Na żywo:
  • LETNI_LCOC | Oberwiesenthal | pierwsza seria konkursowa

    19:00 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Wtorek, 13 czerwca 2017, 20:03

Stefan Horngacher: "Chcemy, aby zawodnicy skakali na wysokim poziomie cał± zimę"

Stefan Horngacher
Stefan Horngacher
fot. Tadeusz Mieczyński

Polscy skoczkowie nie próżnuj± i wczoraj rozpoczęli kolejne zgrupowanie. Tym razem podopieczni Stefana Horngachera szlifuj± formę w niemieckim Hinterzarten, gdzie już 29 lipca obęd± się zawody Letniej Grand Prix.

Mimo wspaniałego, minionego sezonu, austriacki szkoleniowiec naszych skoczków nie narzeka na zwiększone zainteresowanie drużyn±.

- Nie zauważyłem, aby pojawiło się więcej presji i zainteresowania ze strony mediów czy kibiców. Być może jest nieco więcej zapytań o ewentualne spotkania z zawodnikami, ale nie jest to jaka¶ duża zmiana w porównaniu do ubiegłego roku.

Horngacher skomentował także informację o inauguracji Pucharu ¦wiata w Wi¶le.

- Inauguracja Pucharu ¦wiata w Wi¶le to dla nas dobra wiadomo¶ć. Po pierwsze nie będziemy musieli daleko podróżować, jak to często bywało podczas rozpoczęcia sezonu. Poza tym liczę na to, że uda się przygotować skocznię nieco wcze¶niej i będziemy mogli oddać w Wi¶le pierwsze skoki na ¶niegu. Obiekt będzie także wci±ż gotowy po zawodach, więc np. juniorzy będ± mogli rozpocz±ć treningi na ¶niegu już pod koniec listopada. Jest dużo pozytywnych aspektów inauguracji Pucharu ¦wiata w Wi¶le i s±dzę, że to naprawdę ¶wietnie, że możemy mieć tam pierwsze zawody.

Trener Polaków nie przejmuje się wprowadzeniem przez FIS nowego przepisu dot. braku zapewnionej kwalifikacji dla zawodników czołowej "10".

- Zawsze s± pozytywy i negatywy takich decyzji. Generalnie to dobrze, gdy wszyscy musz± brać udział w kwalifikacjach i zapewnić sobie udział w zawodach. Czasem jednak ci najlepsi powinni mieć trochę łatwiej, w nagrodę za dobre wyniki. Trzeba po prostu przyj±ć te zasady i nie powinno to sprawić wielkiej różnicy. Je¶li dany zawodnik nie skacze na tyle dobrze, żeby znaleĽć się w czołowej "50" kwalifikacji, wówczas naprawdę nie ma znaczenia czy weĽmie udział w konkursie.

Stefan Horngacher zapowiada również, że nie próbuje specjalnie przygotowywać polskiej drużyny pod k±tem konkretnych startów.

- Naszym priorytetem jest przygotowanie zawodników w taki sposób, aby byli w stanie rywalizować na najwyższym poziomie przez cały sezon - to jest jasne. Podczas sezonu zimowego musimy cały czas wszystkich bacznie obserwować i ewentualnie dokonywać drobne, indywidualne zmiany. Nie ma mowy tutaj o planowaniu z góry, że najwyższa forma przyjdzie podczas konkretnej imprezy. Chcemy, aby zawodnicy skakali na wysokim poziomie cał± zimę i ewentualnie dokonamy drobnych poprawek na takie imprezy jak Turniej Czterech Skoczni, M¦ w lotach czy Igrzyska Olimpijskie. Ten sezon obfituje w wiele ważnych imprez i Pjongczang nie jest jedyn±, na której trzeba się koncentrować.

Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (7552) ilo¶ć komentarzy: (26)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Hakuba HS131
26.08.2017
godz. 11:00
Sobota, godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja Letniego Grand Prix:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KUBACKI DawidPolska300
2.KOT MaciejPolska210
3.LEYHE StephanNiemcy154
4.KOUDELKA RomanCzechy140
5.ŻYŁA PiotrPolska120
6.HULA StefanPolska110
15.STOCH KamilPolska44
19.WOLNY JakubPolska34
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oberwiesenthal HS106
18.08.2017
godz. 19:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Kandersteg HS106
16.09.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy130
3.GOERLICH LuisaNiemcy125
4.HARALAMBIE DanielaRumunia120
5.MAIR SophieAustria86
6.KARPIEL KamilaPolska77
10.TWARDOSZ AnnaPolska51
14.RAJDA KingaPolska35
27.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl