Złote Narty dla Freunda i Vogt

• 2014-10-18 14:19

Severin Freund oraz Carina Vogt otrzymali "Złotą Nartę 2014". Jest to nagroda przyznawana przez Niemiecki Związek Narciarski, za wybitne osiągnięcia w minionym sezonie zimowym. Uroczystość odbyła się w miejscowości Kuenzelsau.

Carina VogtCarina Vogt

W tym roku, w kategorii "skoki narciarskie", Niemcy nie mieli trudnego wyboru. 22-letnia Carina Vogt, w Soczi została pierwszą mistrzynią olimpijską w historii skoków narciarskich kobiet, natomiast o cztery lata starszy Severin Freund, był bezkonkurencyjny podczas Mistrzostw Świat w lotach narciarskich w Harrachovie, z Soczi przywiózł złoto wywalczone w drużynie, natomiast w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 3. lokatę.

Ponadto, DSV tradycyjnie przyznał także tytuły "debiutantów roku". Wśród kobiet doceniona została najmłodsza olimpijka - Gianina Ernst, natomiast wśród mężczyzn największy postęp poczynił Sebastian Bradatsch.

Miano trenera roku otrzymał Christoph Klumpp - zajmujący się na co dzień niższymi kadrami niemieckimi.

Dominik Formela, źródło: skispringen.com
oglądalność: (5369) komentarze: (1)