Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Środa, 22 maja 2013, 15:08

Znamy składy kadr polskich skoczków na sezon 2013/2014

Polski Związek Narciarski
Polski Związek Narciarski
fot. pzn

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy grup szkoleniowych w konkurencjach klasycznych i alpejskich w sezonie 2013/2014. W kadrach skoczków narciarskich nie ma zbyt wielkich niespodzianek.

W tym sezonie utworzone zostały dwie grupy szkoleniowe – Kadra Juniorów oraz Kadra A / Młodzieżowa. Największa grupa zawodników znalazła się w Kadrze A/ Młodzieżowej – aż jedenastu. Zostaną oni podzieleni na dwie podgrupy – Kadrę A i Kadrę Młodzieżową. Trenerem głównym Kadry A pozostaje oczywiście Łukasz Kruczek, a jego asystentami będą Zbigniew Klimowski i Grzegorz Sobczyk. Trenerem Kadry Młodzieżowej będzie z kolei Robert Mateja, a jego asystentem Piotr Fijas. Z kadrą pożegnali się Andrzej Zapotoczny i Jakub Kot.

Kadra Juniorów składa się wyłącznie z zawodników urodzonych w 1994 roku i później, a jej trenerem został Maciej Maciusiak. Nowością jest także Kamil Skrobot jako serwismen (jego starszy brat Kacper pełni podobną funkcję w kadrze Łukasza Kruczka). Nowymi postaciami w kadrze są czterej najlepsi Juniorzy B posezonowego Rankingu PZN: uczniowie SMS Szczyrk - Jakub Wolny, Przemysław Kantyka oraz Adam Ruda (pierwszy skoczek z Podkarpacia w kadrze skoczków) oraz Krzysztof Leja (uczeń ZSMS Zakopane). Z kadrą pożegnali się natomiast Szymon Szostok i Mateusz Kojzar.

Kadra A / Młodzieżowa

I podgrupa – Kadra A:

Kamil Stoch (WKS Zakopane)
Piotr Żyła (KS Wisła Ustronianka)
Maciej Kot (AZS Zakopane)
Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane)
Krzysztof Miętus (AZS Zakopane)

II podgrupa – Kadra Młodzieżowa:

Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane)
Stefan Hula (WKS Zakopane)
Jan Ziobro (WKS Zakopane)
Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra)
Grzegorz Miętus (AZS Zakopane)
Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane)

Kadra Juniorów

Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka)
Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
Stanisław Biela (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra)
Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra)
Adam Ruda (Zagórskie TS Zakucie)
Krzysztof Leja (AZS Zakopane)

Tadeusz Mieczyński, źródło: www.pzn.pl
oglądalność: (16258) ilość komentarzy: (106)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
jozek_sibek (profesor)
06 czerwca 2013, 13:47

Polacy w PŚ - od sezonu 2000/2001

PŚ 2000/2001:
1.A.Małysz ---- 1531 pkt
31.R.Mateja -.-- 133
42.W.Skupień --- 89
76.Ł.Kruczek ----- 3

PŚ 2001/2002:
1.A.Małysz ---- 1475 pkt
49.R.Mateja -..-.- 50
53.T.Pochwała ... 38
55.M.Bachleda -- 26
73.T.Tajner ---.--- 7
77.Ł.Kruczek ----- 5
84.W.Skupień ---- 4

PŚ 2002/2003:
1.A.Małysz ---- 1357 pkt
42.M.Bachleda -- 77
68.T.Tajner -..-.- 15
76.R.Mateja -.-.-.- 5
79.T.Pochwała ...- 4

PŚ 2003/2004:
12.A.Małysz ---- 525 pkt
52.M.Bachleda ... 27
54.W.Skupień --- 24
58.M.Rutkowski - 17
69.W.Tajner ------ 9

PŚ 2004/2005:
4.A.Małysz ---- 1201 pkt
38.R.Mateja -..-.- 87
53.K.Stoch -.-.-.- 36
85.M.Bachleda ...- 3
85.Długopolski ...- 3

PŚ 2005/2006:
9.A.Małysz -..-.- 634 pkt
45.K.Stoch -.--.-- 41
51.P.Żyła -------- 23
54.S.Hula --.--.-- 19
60.R.Sliż --.---.-- 15
79.R.Mateja -.-.-.- 4

PŚ 2006/2007:
1.A.Małysz ---- 1453 pkt
30.K.Stoch ----- 168
55.P.Zyła -------- 34
60.S.Hula -------- 26
80.R.Mateja -.--.-- 4

PŚ 2007/2008:
12.A.Małysz ---- 632 pkt
30.K.Stoch ----- 157
72.S.Hula ----.--- 10
78.M.Bachleda ...- 5

PŚ 2008/2009:
13.A.Małysz ---- 549 pkt
30.K.Stoch ----- 146
44.S.Hula -------- 51
49.R.Sliż --------- 33
50.Ł.Rutkowski .- 29
71.K.Miętus ------- 9
81.P.Żyła --.-.--.-- 4
82.M.Bachleda ...- 3

PŚ 2009/2010:
5.A.Małysz -..-.- 842 pkt
24.K.Stoch ----- 203
41.Ł.Rutkowski .. 79
45.K.Miętus -..-.- 60
59.M.Bachleda -- 32
63.G.Miętus -..-.- 20
63.S.Hula ---.---- 20

PŚ 2010/2011:
3.A.Małysz ---- 1153 pkt
10.K.Stoch ----- 739
39.S.Hula --.--.-- 95
54.P.Żyła ---.---- 37
65.R.Sliż ---------- 7
67.M.Bachleda ...- 6
78.T.Byrt --.-.--.-- 2

PŚ 2011/2012:
5.K.Stoch ----- 1078 pkt
19.P.Żyła ---.--- 267
35.M.Kot --.--.-- 108
47.A.Zniszczoł ... 60
50.K.Miętus --.--- 49
56.K.Murańka --- 26

PŚ 2012/2013:
3.K.Stoch --.-.-- 953 pkt
15.P.Żyła ---.--- 485
18.M.Kot --.--.-- 460
36.D.Kubacki ... 142
38.K.Miętus -...- 103
54.S.Hula ---.---- 28
65.J.Ziobro -..-..- 11
68.A.Zniszczoł -.-- 8
75.K.Murańka -...- 6
81.K.Biegun --.-.-- 1
IGNORUJ WPISY TEGO UŻYTKOWNIKA
pepeleusz (*233.neoplus.adsl.tpnet.pl)
24 maja 2013, 15:05

-

mnie więcej ok z jednym istotnym zastrzeżeniem i z jednym mniejszym.
skoro przyjmuje sie że Kruczek jest lepszym trenerem od Matei i to on przygotowuje docelowy skład do IO, to dlaczego nie ma Murańki w grupie Kruczka? Przecież potencjalnie to Murańka powinien być asem nr 2-5 na IO.
A drugie , to przyporządkowanie Zniszczoła do Maciusiaka...
Krecik (*t61.stimo.net)
24 maja 2013, 13:47

@faucha

Gdyby nie jego problemy zdrowotne, to byłby teraz w kadrze A zamiast "słodkiego Krzysia". Potencjał ma ogromny, już zajmował wysokie lokaty w PŚ. 25 lat to jest jeszcze perspektywistyczny skoczek, nie przesadzajmy. Gdyby miał 29-30 to już co innego.
fan (*245.interblock.pl)
23 maja 2013, 16:36

-

@Piotrek
Dla mnie to wazne i nie wrzuce na luz..Bo paranoja jest nazywanie kadry mlodziezowa gdzie zdecydowana wiekszosc to juz nie mlodziez.Jedynie Muranka i Kłusek kwalifikuja sie jako młodziez jeszcze.Reszta to juz nie mlodziezowka.A 27 latkowie u nas to juz byli nazywani emerytami bo niby blokowali miejsce itp jak chocby Bachleda czy Sliz.A teraz Hula w ich wieku nagle stal sie mlodziezowcem? Bez kpin.. Rutkowski tak samo.Do 23 lat jest sie mlodziezowcem, szkoda tylko ze ta dwojka juz dawno ukonczyla 23 lata a bliski temu jest kolejny Ziobro.Wiec i tak ta nazwa jest glupia.Powinno byc kadra B i tyle.
Piotrek (*-18.toya.net.pl)
23 maja 2013, 14:13

-

Ludzie, wrzućcie na luz ! :)
Czy to ważne jakie są kadry, kto jakie ma szkolenie, jakie szanse, gdzie startuje? Uwolnijcie głowy od tych rozważań na temat finansowania, kadr itp. Przed nami kolejny świetny sezon, bo Piotrek Żyła znów będzie nas zachwycał podczas swoich wywiadów i to jest prawdziwa kwintesencja oraz wartość polskich skoków. Hehehe - i tyle w tym temacie :) !
HKS (*-80.dynamic.chello.pl)
23 maja 2013, 13:25

-

@EmiI

Kadrę kombinatorów też mianowano z kadry A na kadrę młodzieżową mimo że każdy z zawodników jest starszy o rok, a doszedł tylko jeden Kupczak o rok młodszy od tych których zastąpił.

Także widzę, że główna zabawa polega na grze słowem... Jak tu nazwać, żeby wyciągnąć kasę, bo wyników i tak się nie zrobi...
ZKuba36 (*84.39.166.205)
23 maja 2013, 13:08

Ze strony PZN.

Łukasz Kruczek wyjaśnia:
"Powstała JEDNA(!) większa grupa seniorów i młodzieżowców oraz kadra juniorska. (Ja tu widzę dwie kadry a nie trzy /11+7/ - dopisek mój). W ramach tej pierwszej ekipy nastąpi podział WŚROD TRENERÓW na mniejsze grupy, by było lepsze szkolenie, większa indywidualizacja, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie".
Jeszcze coś trzeba wyjaśniać?
ZKuba36 (*78.30.86.149)
23 maja 2013, 10:31

@kibic

Stafan Hula nie jest w Kadrze Młodzieżowej, bo nie ma takiej kadry. W komentowanym artykule jest błąd.
Równie dobrze można napisać, że Hula jest w Kadrze A (też nie ma takiej kadry), trenowanej przez Roberta Mateję.
& (*tic.150.136.40.188.clients.your-server.de)
23 maja 2013, 08:16

-

eurosport.onet.pl/zimowe/skoki/ piotr-zyla-zaczal-treningi-na-skoczni,1,5523506,wiadomosc.html
ZKuba36 (*-85.free.aero2.net.pl)
22 maja 2013, 21:26

@Emil.

Trener Kruczek w swojej wypowiedzi w żadnym miejscu nie mówi o podziale grupy na Kadrę A i Kadrę Młodzieżową.
Mówi o wewnętrznym podziale między trenerami zawodników kadry A/Młodzieżowej, w celu większej personalizacji treningów i w celu uzyskania lepszych rezultatów szkoleniowych.
Przypomnę, że w ubiegłym sezonie zadaniem kadry młodzieżowej było przygotowanie skoczków do MŚJ. Obecnie trener Mateja awansował i Jego zawodnicy już nie mają takiego celu. W grupie trenera Kruczka jest tylko 5. skoczków a więc przed Mateją staje zupełnie inne zadanie: uzupełnianie obsady PŚ oraz obsługa PK, z włączeniem się do walki o dodatkowe miejsca w PŚ. Stało się więc to o czym od dawna pisałem. Wreszcie skoczkowie trenera Mateji nie będą kiszeni do MŚJ, tylko od początku sezonu najlepsi z nich będą MUSIELI skakać w zawodach PŚ. Zamiast być przydzielonymi do kadry B, zostali członkami kadry A/Młodzieżowej.
Tylko dzięki temu zyskali, bo to tak jak gdyby wszyscy (11) zostali członkami kadry A.
ZKuba36 (*-85.free.aero2.net.pl)
22 maja 2013, 20:49

Do Redakcji.

Kto ma kłopoty ze zrozumieniem? Trener Kruczek mówi coś innego niż Wy piszecie. Poprawcie to!
Trener Kruczek dość wyrażnie powiedział, że są 2. (słownie: DWIE!) kadry:
1. Kadra A/Młodzieżowa - licząca 11 skoczków.
2. Kadra Juniorów.

Kadra A/Młodzieżowa nie dzieli się jak piszecie na Kadrę A i Kadrę Młodzieżową, tylko na:
Kadrę A/Młodzieżową trenowaną przez trenera Kruczka i
Kadrę A/Młodzieżową trenowaną przez trenera Mateję.
bez sensu! (*230.xdsl.centertel.pl)
22 maja 2013, 18:32

Stefan

Po pierwsze kadra młodziezowa to nie jest określenie dobre dla grupppppy w której znajdować się ma Hula... Po drugie, Zniszczoł ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesó, wicemistrzostwo świata juniorów indywidualnie i w drużynie choćby nawet. Biegun z kolei jest dobrze zapowiadającym sie skoczkiem, zwłaszcza jeśłi chodzi o większe obiekty. Stefan miał kilka lat na popisanie się, aczkolwiek jakoś nie zabłysnął do tej pory i jakoś wątpię żeby się to zmieniło. Podział ten jest krzywdzący dla dwóch, naprawdę świetnych świetnych zawodników: Olka i Krzyśka. Takie postępowanie podcina skrzydła ambitnym i zdolnym chłopakom i tłumi w nich wolę doskonalenia się.
the_agata (*108.play-internet.pl)
22 maja 2013, 18:26

-

Wielkiego zaskoczenia nie ma, ale Stefan Hula i Łukasz Rutkowski w kadrze młodzieżowej? To chyba jakieś nieporozumienie lub żart. Owa kadra powinna zostać nazwana "B" , a nie rozdrabniać się na takie BEZSENSOWNE nazwy. Należy spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać się, że są to "Ci słabsi". Kombinacja...
HKS (*-80.dynamic.chello.pl)
22 maja 2013, 17:59

-

Też mnie dziwi pozycja Zniszczoła. Ogólnie akurat w skokach dosyć dobre roszady, bo wreszcie wyrzucono tych, którzy powinni być wyrzuceni i dano szanse nowym młodym zawodnikom. Razi tylko pozycja Zniszczoła no i ta kadra młodzieżowa, bo młodzieżowcy, to są w biegach, a w skokach i w kombinacji to jakiś sztuczny twór.
Pytajnik (*37.30.205.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
22 maja 2013, 16:58

Emil

Alina88 napisała,że młodzieżowcem jest się do 23 roku życia,dlaczego więc w kadrze znaleźli się Rutkowski i Hula?
? (*ib1.wnpid.amu.edu.pl)
22 maja 2013, 16:28

-

A w 2010 roku straszono, że po Małyszu polskie skoki się skończą...

http://www.youtube.com/watch?v=Q26Rj7HXXyI
Pytajnik (*178.181.47.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
22 maja 2013, 16:18

Alfons6669

Wybiera Kruczek,ale teraz mamy zupełnie inną sytuację.W zeszłym sezonie nie było porównania między np. Hulą i Ziobrą w tym sezonie będzie nieco inaczej.Jak Mateja powie,że wg niego Ziobro jest lepszy od Huli,to pojedzie on a nie Stefan.
eurospoko (*178.183.218.126.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
22 maja 2013, 15:32

-

ta nazwa kadra mlodziezowa z hulą i rutkowskim mnie razi...nie lepsza była by nazwa kadra b? oddzielenie muranki od pozostałych juniorow tez zastanawia i ciezko powiedziec jaki to ma sens.
Kadra juniorow ok ale brakuje mi ł.podzorskiego ktory na pewno od nowej czworki w poprzednim sezonie nie odstawal...a za rok i tak pewnie sie w tej kadrze znajdzie bo mając w perspektywie mś juniorow 2015 i 16 to ktos i tak bedzie musial dolaczyc a roczniki 97 i 98 dają marne perspektywy(niestety)
fan (*245.interblock.pl)
22 maja 2013, 15:23

-

Rozumiem ze nazwa "Kadra mlodziezowa"to jakby kadra b.
Bo Stefan Hula i Łukasz Rutkowski od dawna mlodziezowcami nie sa.W ich wieku Bachlede juz nazywano emerytem.27 latek w kadrze mlodziezowej to dosc komicznie brzmi.Mogli by to nazwac jako kadra B.Pasowalo by bardziej.
Zawody
Puchar
Świata
Letni Puchar
Kontynentalny

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
11.12.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska439
2.PEIER KillianSzwajcaria392
3.LEJA KrzysztofPolska386
4.PODŻORSKI ŁukaszPolska374
5.RUDA AdamPolska320
7.KANTYKA PrzemysławPolska292
9.JARZĄBEK DawidPolska248
29.GUT PawełPolska106
31.BIELA StanisławPolska101
32.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
47.KOT JakubPolska68
55.HEBEL SebastianPolska54
63.KUKUŁA ArturPolska42
106.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
113.KASTELIK DominikPolska13
118.GĄSIENICA AndrzejPolska11
122.KOJZAR MateuszPolska10
138.JANOTA KonradPolska6
Pełna klasyfikacja..»


Ankieta
Kto był największym odkryciem sezonu letniego?
Phillip Sjoeen
Daniel-Andre Tande
Władysław Bojarincew
Jakub Wolny
Junshiro Kobayashi
Cene Prevc
Miran Zupancic
Głosuj
  1. Phillip Sjoeen
    99,99%
  2. Jakub Wolny
    99,99%
  3. Cene Prevc
    99,99%
  4. Władysław Bojarincew
    99,99%
  5. Daniel-Andre Tande
    99,99%
  6. Junshiro Kobayashi
    99,99%
  7. Miran Zupancic
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.