Sobota, 07 stycznia 2017, 20:04

Stefan Hula, Jan Ziobro i Dawid Kubacki po finałowym konkursie w Bischofshofen

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
fot. Tadeusz Mieczyński

65. Turniej Czterech Skoczni zakończył się dla Dawida Kubackiego piętnastą lokatą, Stefan Hula był dwudziesty, a Jan Ziobro trzydziesty pierwszy. Zawodnicy w komplecie awansowali do finałowej serii konkursu w Bischofshofen i nie kryją radości z sukcesów, jakie odniosła cała drużyna.

Stefan Hula (24. miejsce w Bischofshofen):

- To historyczna chwila. Dwóch Polaków na dwóch pierwszych miejscach tego turnieju to jest coś wspaniałego i cieszę się, że mogłem tutaj być. Wiadomo, szkoda Tande, bo przytrafił się mu wypadek techniczny - wypięła się narta w powietrzu. Dobrze, że nic się nie stało. Dla nas jest to bardzo szczęśliwy dzień. Fajnie, że wszyscy byliśmy tutaj na dole i każdy z nas dostał się do finału. To było super, mogliśmy się razem cieszyć – skomentował Stefan Hula po zakończeniu konkursu.

30-latek w ogólnej klasyfikacji 65. Turnieju Czterech Skoczni uplasował się na dwudziestej pozycji. Czy tegoroczna edycja była udana dla naszego zawodnika? – Jak najbardziej tak. Szkoda tylko Innsbrucka, ale trudno. Dzisiaj te dwa skoki nieco spóźniłem, jednak ogólnie – było pozytywnie.

Jan Ziobro (22. miejsce w Bischofshofen):

- Super, że Kamil wygrał, a Piotrek jest drugi. To naprawdę fajny dzień i bardzo się cieszę. Spodziewałem się, że Kamil zwycięży, ale nie przypuszczałem, że Piotrek zajmie miejsce tuż za nim. Liczyliśmy, że będzie trzeci i mocno mu kibicowaliśmy, a tu taka niespodzianka. Mistrzostwo świata! – podsumował uradowany Ziobro.

Jak skoczek mógłby ocenić swój udział w 65. Turnieju Czterech Skoczni? – Moje występy były średnie. Pierwsze dwa konkursy takie sobie, kolejne dwa nieco lepsze, ale stać mnie na jeszcze więcej. Skoki w moim wykonaniu nie były rewelacyjne, może nie miałem też zbyt wielkiego szczęścia do "minusów". Sprzyjał mi wiatr w plecy, a przy takich niskich rozbiegach ciężko jest z tego odlecieć. Przede wszystkim muszą być porządne skoki - wtedy leci się daleko. Jak coś w tych próbach nie gra, to przy tak rewelacyjnym poziomie jaki jest teraz i jaki prezentują inni zawodnicy, to bardzo trudno jest cokolwiek zdziałać.

W trzecim periodzie sezonu 2016/2017 mieliśmy okazję oglądać Ziobrę w Pucharze Kontynentalnym, a obecnie występuje w seriach finałowych zawodów najwyższej rangi. Jakie wyniki w kolejnych konkursach byłyby dla niego zadowalające? – Myślę, że nie tylko mnie, ale każdego skoczka interesuje to, aby wygrywać. Do tego dążę.

Dawid Kubacki (18. miejsce w Bischofshofen):

- Jest to najlepszy rezultat w moim życiu, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że chyba nigdy wcześniej nie startowałem we wszystkich czterech konkursach. Pokazuje to, że praca, którą wykonujemy, funkcjonuje i to widać po wynikach – powiedział 26-latek.

Czy Dawid Kubacki jest usatysfakcjonowany z prób, jakie oddał podczas tej edycji Turnieju Czterech Skoczni? – Jestem zadowolony ze stabilizacji. Wiadomo, że w tych skokach jeszcze pewnych drobnych rzeczy brakuje, ale tak jak nam trener powtarza – cierpliwość przyniesie dobre wyniki.

- To coś niesamowitego, taka sytuacja się chyba jeszcze nie zdarzyła. Mamy dwóch Polaków na najwyższych miejscach w turnieju, w dzisiejszym konkursie Kamil wygrywa, Piotrek jest trzeci. Rewelacja po prostu. Niestety nie udało się zająć całego podium - Maciek był czwarty, ale to też jest bardzo dobry wynik. To oczywiste, że chcielibyśmy tam być wszyscy – od pierwszego miejsca do siódmego, ale to tak nie działa. Te lokaty chłopaków pokazują nam, że to co robimy jest wartościowe i przez nasze treningi właśnie do takich wyników dążymy – podsumował skoczek z Nowego Targu.

Czy po tego rodzaju sukcesie można śmiało powiedzieć, że Stefan Horngacher będzie poważnym kandydatem do tytułu trenera roku? – Czemu by nie?

Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński i Dominik FormelaKinga Leśniewska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (5018) ilość komentarzy: (11)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl