Wtorek, 11 kwietnia 2017, 13:12

Adam Małysz wciąż sportowym autorytetem Polaków

Adam Małysz
Adam Małysz
fot. Tadeusz Mieczyński

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl w oparciu o badania firmy analitycznej IRCenter - skoki narciarskie są drugą, tuż za fitness, dyscypliną sportu, wśród której mieszkańcy naszego kraju spontanicznie wskazują swoje sportowe autorytety. Największą popularnością spośród polskich przedstawicieli tej gałęzi sportu wciąż cieszy się Adam Małysz, który karierę skoczka zakończył sześć lat temu. Częściej od mieszkańca Wisły, jako sportowy wzór do naśladowania, badani wskazywali tylko Ewę Chodakowską.

W czołowej szóstce ankiety przeprowadzonej w marcu br. metodą CAWI na próbie 1014 respondentów znalazły się dwie przedstawicielki fitness - Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska, mąż tej drugiej a zarazem kapitan naszej piłkarskiej kadry - Robert Lewandowski, biegaczka narciarska - Justyna Kowalczyk oraz dwaj najbardziej utytułowani polscy skoczkowie narciarscy - Adam Małysz i Kamil Stoch. Jak procentowo rozłożyły się głosy? Aż 6,8% pytanych wskazało Chodakowską, odpowiedzią 4,6% badanych był Małysz, a nieco mniej, bo kolejno 4,4% oraz 4% ankietowanych wskazało małżeństwo Lewandowskich. Co ciekawe - rzadziej był to gwiazdor Bayernu Monachium i reprezentacji Polski. Stoch i Kowalczyk byli wybierani przez taki sam procent badanych, wynoszący 2,7.

Pomimo zawieszenia nart skokowych na przysłowiowym kołku i przerwaniu kariery kierowcy rajdowego, Adam Małysz wciąż jest bardzo pozytywnie ocenianą przez polskie społeczeństwo osobą. Przypomnijmy, iż od jesieni 2016 roku, 39-latek zajmuje funkcję dyrektora-koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

W ostatnim czasie najczęściej wyszukiwaną w Google postacią polskiego sportu był Kamil Stoch, który w trakcie trwania sezonu zimowego pokonał popularnością nawet Roberta Lewandowskiego. Dodajmy, że omawiana dwójka miała się okazję spotkać i poznać przy okazji lutowego Pucharu Świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie.Dominik Formela, Źródło: wirtualnemedia.pl
oglądalność: (14713) ilość komentarzy: (32)
Ski Jumping Manager

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl