmniej w Cyfrowym Polsacie tak jest, ale s康zi貫m, 瞠 w innych te)
24 listopada 2011, 19:54

autor: nanaha (*sed.of.pl), 24 listopada 2011, 19:45

Masz z stelity talerza czy z kabla. Jesli z stelity to jaki operator ?
Cyfra + czy Polsat powinien Ci dawac Eurosport po polsku jesli nie musisz sie z operatorem skontaktowac To samo w przypadku kabla
Jesli z satelity wlasnego talerza nie bedziesz mial polanda. IGNORUJ WPISY TEGO U玆TKOWNIKA
nanaha (*sed.of.pl)
24 listopada 2011, 19:45

eurosport

Powie mi ktos dlaczego mam eurosport po angielsku a nie po polsku? jak to zmieni.. jeszcze niedawno mialem polski komentarz a teraz angielski.. pomzcie prosze was
Konrad (*247.elk.mm.pl)
24 listopada 2011, 19:43

-

I co narzekacze, Ma造sz wypi掖 si totalnie na skoki? No chyba nie bardzo, hehe. Bardzo fajny pomys.
Kibic (*80.50.235.138)
24 listopada 2011, 18:37

-

To wkoncu ja ju nie rozumie on b璠zie komentowa skoki , czy tylko w czasie przerwy na Eurosporcie co kazde zawody bedzie Ma造sz?
Kibic (*80.50.235.138)
24 listopada 2011, 18:29

-

Wiecie mo瞠 czy Adam b璠zie komentowa ju jutro w kwalfikacjach czy oficjalnie od soboty?
24 listopada 2011, 18:23

To nie bdzie 瘸den ekspert

tylko w pigu販e kariera Malysza.
Ekspert na bie瘸co odnosi sie do danej sytuacji na skoczni jak to robi w RTL Thoma czy ZDF Weisflog.i troche Hannavald.z doskonale prowadzacymi transmisje moderatorami.
Adam Ma造sz na role typowego eksperta po prostu nie ma czasu ale dobre i to. IGNORUJ WPISY TEGO U玆TKOWNIKA
kibic (*584.centertel.pl)
24 listopada 2011, 18:04

ekspert

Ekspert to osoba bior帷a udzia w komentowaniu zawod闚. Ma造sz jest osob, kt鏎a udzieli豉 Eurosportowi wywiadu.
HKS (*-80.dynamic.chello.pl)
24 listopada 2011, 17:39

-

Innymi s這wy b璠zie puszczane takie powiedzmy "Prze豉muj帷 lody" w przerwach. Przynajmniej tak to rozumiem, ale dobre i to, bo zawsze wybieram reklamy na Eurosporcie ani瞠li studio TVP :)
Szymon (*147.dynamic.gprs.plus.pl)
24 listopada 2011, 16:42

-

Jako dziwnie Ada wygl康a na tym zdj璚iu.Ma d逝窺ze w御y ni zwykle.
roman (*-57.play-internet.pl)
24 listopada 2011, 16:41

-

Rewelacyjna informacja ale ju znana ze strony eurosport.
Konkursy tam b璠 przyjemno軼i teraz.
skladak998 (*201.tktelekom.pl)
24 listopada 2011, 16:38

@ziutaaaaaa

lista startowa bedzie po spotkaniu kapitanow, ktore rozpocznie sie 17:30 naszego czasu.
(co Wy niektorzy macie z ta lista? :P)

a wracajac do ekspertowania Adama ;] dla mnie bedzie to troche dziwna sytuacja bo zawsze Adama laczylem z TVP... no i ciekawe bedzie polaczenie Malysza i zachrypnietego Chruscickiego o ile beda razem komentowac...
moim zdaniem bedzie tak jak pisza tu niektorzy, czyli nagraja krotka wypowiedz Adama co sadzi o skoczni itp i na tym koniec... czyli nie bedzie go nawet na zywo... a moze sie myle :)

i tak jednak wole TVP ;p
karlos (*129.olsztyn.mm.pl)
24 listopada 2011, 16:35

-

najlepsi komentatorzy to David Goldstrom z Eurosportu i W這dzimierz Szaranowicz, ogl康anie skok闚 musi by podparte super klimatem dzia豉j帷ym na wyobra幡ie i musz przechodzi ciary na plecach a takioe emocje wywo逝j panowie wy瞠j wymienieni
thomas1212 (*rd4.neoplus.adsl.tpnet.pl)
24 listopada 2011, 15:38

-

t s k n i m y A d a m ! ; (( a co do tv , to najlepiej si ogl康a na TVP1 a jak nie ma to Eurosport.. :) mam po polsku :)
lofciam thomaska morgensterna
24 listopada 2011, 15:32

-

mam nadziej 瞠 b璠zie mo積a to p騧niej zobaczyc na internecie :D jesli nie ze strony eurosportu to licz na forumowicz闚 ogl康aj帷ych skoki na Eurosporcie :D IGNORUJ WPISY TEGO U玆TKOWNIKA
Anula67 (*10.1.52.75)
24 listopada 2011, 15:14

-

To ju na pewno b璠 ogl康a skoki na Eurosporcie :)
lukasz (*226.neoplus.adsl.tpnet.pl)
24 listopada 2011, 15:13

-

wiem to od wczoraj,by貫m w szoku pozytywnym czytaj帷 t wiadomo嗆 w necie:D::)
Zawody
Letnia
Grand Prix
Letni Puchar
Kontynentalny
LGP
Pa
FIS
Cup Pa
FIS
Cup
Najbli窺zy konkurs:
A軛aty HS106
20.09.2014
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Zobacz ca造 ranking
Najbli窺zy konkurs:
Rasnov HS100
27.09.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ERNST GianinaNiemcy340
2.ALTHAUS KatharinaNiemcy285
3.GxDYSZEWA AnastasijaRosja207
4.DOLEZELOVA MichaelaCzechy180
5.WUERTH SvenjaNiemcy150
7.PAxSZ MagdalenaPolska126
26.SZWAB JoannaPolska59
45.TWARDOSZ AnnaPolska26
48.RAJDA KingaPolska22
Pe軟a klasyfikacja..»
Zobacz ca造 ranking


Ankieta
Czy polski skoczek stanie na podium klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix?
Tak
Nie
Nie mam zdania
G這suj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrze穎ne.