AC Pań w Libercu: Erzar wygrywa sobotni konkurs, Bełtowska ósma

• 2023-09-09 16:08

Tina Erzar wygrała sobotnie zawody Alpen Cup pań rozegrane na skoczni Jested (HS100) w Libercu. Reprezentantka Słowenii oddała skoki na odległość 89,5 m oraz 90,5 m. Najlepsza z Polek, Pola Bełtowska zajęła ósme miejsce.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Tina Erzar. Słowenka uzyskała odległość 89,5 metra i na półmetku zmagań miała 7,6 punktu przewagi nad drugą Anezką Indrackovą (86 m) oraz 16,6 pkt. nad trzecią Alvine Holz (85 m). Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Martina Zanitzer (83,5 m) i Veronika Jencova (78,5 m).

Na szóstej pozycji uplasowała się Pola Bełtowska. Reprezentantka Polski z wynikiem 81,5 metra traciła na półmetku 9,3 punktu do miejsca na podium.

Olivia Brenkus w swojej próbie zaliczyła odległość 74,5 metra i była sklasyfikowana na czternastej pozycji, tuż przed Wiktorią Przybyłą (67 m). Dwudziesta ósma była Sara Tajner (61,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 24. belki.

W drugiej próbie Tina Erzar uzyskała 90,5 metra i triumfowała w sobotnim konkrusie w Libercu z przewagą 10,2 punktu nad drugą Anezką Indrackovą (91 m). Skład podium uzupełniła Martina Zanitzer (86,5 m). Czwarta byłą Alvine Holz (83 m), piąta Veronika Jencova (87 m), zaś szósta Anna Deufel (86 m).

Pola Bełtowska po skoku na odległość 85,5 metra ostatecznie zajęła ósmą pozycję. Siedemnasta była Wiktoria Przybyła (72,5 m), osiemnasta Olivia Brenkus (73,5 m), natomiast dwudziesta ósma Sara Tajner (51,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 28. platformy startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu Alpen Cup prowadzi Noelia Vuerich (201 pkt.) przed Meghann Wadsak (156 pkt.) i Sarą Pokorny (141 pkt.). Sobotnia triumfatorka, Tina Erzar (100 pkt.) jest szósta. Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest dziewiąta Natalia Słowik (76 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Libercu. Początek zawodów o 12:30.