W Zagórzu rozegrano Letni Puchar Bieszczadów

• 2014-08-25 19:02

W ostatni weekend, a dokładnie w sobotę, w Zagórzu rozegrano Letni Puchar Bieszczadów – Mistrzostwa Podkarpackiego Związku Narciarskiego w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Podczas konkursów, sportowcy byli podzielni na pięć kategorii.

Cała impreza odbyła się na obiektach OSiR "Zakucie". W grupie Junior E na najwyższym stopniu podium stanął Jan Rzadkosz reprezentujący TS Wisła Zakopane. Kolejne dwa miejsca zajęli Jan Bukowski oraz Maciej Dawidek z AZS Zakopane.

Marcin Topór (AZS Zakopne) zebrał najwyższe laury w kategorii Junior D. Nieźle spisali się także Patryk Hutyra (SS-R LZS Sokół Szczyrk) i Mateusz Gruszka (AZS Zakopane), którzy również znaleźli się na podium.

W grupie Młodziczek, startowały tylko dwie ukraińskie zawodniczki - Liliia Romaniuk (18 i 18,5m) oraz Tetyana Pylypchuk (15,5 i 16 m). Wśród Juniorek triumfowała Anna Żądło (LKS Klimczok Bystra).

W kategorii OPEN, wywiązała się zacięta walka między Marcinem Toporem (AZS Zakopane) i Andrzejem Szczechowiczem (TS Wisła Zakopane), którzy uzyskali identyczne odległości - 40 i 39,5 metra. O ostatecznym wyniku zadecydowały noty sędziowskie, dzięki którym o 3 punkty wygrał Marcin Topór.

W klasyfikacji klubowej wygrał AZS Zakopane.

Więcej informacji oraz pełne wyniki dostępne są na stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Aleksandra Zadrożna, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4325) komentarze: (2)