Niedziela, 05 listopada 2017, 11:00

Pointner o burzliwej relacji ze Schlierenzauerem: Zależy nam na odbudowaniu zaufania

Alexander Pointner
Alexander Pointner
fot. Tadeusz Mieczyński

Od kiedy w 2014 roku Alexander Pointner zakończył współpracę z austriacką kadrą narodową, wiele mówiło się o przyczynach jego decyzji. Jedną z nich, braną na tapet przez światowe media, była wzajemna wrogość pomiędzy byłym trenerem a Gregorem Schlierenzauerem. Dziś Pointner nie ukrywa, że zamierza ocieplić relacje ze swoim byłym podopiecznym, o czym odpowiedział niedawno w nadawanym przez stacje Ö3 programie "Śniadanie ze mną".

Temat Gregora Schlierenzauera jest w ostatnim czasie wyjątkowo szeroko komentowany, głównie za sprawą kontuzji, jakiej sportowiec doznał podczas jednego z treningów austriackiej kadry w Ramsau. 27-letni zawodnik upadł, wskutek czego naderwał wewnętrzną część więzadła pobocznego w kolanie. Dodatkowo, o Schlierenzauerze dużo mówi się ze względu na temat niedawnej premiery filmu dokumentalnego ze skoczkiem w roli głównej.

Niedawno były szkoleniowiec narodowej kadry Austrii był gościem w programie "Śniadanie ze mną". Wypowiedział się tam o obecnych relacjach pomiędzy nim a dwunastokrotnym medalistą mistrzostw świata.

- Po tym, jak razem z żoną Angelą opowiedziałem o śmierci mojej córki, Gregor był pierwszą osobą, która złożyła mi kondolencje. Od tamtego momentu stosunki między nami nie są już tak napięte jak kiedyś - mówi 46-latek.

Pointner nie ukrywa, że złe kontakty ze Schlierenzauerem mocno skłoniły go do finalnej rezygnacji ze współpracy z austriacką kadrą. Teraz jednak obaj poczynili kroki w stronę ocieplenia wzajemnych relacji, wspólnie jedzą śniadania i prowadzą liczne dyskusje.

- Krok po kroku. Zależy nam na odbudowaniu wzajemnego zaufania. Zmieniliśmy się, można powiedzieć, że ewoluowaliśmy i teraz jesteśmy lepszymi ludźmi. 16-letni Gregor nie miał na sobie tego bagażu doświadczeń, który ma teraz. Dojrzał i aktualnie jesteśmy w stanie ze sobą rozmawiać. Dyskutujemy o tym, co się wydarzyło, co nas obu boli i staramy się znaleźć wspólny język – dodaje Pointner komentując sytuację.

W wywiadzie dla Ö3 były trener wspomniał również o swojej książce "Odwaga do jasności", której premiera w Austrii oraz Niemczech miała miejsce 3 listopada 2017 roku. Pointer zawarł w niej informacje między innymi o swoim obecnym życiu, trudnych doświadczeniach oraz rodzinnych relacjach. O celu swojej publikacji mówi prosto:

- Chcę złamać tabu wokół takich kwestii jak samobójstwo czy problemy w kontaktach międzyludzkich. Najważniejsze jest, żeby nazywać rzeczy po imieniu i nie ukrywać niczego. Z ludzkich doświadczeń można nauczyć się najwięcej.

Marta Wawrzyniak, Źródło: Ots.at
oglądalność: (7262) ilość komentarzy: (4)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
15.12.2017
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PAGNIER JosephineFrancja200
2.GOERLICH LuisaNiemcy160
3.HESSLER PaulineNiemcy110
4.MAIR SophieAustria95
5.ERNST GianinaNiemcy80
19.TWARDOSZ AnnaPolska23
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl