Poniedziałek, 02 stycznia 2012, 14:05

Pełna wersja gry DSJ 4 wreszcie dostępna!

Deluxe Ski Jump 4
Deluxe Ski Jump 4
fot. mediamond.fi

Niemal rok trzeba było czekać na pełną wersję najpopularniejszej gry o skokach na świecie, Deluxe Ski Jump 4, wydawanej przed Mediamond. Wersję beta mogliśmy poznać już 21 stycznia rok remu. Twórca gry Jussi Koskela postanowił poczekać aż do końca tego roku by wydać wersję 1.0, a miało to miejsce 31.12.2011.

Gra praktycznie niczym nie przypomina nam poprzednich wersji. "To czym na przykład różni się wersja DSJ4 od DSJ3 to głównie rzeczywiście istniejące skocznie, lepsza fizyka lotu czy poprawiona grafika. Istnieje także możliwość dowolnego sterowania kamerą, jak i oglądania powtórek najlepszych stu skoków na danej skoczni" – mówi twórca gry Jussi Koskela. Wcześniej powtórek musieliśmy szukać w internecie i wgrywać je do odpowiedniego folderu, teraz wszystko mamy pod ręką. Mimo iż wersja 4 jest bardziej wymagająca od swojej poprzedniczki to sama gra znów waży niewiele bo zaledwie 10,5MB.

W porównaniu do innych gier o skokach czy poprzednich wersji produktów Mediamondu zadziwia przede wszystkim realizmem lotu skoczka. "Praca nad aerodynamiką skoczka okazała się najtrudniejsza" – przyznaje Koskela. Można bez wahania powiedzieć, że jest to obecnie najlepszy symulator skoków narciarskich na świecie. Na początku gra może sprawiać pewne problemy, ale trening czyni mistrza. W stosunku do bety 2, w pełnej wersji lądowanie skoczkiem stało się trudniejsze. Skoki powyżej punktu HS, ale nie tylko, trudno jest ustać. Budzi to wiele kontrowersji, jednak dzięki temu gra stała się bardziej interesująca i nieprzewidywalna.

W wersji 1.0 do dyspozycji mamy 8 skoczni. Są to: Bad Mitterndorf, Planica, Kuusamo, Lahti, Zakopane, Garmisch-Partenkirchen, Sapporo i Lilleammer. Jednak będzie ich więcej z czasem "Teraz skupiam się na dodaniu nowych skoczni" – zapowiada Koskela. Możemy grać w Puchar Świata i Puchar drużynowy na dowolnie wybranych skoczniach. Mogą pojawić się tam różne warunki atmosferyczne, co także urozmaica grę.

Dla zarejestrowanych graczy istnieje oczywiście możliwość gry online z ludźmi z całego świata, jest to dobry sposób na porównanie umiejętności. Jeśli kupiliśmy klucz nasze najlepsze wyniki na danych skoczniach będą automatycznie zapisywane do powtórek jak i do bazy na mediamond.fi, gdzie można oglądać swoje statystyki. Te powody powinny więc skłonić prawdziwych miłośników skoków do kupna własnego klucza, który daje naprawdę sporo możliwości.

Wersja demo jest oczywiście ograniczona. Do dyspozycji gracza są jedynie skocznie Lahti i Lillehammer, w trybie Pucharu Świata możemy poskakać tylko dwoma skoczkami. Natomiast Puchar drużynowy i gra online są niedostępne. Można natomiast w sekcji rekordy, po kliknięciu na daną skocznię (znów Lahti i Lillehammer) oglądać sto najlepszych skoków na tych obiektach.

Wersję demo można pobrać tutaj: http://www.mediamond.fi/dsj4/downloads/

Aby zakupić klucz kliknij tutaj: http://www.mediamond.fi/dsj4/buy/

Klucz kosztuje 14.99 Euro (wraz z doliczonym VAT), więcej informacji na ten temat oczywiście na www.mediamond.fi.


Wymagania:

- Windows 2000/XP/Vista/7
- DirectX 8.1 lub nowszy
- 1.5 GHz lub szybszy CPU
- 512 MB RAM
- 3D Graphics adapter
- Myszka z 2 klawiszami
- Połączenie z internetem do usług onlineNatalia Konarzewska i Krzysztof Niechciał, Źródło: informacja własna
oglądalność: (138547) ilość komentarzy: (136)
Ski Jumping Manager

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl