Sobota, 12 sierpnia 2017, 12:00

LGP w Courchevel: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Kubacki drugi

Anze Lanisek
Anze Lanisek
fot. Tadeusz Mieczyński

Anze Lanisek zwyciężył w kwalifikacjach do wieczornego konkursu Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel (HS135). Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 134,5 m. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (129 m). W zawodach wystąpi komplet sześciu Polaków.

Przedpołudniowe kwalifikacje w Courchevel padły łupem Anze Laniska. Słoweniec z wynikiem 134,5 m pokonał o 4,3 punktu Dawida Kubackiego. Lider Letniego Grand Prix wylądował na 129 metrze i minimalnie wyprzedził Włocha Sebastiana Colloredo (130 m) oraz Norwega Roberta Johanssona (131 m). Piąty był Stefan Hula (131,5 m) ex aequo z Rosjaninem Denisem Korniłowem (129 m).

Kolejny z Polaków, Piotr Żyła (127 m) sklasyfikowany został na siódmej pozycji, tuż przed zdobywcą Kryształowej Kuli, Stefanem Kraftem (130,5 m). W dziesiątce znaleźli się również Anze Semenic (128,5 m) oraz Stephan Leyhe (122,5 m) i Kenneth Gangnes (128,5 m).

W wieczornym konkursie wystąpi komplet Polaków. Kamil Stoch wylądował na 120 metrze i uplasował się na trzynastym miejscu. Dwudziesty szósty był Jakub Wolny (121 m), zaś czołową trzydziestkę zamknął Maciej Kot (121 m).

Zdyskwalifikowani za nieregulaminowy kombinezon zostali Francuz Thomas Roch Dupland i - niemal tradycyjnie - Bułgar Władimir Zografski.

Kwalifikacje rozegrano z 13. belki startowej.

Początek wieczornego konkursu o godzinie 18:30. Wcześniej, bo o 17:30 rozpocznie się seria próbna.

Wyniki kwalifikacji LGP w Courchevel (HS135); 12.08.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 40 LANISEK Anze SLO 134.5 13 89.3 56.0 -17.9 115.2
2 Q 65 KUBACKI Dawid POL 129.0 13 89.7 55.0 -11.3 110.9
3 Q 56 COLLOREDO Sebastian ITA 130.0 13 89.2 55.0 -13.7 110.3
4 Q 50 JOHANSSON Robert NOR 131.0 13 89.7 54.5 -15.2 110.1
5 Q 61 HULA Stefan POL 131.5 13 89.2 57.0 -23.1 105.6
5 Q 32 KORNIŁOW Denis RUS 129.0 13 89.4 54.5 -16.1 105.6
7 Q 60 ŻYŁA Piotr POL 127.0 13 89.5 55.5 -17.5 101.6
8 Q 46 KRAFT Stefan AUT 130.5 13 89.0 53.5 -23.1 100.3
9 Q 48 SEMENIC Anze SLO 128.5 13 88.6 53.5 -20.3 99.5
10 Q 63 LEYHE Stephan GER 122.5 13 89.7 54.0 -10.1 99.4
10 Q 54 GANGNES Kenneth NOR 128.5 13 89.4 54.0 -20.9 99.4
12 Q 44 AMMANN Simon SUI 125.5 13 89.2 50.0 -11.6 99.3
13 Q 51 STOCH Kamil POL 120.0 13 89.4 53.5 -7.2 97.3
14 Q 14 SATO Yukiya JPN 126.5 13 88.4 53.5 -19.2 97.0
15 Q 8 FETTNER Manuel AUT 124.0 13 89.0 53.0 -14.9 96.3
16 Q 15 KARLEN Gabriel SUI 127.0 13 88.4 53.5 -21.0 96.1
17 Q 21 JELAR Ziga SLO 129.0 13 89.1 53.5 -25.1 95.6
18 Q 57 GRANERUD Halvor Egner NOR 125.5 13 88.8 52.5 -17.9 95.5
19 Q 33 AALTO Antti FIN 122.5 13 89.9 51.0 -11.2 95.3
20 Q 58 TANDE Daniel Andre NOR 127.5 13 89.3 55.5 -25.6 94.4
21 Q 25 STJERNEN Andreas NOR 123.5 13 89.6 52.5 -17.4 92.4
22 Q 9 NAKAMURA Naoki JPN 124.0 13 88.8 52.5 -18.8 91.9
23 Q 62 GEIGER Karl GER 121.0 13 89.4 52.5 -15.6 89.7
24 Q 45 LARINTO Ville FIN 120.0 13 89.1 53.0 -15.2 88.8
25 Q 47 JUSTIN Rok SLO 123.5 13 89.3 52.5 -21.4 88.4
26 Q 53 WOLNY Jakub POL 121.0 13 89.0 53.0 -18.5 87.3
27 Q 34 PEIER Killian SUI 115.0 13 89.7 51.5 -6.6 86.9
28 Q 17 VANCURA Tomas CZE 117.5 13 88.9 52.0 -12.3 86.2
29 Q 59 KOUDELKA Roman CZE 121.0 13 89.0 51.5 -18.4 85.9
30 Q 64 KOT Maciej POL 121.0 13 89.4 51.0 -18.0 85.8
31 Q 22 KOBAYASHI Junshiro JPN 116.5 13 88.1 51.0 -10.3 85.4
32 Q 49 ALTENBURGER Florian AUT 121.0 13 88.6 52.5 -20.7 84.6
33 Q 37 FANNEMEL Anders NOR 117.5 13 89.1 51.5 -13.9 84.1
34 Q 6 NAZAROW Michaił RUS 114.5 13 89.4 49.5 -8.3 82.3
35 Q 2 SAKUYAMA Kento JPN 119.0 13 88.7 50.5 -17.5 82.2
36 Q 41 KRANJEC Robert SLO 115.5 13 89.1 51.5 -12.9 81.5
37 Q 52 BRESADOLA Davide ITA 118.0 13 88.9 51.5 -19.2 79.7
38 Q 29 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 115.5 13 89.1 49.0 -13.7 78.2
39 Q 19 SCHMID Constantin GER 112.0 13 88.7 49.5 -8.7 77.4
40 Q 39 SCHIFFNER Markus AUT 113.5 13 89.0 50.0 -14.7 74.6
41 Q 20 HAYBOECK Michael AUT 110.0 13 89.8 49.5 -8.8 73.7
42 Q 27 JANDA Jakub CZE 116.5 13 89.2 51.5 -22.7 73.5
43 Q 3 HAHN Julian GER 114.0 13 89.2 49.5 -17.1 72.6
44 Q 42 ZUPANCIC Miran SLO 106.5 13 89.3 49.5 -5.2 71.0
45 Q 18 HARADA Yumu JPN 110.0 13 88.4 50.5 -12.6 70.9
46 Q 31 DESCHWANDEN Gregor SUI 112.0 13 89.3 50.0 -15.9 70.7
47 Q 55 WANK Andreas GER 109.0 13 89.4 49.0 -10.7 69.5
48 Q 13 TROFIMOW Roman Siergiejewicz RUS 110.0 13 88.6 49.5 -15.8 66.7
49 Q 11 HLAVA Lukas CZE 109.5 13 88.7 49.5 -15.4 66.2
50 Q 36 AIGNER Clemens AUT 106.0 13 89.1 48.5 -9.8 64.5
51 23 BAER Moritz GER 110.5 13 89.3 50.5 -20.3 64.1
52 30 TARMAN Rok SLO 109.5 13 88.5 48.0 -18.4 61.7
53 10 BRASME Paul FRA 103.0 13 89.0 48.5 -10.3 58.6
54 16 HOFFMANN Felix GER 102.0 13 88.7 48.5 -13.2 53.9
55 35 ROMASZOW Aleksiej RUS 102.0 13 89.0 44.0 -12.5 50.1
56 38 POLASEK Viktor CZE 102.5 13 89.1 45.5 -15.0 50.0
57 28 ŻAPAROW Marat KAZ 94.0 13 88.3 47.5 -10.7 41.0
58 4 KARPIENKO Nikołaj KAZ 95.5 13 89.4 46.5 -15.1 38.3
59 7 LARSON Casey USA 90.0 13 89.1 45.5 -5.5 37.0
60 43 KOFLER Andreas AUT 93.0 13 89.0 43.0 -14.9 30.5
61 12 MAURER Joshua CAN 90.5 13 88.5 45.0 -13.1 29.8
62 5 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 87.0 13 88.7 45.5 -8.1 29.0
63 1 NOMME Martti EST 89.0 13 88.6 46.0 -16.0 25.2
DSQ 24 ROCH DUPLAND Thomas FRA DSQ
DSQ 26 ZOGRAFSKI Władimir BUL DSQ
Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (9205) ilość komentarzy: (10)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
18.11.2017
godz. 16:00
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:35
Sobota, godz. 13:15
Aktualna klasyfikacja Letniego Grand Prix:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KUBACKI DawidPolska500
2.LANISEK AnzeSlowenia353
3.KOBAYASHI JunshiroJaponia332
4.KOT MaciejPolska270
5.KLIMOW JewgienijRosja232
8.ŻYŁA PiotrPolska200
10.HULA StefanPolska175
26.STOCH KamilPolska85
28.MURAŃKA KlemensPolska75
36.WOLNY JakubPolska50
51.ZIOBRO JanPolska31
67.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska12
78.MIĘTUS KrzysztofPolska5
81.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Whistler HS106
07.12.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia382
2.KRIZNAR NikaSlowenia380
3.KARPIEL KamilaPolska237
4.GOERLICH LuisaNiemcy206
5.LEMARE LeaFrancja180
6.TWARDOSZ AnnaPolska141
7.RAJDA KingaPolska135
15.PAŁASZ MagdalenaPolska90
23.CIEŚLAR PaulinaPolska61
29.HARSCHE KatarzynaPolska48
55.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl