Pi±tek, 14 kwietnia 2017, 12:41

Medali¶ci M¦ nagrodzeni w Hinzenbach

Michael Hayboeck
Michael Hayboeck
fot. Tadeusz Mieczyński

Srebro w mik¶cie Mistrzostw ¦wiata w Lahti, drużynowy br±z na tej samej imprezie oraz cztery indywidualne miejsca na podium konkursów z cyklu Pucharu ¦wiata, w tym jedno zwycięstwo, odniesione pod koniec 2016 roku w szwajcarskim Engelbergu. Takimi osi±gnięciami w minionym sezonie pochwalić może się Michael Hayboeck, który w końcowej klasyfikacji generalnej P¦ 2016/2017 uplasował się na 7. lokacie. Takie rezultaty nie przemknęły niezauważenie przedstawicielom klubu UVB Hinzenbach, którego przedstawicielem jest 26-latek.

W ramach obchodów wspomnianego klubu, nagrodzeni za osi±gnięcia w ostatnich miesi±cach zostali wychowankowie - Michael Hayboeck i Markus Schiffner, a także skoczkini Jacqueline Seifriedsberger, przynależ±ca do funkcjonuj±cego nieopodal klubu - SC Waldzell. W uroczysto¶ci udział wzięli członkowie stowarzyszenia, rodziny zawodników, lokalna społeczno¶ć i postacie ze ¶wiata sportu, polityki czy biznesu.

- Za spraw± wyników Jacqueline Seifriedsberger, Michaela Hayboecka oraz Markusa Schiffnera, Górna Austria w zakończonym sezonie miała trójkę sportowców, którzy walczyli o najwyższe lokaty najważniejszych międzynarodowych zawodów. Pierwsza dwójka to medali¶ci głównego wydarzenia sezonu 2016/2017, natomiast za Markusem jest pierwszy pełny sezon w¶ród elity. Możemy być dumni ze wszystkich wymienionych. Ci ludzie to wzór do na¶ladowania dla młodzieży, a także wspaniała reklama dla naszego regionu - powiedział Fritz Niederndorfer, prezes zwi±zku narciarskiego regionu Górna Austria.

- Region Linzu stale się rozwija, a Górna Austria jest coraz ważniejszym o¶rodkiem treningowym dla skoczków narciarskich. W sezon olimpijski wchodzimy z dużymi nadziejami, a dodatkowo nie możemy się doczekać kolejnych Mistrzostw ¦wiata w narciarstwie klasycznym, które odbęd± się u nas w kraju, w Seefeld - stwierdził Kurt Steinkogler, wiceprezes Austriackiego Zwi±zku Narciarskiego.

Dominik Formela, ¬ródło: tips.at
ogl±dalno¶ć: (7938) ilo¶ć komentarzy: (1)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Prosto z P¦ w Ruce
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Czy Polska utrzyma prowadzenie w Pucharze Narodów po P¦ w Ruce?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl