Mistrzostwa SMS: Zwycięzcami Kamil Stoch, Sebastian Toczek i Jakub Kot! (pełne wyniki)

• 2004-03-17 23:00
16 marca rozegrany został międzynarodowy konkurs skoków narciarskich na Średniej Krokwi. Nagrodę główną stanowił Puchar Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Zwycięzcą tych zawodów został Kamil Stoch, drugie miejsce zajął Sebastian Toczek, a brązowy medal przypadł mistrzowi świata juniorów - Mateuszowi Rutkowskiemu.

Zawody o Mistrzostwo SMS zorganizowane zostały w ramach obchodów Europejskiego Roku Edukacji poprzez Sport. Na liście startowej do tego konkursu widniały nazwiska 72 zawodników z Polski oraz Czech, Rumunii i Ukrainy.

Wczoraj w Zakopanem notowano dodatnie temperatury powietrza. Odwilż spowodowała, że na skoczni panowały trudne warunki. Z tych to powodów rozegrano tylko jedna serię skoków. Zdaniem dyrektor Zespołu SMS w Zakopanem, Barbary Sobańskiej, czołowi zawodnicy skakali naprawdę dobrze w tych trudnych warunkach. Podobnie ocenił sytuację trener m.in. Kamila Stocha i Mateusza Rutkowskiego, Krzysztof Sobański.

Kibice interesowali się, jaką formę zaprezentują nasi juniorzy, kto z nich sięgnie po zwycięstwo. Wielu stawiało na mistrza świata juniorów - Mateusza Rutkowskiego.

Najdalej poszybował jednak Kamil Stoch z LKS Poroniec, który wylądował na 90,5m. Najlepszy "technik" w "srebrnej drużynie" nie zawiódł swoich fanów. Otrzymał bardzo wysokie noty za styl, a jeden z sędziów ocenił jego skok jako idealny i dał mu maksymalną ilość punktów: 20.

Drugą lokatę zajął Sebastian Toczek ze Startu Krokiew Zakopane. Wykonał on skok krótszy od Kamila Stocha - 85,5 m.

Zawiódł nieco Mateusz Rutkowski (trzecie miejsce w konkursie), który tym razem wylądował na 84,5m, a więc jego skok był o 6 metrów krótszy od próby zwycięzcy.

Tuż za podium znalazł się, znany wszystkim z Mistrzostw Czech, wicemistrz tego kraju, junior Martin Cikl (82,5m), a piąte miejsce zajął Andrzej Dorula z klubu Regle Kościelisko SMS Zakopane.

Poniżej oczekiwań spisał się Stefan Hula - srebrny, drużynowy medalista ze Stryn tym razem zajął 31. miejsce. Nieco lepiej wypadł jego kolega - Krzysztof Styrczula (15. pozycja). W konkursie wziął udział także Jan Ciapała, który do niedawna przechodził rehabilitację. Zajął 28. miejsce i miejmy nadzieję, że jego forma będzie od tej pory tylko rosnąć. Przypominamy, iż w ubiegłym sezonie letnim udanie rywalizował z najlepszymi skoczkami w kraju (3. miejsce w zawodach o Puchar Prezesa TZN).

Wyniki konkursu na Średniej Krokwi (K-85)