Na żywo:
  • LPS | Hinterzarten | pierwsza seria konkursowa

    12:30 |Relacja FIS

  • LCOC | Notodden | pierwsza seria konkursowa

    11:45 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Sobota, 02 grudnia 2017, 17:50

PŚ Pań w Lillehammer: Udany rewanż Althaus na Lundby

Katharina Althaus
Katharina Althaus
fot. Tadeusz Mieczyński

Katharina Althaus odegrała się Maren Lundby za porażkę w piątkowym konkursie inaugurującym sezon kobiet. W sobotę na Lysgaardsbakken (HS98) górą była Niemka, dla której jest to dopiero druga wygrana w karierze. Liderką Lillehammer Triple pozostaje Norweżka.

21-letnia członkini klubu z Oberstdorfu wyciągnęła wnioski z piątkowych zmagań i tym razem utrzymała prowadzenie z półmetku rywalizacji. Althaus oraz Lundby rozpoczęły zawody od przekroczenia rozmiaru obiektu o pół metra, jednak w lepszym stylu i w gorszych warunkach wietrznych zrobiła to Niemka, która po I serii przewodziła stawce z przewagą 2,5 pkt. W finale Lundby doleciała do 92. metra, a Althaus wylądowała na 93. metrze, co zapewniło jej pierwszy w sezonie i drugi w karierze triumf w zimowych zawodach najwyższej rangi. Różnica między omawianą dwójką ostatecznie wyniosła 4,4 pkt. Skład czołowej trójki uzupełniła aktualna wicemistrzyni świata - Yuki Ito (95 i 88 metrów). Japonka przegrała ze zwyciężczynią o 22,5 pkt.

Po raz drugi z rzędu smakiem podium musiała się obejść Sara Takanashi. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli uzyskała 94,5 oraz 87 metrów, a do rodaczki straciła punkt. Piąte miejsce zajęła aktualna mistrzyni świata z mikstu - Svenja Wuerth (97 i 84 metry), a szósta finiszowała Irina Awwakumowa z Rosji (93,5 oraz 85 metrów).

Gorzej niż w piątek wypadła Carina Vogt (dwukrotnie 88 metrów). Po trzeciej pozycji wywalczonej wczoraj, tym razem mistrzyni olimpijska oraz dwukrotna mistrzyni świata została sklasyfikowana na 7. miejscu. Za jej plecami znalazła się młodsza z sióstr Malsiner - Lara. Włoszka skoczyła 92 oraz 86,5 metra, co dało jej nalepszy rezultat w dotychczasowej karierze - 8. pozycję.

Pierwszą serię, z wyjątkiem pięciu ostatnich prób, rozegrano z 12. belki startowej. Najlepsze skoczkinie ruszały z platformy nr 11. Z tej samej przeprowadzono rundę finałową.

Ex aequo na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań plasują się Althaus i Lundby, które na swoim koncie mają po 180 "oczek". Trzecia Ito traci już 75 punktów. Fotel liderki Lillehammer Triple dzierży Lundby (538,8 pkt). Druga jest Althaus (533,9 pkt), a trzecia Takanashi (500,2 pkt).

Jeszcze dziś o 20:00 odbędzie się oficjalny trening pań na obiekcie HS140, który poprzedzi niedzielne zawody wieńczące Lillehammer Triple. Udział w nim weźmie 29 najlepszych skoczkiń klasyfikacji generalnej po dotychczasowych konkursach. Finał odbędzie się w niedzielę o 10:45.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Kliknij, aby zobaczyć listę startową finałowego konkursu >>>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>
Zobacz aktualna klasyfikację generalną Lillehammer Triple >>Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (2497) ilość komentarzy: (3)
Ski Jumping Manager

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Prosto z PŚ w Engelbergu
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
16.12.2017
godz. 11:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja180
2.BARANCEWA AleksandraRosja150
3.JAKOWLEWA MarijaRosja130
4.SZPINIEWA AnnaRosja100
4.KRAMER MaritaAustria100
8.PAŁASZ MagdalenaPolska65
13.KIL JoannaPolska43
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2017 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl