FC Pań w Villach: Althaus ponownie najlepsza

• 2014-07-13 11:54

Katharina Althaus wygrała drugi konkurs z cyklu FIS Cup w Villach z rzędu. Polki zaprezentowały się gorzej niż w sobotę. Magdalena Pałasz zajęła miejsce pod koniec drugiej dziesiątki, a Joanna Szwab nie awansowała do rundy finałowej.

Niemka po raz drugi pewnie pokonała wszystkie swoje rywalki. Althaus w niedzielę na obiekcie HS 98 uzyskała 96,5 metra oraz 90 metrów. Na drugim stopniu podium stanęła niespełna 16-letnia Gianina Ernst. Skoczkini, która jeszcze niedawno reprezentowała Szwajcarię, w dniu dzisiejszym skoczyła 88,5 oraz 92,5 metra. Od swojej koleżanki z kadry okazała się gorsza o 13,5 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła brązowa medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi - Coline Mattel. Francuzka oddała dwa równe skoki na odległość 88,5 oraz 87,5 metra.

Nieznacznie z Mattel przegrały dziś: Julia Clair (93,5 oraz 84,5 metra) i Sofja Tichonowa (90 metrów i 86,5 metra).

Z dwóch podopiecznych Sławomira Hankusa, ponownie punktowała tylko Magdalena Pałasz. 18-latka zajęła 18. miejsce, a jej rezultaty to 79,5 oraz 77,5 metra. Joanna Szwab (66 metrów), zajęła przedostatnie - 37. miejsce.

W klasyfikacji generalnej FC Pań prowadzi oczywiście Althaus. Druga ze stratą 60 punktów jest Ernst, a trzecia Ursa Bogataj ze Słowenii, którą od liderki dzieli już 88 punktów. Pałasz zajmuje w chwili obecnej 15. miejsce z dorobkiem 33 punktów.

Kolejne zawody z tego cyklu już 9 sierpnia w niemieckim Hinterzarten.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań »

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3193) komentarze: (0)