Stefan Kraft Mistrzem Austrii po loteryjnej jednej serii

• 2014-10-09 11:53

Dziś na skoczni Bergisel w Innsbrucku odbyły się Mistrzostwa Austrii w skokach narciarskich ina igelicie. Z powodu wiatru odbyła się tylko jedna seria konkursowa, a na najwyższym stopniu podium stanął Stefan Kraft.

Triumfator dzisiejszych zawodów swoim skoku poszybował na 129,5m i uzyskał 132,6 pkt. Srebrny medal przypadł Michaelowi Hayboeckowi (127m i 127,1 pkt.), a brąz wywalczył Andreas Kofler (127m i 124,6 pkt.).

Poza podium uplasowali się Ellas Tollinger (126m i 123,3 pkt.) oraz Markus Schiffner. Dopiero szósty był dziś Gregor Schlierenzauer (124m), a 15. miejsce zajął Thomas Diethart (114m).

Już w niedzielę na nowej skoczni w Tschagguns odbędą się mistrzostwa Austrii na normalnej skoczni.