Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl
Niedziela, 28 kwietnia 2013, 14:46

Kalendarz zawodów PZN na sezon 2013/2014

Skocznia w Wi¶le-Malince
Skocznia w Wi¶le-Malince
fot. Tadeusz Mieczyński

Polski Zwi±zek Narciarski przygotował już projekt kalendarza zawodów krajowych na sezon 2013/2014. W harmonogramie znalazło się sporo interesuj±cych konkursów zarówno seniorskich jak i dla młodszych kategorii wiekowych.

Sezon letni rozpocznie się od Pucharu Prezesa PZN, który został zaplanowany na 20 lipca na skoczni w Wi¶le-Malince. W zawodach wystartuj± skoczkowie oraz kombinatorzy norwescy.

Kolejne punkty letniego kalendarza to Letni Puchar w Zagórzu i Zakuciu (20-21 lipca) oraz Puchar Olimpijczyków w Szczyrku (27 lipca). Pierwsz± międzynarodow± imprez± będzie FIS Cup w Szczyrku, który ma się odbyć w dniach 27-28 lipca.

Kilka dni póĽniej do Wisły zawitaj± najlepsi skoczkowie ¶wiata, aby wzi±ć udział w zawodach Letniej Grand Prix (2-3 sierpnia). Jeszcze w sierpniu kibiców czekać będ± Puchar Solidarno¶ci w Zakopanem (16 sierpnia) oraz FIS Cup w Zakopanem (17-18 sierpnia).

Sezon letni na polskich skoczniach zwieńcz± zawody Pucharu Prezesa PZN (24 sierpnia), Mistrzostwa Polski w Szczyrku (1 wrze¶nia), Mistrzostwa Polski w Zakopanem (7-8 wrze¶nia) oraz kolejny Puchar Prezesa PZN (24 wrze¶nia).

Również zim± czeka nas sporo emocji na krajowych obiektach. Obok cyklu Lotos Cup, który na stałe wpisał się już w harmonogram zawodów na polskich skoczniach, bardzo interesuj±co zapowiadaj± się Puchar Kontynentalny w Wi¶le (4-5 stycznia), Puchar Wisły (6 stycznia), FIS Cup w Zakopanem (11-12 stycznia) oraz oczywi¶cie Puchar ¦wiata w Zakopanem (17-18 stycznia).

Na 18 stycznia zaplanowano Puchar Bieszczadów, a 12-16 lutego odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Sezon zimowy zwieńcz± konkursy o Mistrzostwo TZN (6 i 7 marca), CoC w Zakopanem (8 i 9 marca) oraz Mistrzostwa Polski (25-26 marca).

Kalendarz PZN w formacie PDF możecie zobaczyć tutaj >>

Tadeusz Mieczyński, Ľródło: www.pzn.pl
ogl±dalno¶ć: (11455) ilo¶ć komentarzy: (21)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Severin (*mko.net.)
29 kwietnia 2013, 19:16

-

To znaczy ze beda reprezentowac interesy skoczkow i skoczkin brac udzial w zebraniach zglaszac jakies postulaty itd tylko nie wiem co to da kiedys takim przedstawicielem byl Kuttel i jak sam potem mowil i tak ich nikt nie sluchal .
stochomanka (*208.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 kwietnia 2013, 18:31

ze strony fisskijumping

Mistrz ¦wiata Kamil Stoch z Polski i Szwajcarii Sabrina Windmueller będzie reprezentować skoków narciarskich w Komisji Sportowców FIS w ci±gu najbliższych dwóch lat
World Champion Kamil Stoch of Poland and Swiss Sabrina Windmueller will represent ski jumping in the FIS Athletes Commission in the next two years.
skoczek (*119.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 kwietnia 2013, 17:24

-

Zapytajcie pani MINISTRY dlaczego niema UKS-ów, ministerstwo ma w du....ie wszystkie dzieci.Zato już zd±żyło policzy że w SOCZI będzie 9 MEDALI !
Zawody
Puchar
¦wiata
PK
Mężczyzn
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
02.07.2016
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.QUECK DannyNiemcy796
2.DREHER MichaelNiemcy460
3.GREIDERER SimonAustria405
4.KOT JakubPolska380
5.PRISLIC ErnestSlowenia359
6.RUDA AdamPolska347
10.LEJA KrzysztofPolska295
14.STĘKAŁA AndrzejPolska269
17.KANTYKA PrzemysławPolska255
27.PODŻORSKI ŁukaszPolska193
34.KUKUŁA ArturPolska150
36.JARZˇBEK DawidPolska146
62.MIĘTUS GrzegorzPolska95
72.BIELA StanisławPolska72
77.MIĘTUS KrzysztofPolska71
107.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska40
112.BYRT TomaszPolska38
124.JANOTA KonradPolska30
133.KASTELIK DominikPolska25
170.GˇSIENICA AndrzejPolska12
175.PILCH TomaszPolska10
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oberwiesenthal HS106
27.08.2016
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.WINDMUELLER SabrinaSzwajcaria200
2.HUBER JuliaAustria140
3.STROEM Anna OdineNorwegia110
4.PURKER ClaudiaAustria95
5.HESSLER PaulineNiemcy80
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
02.07.2016
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.RAJDA KingaPolska376
2.HARALAMBIE DanielaRumunia330
3.BOGATAJ UrsaSlowenia270
4.PAŁASZ MagdalenaPolska201
5.SEIFRIEDSBERGER JacquelineAustria200
9.SZWAB JoannaPolska163
14.CIE¦LAR PaulinaPolska132
33.KARPIEL KamilaPolska50
43.TWARDOSZ AnnaPolska38
43.KIL JoannaPolska38
65.PAŁASZ KatarzynaPolska20
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2016 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl