Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Sobota, 29 listopada 2003, 21:59

Thomas Morgenstern w szpitalu! - aktualizacja

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern
Tegoroczny Mistrz Świata Juniorów, siedemnastoletni Thomas Morgenstern, doznał groźnego upadku podczas drugiego konkursu w fińskim Kuusamo. Zawodnik ten stracił kontrolę nad nartami w powietrzu i spadł na bulę. Wyglądało to bardzo groźnie, ponieważ uderzył on o zeskok plecami.

Ekipa ratunkowa podjęła natychmiastowe działania, zawodnika ułożono na specjalnych noszach, unieruchomiono mu kręgi szyjne, a korpus zabezpieczono przed przesunięciami. Na szczęście "Morgi" cały czas był przytomny, na jego twarzy widać było łzy...

Wstępne diagnozy mówią o złamanej kości podudzia oraz palca. Według obecnych informacji ma bardzo poobijane plecy, ale dokładny stan kręgosłupa będzie znany po przeprowadzeniu specjalistycznych badań w szpitalu.

Antti Saari, lekarz obecny na skoczni powiedział: "Morgenstern będzie przewieziony do szpitala w Kuusamo w celu dalszej obserwacji, gdzie spędzi dzisiejszą noc".

Z kolei trener Austriaków Hannu Lepistoe pocieszał wszystkich, że "Morgi" nie posiada żadnych obrażeń poza złamaniem palca: "Morgenstern podczas upadku trochę poobijał się, ale poza tym jest wszystko w porządku".

Zawodnicy wszystkich ekip są bardzo wstrząśnięci i zbulwersowani. "Morgi", młody siedemnastoletni skoczek zapłacił zdrowiem za kontynuowanie konkursu za wszelka cenę, w niesprzyjących warunkach pogodowych. Może dzisiejszy dzień uświadomi decydentom, ze horrory na skoczniach nie są potrzebne.

Życzymy, z całego serca, Thomasowi Morgensternowi szybkiego powrotu do zdrowia i na skocznię.

Będziemy na bieżąco informować naszych czytelników o stanie zdrowia młodego, austriackiego zawodnika.

Z ostatniej chwili: Jak donoszą fińskie i austriackie portale, badania w szpitalu wykazały, że "Morgi" nie odniósł poważnych obrażeń. Jest tylko mocno potłuczony i ma złamany palec ręki. Nie zostały naruszone kręgi w żadnym odcinku kręgosłupa. Nie potwierdzono informacji o złamanej kości podudzia skoczka, o czym donosiły agencje.

Od redakcji: Cieszymy się bardzo, że tylko tak się to skończyło)

Z ostatniej chwili:
Jak donosi TVN u Thomasa Morgensterna stwierdzono wstrzas mózgu.

Zobacz skok ostatni skok konkursu...»
Jaala & witeck, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17744) ilość komentarzy: (94)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
Ja . (*190.tvk.torun.pl)
15 grudnia 2013, 15:40

WSTRZĄŚNIENIE!!

Wstrząśnienie mózgu! Nie ma czegoś takiego jak "wstrząs mózgu". Jest wstrząs anafilaktyczny i nie ma nic wspólnego ze wstrząśnieniem.
Olka (*olo.ghnet.pl)
21 lutego 2005, 17:07

Morgi

Ja po tym upadku bardzo polubilam morgiego i teraz cały czas za nim kibicuje
Magda (*103.neoplus.adsl.tpnet.pl)
10 lutego 2005, 10:12

Morgi

Hej ja wam mówię że kochany Morgi jest najpiękniejszym skoczkiem narciarskim a na tym zdjęciu wyszedł przepięknie.Morgi przesyłam do ciebie gorące całuski i pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nadja Hanssen
03 grudnia 2003, 16:46

Morgi

Thomas trzymaj się,jesyem z tobą.Hofer ma nasrane,że Cię wypuścił na belkę.
vsb
02 grudnia 2003, 10:00

życze mu jak najlepiej

MORGENSTEIN - WIELKI ALBERT EINSTEIN!
marta&iwona
01 grudnia 2003, 13:11

-

JESTESMY ZBULWERSOWANE I POGRĄŻONE W ŻAŁOBIE, A hofer POWINIEN SAM ZACZĄĆ SKAKAĆ W TAKICH WARUNKACH. jESTESMY Z TOBĄ :-)
30 listopada 2003, 21:51

:((

ja rozumiem sędziów ze decyzja o zakończeniu zawodów była trudna, ale powinni wziąć pod uwage ze pogoda była od rana była zła, warunki zmienne po drugie to MORGI nie był pierwszym który upadł, juz po upadku Koflera widac było ze to nei jego wina tylko wiatru i wtedy zawody powinny zostać zamknięte, no ale po co?? wtedy spadła by ogladalność i dopiero trzeba było naprawde strasznego upadku MORGIEGO zeby odwołali te nieszczęsne zawody..teraz jest juz za późno pozostaje nam tylko liczyc ze THOMAS z tego wyjdzie i jeszcze w tym sezonie powróci na skocznię, ten upadek mógł sie skończyc naprawde źle..THOMAS KOCHAM CIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ewelka
30 listopada 2003, 21:43

buuuuuuu

misiu wracaj bo te skoki jakies nudne bez ciebie. hoffera zrzucić ze skoczni
rabit
30 listopada 2003, 20:42

dobry morgi

morgi modobno od upatku wzrusł o2m chłopak maleje codziennie o10 cm. dowiedziałem się otym w internecie na oficjalnej stronie
małyszomanka
30 listopada 2003, 13:21

-

Ponoć jest bardzo poobijany i wszystko go boli, ale już chce skakć. Ma chłopak charakter.
30 listopada 2003, 13:05

Morgi!!!!!

Thomi kochamy Cie wszyscy. Kibice czekaja na Ciebie!!! Mamy nadzieje, ze zobaczymy Cie w Zakopanym Wracaj do zdrowia
30 listopada 2003, 13:02

Z Thomasem jest OK!

Dzisiaj ogądałam rano eurosport i gość, który relacjonował, powiedział, że gadał z hannu lepisto i ten powiedział, że Morgi jest tylko i wyłącznie mocno potłuczony i nawet chciał już dzisiaj skakać, czego rzecz jasna mu zabronili :] Trzymaj się Thomasku :)
Łuska
30 listopada 2003, 12:35

mogi!!

Czekamy na Ciebie!! i Kochamy Cie!!! Wracaj jak najszybciej do zdrowia!!:*
małyszomanka
30 listopada 2003, 12:15

Wnioski

Jednak nie wyciągnięto wniosków z wczorajszego wypadku, skoro dzisiaj konkurs się odbył i to w niewiele lepszych warunkach.
angel
30 listopada 2003, 12:05

kochamy Cię

Morgi, musisz wrócić jeszcze w tym sezonie kibice na Ciebie czekają
Slejzji
30 listopada 2003, 11:53

MOrgi jest spoko

jestes jajnym zawodnikiem bardzo dobrze skaczesz jestem za tabą pozdrawiam iszybko wracaj do zdrowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30 listopada 2003, 11:44

Morgi

Mam nadzieję że nic się nie stanie Morgiemu i następne zawody PŚ to on wygra. Trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia. Kocham cię i zawsze będe z Tobą!!!!!!!!!!!!!
30 listopada 2003, 11:36

-

Morgi trzymaj się mocno i będzie dobrze. Ja cały czas duchowo dodaje Ci siły. I ... uważaj na siebie na przyszłość. Bo ... masz talent chłopie ... i nie rób więcej takich numerów nam dobra? Bo my się martwimy. Pozdrawiam i cąłuski sle.
30 listopada 2003, 11:05

3maj się Morgi!!!

Morgi zapowiada się na wspaniałego skoczka, kto wie czy nie będzie austryiackim następcą naszego Adasia? W końcu ma dopiero 17 lat! Życzę mu z całego serca szybkiego powrotu do zdrowia. Chciałabym, aby się wszystko dobrze skończyło. Będę za niego krzymać kciuki! Pozdroofki, papa :)
30 listopada 2003, 10:49

Trzymajmy kciuki

Całe szczęśćie, że kręgosłup jest cały, jednak Morgi to twardy gość (po takim upadku!!!). Teraz sprawa w rękach lekarzy, a realizatorzy niech jeszcze pomyślą nad sobą. Pozdrawia i życzy rychłego powrotu do zdrowia fan skoków narciarskich z Republiki Czeskiej.
30 listopada 2003, 10:15

Skacz poprawnie

Jak skakać nie umie to tak się kończy
Independent
30 listopada 2003, 10:12

-

NIESPODZIANKA!!!hoffer jest z austri
30 listopada 2003, 10:05

morgi

przez frajera z finlandi morgi dostal wstrzas mózgu , zlamal palca i silnie stukł kregoslup .hofera powinni powiesic za jaja .
fiona
30 listopada 2003, 09:57

-

jeszcze to wstrząśnienie mózgu?? Morgi trzymaj się!!!
ANULA
30 listopada 2003, 09:20

Uwierz w Siebie

Thomas jestem z tobą,cały czas o tobie mysle,nie moge uwierzyc w to co sie stało...TRZYMAJ SIE MISIACZKU.Wierze w Ciebie,wiem ze jestes silny i ze sobie poradzisz.Uwierz w Siebie i błagam Cie nie pozwol zeby Ci sie cos stało...Błagam,Błagam... MISIACZKU TRZYMAJ SIE!!!
Isa
30 listopada 2003, 08:25

-

Jak ma zlamaną kość podudzia to juz ma poskakane w tym sezonie,ale najważniejsze zeby z tego wyszedł!!Taki młodziutki i zdolny a juz taka kontuzja!Trzeba skończyć z Hofferem koniecznie!!Thomasku trzymaj sie cieplutko szybko wracaj do zdrówka!!jesteś kofany pozdrawiam buziaczki muuuuuuuaaaaaaa!!!!!!!
cf
30 listopada 2003, 02:03

-

To ze zamieszczacie plik z upadkiem biednego morgensterna oraz sposob w jaki go tytulujecie i reklamujecie swiadczy o waszych bardzo niskich standardach etycznych. Jak widac nie tylko dyrektorowi ps zalezy glownie na kasie...
30 listopada 2003, 01:47

upadek!!!!!!!!

jestem bardzo przerazona i oburzona tym co sie stalo. To swiadczy o lekceważącej postawie organizatorów konkursu. Stawiali oni na pierwszy rzut skoki i to zeby byla jak największa oglądalność a nie brali wogóle pod uwagę ich zdrowia.Dopiero jak stało się coś strasznego to odwołali. Nawet nie zauważyli jak skoczkowie mieli kłopoty z lądowaniem i musieli "awaryjnie" lądować. Nie dziwie sie trenerowi Tajnerowi , że skoro konkurs by trwał to by go nie puścił na skocznie.To byłaby mądra i przemyślana decyzja. A tak wogóle to kto robi zawody w taką brzyydką pogodę. Na drugi raz niech bardziej pomyślą o zdrowiu człowieka a nie o pieniądzu. Może to ich czegoś nauczy. nie chcialabym juz widzieć zadnego upadku z powodu bezmyślności organizatorów. PRZEMYŚLCIE MOJĄ OPINIE I WEŹCIE SOBIE DO SERCA TO CO [ ... ]
30 listopada 2003, 01:14

-

bardzo przezylam skok Morgiego myslalam ze to bardzo cos powazne lecz bedzie mogl ppowrocic do zdowia i bedzie mogl wygrywac jego skok zawsze byl jest i bedzie wygrany baz wzgledu na nic. pozdrowiennia Thomasie wracaj do zdrowia i pelnil dalsza swoja kariere
Fever
30 listopada 2003, 00:55

Skandal na potęgę

Po tym wszystkim nasuwa się tylko jedno pytanie...? Dlaczego ten młody zawodnik musiał zapłacić swoim zdrowiem za to, że dla szanownego pana Hoffera ważniejsza była wtedy kasa..?!?!? Dymisja.. nic więcej..!!
Elka
30 listopada 2003, 00:27

MORGI

Nie ma takiego urazu jak wstrząs mózgu.Jest wstrząśnienie mózgu.Inie jest to błaha sprawa .Tak mówi moja mama.Także wszyscy trzymajmy kciuki za zdrowie Thomasa!
30 listopada 2003, 00:24

-

To sandal co to za chszanieni organizatorzy i Hofer byle by przeciągnąć konkurs do końca już po upadku Koflera powinien coś zrobić a on Nic! :(
kew
29 listopada 2003, 23:47

;)

goldi, hanni, morgi - głupie maja te ksywki
edercia
29 listopada 2003, 22:59

3mam kciuki za szybki powrót do zdrowia

Podczas dzisiejszego ogladania skokow nawet przez mysl mi nie przeszlo ze bede swiadkiem takiego wydarzenia. Mam nadzieje ze wiadomosci dotyczace zlamanego palca sa prawdziwe i ze kregoslup wyszedl z tego wypadku bez szwanku bo mi z wrazenia zaparlo dech. Bardzo bym sobie życzyła nie oglądać nigdy więcej takich momentów. Morgi 3maj sie :)
fanka skoków
29 listopada 2003, 22:53

-

Będzie dobrze,ale nie wyglądalo to najlepiej,doslownie zamarlam,niech tylko bedzie wszystko ok...I pray for you Thomasku
Kamil
29 listopada 2003, 22:49

-

Mam nadzieje że się szybko pozbierasz. Życzę Ci sukcesów. Samych wygranych!!!!! Wracaj szybko na skocznie !! Jestem z Tobą!!
29 listopada 2003, 22:33

dlaczego akurat ty :(

oglądałam dzisiejsze skoki i strasznie się zaniepokoiłam twoim zdrowiem ! chciała bym cie jeszcze w tym sezonie zobaczyć na skoczni.Mam nadzieje, że wyjdziesz z tego. ŻYCZĘ CI SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA !!!
29 listopada 2003, 22:29

-

Sehr geehrte polnische Fans ! Alles is in Ordnung. Thomas ist gesund !!! Nochmal vielen Dank für alles !!! Ihr seid die Besten Fans in der Welt !!! Thomas befindet sich im Krankenhaus, wird dort auch die Nacht über bleiben, aber es kann im Großen und Ganzen Entwarnung gegeben werden. Er hat einige Prellungen aber sonst nichts !!!!!!!!!!!!! Keine Brüche oder sonstiges. Weder der zuerst vermutete Unterschenkelbruch, noch Fingerbrüche haben sich bestätigt! Thomas wollte eigentlich morgen schon wieder mitspringen, was man ihm natürlich verboten hat, da er morgen sicherlich seine Prellungen spüren wird.
29 listopada 2003, 22:29

-

Sehr geehrte polnische Fans ! Alles is in Ordnung. Thomas ist gesund !!! Nochmal vielen Dank für alles !!! Ihr seid die Besten Fans in der Welt !!! Thomas befindet sich im Krankenhaus, wird dort auch die Nacht über bleiben, aber es kann im Großen und Ganzen Entwarnung gegeben werden. Er hat einige Prellungen aber sonst nichts !!!!!!!!!!!!! Keine Brüche oder sonstiges. Weder der zuerst vermutete Unterschenkelbruch, noch Fingerbrüche haben sich bestätigt! Thomas wollte eigentlich morgen schon wieder mitspringen, was man ihm natürlich verboten hat, da er morgen sicherlich seine Prellungen spüren wird.
fanka
29 listopada 2003, 22:11

Morgi jestem z Tobą!!!!!

Bardzo mocno życze Ci powrotu do zdrowia!!!!!. Po tym wszystkim z całego serca życze Ci jak najwięcej sukcesów. Wierze że wszysko będzie ok. Mam nadzieję że będziesz miał mozliwość przeczytania tych życzeń. Fanka z Polski.
EMILKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29 listopada 2003, 22:04

o UPADKU

Dobrze że tak to się skończyło bo mogło być gorzej, chociaż dobrze nie jest. Jak można było do takiego czegoś dopuścić po 2 wcześniejszych upadkach innych zawodników TOMMI WRACAJ SZYBKO DO ZDROWIA CHCIAŁA BYM CIĘ ZOBACZYĆ NA SKOCZNI JESZCZE W TYM SEZONIE!!!!!!!!!!!
Kubek
29 listopada 2003, 21:56

Morgi

Szkoda że dopiero taki wypadek spowodował przerwę. Jestem z tobą! Trzymaj się Morgi!
Karolcia
29 listopada 2003, 21:53

-

Cieszę się, że nic poważniejszego mu się nie stało. Wyglądało to okropnie, jak upadał...
29 listopada 2003, 21:51

-

odwołać Hofera!!! Ten debil o mało nie skrzywdził mojego Morgiego!!! Całe szczęście nic wielkiego mu się nie stało...
29 listopada 2003, 21:49

Morgi

Bądźmy dobrej myśli... Zobaczycie, że niedługo Morgi będzie stawał na najwyższych stopniach podium (jak Simon Amman po swoim upadku). Ja w to wierzę. POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH FANÓW SKOKÓW I PRZEDE WSZYSTKIM MORGIEGO. 3MAJ SIĘ I SZYBKO WRACAJ DO ZDROWIA.
matir
29 listopada 2003, 21:48

upadek morgensterna

ten upadek określę jednym słowem -koszmar. Przed konkursem napalałem się na walkę Małysza,Hannawalda i Hautamaekiego i chciałem sobie ją obejrzeć,ale po tym skoku Thomasa zapragnąłem tylko dwóch rzeczy 1-Żeby Morgenstern powrócił do zdrowia 2-Żeby ten Hoffer i Tepez przerwali te ******* zawody!!!! Ale i tak nie mogę się doczekać powtórki jutro(tylko żeby organizatorzy wyciągneli wnioski z tego koszmaru) ps:Tomhas Choszczno jest razem z tobą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29 listopada 2003, 21:46

Morgan

Nigdy czegoś takiego nie widziałem na początku myślałem że śmierć na miejscu będzie !? |-(
heino
29 listopada 2003, 21:41

wypowiedzi trenerow

austriacki trener, Fin Hannu Lepistoe : "On nie skakał w innych warunkach niż pozostali, wiatr dochodził wtedy do pięciu metrów na sekundę. My w takich warunkach już trenowaliśmy. Thomas dobrze wypadł z progu, ale później zbyt szybko położył na nartach" ( interia.pl ) Niemiecki trener Steiert : "Nie chcialbym miec takiej odpowiedzialnosci jaka dzisiaj mialo jury. To trudne zadanie. Do czasu upadku Morgensterna nie bylo duzego niebiezpieczenstwa. Morgenstern odbil sie brutalnie i w tych warunkach poszedl chyba na zbyt duze ryzyko" (skispringen.de) Szwajcarski trener Bernie Schödler : "To pierwszy konkurs sezonu, wiekszosc druzyn mialo do tej pory niewiele skokow na sniegu - a wiec i niewiele doswiadczenia po przerwie letniej. To duza skocznia i szczegolnie mlodzi atleci sa "napaleni" (heiß) i chca pokazac co potrafia" (skispringen.com) Walter Hofer : "Puscilismy go przy takich samych warunkach jak i innych skoczkow" (skispringen.de)
29 listopada 2003, 21:39

Biedne maleństwo...

nazwalam go maleństwem, mimo, ze jestem w jego wieku, ale inaczej nie moge. strasznie mnie zatkalo, po tym, jak zobaczylam Thomasa spadajacego i obijajacego sie o bule. normalnie sie rozbeczalam,mimo, ze nigdy jego wielka fanka nie bylam. straszne to bylo, w sumie Kofler tez zasluguje na wspomnienie, ale on mial troche wiecej szczęscia. w kazdym razie pozdrawiam obu.
beniq
29 listopada 2003, 21:36

morgi

MORGI całe szombierki i bytom są z tobą!!! NIE załamuj sie i dalej skacz!!!!!!!!
29 listopada 2003, 21:32

Dzięki Bogu...

Nie wiem co się ze mną stało... Normalnie pokochałam Thomasa po tym całym makabrycznym wydarzeniu...
Malwa
29 listopada 2003, 21:30

-

Myślicie, że nie da już rady...? To chyba pora przypomnieć sobie Simona Ammana w Willingen a potem na Olimpiadzie w Salt Lake City:) ODT z Tobą!
Kasia
29 listopada 2003, 21:23

-

Rzeczywiście to wyglądało fatalnie :/ Ale nie jest tak źle..szczęście w nieszczęściu :) Wracaj Thomuś do zdrówka i 3maj się cieplutko ;)
Pawel
29 listopada 2003, 21:19

-

Szybkiego powrotu do zdrowia i na skocznie. Cięcina też z Tobą.
cc
29 listopada 2003, 21:07

;)

Walbrzych tez jest z Toba ! lol
Kasia
29 listopada 2003, 20:59

-

Wracaj szybko do zdrow Morgi!!!!
Kol
29 listopada 2003, 20:57

;

Sosnowiec z tobą morgi, ale myślę że chłopak nie da rady dalej skakać- psychika...a może i fizyka
FANKA
29 listopada 2003, 20:56

UPADEK

MORGI GLIWICE SĄ Z TOBĄ
29 listopada 2003, 20:54

Dla Ciebie

MORGI!!Jesteśmy z Tobą,dzisiaj dla Ciebie nawrócimy się,będziemy się modlić o Twoje zdrowie!!!Dzięki Bogu Twoje zycie nie jest zagrożone.Mamy nadzieję,że szybko powrócisz do zdrowia i że zobaczymy Ciebie już wkrótce w Libercu i znów zrobimy sobie z Tobą wspólne zdjęcie:)
INIA ®
29 listopada 2003, 20:53

-

I BEŁCHATÓW TEŻ :) Ps. Pozdarwiam Fankę :)
29 listopada 2003, 20:51

Hehe :P

A mi się tam podobało jak leciał. Hehe :P . Lubię patrzeć na takie rzeczy. Wiem......świna jestem, ale cóż.....
FANKA
29 listopada 2003, 20:51

UPADEK

MORGI GLIWICE SĄ Z TOBĄ
INIA ®
29 listopada 2003, 20:50

dołączm się do życzeń!!

"Życzymy, z całego serca, Thomasowi Morgensternowi szybkiego powrotu do zdrowia i na skocznię."
29 listopada 2003, 20:48

thomas

bardzo mi ci szkoda mam nadzieje ze wszystko jest ok szybko wracaj do zdrowia
Eva Gosia i Ania
29 listopada 2003, 20:48

Biedactwo

...mam nadzieje ze nic mu nie bedzie i ze juz za niedlugo znow zobacze go na skoczni...Morgi wracaj szybko do zdrowia!!!!!!!!! I wracaj na skocznie!!!
Przykry
29 listopada 2003, 20:47

-

Tomi, 3-maj się i szybko wracaj do skakania.
angel
29 listopada 2003, 20:46

:((((

szkoda tylko tego że aby zrozumieć że w tych warunkach nie da sie skakać potrzebne były ofiary :((((
Cassi
29 listopada 2003, 20:45

-

MORGI JESTEŚMY WSZYSCY Z TOBĄ!!! TRZYMAJ SIĘ!!! BĘDZIE DOBRZE!!! WIERZYMY W CIEBIE :-)
Anka
29 listopada 2003, 20:45

-

To wszysko przez żądze zysku tych wszyskich kolesi na górze!!! Chłopak ma dopiero 17 lat a już taki wypadek!!! Kto wie może skończy już ze skokami!!!! I to na początku sezonu!!!! Tyle pracy na nic!!! Szkoda go zapowiadał sie dobrze... Oby szybko wrócił do zdrowia:)
kibicki
29 listopada 2003, 20:41

-

Morgi trzymaj sie!! I jak wrócisz to dokop temu Hoferowi od nas wszystkich;):*
WIELKI FAN ADAMA
29 listopada 2003, 20:31

-

Jutro konkurs o 7.30 czy będzie transmitowany przez Eurosport.
Kojonkoska
29 listopada 2003, 20:27

;(

Czemu to moje sloneckoo musi to przejsc heh no ale jakby trafilo na innego to tez bylo by bardzoooo zle...a tak poza tym to mi sie przypomnial upadek Tamusia Pochwaly z przed 2 lat w Planicy yyyyyy .....tez nie bylo pieknie...miejmy nadzieje, ze skonczy sie tak samo i Morguś wróci do sakania
Malgven
29 listopada 2003, 20:27

-

A do tego jeszcze teraz robią pokaz ogni sztucznych!Co za potwory!Zero empatii i wyczucia!!
beniq
29 listopada 2003, 20:27

morgerstern

fest szczyty!!! ten konkurs to był skok do paszczy smoka !!! pozdrawiam cie thomas wracaj do zdrowia i wygraj jescze jakis konkurs
Kasia
29 listopada 2003, 20:27

-

mnie wkurzyła wypowiedz Hofera,który dla wiadomności sportowych na TVP powiedział,cytuję:"Nie wiedziałem,że zawodnicy na górze maja takie straszne warunki,myślałem,że tam jest spokojniej."Nie,wcale nikt nic nie wiedział!Głowę uciąć tym wszystkim organizatorom i do piachu!
hop siup
29 listopada 2003, 20:25

podmuch

To musiał być bardzo silny podmuch, tak jakby ktoś mu złapał za nartę i pociągnął w dół. Mam nadzieję, że jakimś cudem nic mu się nie stało, pisali coś o powtórce konkursu w niedzielę rano czy to możliwe?
lola
29 listopada 2003, 20:24

-

to wszystko wina organizatorów, hofera powinni od razu wywalić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
29 listopada 2003, 20:23

-

Szkoda ze nie skakał nasz Adam.Ale kapa z tym Thomasa Morgensterna mam nadzieje ze szybko wróci do zdowia.:] ;}
sepuku
29 listopada 2003, 20:22

Morgi

szkoda chlopa. wracaj do zdrowia :-)
29 listopada 2003, 20:20

-

to było straszne!!! od kilku lat oglądam skoki narciarskie, jestem zapaloną kibicką skoków ale czegoś takiego nie widziałam jeszcze nigdy. nie mogą przestać myśleć co by się stało gdyby to był adaś.....
anula
29 listopada 2003, 20:18

Wracaj szybko do zdrowia

j.w. Jestem z tobą całym sercem
Piter
29 listopada 2003, 20:18

-

Morgi tylko jak wrocisz to zostaw jakas wygrana innym :) trzymaj sie brachu!!
Malgven
29 listopada 2003, 20:14

-

Ja się obawiam,że na podudziu(piszczel/strzałka) się nie skończy...to by było za dobrze-4 tyg gips+2 miesiące rehabilitacji.Lekarz na miejscu pokazywał uszkodzenie kręgosłupa szyjnego...a to mogłoby wpłynąc nie tylko karierę Morgiego,ale i na całe życie.Tak to jest jak pasożyty typu trenerzy,działacze sportowi i organizatorzy robią wszystko,żeby zarobić jeszcze parę groszy na tych chłopakach....
Malwa
29 listopada 2003, 20:14

-

Tak, to na pewno jest dyskwalifikacja na cały sezon niestety... może ktos się chce dołączyc do listu do FISu w ktorym bedzie napisane ze my jako kibce wcale nie pragniemy widowiska za wszelką cene tylko naprawdę zdrowych sportowych emocji??bo to niby dla nas stacje telewizyjne żadaja przeprowadzenia konkursow do konca.
29 listopada 2003, 20:12

MORGI JESTESMY Z TOBA

STRASZNE TO BYŁO!!!!!!!ALE POWÓD BYŁ JEDEN: CHŁOPAK SIĘ MATRIXA NAOGLADAL!!!!!!! NIE, ALE SERIO NIC MU NIE BĘDZIE!!! JESTESMY Z TOBA WRACAJ DO ZDROWIA ŻYWIEC Z MORGENSTERNEM
Martula
29 listopada 2003, 20:12

-

Dzięki Bogu że to nie Martin Schmitt wywrócił się tak poważnie. Tego strachu bym chyba nie przeżyła!!! P.S. Morgiego też mi bardzo żal:(
asia
29 listopada 2003, 20:11

-

Już tam pomijając kariere i te sporty.Najważniejsze żeby żył i był zdrowy.
29 listopada 2003, 20:10

Thomas Morgenstern

Co za nieodpowiedzialność pana Milana Tepesza że dopuścił do konkursu w takich warunkach w których zawodnicy z czołówki uzyskiwali po 88 metrów (Funaki) po pierwszym upadku należało natychmiast odwołać zawody jednak tego nie zrobiono i dopiero aż tak grożny upadek Thomasa Morgensterna spowodował tą decyzję. Życzę \"koszmarnych\" snów p.Tepeszowi niech na okrągło śni się skok i upadek Morgensterna może to spowoduje że już nigdy nie dopuści do rozgywania konkursu w podobnych jak dziś warunkach.
Sandra
29 listopada 2003, 20:05

-

To rzeczywiście strasznie wyglądało. Mam nadzieję , że Morgi szybko powróci do zdrowia. Dla mnie całą winę ponosi Walter Hofer i jego ekipa. Szkoda , że musiało to się tak skończyć. Ale na szczęście z Thomasem jest aż tak źle (jak wyglądało).
olivia
29 listopada 2003, 20:01

tak mi potwornie przykro...

...az brak mi slow. nalezy sie oczywiscie cieszyc ze thomas nie doznal wiekszych obrazen i najprawdopodobnie juz da rok/dwa, stanie na szczycie nastepnej skoczni. ale...na dzien dzisiejszy, misi byc zdewastowany. trzymaj sie morgi, cala (a napewno wiekszosc)polska jest z toba!
29 listopada 2003, 20:00

:(

Jejku to wygladalo okropnie ! :( Biedny Morgi ! :( mam nadzieje, ze wszytko bedzie dobrze !
Q
29 listopada 2003, 20:00

-

zlamana kosc podudzia???? to straszne!!! i moze miec wplyw na jego dalsza kariere!!!!
Kasia
29 listopada 2003, 19:57

-

na www.gazeta.pl/sport jest napisane,że fizycznie wszystko z nim ok,jest troche poobijany,ma złamany palec,ale jest przytomny i mówi normalnie.Ale będzie miał jeszcze robione badania i prześwietlenia.Ale na szczęście chyba wszystko sie dobrze skończy;)!
Zawody
Puchar
Świata
Letni Puchar
Kontynentalny

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
11.12.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska439
2.PEIER KillianSzwajcaria392
3.LEJA KrzysztofPolska386
4.PODŻORSKI ŁukaszPolska374
5.RUDA AdamPolska320
7.KANTYKA PrzemysławPolska292
9.JARZĄBEK DawidPolska248
29.GUT PawełPolska106
31.BIELA StanisławPolska101
32.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
47.KOT JakubPolska68
55.HEBEL SebastianPolska54
63.KUKUŁA ArturPolska42
106.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
113.KASTELIK DominikPolska13
118.GĄSIENICA AndrzejPolska11
122.KOJZAR MateuszPolska10
138.JANOTA KonradPolska6
Pełna klasyfikacja..»


Ankieta
Kto był największym odkryciem sezonu letniego?
Phillip Sjoeen
Daniel-Andre Tande
Władysław Bojarincew
Jakub Wolny
Junshiro Kobayashi
Cene Prevc
Miran Zupancic
Głosuj
  1. Phillip Sjoeen
    99,99%
  2. Jakub Wolny
    99,99%
  3. Cene Prevc
    99,99%
  4. Władysław Bojarincew
    99,99%
  5. Daniel-Andre Tande
    99,99%
  6. Junshiro Kobayashi
    99,99%
  7. Miran Zupancic
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.