Wtorek, 03 października 2017, 01:12

Wypowiedzi Stefana Huli, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego po kwalifikacjach w Klingenthal

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
fot. Tadeusz Mieczyński

Stefan Hula, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki serię kwalifikacyjną w Klingenthal zakończyli w czołowej dziesiątce. Zdecydowanie najlepiej wypadł Kubacki, który wygrał wszystkie poniedziałkowe serie, a we wtorek powalczy o końcowy triumf w Letnim Grand Prix 2017. Co wspomniana trójka powiedziała naszej redakcji?

Stefan Hula (6. miejsce; 129 metrów):

- W sumie oddałem dziś tylko dwa skoki, bo pojawiło się trochę zmęczenia i nie czułem się najlepiej, dlatego trener zasugerował odpuszczenie drugiej serii treningowej, abym w kwalifikacjach oddał dobry skok. Zrealizowałem zadanie, a skoki były w porządku. Rano mieliśmy tylko lekki trening na pobudzenie.

- Zmęczenie mogło pojawić się po całym tygodniu, ponieważ przed Letnim Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal trenowaliśmy w Kranju. Trzeba pamiętać, że najmłodszy już nie jestem i nie regeneruję się już tak szybko. Trzeba dbać o siły i jeśli można, to odpuszczać zbędne serie. Moja dyspozycja jest dobra, warunki też były w porządku, więc nie było ryzyka przed kwalifikacjami.

- Maciek nie chciał się chyba dziś ubrudzić, bo było trochę błota <śmiech>. Chcieliśmy się z Piotrkiem dobrze pobudzić do tych kwalifikacji i zrobić lepszą rozgrzewkę. Ostatecznie trochę się pobrudziliśmy.

- Zawody w deszczowej aurze nie są dla nas męczarnią. Każdy z nas jest nieco "zamulony" i nie ma takiej stuprocentowej energii, ale w kwalifikacjach już nie lało tak mocno i możemy je jak najbardziej zaliczyć do udanych.

W ostatnich dniach pseudokibice Legii Warszawa zaatakowali piłkarzy swojej drużyny, co wzbudziło szeroką dyskusję w cały kraju. Czy 31-latek kojarzy, aby kibice skoków kiedykolwiek sprawili jakąś przykrość polskim kadrowiczom? - Nie kojarzę żadnych niemiłych ekscesów ze strony fanów. Mamy wspaniałych i prawdziwych kibiców. To, co wydarzyło się w Warszawie, nie świadczy najlepiej o tych ludziach. To nie jest wsparcie dla zawodników, lecz poniżenie. Bardzo niefajna sprawa. Mam nadzieję, że takie sytuacje nie będą się powtarzać...

Kamil Stoch (10. miejsce; 127,5 metra):

- Pozycja, którą przyjmuję tutaj na najeździe, nie jest optymalna, przez co prędkości są trochę słabsze. Rzutuje to na pozostałe etapy skoków. Z tego powodu są one bardzo nierówne i nie są dobre techniczne - tłumaczy triumfator 65. Turnieju Czterech Skoczni.

Jak często skoczkowie muszą zmieniać kombinezony podczas zmagań toczonych w ulewie? - Nie mam pojęcia, ile dany kombinezon traci właściwości, kiedy nasiąka wodą. Na najważniejsze serie, jak kwalifikacje czy zawody, mamy inne stroje niż na treningi.

Polski zespól do Klingenthal przywiózł maksymalną kwotę startową skoczków, a także potężny sztab szkoleniowy. Czy wsparcie tylu osób powoduje, iż naszym skoczkom niczego nie brakuje? - Mamy bardzo dobry i liczny sztab szkoleniowy. Każdy pracuje na to, abyśmy osiągali wyniki i to działa, bo cały zespół to udowadnia. Dawid Kubacki prowadzi w klasyfikacji generalnej LGP 2017, a Maciek Kot, Stefan Hula i Piotrek Żyła są bardzo wysoko. Generalnie jest dobrze.

Dawid Kubacki (1. miejsce; 137,5 metra):

- Aura była niezbyt dobrze nastrajająca, a my w tych pelerynach wyglądaliśmy jak krasnoludki <śmiech>. Pojawiły się intensywne opady deszczu, ale na szczęście gdzieś od drugiej serii treningowej nieco zelżał. Zrobiło się chociaż troszeczkę przyjemniej.

- Trzeba by zapytać innych, dlaczego tylko mi udaje się tak daleko skakać <śmiech>. Moje dzisiejsze próby stały na solidnym poziomie. Wszystkie nie odbiegały od siebie jakościowo. Może ostatni był odrobinę spóźniony, ale wyglądało to bardzo przyzwoicie.

- Przed jutrem można poprawić pewnie dużo rzeczy, ale to już moja kwestia, aby nad tym pracować.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik FormelaDominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (2577) ilość komentarzy: (0)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Prosto z PŚ w Planicy:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl