Wtorek, 11 lipca 2017, 19:53

W Lubawce trwa budowa wieży sędziowskiej, zim± ma ruszyć Puchar Karkonoszy

Skocznia w Lubawce po modernizacji
Skocznia w Lubawce po modernizacji
fot. Tomasz Nowak

W 2016 roku w Lubawce otwarta została zmodernizowana skocznia normalna na Kruczej Skale. Choć zim± ubiegłego roku z powodu braku ¶niegu odwołano zmagania w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to miejscowi włodarze zapewniali, że w kolejnym sezonie obiekt będzie tętnił życiem. Tak się jednak nie stało, bo minionej zimy znów żaden skoczek nie zasiadł na belce startowej obiektu w Lubawce. Zim± 2018 roku ma być jednak inaczej...

W tej chwili trwaj± zaawansowane prace przy budowie wieży sędziowskiej, a kolejn± inwestycj± będzie powstanie małej skoczni treningowej. Ł±czny koszt budowy tych dwóch obiektów miejscowy samorz±d oszacował na 250 tysięcy złotych, z czego 150 tysięcy to dotacja z województwa. W dalszej perspektywie powstać musi jeszcze studnia zapewniaj±ca wodę do na¶nieżania oraz wyci±g do dla skoczków.

- Ta skocznia jest takim punktem charakterystycznym dla Lubawki, jest ona wpisana w aktualn±, ci±gle jeszcze obowi±zuj±c± Strategię Rozwoju Gminy Lubawka. ¦niegu jest zim± coraz mniej, ale na to też jest remedium. Trzeba zorganizować sztuczne na¶nieżanie. Nie dopu¶cimy, by skocznia przestała istnieć jak wiele podobnych obiektów w Karkonoszach - mówi burmistrz Lubawki Ewa Kocemba.Samorz±d Lubawki w sezonie 2017/18 planuje rozegranie na Kruczej Skale zawodów o Puchar Karkonoszy. W tej chwili trwaj± w tej sprawie rozmowy z Polskim Zwi±zkiem Narciarskim, który oczekuje w zamian za zorganizowanie pod egid± PZN zmagań pokrycia kosztów pobytu zawodników na Dolnym ¦l±sku.

Powstała w 1924 roku w Lubawce skocznia na Kruczej Skale jest obok Wielkiej Krokwi najstarszym czynnym do tej pory (przynajmniej teoretycznie czynnym) obiektem tego typu w Polsce. W przeszło¶ci go¶ciła kilka dużych zawodów rangi krajowej, a jej rekordzist± jest dobrze znany kibicom z występów w Pucharze ¦wiata Czech, Antonin Hajek, który w 2003 roku uzyskał tu 97,5 m.


Fotorelację z budowy wieży sędziowskiej w Lubawce można obejrzeć tutaj >>>

Adrian Dworakowski, ¬ródło: Radiowroclaw.pl
ogl±dalno¶ć: (2883) ilo¶ć komentarzy: (18)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl