Na żywo:
[X] Zamknij
Sobota, 04 listopada 2017, 14:02

Puchar Świata 2017/2018 na antenach TVP i Eurosportu

Telewizja Polska i Eurosport
Telewizja Polska i Eurosport
fot. TVP/Eurosport

Do rozpoczęcia nowej edycji Pucharu Świata pozostały dwa tygodnie. W tym roku inauguracja sezonu po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce, na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Kibice skoków narciarskich nadchodzącej zimy tradycyjnie będą mogli oglądać zawody na antenach TVP i Eurosportu.

Już osiemnasty sezon z rzędu rywalizację najlepszych skoczków świata będzie można obserwować regularnie na antenach Telewizji Polskiej. Podobnie jak przed rokiem, wszystkie konkursy nowej edycji Pucharu Świata będą transmitowane w TVP1, począwszy od inauguracji w Wiśle aż po finał w Planicy.

Na szczególnie rozszerzony plan emisji mogą liczyć konkursy PŚ w Wiśle i Zakopanem, podczas których telewizja publiczna będzie twórcą sygnału telewizyjnego. W przypadku polskich weekendów zarówno kwalifikacje jak i same konkursy będą transmitowane równolegle w "Jedynce", TVP Sport i w portalu sport.tvp.pl. Dodatkowo widzowie sportowego kanału będą mogli obejrzeć serie treningowe przed zawodami.

W dniach 18-21 stycznia 2018 roku w niemieckim Oberstdorfie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Zarówno czwartkowe kwalifikacje, jak i piątkowo-sobotni konkurs indywidualny i niedzielna rywalizacja drużynowa zostaną pokazane na żywo na antenach TVP1, TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl.

Głównym wydarzeniem zbliżającej się zimy są oczywiście XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które w dniach 9-25 lutego odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu. Również i tych zawodów nie zabraknie na antenach Telewizji Polskiej. Oferta TVP na najważniejszą imprezę zimowego sezonu to 200 godzin transmisji na antenach TVP1 i TVP2 oraz w portalu sport.tvp.pl. Polski nadawca będzie skupiał się przede wszystkim na startach Biało-Czerwonych, zwłaszcza na skoczkach narciarskich, panczenistach i Justynie Kowalczyk. Pierwsza olimpijska transmisja odbędzie się 8 lutego, dzień przed ceremonią otwarcia, kiedy to odbędą się kwalifikacje skoczków do konkursu na normalnej skoczni.

Transmisja z premierowego konkursu PŚ w Wiśle na antenie TVP1 zostanie poprzedzona emisją dokumentu "Sukces zaczyna się od marzeń", poświęconemu programowi Lotos Cup (sobota 17 listopada, godz. 15:15). Ponadto przed niedzielnymi konkursami Pucharu Świata emitowany będzie cykl "Halo, tu Pjongczang!" autorstwa dziennikarki TVP Justyny Szubert-Kotomskiej, przybliżający miasto-gospodarza zbliżających się igrzysk.

Nadchodzący sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie szeroko transmitowany na antenach Eurosportu. Grupa Discovery oferuje widzom emisje na żywo wszystkich konkursów Pucharu Świata mężczyzn, a także większości serii kwalifikacyjnych na antenach Eurosport 1 i Eurosport 2. Międzynarodowy nadawca pokaże również poszczególne konkursy kobiecego Pucharu Świata.

W Eurosporcie nie zabraknie również relacji z Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Wszystkie konkursy nadchodzącej zimy będzie można również obejrzeć bez reklam w płatnej usłudze internetowej Eurosport Player.

Wisienką na torcie oferty Eurosportu są transmisje z Igrzysk Olimpijskich, które wracają na antenę tej stacji po nieobecności podczas imprez w Soczi i Rio de Janeiro. Tym razem grupa Discovery Communications jest oficjalnym partnerem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i posiada wyłączne prawa do emisji igrzysk w całej Europie.

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Eurosport pokaże ponad 4000 godzin ze stu wydarzeń, w tym ponad 900 godzin na żywo w Eurosport 1, Eurosport 2 i Eurosport Player. Za pośrednictwem tej ostatniej platformy, widzowie będą mogli obejrzeć każdą sekundę olimpijskiej transmisji i dostosować transmisję z Korei Południowej według swoich własnych preferencji.

Skoki narciarskie staną się obecne na antenach Eurosportu jeszcze na kilka dni przed sezonem, kiedy to przypomniane zostaną konkursy ostatniej edycji Letniego Grand Prix, Turnieju Czterech Skoczni oraz z Mistrzostw Świata w Lahti. Stacja wyemituje również specjalny dokument "Kamil Stoch - moja historia", którego premierowa emisja nastąpi w czwartek 16 listopada o godzinie 18:30 w Eurosporcie 1. Program będzie później kilkakrotnie powtarzany w kolejnych dniach.

Inauguracyjny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się w dniach 17-19 listopada w Wiśle. Transmisje z kwalifikacji i obu konkursów będzie można obejrzeć na antenach TVP1, TVP Sport i Eurosport 1. Dodatkowo TVP Sport pokaże na żywo serie treningowe.Adam Bucholz, Źródło: informacja własna
oglądalność: (14718) ilość komentarzy: (57)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Prosto z MŚwL w Oberstdorfie:

w Lotach
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oberstdorf HS235
20.01.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:10
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska733
2.FREITAG RichardNiemcy711
3.WELLINGER AndreasNiemcy585
4.TANDE Daniel AndreNorwegia565
5.KRAFT StefanAustria428
12.KUBACKI DawidPolska283
15.ŻYŁA PiotrPolska227
16.HULA StefanPolska208
20.KOT MaciejPolska156
38.WOLNY JakubPolska31
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
21.01.2018
godz. 09:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja230
1.BARANCEWA AleksandraRosja230
3.JAKOWLEWA MarijaRosja156
4.SZPINIEWA AnnaRosja136
5.KRAMER MaritaAustria129
10.PAŁASZ MagdalenaPolska74
16.KIL JoannaPolska43
31.TWARDOSZ AnnaPolska16
37.KARPIEL KamilaPolska12
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl