Sobota, 18 marca 2017, 12:05

PK w Czajkowskim: Altenburger i Korniłow górą na treningu

Florian Altenburger
Florian Altenburger
fot. Tadeusz Mieczyński

Florian Altenburger okazał się najlepszy na pierwszym treningu przed sobotnim konkursem Pucharu Kontynentalnego w rosyjskim Czajkowskim (HS106). Reprezentant Austrii oddał skok na odległość 102,5 m. W drugim treningu pierwsze miejsce zajął zawodnik gospodarzy - Denis Korniłow (98 m). Początek zawodów o godzinie 13:00 czasu polskiego.

W pierwszej serii treningowej najdalej poszybował Florian Altenburger. Reprezentant Austrii poszybował na odległość 102,5 m i wyprzedził lidera Pucharu Kontynentalnego - Clemensa Aignera (98 m) oraz wicelidera cyklu - Mirana Zupancica (97 m). Czwarty był Ziga Jelar (94,5 m), piąty Aleksander Sardyko (94,5 m), a szósty - Roman Siergiejewicz Trofimow (96,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Denis Korniłow (98,5 m). Ósmy był najlepszy z Polaków - Jakub Wolny (87,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Jaka Hvala (93 m) i Lukas Hlava (94 m).

Aleksander Zniszczoł po skoku na 90 metr zajął osiemnaste miejsce. Na dwudziestej trzeciej pozycji sklasyfikowany został Stanisław Biela (88 m), zaś na trzydziestej piątej - Paweł Wąsek (85,5 m).

Na drugim treningu najlepszy okazał się zawodnik gospodarzy. Denis Korniłow wylądował na 98 metrze i wyprzedził Clemensa Aignera (100 m) oraz swojego kolegę z zespołu - Ilmira Hazetdinowa (101,5 m). Tuż za czołową trójką uplasowali się Jaka Hvala (95 m), Miran Zupancic (95 m) oraz Paweł Wąsek, który po próbie na odległość 100 m był szósty.

Siódme miejsce zajął Daniel Huber (92,5 m), ósmą - drugi z Biało-Czerwonych - Stanisław Biela (94,5 m), dziewiątą Felix Hoffmann (95 m), natomiast dziesiątą - Julian Hahn (93,5 m).

Aleksander Zniszczoł tym razem był siedemnasty z wynikiem 90,5 m. Tuż za nim sklasyfikowany został Jakub Wolny (94 m).

Początek sobotniego konkursu o godzinie 13:00 czasu polskiego.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wyniki I treningu PK w Czajkowskim (HS106); 18.03.2017
lp.nrzawodnikkrajodl.nota
1 39 ALTENBURGER, Florian AUT 102.5 74.7
2 42 AIGNER, Clemens AUT 98.0 73.1
3 41 ZUPANCIC, Miran SLO 97.0 69.1
4 19 JELAR, Ziga SLO 94.5 68.9
5 1 SARDYKO, Alexander RUS 94.5 68.0
6 26 TROFIMOV, Roman Sergeevich RUS 96.5 67.2
7 3 KORNILOV, Denis RUS 98.5 66.8
8 32 WOLNY, Jakub POL 87.5 65.9
9 38 HVALA, Jaka SLO 93.0 65.3
9 15 HLAVA, Lukas CZE 94.0 65.3
11 17 SCHUBERT, Johannes GER 93.0 63.8
12 34 HOFFMANN, Felix GER 93.0 63.3
13 40 HUBER, Daniel AUT 95.5 62.5
14 27 LACKNER, Thomas AUT 92.5 61.4
15 16 MAKSIMOCHKIN, Mikhail RUS 93.5 61.1
16 2 VASSILIEV, Dimitry RUS 92.0 60.1
17 20 FUCHS, Tim GER 91.0 59.8
18 28 ZNISZCZOL, Aleksander POL 90.0 59.6
19 29 HAHN, Julian GER 92.0 58.7
20 24 SAKALA, Filip CZE 85.5 58.0
21 37 STEINER, Maximilian AUT 88.5 57.6
22 23 USACHEV, Egor RUS 90.5 56.9
23 21 BIELA, Stanislaw POL 88.0 55.7
24 31 TARMAN, Rok SLO 91.0 55.5
25 36 TOLLINGER, Elias AUT 85.0 55.4
26 5 JANDA, Jakub CZE 92.5 55.1
27 12 HAZETDINOV, Ilmir RUS 89.0 55.0
28 9 SHISHKIN, Vadim RUS 92.0 54.8
29 33 SCHMID, Constantin GER 86.0 54.5
30 10 TKACHENKO, Sergey KAZ 92.0 54.4
31 18 CHOI, Seou KOR 88.0 52.8
32 14 BOYARINTSEV, Vladislav RUS 87.0 52.3
33 35 PREVC, Cene SLO 83.0 51.8
34 30 HAMANN, Martin GER 81.5 49.3
35 22 WASEK, Pawel POL 85.5 45.9
36 11 MAURER, Joshua CAN 86.0 45.4
37 25 KOZISEK, Cestmir CZE 78.5 43.3
38 13 KIM, Hyun-ki KOR 75.0 40.7
39 7 LAUCHLAN, Nigel CAN 82.5 37.9
40 6 LOCK, Robert GBR 73.0 18.8
41 8 LOCK, Jake GBR 72.0 10.6

Wyniki II treningu PK w Czajkowskim (HS140); 18.03.2017
lp.nrzawodnikkrajodl.2nota 2
1 3 KORNILOV, Denis RUS 98.0 79.3
2 42 AIGNER, Clemens AUT 100.0 77.8
3 12 HAZETDINOV, Ilmir RUS 101.5 73.7
4 38 HVALA, Jaka SLO 95.0 73.2
5 41 ZUPANCIC, Miran SLO 95.0 70.5
6 22 WASEK, Pawel POL 100.0 69.8
7 40 HUBER, Daniel AUT 92.5 68.9
8 21 BIELA, Stanislaw POL 94.5 68.5
9 34 HOFFMANN, Felix GER 95.0 66.6
10 29 HAHN, Julian GER 93.5 66.2
11 31 TARMAN, Rok SLO 93.5 65.2
12 33 SCHMID, Constantin GER 95.0 64.9
13 5 JANDA, Jakub CZE 92.0 64.3
14 39 ALTENBURGER, Florian AUT 90.5 64.2
15 10 TKACHENKO, Sergey KAZ 93.0 64.1
16 2 VASSILIEV, Dimitry RUS 95.0 63.9
17 28 ZNISZCZOL, Aleksander POL 90.5 63.8
18 32 WOLNY, Jakub POL 94.0 63.6
19 37 STEINER, Maximilian AUT 91.5 62.7
20 19 JELAR, Ziga SLO 91.5 62.0
21 25 KOZISEK, Cestmir CZE 94.5 61.3
22 9 SHISHKIN, Vadim RUS 95.5 60.6
23 35 PREVC, Cene SLO 88.0 59.6
24 24 SAKALA, Filip CZE 88.5 59.1
25 27 LACKNER, Thomas AUT 91.0 58.6
26 36 TOLLINGER, Elias AUT 88.5 58.4
27 20 FUCHS, Tim GER 89.5 57.8
28 14 BOYARINTSEV, Vladislav RUS 86.5 55.6
29 15 HLAVA, Lukas CZE 88.5 55.0
30 18 CHOI, Seou KOR 86.0 54.5
30 30 HAMANN, Martin GER 88.0 54.5
32 17 SCHUBERT, Johannes GER 85.0 54.2
33 16 MAKSIMOCHKIN, Mikhail RUS 84.0 49.6
34 23 USACHEV, Egor RUS 87.0 48.8
35 11 MAURER, Joshua CAN 80.0 38.6
36 7 LAUCHLAN, Nigel CAN 80.0 37.7
37 6 LOCK, Robert GBR 70.5 25.2
38 4 SI, Jeong-heon KOR 72.5 24.8
39 8 LOCK, Jake GBR 72.0 20.4
40 13 KIM, Hyun-ki KOR 66.0 18.4
Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (2618) ilość komentarzy: (16)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnia
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
14.07.2017
godz. 17:30
Piątek, godz. 17:20
Piątek, godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja Pucharu Świata:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRAFT StefanAustria1665
2.STOCH KamilPolska1524
3.TANDE Daniel AndreNorwegia1201
4.WELLINGER AndreasNiemcy1161
5.KOT MaciejPolska985
11.ŻYŁA PiotrPolska634
19.KUBACKI DawidPolska345
31.ZIOBRO JanPolska122
32.HULA StefanPolska110
62.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska9
65.MURAŃKA KlemensPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oberwiesenthal HS106
18.08.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
01.07.2017
godz. 14:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia485
2.RAJDA KingaPolska334
3.TRAMBITAS Andreea DianaRumunia279
4.KRAUS HenrietteNiemcy232
5.BARANCEWA AleksandraRosja216
15.TWARDOSZ AnnaPolska153
40.KARPIEL KamilaPolska66
41.PAŁASZ MagdalenaPolska64
46.SZWAB JoannaPolska58
87.KIL JoannaPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl