Na żywo:
[X] Zamknij
Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Czwartek, 28 lutego 2013, 20:24

Kamil Stoch: "To był piękny dzień"

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

W trzymającym w napięciu do samego końca konkursie skoków narciarskich na skoczni dużej w Predazzo, Kamil Stoch zdobył złoty medal Mistrzostw Świata.

"Na początku targały mną emocje i wyrzuciłem z siebie wszystko. Teraz jest już normalnie, zszedłem na ziemię. Czuję się wspaniale, to był piękny dzień" - cieszył się Kamil po zawodach.

"Pewny medalu byłem w momencie jak wyświetlił się wynik na tablicy. Oddałem dziś super skoki ale nie byłem pewny jakie miejsce zajmę, ponieważ słyszałem, że zawodnicy przede mną skakali daleko, ale miałem świadomość, że jak oddam normalne skoki to wszystko będzie dobrze" - wyjaśnił Polak.

"Na początku trochę przewracało się w żołądku z nerwów, ale dużo nauczyłem się po konkursie na skoczni normalnej i teraz wiedziałem jak sobie z tym poradzić i na czym mam się koncentrować i to zadziałało" - dodał.

"Oba konkursy są jednakowo ważne, w obu skaczą ci sami zawodnicy i gra toczy się o tą samą stawkę. Nie udało się na skoczni normalnej. Uważam, że zapracowałem sobie na ten medal i dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, którzy byli ze mną w tych trudnych dla mnie momentach. To jest nasz wspólny dzień" - dziękował skoczek.

"Walczyłem do samego końca. Wiedziałem, że stać mnie na wiele i nic nie biorę w ciemno, po prostu idę i robię swoje" - zakończył Kamil Stoch.

Korespondencja z Predazzo, Tadeusz Mieczyński

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15272) ilość komentarzy: (62)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
mar100 (*214.kwsa.pl)
01 marca 2013, 13:27

Potęga

Trzeba się cieszyć z sukcesu bo to może ostatni taki sukces. Na Interii donoszą:
Szkole Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego grozi likwidacja. Placówka działa od ponad 35 lat i wychowała takie gwiazdy jak Justyna Kowalczyk czy Kamil Stoch. Teraz jednak nie ma pieniędzy na jej funkcjonowanie. Co ciekawe, szkoła poinformowała o swoich gigantycznych kłopotach finansowych dzień po tym, jak minister Joanna Mucha ogłosiła, że nowa resortowa koncepcja finansowania sportu ma promować związki, które... dbają o szkolenie młodzieży.
Mimo takich wyników szkoła nie ma nawet własnej bazy sportowej. Więcej: nie ma własnej sali gimnastycznej!
Szkoła musi także płacić za wszystkie obiekty, na których trenują uczniowie. Najgorsza sytuacja jest ze średnią skocznią narciarską, która straciła wszystkie homologacje i jest niebezpieczna.To jednak niejedyne kuriozalne decyzje ministerstwa. Szkole zabroniono na przykład opłacania uczniom zgrupowań i startów zagranicą. Nie mają więc szans porównać swoich umiejętności z konkurentami z innych krajów. Za to resort spodziewa się, że będą takie międzynarodowe zawody wygrywać.
Małyszomania? Ludzie my jesteśmy w możliwościach za Węgrami
SNP (*-71.plk.prest.pl)
01 marca 2013, 11:04

VIDEO

Macie może wideo ze skoków ale nie chodzi o skok tylko o to co bylo po skoku np. jak niesli tego "lecacego" kibica na rekach i jak sie bawili przy "ona tanczy dla mnie" jak ktos nagral dajcie na YT. Dzieki
polka (*151.neoplus.adsl.tpnet.pl)
01 marca 2013, 07:48

Polak potrafi

Gratuluję złotego medalu Kamilowi Stochowi, który chodził podobno do tej samej szkoły, co Justyna Kowalczyk, gratuluję polskim skoczkom dobrego występu na MŚ Gratulacje należą się wielu - szkoleniowcom, doradcom i prawdziwym kibicom. To podium może nie jest dla mnie niespodzianką (Kamil już tu rok wcześniej wygrał z Gregorem) ale zapewne jest ciekawe. Austriacy i Niemcy oraz inni mogą sobie jeszcze "poszaleć" w drużynówce, tylko że przybyło im rywali, muszą więcej teraz wytężać siły bo Nasi będą deptać im po piętach.
W skokach narciarskich mamy piękne tradycje i dobrze, że obok drużyny pokazuje się teraz Adam Małysz- chociaż nie skacze już ale za to tak pięknie kibicuje i wspiera.
Fajnie byłoby doczekać się tego, co mają np Norwegowie - jak jednemu się nie uda wskoczyć na podium to znajduje się następny, który to robi. Takiej przebojowej drużyny życzmy sobie na przyszłość.
piotr (*37.30.9.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
28 lutego 2013, 23:25

zwycięstwo

Kochani Cieszmy się tym zwycięstwem Oglądam skoki od Fijasa Kibicuje polskiemu sportowi od urodzenia Tyle razy przegrałem i płakałem za piłkarzy ręcznych i nożnych siatkarzy hokeistów sprinterów bokserów ......itp ......itd..... BO TO JEST TO .... sport ... w którym gdy NASZ wygrywa odpalam szampana a przez tydzień wszystko jest piękniesze Więc nie czepiajcie sie szczegółów RADUJMY się i czekajmy na sobote
aga (*105.adsl.inetia.pl)
28 lutego 2013, 23:13

-

WIELKIE GRATULACJE :) wygrać taki konkurs ( sprawiedliwy, każdy miał taki sam wiatr i to jeszcze w plecy) to jest coś :) naprawdę bardzo zasłużone zwycięstwo! i strasznie szybko Kamil potrafi się pozbierać po porażce. Wszystko jest więc na swoim miejscu :)
paweł_linden (*c24.gl.digi.pl)
28 lutego 2013, 22:59

-

i jeszcze dla wszystkich fanów i anty-fanów Gregora, oto co napisał na swoim fb:

"Congratulations to Kamil. he is a worthy world champion. i served only to 8th place. But on Saturday we take the challenge as team Austria again."
piwofil (*rtr.akopol.com)
28 lutego 2013, 22:39

-

Kamilu dziękuję za piękne chwile, które nam dzisiaj dałeś

Mogę się jedynie domyślać ile potu musiałeś wylać i trudnych chwil przełamać żeby dać Sobie i nam te chwile wzruszeń

Bardzo wiele już osiągnąłeś, ale proszę Cię nie poprzestawaj na tym. Mimo wielu krzykaczy, jeszcze więcej spośród Nas zawsze będzie trzymać kciuki za Ciebie.
boftek (*-44.gtnet.net.pl)
28 lutego 2013, 22:23

-

*pawel96
Ślicznie dziekuję :) No i teraz drużynowy. 4 msc jest naszym celem, 5 obowiązkiem a każde wyższe niż 4 będzie wyczynem niesamowitym...
stochomanka (*183.neoplus.adsl.tpnet.pl)
28 lutego 2013, 22:14

mały Kamilek

http://sport.tvp.pl/inne/zimowe/ms- val-di-fiemme/skoki-narciarskie/wideo/maly-kamil-stoch-wielkie-marzenia/10257051
Muscle (*109.dynamic.amis.net)
28 lutego 2013, 22:02

Peter Prevc's statement

Reporter of Slovenian television asked Peter Prevc how did he feel about Kamil's second jump, did he care about where Kamil will land. Peter said without hesitation that he actually hoped Kamil would go as long as possible because he had such a bad luck and disappointment on normal hill and he doesn't envy Kamil a win.

Respect!

Best regards from Slovenia!
paweł_linden (*c24.gl.digi.pl)
28 lutego 2013, 21:59

-

nie mogłem się powstrzymać i sobie poczytałem różne komentarze na internecie w tym na niepolskojęzycznych stronach i oto (z oficjalnej strony mistrzostw) chyba najładniejszy:

"Yes, he is Polish. Yes, he is a World Champion and, yes, he can jump very long.

But please, don't call him Malysz.

His name is Kamil Stoch and he is the new World Champion on the large hill of Predazzo"
boftek (*-44.gtnet.net.pl)
28 lutego 2013, 21:57

-

Kiedy będzie ceremonia wręczenia medali? Nigdzie nic o tym nie ma... Jeśli ktoś wie to proszę o odp. Sam wczoraj pisałem, że Stoch może się znów spalić i nic nie zdobyć. Gratuluję Kamilowi konkursu i wyniku oraz muszę się uderzyć bardzo mocno w pierś :)
znizin (*842.centertel.pl)
28 lutego 2013, 21:55

Aja nie moglem zwiać z uczelni (do zuzynna)

...żeby zobaczyć te zawody. I pewno będę długo żałować. Bo po pamiętnym Zakopanem, dla Kamila to pewno najważniejszy moment w karierze sportowej ...a ja nie mogłem tego na żywo zobaczyć - jako żywo, załamka! Tak czy owak SZOK -bo to że Kamil ma umiejętności na najwyższym poziomie to dla mnie raczej było jasne. Ale mistrzostwo świata ...to STOCH ! No, no chyba się wkarwił... ale to dobrze, bo tyle radości dał znowu Polakom. Chyba wyjadę z nizin na wyżyny, może nawet w góry - bo nigdy nie widziałem "na oczy" takich zawodów...
stochomanka (*183.neoplus.adsl.tpnet.pl)
28 lutego 2013, 21:46

chcieli zdyskwalifikować Stocha i Prewca

http://www.sport.pl/zimowe/1,131086,13482172,MS_w_skokach__Chwile_grozy_ Kamila_Stocha__Mogl_zostac.html
abdullak (*fw1.operator.enea.pl)
28 lutego 2013, 21:46

porazka nawozem zwycięstwa

Po poprzednim konkursie, na normalnej skoczni pisałem:"No co tu dużo gadać, nie od dziś wiadomo, że fundamentem sukcesu jest mentalność zwycięzcy. Ale, że wyznaję zasadę - co nas nie zabije, to nas wzmocnie, wierzę, że tą porażkę kamil zdoła przekuć kiedys na sukces. Bo dopóki walczysz jesteś zwycięzcą". Super ze ziściło się i to z taką nawiązką. GRATULACJE!
Z Tarnowa pl (*-44.zicom.pl)
28 lutego 2013, 21:26

-

Kochamy cię Kamil ! Wierzyłem od pierwszego skoku,
że wygra tak jak na średniej skoczni ale tam ... No cóż trudno ,
ale tu kłaniam się przed nim :]
Pakito (*37.30.127.14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
28 lutego 2013, 20:40

-

I gdzie są ci wszyscy co w grudniu szydzili z kruczka i go zwalniali, banda ciemniaków, chyba jeszcze co nie których życie jeszcze nie nauczyło cierpliwości i pokory, małymi kroczkami a do celu wiadomo że każdy by chciał żeby ciągle wygrywał ale czy wy zawsze w życiu wygrywacie ?
zenek (*185.adsl.inetia.pl)
28 lutego 2013, 20:38

zazdrośc

zazdrość nie zna granic.widzieliście jak kot dał plamę. Az się w głowie nie mieści jak on się zachował.Zamiast radować się ze złotego medalu dla polski, to on chdził nadęty jakby najadł sie drutu kolczastego. Widać to było po jego odrażajacym zachowaniu kiedy rozmawial ze SZczesnym.Stracił przez to zachowanie wiele.
stochomanka (*183.neoplus.adsl.tpnet.pl)
28 lutego 2013, 20:37

-

Ten dzień zapamiętam na długo tak jak zapmaiętałam 22 i 28 luty 2003 i 28 luty 2013 jedne z piękniejszych chwil w moim życiu. Dziękuję Ci Kamilu:)
Gregmajster (*191.konczyce.pl)
28 lutego 2013, 20:28

-

Zawsze się bałem co będzie jak odejdzie Adam, że będzie znowu taki dołek. A tutaj proszę. Może to dopiero początek pięknego skakania Polaków.
Zawody
Letnia
Grand Prix
Letni Puchar
Kontynentalny
LGP
Pań
FIS
Cup Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Ałmaty HS106
20.09.2014
Aktualna klasyfikacja:
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
Hinterzarten HS108
09.08.2014
godz. 20:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.AIGNER ClemensAustria200
2.PEIER KillianSzwajcaria120
3.PODZORSKI LukaszPolska109
4.JARZABEK DawidPolska105
5.LACKNER ThomasAustria90
8.STEKALA AndrzejPolska60
11.HEBEL SebastianPolska46
14.KANTYKA PrzemyslawPolska32
18.LEJA KrzysztofPolska27
18.RUDA AdamPolska27
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking


Ankieta
Kto wygra inauguracyjny konkurs drużynowy LGP w Wiśle?
Austria
Norwegia
Niemcy
Polska
Słowenia
Inna drużyna
Głosuj
  1. Polska
    99,99%
  2. Niemcy
    99,99%
  3. Słowenia
    99,99%
  4. Austria
    99,99%
  5. Inna drużyna
    99,99%
  6. Norwegia
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.