Sobota, 15 lipca 2017, 22:49

Stefan Horngacher: "Wierzyłem w swoich podopiecznych"

Stefan Horngacher
Stefan Horngacher
fot. Bogumił Stuglik

Polacy rozpoczęli letni sezon w znakomitym stylu. Po piątkowym triumfie drużynowym, podczas sobotniego konkursu indywidualnego zajęli dwa pierwsze miejsca. Jak występ biało-czerwonych skomentował Stefan Horngacher? Czy trener kadry A jest usatysfakcjonowany z wyników pierwszych konkursów tegorocznego cyklu LGP?

– Z pewnością jestem zadowolony ze skoków moich podopiecznych. Były na podobnym poziomie, jak na treningach. Cieszy mnie to, lecz zauważam wiele elementów, nad którymi musimy popracować. Uważam jednak, że są to niewielkie błędy.

Co stało się z Kamilem Stochem? Czym spowodowana była jego słabsza próba w pierwszej serii? – Kamil skakał wczoraj całkiem nieźle, ale dzisiaj popełnił błąd w pozycji najazdowej. Miał niską prędkość na progu, dodatkowo mocno spóźnił odbicie. Nie ma się jednak czym stresować. Jest na dobrej drodze do tego, aby powrócić w zimie do wysokiej formy.

Nieco rozczarował dziś także Klemens Murańka, który po wspaniałych występach podczas inauguracji letniego Pucharu Kontynentalnego nie zdołał wejść podczas dzisiejszego konkursu do drugiej serii. – W Kranju Klimek skakał rzeczywiście nieźle. Każdy musi trenować ciężko, żeby prezentować stabilną formę podczas sezonu zimowego.

Co 47-letni Austriak może powiedzieć na temat nowego sposobu lądowania Kamila Stocha? – Staramy się zmienić nieco lądowanie Kamila, aby było ono bezpieczniejsze. W poprzednim sezonie mieliśmy momentami problemy, m.in. w Klingenthal i w Innsbrucku, dlatego chcemy zmienić u niego sposób wykończenia skoku.

Czy pozostali członkowie kadry także pracują nad zmianą stylu lądowania? – Każdy pracuje nad tym elementem skoku. Dawid Kubacki poprawił lądowanie w znaczący sposób, to samo tyczy się Maćka Kota.

Popularny "Kocur" nie był do końca usatysfakcjonowany z drugiego miejsca. Wspomniał po dzisiejszych skokach, że ciągle popełnia pewne błędy. Jak wyglądały jego skoki zdaniem trenera? – Druga próba była w porządku na progu, lecz w powietrzu Maciek popełnił parę błędów. Musi nad tym popracować, jednak należy wspomnieć, że nie oddaliśmy w okresie przygotowawczym wielu skoków na dużej skoczni. W niedalekiej przyszłości na pewno będzie lepiej.

W konkursie drużynowym do końca musieliśmy drżeć o końcowy rezultat. Polacy stoczyli z Norwegami zaciekłą batalię o triumf. – Na treningach zarówno Dawid, jak i Maciek skakali bardzo dobrze. Wierzyłem w swoich podopiecznych.

Dawid Kubacki został nieoczekiwanie liderem naszej kadry. – Bardzo poprawił swoją dyspozycję już w ubiegłym sezonie zimowym. Kontynuuje trening i jest skupiony na swojej pracy. Jesteśmy zadowoleni z jego rezultatów. Jak wiadomo, Dawid miał tendencję do "odlatywania" na prawą stronę zeskoku, a teraz ląduje bliżej jego środka. Skupia się na tym, aby ograniczyć ten błąd. Radzi sobie dobrze z postawionymi zadaniami i pozwoliło mu to zwyciężyć w dzisiejszych zawodach. Każdy ma swoje cele do zrealizowania i pracuje nad nimi indywidualnie.

- W najbliższym tygodniu skupimy się na treningu siłowym. W kolejnym poćwiczymy na skoczni, następnie udamy się na zawody do Hinterzarten. W planach mamy starty we wszystkich europejskich konkursach LGP. Co do weekendów w Hakubie i Czajkowskim, chciałbym wysłać tam zawodników, jednak zobaczymy, co pokaże czas.

Korespondencja z Wisły, Tadeusz Mieczyński i Piotr Bąk

Piotr Bąk, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (7045) ilość komentarzy: (0)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Whistler HS106
07.12.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia382
2.KRIZNAR NikaSlowenia380
3.KARPIEL KamilaPolska237
4.GOERLICH LuisaNiemcy206
5.LEMARE LeaFrancja180
6.TWARDOSZ AnnaPolska141
7.RAJDA KingaPolska135
15.PAŁASZ MagdalenaPolska90
23.CIEŚLAR PaulinaPolska61
29.HARSCHE KatarzynaPolska48
55.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Czy Dawid Kubacki wygra klasyfikację generalną LGP 2017?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl