Poniedziałek, 09 października 2017, 22:20

Korniłow podwójnym mistrzem Rosji

Denis Korniłow
Denis Korniłow
fot. Tadeusz Mieczyński

W dniach 7-9 października olimpijskie skocznie w Krasnej Polanie nieopodal Soczi stały się areną tegorocznych Mistrzostw Rosji. Dwa złote medale w rywalizacjach indywidualnych mężczyzn zgarnął Denis Korniłow, natomiast najlepszą kobietą okazała się Irina Awwakumowa.

Po dwóch miejscach na podium podczas zawodów z cyklu Letniego Grand Prix, 31-latek z Niżnego Nowogrodu przypieczętował udany sezon letni dwoma tytułami mistrza kraju. Korniłow najlepiej wypadł zarówno w sobotę na skoczni HS 104, jak i w poniedziałek na obiekcie HS 140. Za pierwszym razem złoto dały mu próby mierzące 101,5 oraz 94,5 metra, kiedy to skład podium uzupełnili Aleksandr Bażenow (98,5 oraz 96 metrów) i Michaił Nazarow (96 oraz 97,5 metra). W konkursie wieńczącym jesienne Mistrzostwa Rosji Korniłow uzyskał 133,5 oraz 137,5 metra, a czołową trójkę uzupełnili kolejno Ilmir Hazetdinow (dwukrotnie 132,5 metra) i Dmitrij Wasiljew (135,5 oraz 137 metrów). 37-latek latał najdalej, ale sporo punktów stracił ze względu na słaby styl oraz sprzyjające warunki wietrzne.

Zmagania pań nie przyniosły niespodzianki. Poza konkurencją była Irina Awwakumowa (97 i 98,5 metra). Druga skoczkini LGP Pań 2017 Anastasiję Barannikową (95,5 oraz 94 metry) pokonała różnicą 21,4 pkt, zaś trzecia Lidija Jakowlewa przegrała z nią o 23 punkty.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu mężczyzn na skoczni normalnej >>>

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu mężczyzn na skoczni dużej >>>

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu kobiet >>>

Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji w Krasnej Polanie (HS 104); 07.10.2017
Lp.ZawodnikRocznikOdl. 1Odl. 2Nota
1 KORNIŁOW Denis 1986 101.5 94.5 241.1
2 BAŻENOW Aleksandr 1995 98.5 96.0 240.5
3 NAZAROW Michaił 1994 96.0 97.5 236.1
4 TROFIMOW Roman Siergiejewicz 1989 98.0 94.5 235.3
5 ŁANIN Iwan 1992 96.0 95.0 233.4
6 HAZETDINOW Ilmir 1991 97.5 94.0 232.0
7 WASILJEW Dmitrij 1979 97.5 91.5 227.0
8 KOTIK Kirił 1998 96.0 92.0 223.5
9 SZYSZKIN Wadim 1995 95.5 91.0 222.3
10 WESEŁOW Denis 1991 94.5 93.5 221.7
Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji w Krasnej Polanie (HS 140); 09.10.2017
Lp.ZawodnikRocznikOdl. 1Odl. 2Nota
1 KORNIŁOW Denis 1986 133.5 137.5 248.7
2 HAZETDINOW Ilmir 1991 132.5 132.5 244.0
3 WASILJEW Dmitrij 1979 135.5 137.0 234.6
4 TROFIMOW Roman Siergiejewicz 1989 134.0 131.0 230.2
5 ROMASZOW Aleksiej 1992 127.0 134.5 230.0
6 BAŻENOW Aleksandr 1995 130.5 130.0 226.7
7 NAZAROW Michaił 1994 129.0 128.0 219.1
8 WESEŁOW Denis 1991 121.5 127.5 215.7
8 TOVKES Nikita 1998 122.0 130.0 215.7
10 KOTIK Kirił 1998 125.5 124.0 214.3
Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji Pań w Krasnej Polanie (HS 104); 07.10.2017
Lp.ZawodniczkaRocznikOdl. 1Odl. 2Nota
1 AWWAKUMOWA Irina 1991 97.0 98.5 234.0
2 BARANNIKOWA Anastasija 1987 95.5 94.0 212.6
3 JAKOWLEWA Lidija 2001 94.5 92.0 211.0
4 BARANCEWA Aleksandra 2001 95.5 92.5 208.7
5 TICHONOWA Sofja 1998 92.5 89.5 200.9
6 NADYMOWA Stiefanija 1994 91.5 88.0 189.7
7 JAKOWLEWA Marija 1999 90.0 86.0 186.2
8 KUSTOWA Aleksandra 1998 89.0 85.0 173.8
9 KABŁUKOWA Ksenia 1998 87.5 83.0 169.7
10 SOŁOWIEWA Natalia 1998 89.0 79.5 168.6
Dominik Formela, Źródło: berkutschi.com
oglądalność: (2394) ilość komentarzy: (3)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
18.11.2017
godz. 16:00
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:35
Sobota, godz. 13:15
Aktualna klasyfikacja Letniego Grand Prix:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KUBACKI DawidPolska500
2.LANISEK AnzeSlowenia353
3.KOBAYASHI JunshiroJaponia332
4.KOT MaciejPolska270
5.KLIMOW JewgienijRosja232
8.ŻYŁA PiotrPolska200
10.HULA StefanPolska175
26.STOCH KamilPolska85
28.MURAŃKA KlemensPolska75
36.WOLNY JakubPolska50
51.ZIOBRO JanPolska31
67.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska12
78.MIĘTUS KrzysztofPolska5
81.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KARPIEL KamilaPolska280
2.STRAUB RamonaNiemcy262
3.SEYFARTH JulianeNiemcy200
4.JAKOWLEWA LidijaRosja182
5.SZPINIEWA AnnaRosja154
19.TWARDOSZ AnnaPolska52
22.RAJDA KingaPolska34
33.SZWAB JoannaPolska20
45.PAŁASZ MagdalenaPolska5
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Whistler HS106
07.12.2017
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia382
2.KRIZNAR NikaSlowenia380
3.KARPIEL KamilaPolska237
4.GOERLICH LuisaNiemcy206
5.LEMARE LeaFrancja180
6.TWARDOSZ AnnaPolska141
7.RAJDA KingaPolska135
15.PAŁASZ MagdalenaPolska90
23.CIEŚLAR PaulinaPolska61
29.HARSCHE KatarzynaPolska48
55.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl