FIS Schueler Grand Prix: Zwycięstwa Austrii i Niemiec, Polska czwarta

• 2015-07-26 18:14

Konkursy drużynowe zakończyły tegoroczne zawody FIS Schüler Grand Prix w niemieckim Ruhpolding. W kategorii rocznika 2003 reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce.

Jan HabdasJan Habdas

Rocznik 2003:

Rywalizacja w najstarszym roczniku zakończyła się zwycięstwem reprezentacji Niemiec. Zespół w składzie Amelie Thannheimer, Pepe Schula, Hannes Gehring i Emanuel Schmid pokanał różnicą 11,1 punktu zespół Austrii. Trzecie miejsce zajęła drużyna Słowenii.

Tuż za podium na czwartym miejscu uplasowała się reprezentacja Polski. Liderem naszego zespołu był Jan Habdas. Zwycięzca wczorajszych zawodów indywidualnych również i dziś był najlepszym zawodnikiem dnia, po skokach na odległość 41 i 44 metrów. Udany występ zanotowali także Jan Bukowski (36,5 i 39,5 m) i Stanisław Majerczyk (36 i 41 m). Słabe wyniki Natalii Kobieli (22 i 15 m) nie pozwoliły jednak na zajęcie medalowej pozycji. Ostatecznie Polacy stracili do trzecich Słoweńców 113,8 punktu.

W konkursie wzięło udział pięć reprezentacji.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu »

Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz nieoficjalne wyniki indywidualne konkursu »

Rocznik 2004-2005:

Do ostatniego skoku trwała walka o zwycięstwo w kategorii rocznika 2004-2005. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli Austriacy w składzie Sigrun Kleinrath, Luca Gruenwald, Erik Doelderer i Elia Ernst. Triumfatorzy pokonali o 5,5 punktu reprezentację Słowenii. Brąz wywalczył zespół Niemiec.

W zawodach wystąpiło sześć reprezentacji. Polacy nie startowali.

Zespoły mieszane:

W Ruhpolding rozegrano także kategorię dla zespołów mieszanych, które mogły się składać z zawodników z różnych kategorii wiekowych, państw, a także mogły posiadać większą liczbę skoczkiń.

Zwycięstwo odniosła wspólna reprezentacja Niemiec i Szwajcarii (Siri Wegger, Lean Niederberger, Sebastian Schwarz i Remo Imhof), która okazała się lepsza o 3,8 punktu od zespołu Rumunii. Najniższy stopień podium przypadł wspólnej drużynie Czech, Rosji i Kazachstanu.

W konkursie wzięli udział również reprezentacji Polski. Wojciech Troszok (29 i 31,5 m), Mateusz Chraścina (34,5 i 34 m) oraz Jan Rzadkosz (36,5 i 36 m) stworzyli zespół wraz z rosyjską skoczkinią Witaliją Miłowanową (30 i 34 m). Polsko-rosyjska drużyna zakończyła rywalizację na 5. miejscu.

W rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów.