Englund i Glasder mistrzami USA

• 2015-10-12 01:02

W sobotę i niedzielę na obiekcie HS 100 w Lake Placid rozegrano konkursy skoków narciarskich w ramach "Flaming Leaves Festival" oraz Mistrzostw Stanów Zjednoczonych. W przedsmaku krajowego czempionatu triumfowali Kevin Bickner oraz Nita Englund, natomiast w niedzielę złote medale zdobyli Michael Glasder oraz Englund, która podczas tego weekendu była niepokonana.

Flaming Leaves Festival, 10.10.2015:

Zawody kobiet:

W sobotnich zmaganiach kobiet Nita Englund zdeklasowała swoje oponentki. Loty na odległość 91,5 metra oraz 92 metrów dały jej przewagę 49 punktów nad kolejną w klasyfikacji konkursu - Tarą Geraghty-Moats (89 metrów i 73 metry). Na trzeciej pozycji uplasowała się Abby Hughes. 26-latka lądowała na 76. i 85. metrze.

Łącznie na starcie pojawiło się osiem skoczkiń w kategorii open, natomiast w konkursie juniorek udział wzięło sześć zawodniczek. Tam pewny triumf odniosła Cara Larsson (85,5 metra oraz 83 metry).

Zawody mężczyzn:

W gronie 10 seniorów najwyższą notę zgromadził Kevin Bickner. 19-latek oddał dwa efektowne skoki na 102. oraz 100. metr. Drugi Michael Glasder (dwukrotnie 97 metrów) okazał się gorszy o 15,5 pkt. Skład podium uzupełnił Christian Friberg (97,5 metra oraz 90 metrów).

Więcej, bo 21 młodych sportsmenów pojawiło się w kategorii juniorskiej. Niespodziewanie wygrał ją reprezentant Wielkiej Brytanii - Jake Lock. 18-latek pochodzący z Kanady lądował na 92. i 90. metrze, co dało mu bezapelacyjne zwycięstwo. Jego brat bliźniak - Robert, musiał zadowolić się piątą lokatą.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki sobotnich zawodów

Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych, 11.10.2015:

Dzień później na olimpijskiej skoczni w Lake Placid odbyły się Mistrzostwa USA w skokach narciarskich. Wśród pań ponownie poza zasięgiem reszty stawki była Nita Englund. Trzecia zawodniczka tegorocznej edycji Letniej Grand Prix Pań, złoty medal wywalczyła lotami na 86. i 95. metr. Srebrny krążek przypadł Abby Hughes. Skoczkini pochodząca z Park City oddała dwa równe skoki mierzące 76 i 78 metrów. Jej strata do Englund wyniosła aż 58,5 pkt. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Nina Lussi (70,5 oraz 74,5 metra).

Na starcie zabrakło m.in. Jessiki Jerome oraz Sary Hendrickson, która odbywa rehabilitację po kolejnej operacji kontuzjowanego kolana.

Niedzielny konkurs o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych panów zakończył się triumfem Michaela Glasdera. 26-latek skacząc 98 i 100 metrów, odnotował jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze. Tytuł wicemistrza kraju przypadł Kevinowi Bicknerowi (88 i 95 metrów). Najlepszy zawodnik sobotniej rywalizacji, tym razem musiał uznać wyższość swojego bardziej doświadczonego rodaka. Różnica między tymi zawodnikami wyniosła dokładnie 30 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Nick Mattoon (80 metrów i 93 metry).

Bardzo dobre - ósme miejsce zajął Robert Lock. Jake zajął piętnaste miejsce w stawce 30 skoczków.

Nie startowali kontuzjowani Nick Fairall oraz Will Rhoads, a także Nick Alexander, który kilka dni temu wrócił do treningów na skoczni po zerwaniu więzadeł w kolanie podczas Mistrzostw Świata w Falun.