Sobota, 12 sierpnia 2017, 18:07

LGP w Courchevel: Korniłow najlepszy w serii próbnej

Denis Korniłow
Denis Korniłow
fot. Tadeusz Mieczyński

Denis Korniłow zajął pierwsze miejsce w serii próbnej przed sobotnim konkursem Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel (HS135). Reprezentant Rosji oddał skok na odległość 133 m. W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków. Początek zawodów o godzinie 18:30.

Najlepszym zawodnikiem serii próbnej został Denis Korniłow. Rosjanin wylądował na 133 metrze i wyprzedził Austriaków - Stefana Krafta (131,5 m) i Manuela Fettnera (131 m). Czwarte miejsce zajął Niemiec Stephan Leyhe (124,5 m), zaś na kolejnych trzech pozycjach sklasyfikowani zostali Polacy - Maciej Kot (129 m), Kamil Stoch (126 m) i Dawid Kubacki (127,5 m).

W czołowej dziesiątce znaleźli się również Norweg Daniel Andre Tande (128 m), Rosjanin Michaił Nazarow (123,5 m) i czterokrotny mistrz olimpijski - Simon Ammann (126,5 m).

Stefan Hula po skoku na odległość 120,5 m zajął dwunaste miejsce. Trzydziesty był Piotr Żyła (117,5 m), zaś trzydziesty szósty - Jakub Wolny (115,5 m).

Serię próbną rozegrano z 17. belki.

Początek konkursu o godzinie 18:30. Transmisja w Eurosporcie 2.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki serii próbnej LGP w Courchevel (HS135); 12.08.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 20 KORNIŁOW Denis RUS 133.0 17 91.6 74.4 -2.5 71.9
2 31 KRAFT Stefan AUT 131.5 17 91.2 71.7 -0.6 71.1
3 4 FETTNER Manuel AUT 131.0 17 91.3 70.8 -6.3 64.5
4 48 LEYHE Stephan GER 124.5 17 91.5 59.1 3.7 62.8
5 49 KOT Maciej POL 129.0 17 91.7 67.2 -5.3 61.9
6 36 STOCH Kamil POL 126.0 17 91.4 61.8 -0.1 61.7
7 50 KUBACKI Dawid POL 127.5 17 91.6 64.5 -3.3 61.2
8 43 TANDE Daniel Andre NOR 128.0 17 91.6 65.4 -4.3 61.1
9 3 NAZAROW Michaił RUS 123.5 17 91.5 57.3 3.7 61.0
10 29 AMMANN Simon SUI 126.5 17 91.4 62.7 -2.3 60.4
11 37 BRESADOLA Davide ITA 128.0 17 91.4 65.4 -5.2 60.2
12 46 HULA Stefan POL 120.5 17 91.5 51.9 7.2 59.1
12 15 KOBAYASHI Junshiro JPN 129.0 17 90.9 67.2 -8.1 59.1
14 34 ALTENBURGER Florian AUT 124.5 17 91.3 59.1 -0.6 58.5
15 35 JOHANSSON Robert NOR 125.5 17 91.6 60.9 -3.5 57.4
16 14 JELAR Ziga SLO 129.0 17 91.4 67.2 -10.0 57.2
17 26 LANISEK Anze SLO 127.0 17 91.4 63.6 -7.8 55.8
18 47 GEIGER Karl GER 123.0 17 91.5 56.4 -0.9 55.5
19 40 WANK Andreas GER 123.5 17 91.9 57.3 -1.9 55.4
20 18 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 124.0 17 91.3 58.2 -4.0 54.2
21 42 GRANERUD Halvor Egner NOR 120.5 17 91.0 51.9 -0.3 51.6
22 22 PEIER Killian SUI 123.5 17 91.6 57.3 -5.9 51.4
23 9 KARLEN Gabriel SUI 123.0 17 90.4 56.4 -6.2 50.2
24 32 JUSTIN Rok SLO 122.5 17 91.3 55.5 -5.4 50.1
25 19 DESCHWANDEN Gregor SUI 124.0 17 91.4 58.2 -8.6 49.6
26 11 HARADA Yumu JPN 119.5 17 90.8 50.1 -1.6 48.5
27 41 COLLOREDO Sebastian ITA 116.5 17 91.7 44.7 3.7 48.4
28 39 GANGNES Kenneth NOR 118.5 17 91.3 48.3 -1.0 47.3
29 10 VANCURA Tomas CZE 121.0 17 90.7 52.8 -6.6 46.2
30 45 ŻYŁA Piotr POL 117.5 17 91.4 46.5 -1.1 45.4
31 33 SEMENIC Anze SLO 117.5 17 91.1 46.5 -3.0 43.5
31 12 SCHMID Constantin GER 119.5 17 90.8 50.1 -6.6 43.5
33 5 NAKAMURA Naoki JPN 117.0 17 90.7 45.6 -2.5 43.1
34 28 ZUPANCIC Miran SLO 116.0 17 91.4 43.8 -1.5 42.3
35 8 SATO Yukiya JPN 116.0 17 90.3 43.8 -2.3 41.5
36 38 WOLNY Jakub POL 115.5 17 90.8 42.9 -2.6 40.3
37 1 SAKUYAMA Kento JPN 114.5 17 90.7 41.1 -2.4 38.7
38 13 HAYBOECK Michael AUT 115.0 17 91.7 42.0 -3.4 38.6
39 17 JANDA Jakub CZE 115.0 17 91.2 42.0 -3.5 38.5
40 30 LARINTO Ville FIN 112.0 17 91.4 36.6 -0.4 36.2
41 25 SCHIFFNER Markus AUT 111.0 17 91.2 34.8 -0.8 34.0
42 21 AALTO Antti FIN 110.0 17 91.7 33.0 0.9 33.9
43 27 KRANJEC Robert SLO 107.5 17 91.3 28.5 4.4 32.9
44 7 TROFIMOW Roman Siergiejewicz RUS 110.0 17 91.2 33.0 -0.3 32.7
45 16 STJERNEN Andreas NOR 110.0 17 91.4 33.0 -0.5 32.5
46 23 AIGNER Clemens AUT 110.0 17 91.0 33.0 -2.0 31.0
47 2 HAHN Julian GER 113.0 17 91.2 38.4 -7.8 30.6
48 44 KOUDELKA Roman CZE 102.5 17 91.2 19.5 9.8 29.3
49 6 HLAVA Lukas CZE 108.0 17 90.9 29.4 -1.3 28.1
50 24 FANNEMEL Anders NOR 100.5 17 90.9 15.9 5.9 21.8
Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4860) ilość komentarzy: (17)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
18.11.2017
godz. 16:00
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:35
Sobota, godz. 13:15
Aktualna klasyfikacja Letniego Grand Prix:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KUBACKI DawidPolska500
2.LANISEK AnzeSlowenia353
3.KOBAYASHI JunshiroJaponia332
4.KOT MaciejPolska270
5.KLIMOW JewgienijRosja232
8.ŻYŁA PiotrPolska200
10.HULA StefanPolska175
26.STOCH KamilPolska85
28.MURAŃKA KlemensPolska75
36.WOLNY JakubPolska50
51.ZIOBRO JanPolska31
67.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska12
78.MIĘTUS KrzysztofPolska5
81.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Whistler HS106
07.12.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia382
2.KRIZNAR NikaSlowenia380
3.KARPIEL KamilaPolska237
4.GOERLICH LuisaNiemcy206
5.LEMARE LeaFrancja180
6.TWARDOSZ AnnaPolska141
7.RAJDA KingaPolska135
15.PAŁASZ MagdalenaPolska90
23.CIEŚLAR PaulinaPolska61
29.HARSCHE KatarzynaPolska48
55.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl