Viessmann - oficjalny partner skijumping.pl Lotos - oficjalny sponsor skijumping.pl
Poniedziałek, 16 lutego 2004, 06:06
Kamil Stoch: Telefon w domu się"urywał"!
Kamil Stoch
Kamil Stoch
Srebrny chłopak z Norwegii – Kamil Stoch uważany jest za najlepszego technika w drużynie. Skacze w nienagannym stylu. Obecnie znajduje się w kadrze Heinza Kuttina. W Mistrzostwach Prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego zajął w kategorii juniorów I miejsce. Z redaktorką Skijumping.pl spotkał się tuż po wręczeniu nagród.

Skijumping.pl: Jak wrażenia po MŚ juniorów w Stryn?
Kamil Stoch: Oooooo wielka ulga <śmiech> Cieszymy się z medalu zdobytego w drużynie, który na pewno stanowił punkt przełomowy w naszej karierze. Mam nadzieję, że zaowocuje to później jeszcze większym sukcesem.

Skijumping.pl: A konkurs indywidualny?
Kamil Stoch: Nie do końca jestem zadowolony, ponieważ liczyłem na lepszy wynik, na miejsce w pierwszej 6-tce (Kamil zajął 17 lokatę – przyp.red.). Ale jeszcze w przyszłym roku mam jeszcze szansę poprawić ten rezultat.

Skijumping.pl: Jak zareagowali rodzice, znajomi czy koledzy na wiadomość o zdobyciu przez drużynę srebrnego medalu?
Kamil Stoch: Wszyscy byli zadowoleni. Telefon w domu się „urywał”, każdy chciał złożyć gratulacje.

Skijumping.pl: A czy od czasu, gdy wróciłeś z Norwegii byłeś już w szkole i z jakim reakcjami się spotkałeś?
Kamil Stoch: Tak, dwa razy w czwartek i piątek. Wszyscy są zadowoleni, nauczycielki są dumne, że mogą mnie uczyć <śmiech>

Skijumping.pl: Masz jakieś specjalne ulgi z tego powodu? Na koniec semestru nie miałeś problemów?
Kamil Stoch: Koniec semestru miałem już w grudniu. Teraz jest już nowy semestr. Oceny mam na razie średnie.

Skijumping.pl: Nie było transmisji Mistrzostw w telewizji, tylko czytaliśmy sprawozdania na ten temat, powiedz jak wyglądała organizacja?
Kamil Stoch: Oświetlenie na skoczni nie działało tak jak powinno, nie było systemu służącego do pomiaru siły wiatru. Trenerzy musieli puszczać nas na wyczucie, i to był główny powód ich niezadowolenia. Ale już na następny dzień w czasie zawodów wszystko było w porządku, również pogoda nam dopisała.

Skijumping.pl: A jak oceniasz pracę z Heinzem Kuttinem?
Kamil Stoch: Atmosfera w drużynie jest wspaniała, jesteśmy zgraną drużyną. Trener Kuttin poprowadził nas w okresie letnim bardzo dobrze. I wydaje mi się, że jeżeli dalej będziemy tak pracować to wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

Skijumping.pl: Ostatnio krążą pogłoski, aby posyłać Was na zawody pucharowe? Co Ty sądzisz o tym pomyśle?
Kamil Stoch: Ja uważam, że na to jest jeszcze troszkę za wcześnie. Jestem jeszcze juniorem, nie ma jeszcze takiego doświadczenia. Może w przyszłym roku, wszystko pomału, nie śpieszmy się.

Skijumping.pl: Dziękuję bardzo za wywiad i życzę kolejnych sukcesów
Kamil Stoch: Dzięki

Wywiad przeprowadziła Annia 15.02.2004 roku, w czasie trwania Mistrzostw TZN w Zakopanem.
Annia, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5034) ilość komentarzy: (22)


Komentarze
DODAJ WŁASNĄ OPINIĘ
Legenda kolorów użytkownika:
szary-niezarejestrowany, niebieski-zarejestrowany, czerwony-administrator.
marta
23 lutego 2004, 20:56

kamil

siema Kamil wiesz co w glowie mi sie nie miesci dlaczego nie biora cie na zawody PŚ! przeciez ten Mateja przynosi wstyd! Odezwij sie do mnie!
małyszomanka
17 lutego 2004, 19:50

-

Kamilku, skacz jak najlepiej, bo ciebie sobie wybrałam na idola po tym jak Adam skończy karierę. (Mam nadzieję, że przedtem zdobędzie jeszcze ze dwa puchary i przynamniej jedno złoto olimpijskie). Chociaż Adama i tak nikt nie zastąpi...
17 lutego 2004, 15:57

Stoch

Pamiętam jak kamil Stoch podczas finału PŚ A w kombinacji norweskiej w Zakopanem - na K jeszcze wtedy 116 - będąc przedskoczkiem uzyskał ponad 120 metrów! A miał wówczas 12/13 lat:)
ppp
16 lutego 2004, 23:29

-

Velusia co ty piszesz. Tonia ludzie nie wyzywają dlatego, że jest synem trenera, tylko dlatego, że jest kompletnym beztalenciem i zupełnie nie umie skakać. Zapewniam Cię, że on nigdy nic nie osiągnie, to pewne. Na razie się trzyma, właśnie z tego powodu, że ma tatę trenera, ale już niedługo...
16 lutego 2004, 20:47

-

@ anya: jestem z Toba. Nie znam Tonia osobiście, ale to bardzo fajny Gość i z pewnością ma talent. Wqrza mnie, że wszyscy wyzywają Go, tylko dlatego, że jest synem trenera. Zobaczycie wszyscy, ze Tonio będzie dobrze skakał, a wtedy wszycy będą mówili, że zawsze w Ni9ego wierzyli. Tak to już w Polsce jest. A jeśli chodzi o Kamila to uwielbiam Go , jest naprawdę uroczy i do tego ma talent, więc liczę, ze w przyszłości będą z Niego ludzie...
małyszomanka
16 lutego 2004, 16:44

@big man

I co ty wiesz o skakaniu. Kamil skakał na K- 120, w wieku, w którym uczyłeś się chodzić. Jak miał chyba 12 lat skakał na Wielkiej Krokwi w MP jako przedskoczek i wylądował dalej od Małysza (to było zanim Adas zaczął tak fenomenalnie skakać) . To nie jest wielka odwaga anonimowo wypowiadać komuś tchórzostwo.
kiimi
16 lutego 2004, 16:34

-

aaaaa!!! :D ja licze zawsze na Kamilka :D jestem jego fanka od MSJ w Karpaczu ;) jaki fajny dzieciaczek byl z niego wtedy, hihi ;)
anya
16 lutego 2004, 15:47

tonio the best!!!!!

JA UAŻAM ŻE TONIO WAM WSZYSTKIM POKAŻE NA CO GO STAĆ!!!!!!CHODZE Z NIM NA AWF ZNAM GO I WIEM ŻE CHŁOPAK MA TALENT!!!!I NAPRAWDĘ BĘDZIECIE SIE WSTYZIC ZA SIEBIE NIEDOWIARKI!!!!TONIO THE BEST:)
rekordoman
16 lutego 2004, 14:19

Szczyrk

tsf Małysz skoczył 94,5 m w Mistrzostwach Polski ale to było w Karpaczu.
koles
16 lutego 2004, 14:10

-

Stoch ma racje. On ma jeszcze czas na starty w PŚ. Natomiast owszem w zawodach PK juz powinien wystepowac regularnie. I nabierac w ten sposoob doswiadczenia. Mysle ze eksplozje talentu Kamila bedziemy obserwowac juz w przyszlym sezonie.obym mial racje ;]
tsf
16 lutego 2004, 13:45

rekord

W Szczyrku jest Małysz 94,5 w MP skoczył w tym roku, już nie pamiętacie !?
rekordoman
16 lutego 2004, 13:26

Szczyrk

Adi.P jesteś pewien?
Adi.P.
16 lutego 2004, 12:58

W SZCZYRKU

K.DŁUGOPOLSKI CHYBA 95M
borsuk
16 lutego 2004, 12:57

big but stupid

@ big man A co ma kłapać na prawo i lewo, że chce przegonić Ahonena w klasyfikacji PŚ? Skromność i realna ocena własnych umiejętnośći to pozytywna i ostatnio nieczęsto spotykana cecha. Poza tym skoki to nie wyścig szczurów na stanowisko asystenta kierownika sprzedaży kalafiorów w dziale "warzywa świeże" w podmiejskim hipermarkecie. Tak więc big man, wyłącz już komputer, idź na siłownię i zarzuć 200 kg na mięsień karku - dasz tym dowód swojej wielkości!
big man
16 lutego 2004, 12:46

zwykłe tchórzostwo

Czternastolatki skaczą na mamutach, a ten się trzęsie jak galareta przed k-120. Skoki to sport dla ludzi odważnych, bojowych a nie dla asekurantów. Typowy dla Polaków brak ambicji i samozadowolenie z pierwszego lepszego sukcesu. Oby mu to Kuttin wybił z głowy.
APOLONIUSZ
16 lutego 2004, 11:24

Kamil startuj w COC.

Kazek dobrze mówi ,zobacz na Kanadę Baxter ,Bafia -młodsi od Ciebie nie pękają i za rok na MŚJ mogą CIĘ przeskoczyć
rekordoman
16 lutego 2004, 10:36

Szczyrk i Zakopane-rekordy

Czy może mi ktoś powiedzieć kto jest rekosdzistą skoczni w Szczyrku na k-85 i w Zakopanym na K-85?
kolekcjoner
16 lutego 2004, 10:07

rekordy skoczni

Zbieram wiadomości o skoczniach.Lecz nie mam dostępnych informacji na temat skoczni K-90 w Kuopio i K-90 w Lillehammer.Jeśli wiecie kto jest rekordzistą na tych skoczniach to proszę was o napisanie.Będę bardzo wdzięczny.
a.n.k.a.
16 lutego 2004, 10:00

-

kamil stoch?????????? sorry ale nie słyszałam, ale mimo to medalu gratuluję :)
q
16 lutego 2004, 09:08

rekord

Droga redakcjo.Sobotni konkurs P.Kontynentalnego wygrał Nagiller.Pobił też rekord skoczni 124 metry.Proszę was o umieszczenie tego rekordu na stonie skocznie narciarskie w Westby
asek
16 lutego 2004, 08:49

Stoch

Kamil Stoch już powinien jeżdzić na zawody Pucharu Kontynentalnego.Jest dużo lepszy od Tomisława Tajnera.Moja propozycja jest taka Tonio siedzi w domu a Stoch jedzie za niego.
KAZEK
16 lutego 2004, 07:04

KAMILU ODWAGII !!!

KAMILU ODWAGII !!!Jeżeli jest okazja udziału i skakania wśród najlepszych w Pucharze Świata lub Pucharze Kontynentalnym to warto z niej skorzystać i nie ma co się zastanawiać.Popatrz inni Twoi młodzi koledzy z Austrii,Niemiec czy Kanady już skaczą.Potrzebne jes Tobie "ogrywanie się" i nabieranie pewności,aby w przyszłym roku powtórzyć sukces Mateusza Rutkowskiego w Mistrzostwach Świata Juniorów - ODWAGI i POWODZENIA !!!
Zawody
Puchar
Świata
Puchar
Kontynentalny

Pań
COC
Pań
FIS
Cup
Najbliższy konkurs:
Lillehammer HS100
05.12.2014
godz. 00:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.TAKANASHI SaraJaponia1720
2.VOGT CarinaNiemcy806
3.ITO YukiJaponia759
4.AVVAKUMOVA IrinaRosja731
5.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria682
64.PALASZ MagdalenaPolska3
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
12.12.2014
godz. 00:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LUSSI NinaUSA298
2.FORSSTROEM SusannaFinlandia257
3.SEYFARTH JulianeNiemcy251
4.STROEM Anna odineNorwegia210
5.SAGEN AnetteNorwegia200
14.SZWAB JoannaPolska120
17.PALASZ MagdalenaPolska86
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.GRIGOLI MarcoSzwajcaria350
2.EGLOFF PascalSzwajcaria320
3.ZMORAY TomasSlowacja307
4.RUDA AdamPolska293
5.TOROK EduardRumunia274
18.KANTYKA PrzemyslawPolska192
19.GASIENICA-KOTELNICKI WojciechPolska190
20.ŚLIŻ RafałPolska182
30.WOLNY JakubPolska154
36.KUKULA ArturPolska142
47.ZAPOTOCZNY AndrzejPolska118
75.BIELA StanislawPolska80
80.KOT JakubPolska77
83.MIĘTUS GrzegorzPolska75
91.KANIK DawidPolska67
119.RUTKOWSKI ŁukaszPolska45
139.KOJZAR MateuszPolska35
147.GASIENICA AndrzejPolska32
171.JANOTA KonradPolska24
171.SZOSTOK SzymonPolska24
175.PODZORSKI LukaszPolska23
207.HEBEL SebastianPolska16
212.STEKALA AndrzejPolska14
251.GUT PawelPolska6
257.LEJA KrzysztofPolska5
258.PRZYBYLA JakubPolska4
278.OKAS SebastianPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Zobacz cały ranking


Ankieta
Najpiękniejszy moment minionego sezonu to:
Złoty medal olimpijski Kamila Stocha na K-95
Złoty medal olimpijski Kamila Stocha na K-125
Zdobycie przez Kamila Stocha PŚ
Wygrana Krzysztofa Bieguna w Klingenthal
Podwójne podium Jana Ziobro w Engelbergu
Drugie miejsce Polski w Planicy
Inne wydarzenie
Głosuj
  1. Złoty medal olimpijski Kamila Stocha na K-95
    99,99%
  2. Złoty medal olimpijski Kamila Stocha na K-125
    99,99%
  3. Zdobycie przez Kamila Stocha PŚ
    99,99%
  4. Podwójne podium Jana Ziobro w Engelbergu