Rupprecht letnią mistrzynią Niemiec

• 2016-10-04 17:52

W poniedziałek w bawarskim Berchtesgaden rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich pań. Złoty medal w rywalizacji seniorek wywalczyła Anna Rupprecht, natomiast wśród juniorek bezkonkurencyjna okazała się Gianina Ernst.

19-letnia przedstawicielka klubu SC Degenfeld nie pozostawiła łudzeń swoim rodaczkom na obiekcie HS 98. Anna Rupprecht (90 metrów i 92,5 metra) drugą Carinę Vogt pokonała o 12 punktów. Aktualna mistrzyni olimpijska i świata lądowała na 85. i 92. metrze. Brązowy krążek do swojej kolekcji dorzuciła Katharina Althaus. Ósma skoczkini Letniego Grand Prix 2016 uzyskała 86,5 metra oraz 89 metrów. Jej strata do Rupprecht wyniosła 14,5 pkt.

Miejsca na podium nie utrzymała Ramona Straub (90 metrów i 82,5 metra), która po pierwszej serii wraz z Rupprecht ex aequo przewodziła stawce. Po słabszej drugiej próbie, 23-latka spadła na czwartą lokatę. Większą stratę do podium zanotowały kolejne: Svenja Wuerth (78 i 89 metrów) oraz Juliane Seyfarth (82 metry i 83,5 metra).

Na starcie pojawiło się 19 pań.

Juniorki w poniedziałek o medale krajowego czempionatu walczyły na mniejszej skoczni w Berchtesgaden, której rozmiar usytuowany jest na 64. metrze. Bezapelacyjnie najlepsza tego dnia okazała się 17-letnia Gianina Ernst. Skoczkini urodzona w Szwajcarii kończyła loty na 59. i 64. metrze, co dało jej 15,3 pkt zapasu nad Luisą Goerlich (57,5 metra oraz 61 metrów). Na trzeciej pozycji finiszowała rówieśniczka wspomnianej dwójki - Pauline Hessler (58,5 metra oraz 63 metry). Zawodniczka z klubu WSV 08 Lauscha upadła w drugiej serii, przez co straciła szansę na tytuł młodzieżowej v-ce mistrzyni kraju na igelicie.