Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Piątek, 16 grudnia 2011, 18:16

PŚ w Engelbergu: Dzisiejsze treningi i kwalifikacje przełożone na sobotę

Skocznia w Engelbergu
Skocznia w Engelbergu
fot. Tadeusz Mieczyński

Niestety, pesymistyczne prognozy na dziś się sprawdzają. Z powodu wichury i intensywnych opadów deszczu oficjalny trening oraz kwalifikacje zostały przeniesione na sobotę.

Pierwotnie o godzinie 12-tej miał dziś rozpocząć się oficjalny trening, a o 14-tej - kwalifikacje. Na skakanie nie ma dziś jednak szans, zwłaszcza, że skocznia Titlis nie posiada sztucznego oświetlenia, więc przesunięcie skoków na późniejszą godzinę nie wchodzi w grę.

Prawdopodobnie jutro rano odbędzie się jedna seria treningowa, a zamiast serii próbnej zostaną przeprowadzone kwalifikacje do sobotnich zawodów w Engelbergu.

O godzinie 18-tej odbyło się spotkanie kapitanów drużyn, na którym został ustalony szczegółowy plan na jutro. Skakanie rozpocznie się już o 10-tej rano (trening), a nowy termin kwalifikacji to 10:45.

ZAKTUALIZOWANY PROGRAM ZAWODÓW:
Sobota, 17.12.2011
10:00 - Oficjalny trening (1 seria)
10:45 - Kwalifikacje
13:45 - Pierwsza seria konkursowa

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (26268) ilość komentarzy: (46)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Emil (*220.internetdsl.tpnet.pl)
17 grudnia 2011, 10:07

-

@zur555 Ale przecież kwalifikacje ułatwia nie większa ilość outsiderów tylko mniejsza ilość zawodników z czołówki. A ja widzę że w tej kwestii nic się nie zmieniło od Harrachova. Żadna czołowa ekipa nie wystawiła dodatkowych skoczków bo prawa mieć nie miała. Czyli awans będzie tak samo trudny jak w Harrachovie a nawet łatwiejszy bo zabraknie zawsze groźnych Czechów z krajówki takich jak Cikl czy Kozisek.
nieważnekto (*87.204.251.4)
17 grudnia 2011, 09:45

-

Mnie tam skocznie bez sztucznego oświetlenia tylko cieszą, bo mam już dość tych wszystkich konkursów nocnych, na które FIS tak bardzo stawia w ostatnich latach. Nie dość, że ich widowiskowość jest przereklamowana, to przejadły mi się już dawno temu. I myślę, że nie tylko mnie.

A już totalnym okropieństwem jest wstawianie konkursów nocnych/wieczornych do TCS-u, który tradycyjnie był typowo "dziennym" turniejem.
pedro (*390.xdsl.centertel.pl)
17 grudnia 2011, 09:22

-

14 zawodników odpada z kwalifikacji więc mamy szansę żeby wszystkich 5 polaków się zakwalifikowano nie licząc z Kamilem Stochem.
pedro (*390.xdsl.centertel.pl)
17 grudnia 2011, 09:06

-

Lista startowa:1.Marcin Bachleda Pol,2Chul-Heung Choi Kor,3.Fumihisa Yumoto Jap 4Borek Sedlak Cze.....7Hula,11Kubacki18Ziobro,26Kot,53Żyła.
Faworytami konkursu PK w Erzurum jest Michael Hayboeck i Aleksander Zniszczoł,ale o podium powalczy Kevin Horlacher.Czy na 3 treningu ktoś zauważył że Rumun Remus Tudor był 13?
Emil (*220.internetdsl.tpnet.pl)
17 grudnia 2011, 08:52

-

2km/h rzecz jasna. Aha skocznia nie jest w Titlis jak niektórzy sugerowali tylko w Engelbergu. Wczoraj na skoczni padał deszcz a w Titlis było -15 stopni!
Joaska (*172.17.213.121)
17 grudnia 2011, 00:29

Ale fajnie powspominac :)

Engelberg 2006 - Sobota: http://youtube.com/watch?v=9ffVGLGYtsA
Niedziela: http://youtube.com/watch?v=H_G_JLJsnAI
meegs (*116.play-internet.pl)
17 grudnia 2011, 00:02

-

@autor: Fan_KaStoch
Pierdoły? to może i sobie ta szwajcaria uważać ale FIS powinien wymagać to jest wymóg posiadanie oświetlenia na skoczniach a nie pierdoły.Ciekawa sprawa czemu od nich FIS tego nie wymaga.
16 grudnia 2011, 21:57

autor: michał (*203.dynamic.chello.pl), 16 grudnia 2011, 21:49

to jest sztuka miec pieniadze i nie wyrzucac je na pierdoly. Bogatemu wszystko wolno. A po co im sztuczne oswietlenie? Dla kogo.? Dla Ciebie jedynie.? Szwajcarzy tam gwizadaja na jakies skoki. A tak a propos masz cos do zydów ? IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
michał (*203.dynamic.chello.pl)
16 grudnia 2011, 21:49

Engelberg - muzeum skoków?

to jest skandaliczne, że Engelberg do tej pory nie wybudował sztucznego oświetlenia. prawie wszystkie skocznie na świecie mają oświetlenie. tak samo w zakopanem, a hofer czepia się jakiś pierdów.
nie rozumiem tego bo szwajcaria chyba ma pieniądze, na żydowskim kapitale przecież stoi
strak (*216.netland.3s.pl)
16 grudnia 2011, 20:23

-

W Engelbergu zgodnie z prognozami deszcz zamienił się w śnieg i w całej miejscowości robi się bardzo biało. Wiatr również wydaje się słabnąć, więc jest duża szansa, że jutro będzie można bez większych problemów oddawać skoki :)
........... (*130.tktelekom.pl)
16 grudnia 2011, 16:28

Ble ble ble

Bez sensu jest jak Ziobro i Bachleda skaczą jak na nich patrzę w locie to mi się żygać chce :D ( wiem że za chwile obrońca tych dwóch frajerów napisze mi że sam bym lepiej nie skakał, a ja z góry mu odpowiadam że na ich miejscu po tylu latach skakał bym lepiej )
................ (*130.tktelekom.pl)
16 grudnia 2011, 16:23

Ble ble ble

Nie musieli jechać do ramsau tylko odrazu do Engelbergu ! Przecież jakby wyjechali samolotem w środe, choćby w czwartek to by na piątek byli w engelbergu więc było by to możliwe problem mógłby być jedeynie z zaaklimatyzowaniem się :)
Krecik (*t61.stimo.net)
16 grudnia 2011, 16:19

@Ekspert

Kolejny "ekspert" skoków? Zanim się wypowiesz zorientuj się w sytuacji. Olek i Byrt byli w Kazachstanie jeszcze w środę, mieli się teleportować do Ramsau i pojechać do Engelbergu?
Ekspert (*130.tktelekom.pl)
16 grudnia 2011, 16:17

Dlaczego nie ma Zniszczoła ?

Dlaczego nie ma Olka Zniszczoła ? Mógłby zamiast w PK to skakać w PŚ zamiast Ziobry a zamiast Bachledy to Tomek Byrt, napewno skakali by lepiej. Niewiem czego to jest wina tego że Olek nie chce skakać w pś czy może to wina naszego "trenera" który na skokach zna się mniej niż mój 5 brat.......
zlotaraczka (*s30.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 grudnia 2011, 16:15

-

Zamiast kwalifikacji warto obejżeć:
http://www.youtube.com/watch?v=3SPLPUBrd_I
Daniel (*183.tvk.torun.pl)
16 grudnia 2011, 15:59

-

z upadków jeszcze Oslo 1996, druga seria drużynówki, choć de facto było to tylko podparcie
skokib (*-16.nplay.net.pl)
16 grudnia 2011, 15:35

-

Niekoniecznie duża pokrywa śnieżna oznacza powódź. Podczas zimy 2008/2009 czy 2009/2010 było dużo śniegu a powodzi z tego powodu nie było. W 2010 była ale po intensywnych deszczach w maju.
zrowerowany (*152.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 grudnia 2011, 15:10

Pogoda

Pogoda ciągle się zmienia. A co lepiej żeby spadł śnieg a potem była powódź w całej Polsce?
skokib (*-16.nplay.net.pl)
16 grudnia 2011, 15:08

-

Coś dziwnego dzieje się z tą pogodą. W Polsce nie ma śniegu, w Niemczech też, w Szwajcarii gdzie o tej porze raczej śnieg był, czasami nawet w dużych ilościach teraz go nie ma. A w Harrachovie, gdzie zawsze były problemy ze śniegiem i odwoływano konkursy, zawody odbył się bez przeszkód przy naturalnym śniegu, a dziś w Harrachovie mamy śnieżyca z prawdziwego zdarzenia.
Ekspert (*130.tktelekom.pl)
16 grudnia 2011, 14:55

ODP

1. Zmienił bo fishery cieszyły się dobrą opinią, elany w następnym sezonie uchodziły za gorsze
2. Maił problemy z pozycją najazdową, (dokładnie po odepchnięciu i dosiadnięciu pozycja nie był wygodna)
3. Miał wywrotki również z treningów m.in w Lillehammer
lumimarja (*-90.is.net.pl)
16 grudnia 2011, 14:48

-

no i miłe po południe przy oglądaniu skoków poszło w niepamięć:////

No ale najważniejsze bezpieczeństwo..

@Kubiszon98
też mnie to dziwi, że na skoczni, na której odbywają się międzynarodowe zawody tej rangi nie zamontowano oświetlenia umożliwiającego skoki wieczór
koalazkatowic (*147.dynamic.chello.pl)
16 grudnia 2011, 14:24

...

przestańcie dawać l.inki do tych prognoz z onetu, bo on korzysta z najgorszego modelu na swiecie (z którego korzysta większość podobnych portali-bo jest darmowy), w dodatku prognozy są z przed 24 godzin..
Emil (*220.internetdsl.tpnet.pl)
16 grudnia 2011, 14:05

-

http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/ pogoda-lokalna/miasto/41X1063/engelberg.html (spacja) jeszcze wczoraj wieczorem przewidywane było na dziś ledwie 7 km/h. Teraz z tego wynika że wieje 35 km/h. Mam nadzieje że chociaż prognoza na jutro się sprawdzi.
monia (*152.neoplus.adsl.tpnet.pl)
16 grudnia 2011, 13:47

w oberstdorfie jest optymistycznie

http://pogoda.onet.pl/2,14714,1247,,,oberstdorf,miasto.html
Cipek (*163.adsl.inetia.pl)
16 grudnia 2011, 13:17

@A

To by się polało zeskok wrzątkiem :)
Cipek (*163.adsl.inetia.pl)
16 grudnia 2011, 13:05

@asd

A czy ja powiedzialem o rezygnowaniu z konkursow na sniegu ? Powiedzialem tylko ze moznaby z 1-2 konkursy tak przeprowadzic. Nareszcie Polacy by skakali tak jak latem :D
asd (*114.internetdsl.tpnet.pl)
16 grudnia 2011, 13:04

-

@Cipek

To byłoby kompletnie bez sensu - skoki to sport zimowy i tego się trzymajmy. Może od razu zlikwidować skoki narciarskie na rzecz skoków letnich?
A. (*10.10.160.222)
16 grudnia 2011, 13:02

Pogoda w Szwajcarii

Nie wiem, czemu "ucięło" mi kawałek komentarza.
Chciałam przypomnieć upadek Koreańczyka Choi w Engelbergu. Koszmarnie to wyglądało.
Cipek (*163.adsl.inetia.pl)
16 grudnia 2011, 13:01

-

Mysle ,ze jakby zima odbyl sie jeden lub dwa konkursy na igielicie to by sie chyba nic nie stalo? Po co skakać na szarym śniegu albo zlodowaconym zeskoku. Przy igielicie nie przeszkadzałby wiatr a mysle ze byloby to nawet bardzo spektakularne wydarzenie medialne :D
Problem w tym, ze trzeba innego sprzetu do skakania na igielicie a troche innego na sniegu i mogloby to wplynąć na rozregulowanie poszczegolnych zawodnikow ale mimo wszystko jak tak dalej zima bedzie wygladala to mogliby sie zastanowic
A. (*10.10.160.222)
16 grudnia 2011, 13:00

Pogoda w Szwajcarii

I jeszcze to :-(.
http:// wiadomosci.onet.pl /swiat /szwajcaria -szykuje-sie -na-uderzenie-huraganu, 1,4971241, wiadomosc. html (bez spacji).
Ale lepiej niech nie skaczą. Do tej pory \\
asd (*114.internetdsl.tpnet.pl)
16 grudnia 2011, 13:00

-

@Boy

Haha, Niemcy się na to nie zgodzą - za dużo straty Freitaga/Freunda do Stocha :P, wtedy po pierwszych konkursach sprawa była by rozstrzygnięta :).
jadzia (*111.euro-net.pl)
16 grudnia 2011, 12:57

-

kurde jak w koncu nie zacznie snieg padac, to skoczkowie beda skakac w zimie po raz pierwszy na zielonej skoczni hheheh, oby od stycznia w koncu zima zawitala do Europy tam gdzie trzeba, ja mieszkam w bialymstoku i u mnie jest 7 stopni powyzej zera i rowniez zielono
Ekspert Sportów Zimowych (*95.108.81.144)
16 grudnia 2011, 12:32

Leje DESZCZ, a oni jeszcze nie odwolali?

Przecież wiadomo, że dziś już nie poskaczą tym bardziej, że tam nie ma oświetlenia i nie ma możliwości przesunięcia treningów i Q na późniejszą godzinę...
Zawody
Letnia
Grand Prix
Letni Puchar
Kontynentalny
LGP
Pań
FIS
Cup Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Ałmaty HS106
20.09.2014
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
27.09.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ERNST GianinaNiemcy340
2.ALTHAUS KatharinaNiemcy285
3.GŁADYSZEWA AnastasijaRosja207
4.DOLEZELOVA MichaelaCzechy180
5.WUERTH SvenjaNiemcy150
7.PAŁASZ MagdalenaPolska126
26.SZWAB JoannaPolska59
45.TWARDOSZ AnnaPolska26
48.RAJDA KingaPolska22
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking


Ankieta
Czy polski skoczek stanie na podium klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Nie
    99,99%
  2. Tak
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.