Na żywo:
  • LPS | Hinterzarten | pierwsza seria konkursowa

    12:30 |Relacja FIS

  • LCOC | Notodden | pierwsza seria konkursowa

    11:45 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Piątek, 23 grudnia 2016, 01:30

Sven Hannawald: "Kamil wie, jak się wygrywa"

Sven Hannawald
Sven Hannawald
fot. Anna Szczepankiewicz

W tym sezonie Sven Hannawald poszedł w ślady Martina Schmitta i dołączył do zespołu Eurosportu, występując w roli eksperta i komentatora podczas niemieckojęzycznych transmisji. W Engelbergu nie szczędził pochwał dla polskich zawodników, upatrując wśród nich nawet groźnego faworyta do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni.

- To znakomite. Oczywiście Maciej [Kot] już w lecie świetnie skakał, ale lato i zima zazwyczaj sporo się od siebie różnią. To sensacja, jak zwarta jest w Pucharze Świata cała polska drużyna. Kamil już wygrał pierwszy konkurs - dla mnie to on jest faworytem podczas Turnieju, ponieważ wie, jak się wygrywa - optymistycznie ocenia legendarny były niemiecki skoczek.

Dla Hannawalda jasnym faworytem jest Domen Prevc. - Aktualnie może nie potrafi jeszcze skakać całkiem powtarzalnie, ale kiedy już odpali, to odskakuje całej reszcie o trzy kroki. Poza tym tacy zawodnicy, jak Michael Hayböck, Stefan Kraft, Daniel-André Tande, ewentualnie też Maciej Kot - to jeszcze kilka osób, które czekają w tle i mogą zaatakować - ocenia drużynowy mistrz olimpijski z Salt Lake City.

Sven ciepło wspomina konkursy w Polsce i zapowiada ponowne odwiedziny naszego kraju. - Zakopane dla mnie zawsze było niezwykle gościnne, było super tam startować, zwłaszcza w czasach, kiedy mogłem skakać razem z Adamem. Teraz cieszę się, że dzięki telewizji Eurosport będę mógł być na miejscu podczas tych konkursów i rozkoszować się tą atmosferą bez presji. Już nie mogę się doczekać, z pewnością się tam zobaczymy - zapewnia Hannawald.

Korespondencja z Engelbergu, Tadeusz MieczyńskiAnna Libera, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4915) ilość komentarzy: (2)
Ski Jumping Manager

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Prosto z PŚ w Engelbergu
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
16.12.2017
godz. 11:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja180
2.BARANCEWA AleksandraRosja150
3.JAKOWLEWA MarijaRosja130
4.SZPINIEWA AnnaRosja100
4.KRAMER MaritaAustria100
8.PAŁASZ MagdalenaPolska65
13.KIL JoannaPolska43
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl