Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl
Niedziela, 28 kwietnia 2013, 14:46

Kalendarz zawodów PZN na sezon 2013/2014

Skocznia w Wi¶le-Malince
Skocznia w Wi¶le-Malince
fot. Tadeusz Mieczyński

Polski Zwi±zek Narciarski przygotował już projekt kalendarza zawodów krajowych na sezon 2013/2014. W harmonogramie znalazło się sporo interesuj±cych konkursów zarówno seniorskich jak i dla młodszych kategorii wiekowych.

Sezon letni rozpocznie się od Pucharu Prezesa PZN, który został zaplanowany na 20 lipca na skoczni w Wi¶le-Malince. W zawodach wystartuj± skoczkowie oraz kombinatorzy norwescy.

Kolejne punkty letniego kalendarza to Letni Puchar w Zagórzu i Zakuciu (20-21 lipca) oraz Puchar Olimpijczyków w Szczyrku (27 lipca). Pierwsz± międzynarodow± imprez± będzie FIS Cup w Szczyrku, który ma się odbyć w dniach 27-28 lipca.

Kilka dni póĽniej do Wisły zawitaj± najlepsi skoczkowie ¶wiata, aby wzi±ć udział w zawodach Letniej Grand Prix (2-3 sierpnia). Jeszcze w sierpniu kibiców czekać będ± Puchar Solidarno¶ci w Zakopanem (16 sierpnia) oraz FIS Cup w Zakopanem (17-18 sierpnia).

Sezon letni na polskich skoczniach zwieńcz± zawody Pucharu Prezesa PZN (24 sierpnia), Mistrzostwa Polski w Szczyrku (1 wrze¶nia), Mistrzostwa Polski w Zakopanem (7-8 wrze¶nia) oraz kolejny Puchar Prezesa PZN (24 wrze¶nia).

Również zim± czeka nas sporo emocji na krajowych obiektach. Obok cyklu Lotos Cup, który na stałe wpisał się już w harmonogram zawodów na polskich skoczniach, bardzo interesuj±co zapowiadaj± się Puchar Kontynentalny w Wi¶le (4-5 stycznia), Puchar Wisły (6 stycznia), FIS Cup w Zakopanem (11-12 stycznia) oraz oczywi¶cie Puchar ¦wiata w Zakopanem (17-18 stycznia).

Na 18 stycznia zaplanowano Puchar Bieszczadów, a 12-16 lutego odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Sezon zimowy zwieńcz± konkursy o Mistrzostwo TZN (6 i 7 marca), CoC w Zakopanem (8 i 9 marca) oraz Mistrzostwa Polski (25-26 marca).

Kalendarz PZN w formacie PDF możecie zobaczyć tutaj >>

Tadeusz Mieczyński, Ľródło: www.pzn.pl
ogl±dalno¶ć: (11717) ilo¶ć komentarzy: (21)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Severin (*mko.net.)
29 kwietnia 2013, 19:16

-

To znaczy ze beda reprezentowac interesy skoczkow i skoczkin brac udzial w zebraniach zglaszac jakies postulaty itd tylko nie wiem co to da kiedys takim przedstawicielem byl Kuttel i jak sam potem mowil i tak ich nikt nie sluchal .
stochomanka (*208.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 kwietnia 2013, 18:31

ze strony fisskijumping

Mistrz ¦wiata Kamil Stoch z Polski i Szwajcarii Sabrina Windmueller będzie reprezentować skoków narciarskich w Komisji Sportowców FIS w ci±gu najbliższych dwóch lat
World Champion Kamil Stoch of Poland and Swiss Sabrina Windmueller will represent ski jumping in the FIS Athletes Commission in the next two years.
skoczek (*119.neoplus.adsl.tpnet.pl)
29 kwietnia 2013, 17:24

-

Zapytajcie pani MINISTRY dlaczego niema UKS-ów, ministerstwo ma w du....ie wszystkie dzieci.Zato już zd±żyło policzy że w SOCZI będzie 9 MEDALI !
Zawody
Letnia
Prix
Letni
PK
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
01.10.2016
godz. 14:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.OSTERC AljazSlowenia386
2.BRESADOLA DavideWlochy365
3.IWASA YukenJaponia312
4.HUBER StefanAustria280
5.ZIOBRO JanPolska269
7.KASTELIK DominikPolska222
11.WˇSEK PawełPolska186
13.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska175
17.BIELA StanisławPolska151
20.MIĘTUS KrzysztofPolska123
31.KŁUSEK BartłomiejPolska76
42.KANTYKA PrzemysławPolska54
50.PILCH TomaszPolska42
50.CZYŻ BartoszPolska42
50.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska42
53.LEJA KrzysztofPolska41
57.RUTKOWSKI ŁukaszPolska34
72.KUKUŁA ArturPolska16
82.BUKOWSKI ŁukaszPolska10
101.HUTYRA PatrykPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
16.12.2016
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.MORAT Lucile Francja200
2.ALTHAUS KatharinaNiemcy160
3.HUBER JuliaAustria117
3.STRAUB RamonaNiemcy117
5.VOGT CarinaNiemcy105
28.RAJDA KingaPolska18
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS100
01.10.2016
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.RAJDA KingaPolska334
2.HARALAMBIE DanielaRumunia285
3.KRAUS HenrietteNiemcy232
4.LOGAR EvaSlowenia200
5.BODNARCHUK NatashaKanada186
11.TWARDOSZ AnnaPolska137
31.KARPIEL KamilaPolska66
33.SZWAB JoannaPolska58
39.PAŁASZ MagdalenaPolska54
72.KIL JoannaPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2016 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl