Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Poniedziałek, 16 lutego 2004, 06:06

Kamil Stoch: Telefon w domu się"urywał"!

Kamil Stoch
Kamil Stoch
Srebrny chłopak z Norwegii – Kamil Stoch uważany jest za najlepszego technika w drużynie. Skacze w nienagannym stylu. Obecnie znajduje się w kadrze Heinza Kuttina. W Mistrzostwach Prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego zajął w kategorii juniorów I miejsce. Z redaktorką Skijumping.pl spotkał się tuż po wręczeniu nagród.

Skijumping.pl: Jak wrażenia po MŚ juniorów w Stryn?
Kamil Stoch: Oooooo wielka ulga <śmiech> Cieszymy się z medalu zdobytego w drużynie, który na pewno stanowił punkt przełomowy w naszej karierze. Mam nadzieję, że zaowocuje to później jeszcze większym sukcesem.

Skijumping.pl: A konkurs indywidualny?
Kamil Stoch: Nie do końca jestem zadowolony, ponieważ liczyłem na lepszy wynik, na miejsce w pierwszej 6-tce (Kamil zajął 17 lokatę – przyp.red.). Ale jeszcze w przyszłym roku mam jeszcze szansę poprawić ten rezultat.

Skijumping.pl: Jak zareagowali rodzice, znajomi czy koledzy na wiadomość o zdobyciu przez drużynę srebrnego medalu?
Kamil Stoch: Wszyscy byli zadowoleni. Telefon w domu się „urywał”, każdy chciał złożyć gratulacje.

Skijumping.pl: A czy od czasu, gdy wróciłeś z Norwegii byłeś już w szkole i z jakim reakcjami się spotkałeś?
Kamil Stoch: Tak, dwa razy w czwartek i piątek. Wszyscy są zadowoleni, nauczycielki są dumne, że mogą mnie uczyć <śmiech>

Skijumping.pl: Masz jakieś specjalne ulgi z tego powodu? Na koniec semestru nie miałeś problemów?
Kamil Stoch: Koniec semestru miałem już w grudniu. Teraz jest już nowy semestr. Oceny mam na razie średnie.

Skijumping.pl: Nie było transmisji Mistrzostw w telewizji, tylko czytaliśmy sprawozdania na ten temat, powiedz jak wyglądała organizacja?
Kamil Stoch: Oświetlenie na skoczni nie działało tak jak powinno, nie było systemu służącego do pomiaru siły wiatru. Trenerzy musieli puszczać nas na wyczucie, i to był główny powód ich niezadowolenia. Ale już na następny dzień w czasie zawodów wszystko było w porządku, również pogoda nam dopisała.

Skijumping.pl: A jak oceniasz pracę z Heinzem Kuttinem?
Kamil Stoch: Atmosfera w drużynie jest wspaniała, jesteśmy zgraną drużyną. Trener Kuttin poprowadził nas w okresie letnim bardzo dobrze. I wydaje mi się, że jeżeli dalej będziemy tak pracować to wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

Skijumping.pl: Ostatnio krążą pogłoski, aby posyłać Was na zawody pucharowe? Co Ty sądzisz o tym pomyśle?
Kamil Stoch: Ja uważam, że na to jest jeszcze troszkę za wcześnie. Jestem jeszcze juniorem, nie ma jeszcze takiego doświadczenia. Może w przyszłym roku, wszystko pomału, nie śpieszmy się.

Skijumping.pl: Dziękuję bardzo za wywiad i życzę kolejnych sukcesów
Kamil Stoch: Dzięki

Wywiad przeprowadziła Annia 15.02.2004 roku, w czasie trwania Mistrzostw TZN w Zakopanem.
Annia, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5345) ilość komentarzy: (22)


Komentarze
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
marta
23 lutego 2004, 20:56

kamil

siema Kamil wiesz co w glowie mi sie nie miesci dlaczego nie biora cie na zawody PŚ! przeciez ten Mateja przynosi wstyd! Odezwij sie do mnie!
małyszomanka
17 lutego 2004, 19:50

-

Kamilku, skacz jak najlepiej, bo ciebie sobie wybrałam na idola po tym jak Adam skończy karierę. (Mam nadzieję, że przedtem zdobędzie jeszcze ze dwa puchary i przynamniej jedno złoto olimpijskie). Chociaż Adama i tak nikt nie zastąpi...
17 lutego 2004, 15:57

Stoch

Pamiętam jak kamil Stoch podczas finału PŚ A w kombinacji norweskiej w Zakopanem - na K jeszcze wtedy 116 - będąc przedskoczkiem uzyskał ponad 120 metrów! A miał wówczas 12/13 lat:)
ppp
16 lutego 2004, 23:29

-

Velusia co ty piszesz. Tonia ludzie nie wyzywają dlatego, że jest synem trenera, tylko dlatego, że jest kompletnym beztalenciem i zupełnie nie umie skakać. Zapewniam Cię, że on nigdy nic nie osiągnie, to pewne. Na razie się trzyma, właśnie z tego powodu, że ma tatę trenera, ale już niedługo...
16 lutego 2004, 20:47

-

@ anya: jestem z Toba. Nie znam Tonia osobiście, ale to bardzo fajny Gość i z pewnością ma talent. Wqrza mnie, że wszyscy wyzywają Go, tylko dlatego, że jest synem trenera. Zobaczycie wszyscy, ze Tonio będzie dobrze skakał, a wtedy wszycy będą mówili, że zawsze w Ni9ego wierzyli. Tak to już w Polsce jest. A jeśli chodzi o Kamila to uwielbiam Go , jest naprawdę uroczy i do tego ma talent, więc liczę, ze w przyszłości będą z Niego ludzie...
małyszomanka
16 lutego 2004, 16:44

@big man

I co ty wiesz o skakaniu. Kamil skakał na K- 120, w wieku, w którym uczyłeś się chodzić. Jak miał chyba 12 lat skakał na Wielkiej Krokwi w MP jako przedskoczek i wylądował dalej od Małysza (to było zanim Adas zaczął tak fenomenalnie skakać) . To nie jest wielka odwaga anonimowo wypowiadać komuś tchórzostwo.
kiimi
16 lutego 2004, 16:34

-

aaaaa!!! :D ja licze zawsze na Kamilka :D jestem jego fanka od MSJ w Karpaczu ;) jaki fajny dzieciaczek byl z niego wtedy, hihi ;)
anya
16 lutego 2004, 15:47

tonio the best!!!!!

JA UAŻAM ŻE TONIO WAM WSZYSTKIM POKAŻE NA CO GO STAĆ!!!!!!CHODZE Z NIM NA AWF ZNAM GO I WIEM ŻE CHŁOPAK MA TALENT!!!!I NAPRAWDĘ BĘDZIECIE SIE WSTYZIC ZA SIEBIE NIEDOWIARKI!!!!TONIO THE BEST:)
rekordoman
16 lutego 2004, 14:19

Szczyrk

tsf Małysz skoczył 94,5 m w Mistrzostwach Polski ale to było w Karpaczu.
koles
16 lutego 2004, 14:10

-

Stoch ma racje. On ma jeszcze czas na starty w PŚ. Natomiast owszem w zawodach PK juz powinien wystepowac regularnie. I nabierac w ten sposoob doswiadczenia. Mysle ze eksplozje talentu Kamila bedziemy obserwowac juz w przyszlym sezonie.obym mial racje ;]
tsf
16 lutego 2004, 13:45

rekord

W Szczyrku jest Małysz 94,5 w MP skoczył w tym roku, już nie pamiętacie !?
rekordoman
16 lutego 2004, 13:26

Szczyrk

Adi.P jesteś pewien?
Adi.P.
16 lutego 2004, 12:58

W SZCZYRKU

K.DŁUGOPOLSKI CHYBA 95M
borsuk
16 lutego 2004, 12:57

big but stupid

@ big man A co ma kłapać na prawo i lewo, że chce przegonić Ahonena w klasyfikacji PŚ? Skromność i realna ocena własnych umiejętnośći to pozytywna i ostatnio nieczęsto spotykana cecha. Poza tym skoki to nie wyścig szczurów na stanowisko asystenta kierownika sprzedaży kalafiorów w dziale "warzywa świeże" w podmiejskim hipermarkecie. Tak więc big man, wyłącz już komputer, idź na siłownię i zarzuć 200 kg na mięsień karku - dasz tym dowód swojej wielkości!
big man
16 lutego 2004, 12:46

zwykłe tchórzostwo

Czternastolatki skaczą na mamutach, a ten się trzęsie jak galareta przed k-120. Skoki to sport dla ludzi odważnych, bojowych a nie dla asekurantów. Typowy dla Polaków brak ambicji i samozadowolenie z pierwszego lepszego sukcesu. Oby mu to Kuttin wybił z głowy.
APOLONIUSZ
16 lutego 2004, 11:24

Kamil startuj w COC.

Kazek dobrze mówi ,zobacz na Kanadę Baxter ,Bafia -młodsi od Ciebie nie pękają i za rok na MŚJ mogą CIĘ przeskoczyć
rekordoman
16 lutego 2004, 10:36

Szczyrk i Zakopane-rekordy

Czy może mi ktoś powiedzieć kto jest rekosdzistą skoczni w Szczyrku na k-85 i w Zakopanym na K-85?
kolekcjoner
16 lutego 2004, 10:07

rekordy skoczni

Zbieram wiadomości o skoczniach.Lecz nie mam dostępnych informacji na temat skoczni K-90 w Kuopio i K-90 w Lillehammer.Jeśli wiecie kto jest rekordzistą na tych skoczniach to proszę was o napisanie.Będę bardzo wdzięczny.
a.n.k.a.
16 lutego 2004, 10:00

-

kamil stoch?????????? sorry ale nie słyszałam, ale mimo to medalu gratuluję :)
q
16 lutego 2004, 09:08

rekord

Droga redakcjo.Sobotni konkurs P.Kontynentalnego wygrał Nagiller.Pobił też rekord skoczni 124 metry.Proszę was o umieszczenie tego rekordu na stonie skocznie narciarskie w Westby
asek
16 lutego 2004, 08:49

Stoch

Kamil Stoch już powinien jeżdzić na zawody Pucharu Kontynentalnego.Jest dużo lepszy od Tomisława Tajnera.Moja propozycja jest taka Tonio siedzi w domu a Stoch jedzie za niego.
KAZEK
16 lutego 2004, 07:04

KAMILU ODWAGII !!!

KAMILU ODWAGII !!!Jeżeli jest okazja udziału i skakania wśród najlepszych w Pucharze Świata lub Pucharze Kontynentalnym to warto z niej skorzystać i nie ma co się zastanawiać.Popatrz inni Twoi młodzi koledzy z Austrii,Niemiec czy Kanady już skaczą.Potrzebne jes Tobie "ogrywanie się" i nabieranie pewności,aby w przyszłym roku powtórzyć sukces Mateusza Rutkowskiego w Mistrzostwach Świata Juniorów - ODWAGI i POWODZENIA !!!
Zawody
Puchar
Świata
Letni Puchar
Kontynentalny

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
11.12.2014
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STĘKAŁA AndrzejPolska439
2.PEIER KillianSzwajcaria392
3.LEJA KrzysztofPolska386
4.PODŻORSKI ŁukaszPolska374
5.RUDA AdamPolska320
7.KANTYKA PrzemysławPolska292
9.JARZĄBEK DawidPolska248
29.GUT PawełPolska106
31.BIELA StanisławPolska101
32.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska100
47.KOT JakubPolska68
55.HEBEL SebastianPolska54
63.KUKUŁA ArturPolska42
106.GĄSIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska15
113.KASTELIK DominikPolska13
118.GĄSIENICA AndrzejPolska11
122.KOJZAR MateuszPolska10
138.JANOTA KonradPolska6
Pełna klasyfikacja..»


Ankieta
Kto był największym odkryciem sezonu letniego?
Phillip Sjoeen
Daniel-Andre Tande
Władysław Bojarincew
Jakub Wolny
Junshiro Kobayashi
Cene Prevc
Miran Zupancic
Głosuj
  1. Phillip Sjoeen
    99,99%
  2. Jakub Wolny
    99,99%
  3. Cene Prevc
    99,99%
  4. Władysław Bojarincew
    99,99%
  5. Daniel-Andre Tande
    99,99%
  6. Junshiro Kobayashi
    99,99%
  7. Miran Zupancic
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2013 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.