Niedziela, 08 stycznia 2017, 01:35

FC w Zakopanem: Stękała walczy o powiększenie kwoty (lista startowa)

Andrzej Stękała
Andrzej Stękała
fot. Tadeusz Mieczyński

Już w niedzielę o 9:00 rozpocznie się seria próbna poprzedzaj±ca kolejne zawody z cyklu FIS Cup. Do rywalizacji na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza zgłoszonych zostało aż 103 skoczków z 17 państw. W tym gronie znajduje się grupa dwudziestu reprezentantów Polski.

Konkursy w zimowej stolicy naszego kraju s± jedynymi w 4. periodzie cyklu FIS Cup, przez co już dzi¶ poznamy reprezentacje, które zyskaj± dodatkowe miejsca startowe na 5. period Pucharu Kontynentalnego 2016/2017. Na ten moment najbliżej tego wyczynu s± przedstawiciele krajów, którzy w sobotę pod Tatrami uplasowali się w czołowej trójce. Mowa o Ulrichu Wohlgenanncie (Austria), Killianie Peierze (Szwajcaria) i Andrzeju Stękale (Polska). Pełn± klasyfikację 4. periodu FIS Cup możecie zobaczyć >>>TUTAJ<<<.

Oficjalnym rekordzist± Wielkiej Krokwi jest Simon Ammann. Szwajcar uzyskał na zakopiańskim obiekcie odległo¶ć 140,5 m podczas zawodów Pucharu ¦wiata w styczniu 2010 roku. Miano nieoficjalnych rekordzistów dzierż± Kamil Stoch oraz Fin Juha-Matti Ruuskanen, którzy l±dowali metr dalej od czterokrotnego mistrza olimpijskiego.

Program FC w Zakopanem (HS 134):

08.01.2017 (niedziela):

09:00 - seria próbna

10:30 - pierwsza seria konkursowa

Lista startowa FC w Zakopanem (HS 134); 08.01.2017
NrZawodnikKraj
1 STASZEL Mateusz POL
2 JOJKO Szymon POL
3 JUROSZ Jakub POL
4 JUROSZEK Kacper POL
5 KOT Jakub POL
6 KRUPA Dawid POL
7 SKUPIEN Damian POL
8 WALLACE Brian USA
9 FELDOREAN Andrei ROU
10 SI Jeong-heon KOR
11 MICHALEK Jan CZE
12 SUPOLA Robert CZE
13 DOLEZEL Dusan CZE
14 VASKUL Andrii UKR
15 REID Rogan CAN
16 KOTIK Kiril RUS
17 NOGIN Roman KAZ
18 MUMINOV Sabirzhan KAZ
19 CHO Sung-Woo KOR
20 KUBENA Lukas CZE
21 ADILOV Akram KAZ
22 SERGEEV Maksim RUS
23 BRESADOLA Giovanni ITA
24 SELCER Radek CZE
25 NIKAIDO Ren JPN
26 HOERL Jan AUT
27 MATTOON Nicholas USA
28 ZYRYANOV Sergey KAZ
29 FABIJAN Nik SLO
30 PAPPEL Taavi EST
31 HOLUB Benedikt CZE
32 JIROTKA David CZE
33 LEE Ju-Chan KOR
34 VYVIAL Marcel CZE
35 SOUKUP Matthew CAN
36 LOUKASMAEKI Wili FIN
37 KOROLEV Alexey KAZ
38 RUUKEL Kenno EST
39 LOEYTAEINEN Niko FIN
40 PAVLENKO Oleg RUS
41 SPULBER Mihnea ROU
42 LAUCHLAN Nigel CAN
43 PITEA Sorin Iulian ROU
44 CACINA Daniel Andrei ROU
45 VALTINER Noah AUT
46 PASICHNYK Viktor UKR
47 HAYBOECK Alexander AUT
48 LIENHER Maximilian AUT
49 PACURAR Radu Mihai ROU
50 DI LENARDO Zeno ITA
51 MAYLAENDER Jan GER
52 MENDEL Mario AUT
53 FARKAS Hunor ROU
54 AIGRO Artti EST
55 KUKULA Artur POL
56 BUKOWSKI Lukasz POL
57 CECON Federico ITA
58 ROMBACH Sebastian GER
59 KOGLER Patrick AUT
60 HAAGEN Philipp AUT
61 PASICHNYK Stepan UKR
62 TAEHKAEVUORI Frans FIN
63 HEIKKINEN Kalle FIN
64 KAVILO Henri FIN
65 RUTKOWSKI Lukasz POL
66 RAIMUND Philipp GER
67 VAENSKAE Elias FIN
68 KALINICHENKO UKR
69 DESCHWANDEN SUI
70 KURITA Riki JPN
71 SCHULER Andreas SUI
72 HVALA Jaka SLO
73 MARUSIAK Yevhen UKR
74 JARZABEK Dawid POL
75 STEKALA Andrzej POL
76 GREIDERER Simon AUT
77 KUS Jan SLO
78 TARMAN Rok SLO
79 KANTYKA Przemyslaw POL
80 NOUSIAINEN Eetu FIN
81 PILCH Tomasz POL
82 KRAPEZ David SLO
83 PEIER Killian SUI
84 TKACHENKO Sergey KAZ
85 KYTOESAHO Niko FIN
86 JELAR Ziga SLO
87 WOHLGENANNT AUT
88 LEJA Krzysztof POL
89 LAVTIZAR Anze SLO
90 MIETUS Krzysztof POL
91 PUNGERTAR Matjaz SLO
92 CZYZ Bartosz POL
93 ALAMOMMO Andreas FIN
94 WAGNER Lukas GER
95 BIELA Stanislaw POL
96 HEINRICH Tim GER
97 ZAJC Timi SLO
98 MAYLAENDER Dominik GER
99 MODIC Andraz SLO
100 DIETHART Thomas AUT
101 KASTELIK Dominik POL
102 IWASA Yuken JPN
103 WASEK Pawel POL
Dominik Formela, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (5043) ilo¶ć komentarzy: (13)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS134
21.01.2017
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:45
Sobota, godz. 16:30
Aktualna klasyfikacja Pucharu ¦wiata:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska833
2.TANDE Daniel AndreNorwegia767
3.PREVC DomenSlowenia751
4.KRAFT StefanAustria640
5.KOT MaciejPolska502
9.ŻYŁA PiotrPolska337
20.KUBACKI DawidPolska180
26.HULA StefanPolska103
38.ZIOBRO JanPolska29
46.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska9
52.MURAŃKA KlemensPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Eau Claire HS95
27.01.2017
godz. 03:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia485
2.RAJDA KingaPolska334
3.TRAMBITAS Andreea DianaRumunia279
4.KRAUS HenrietteNiemcy232
5.BARANCEWA AleksandraRosja216
15.TWARDOSZ AnnaPolska153
40.KARPIEL KamilaPolska66
41.PAŁASZ MagdalenaPolska64
46.SZWAB JoannaPolska58
87.KIL JoannaPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl