AC w Kanderstegu: Steinberger najlepszy, dwóch Polaków z punktami

• 2023-09-23 19:16

Simon Steinberger wygrał sobotnie zawody cyklu Alpen Cup na skoczni w Kanderstegu (HS106). Reprezentant Austrii oddał skoki na odległość 99,5 m oraz 103 m. Drugie miejsce zajął Fabian Held, a trzeci był Jannik Faisst. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyło dwóch Polaków - osiemnasty Łukasz Łukaszczyk i dziewiętnasty Wiktor Szozda.

Simon Steinberger był liderem już po pierwszej serii. Austriak dzięki próbie na odległość 99,5 metra miał 1,2 punktu przewagi nad Teodorem Igorem Herbstrittem (100 m). Trzeci był Johannes Poelz (98,5 m), a tuż za nim plasowali się Lukas Haagen (100 m), Jannik Faisst (100 m) i Fabian Held (98,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Juri Kesseli (97,5 m). Ósmy był Clemens Vinatzer (97,5 m), dziewiąty Ari Repellin (97 m), zaś dziesiąty Tobias Hussl (95,5 m).

W czołowej trzydziestce rundy znalazło się dwóch Polaków. Na siedemnastej pozycji sklasyfikowany był Łukasz Łukaszczyk (93,5 m). Dwudzieste pierwsze miejsce zajmował z kolei Wiktor Szozda (96,5 m).

Szymon Byrski wylądował na 85 metrze i na półmetku zawodów zajmował trzydzieste szóste miejsce. Czterdziesty dziewiąty był Klemens Staszel (79,5 m), sześćdziesiąty pierwszy Jan Galica (79,5 m) przed Klemensem Bafią (74,5 m), sześćdziesiąty ósmy Michał Obtułowicz (66 m), natomiast siedemdziesiąty pierwszy Szymon Urbański (64,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 13. belki startowej.

W finale Simon Steinberger doleciał do 103 metra i ostatecznie triumfował z czteropunktową przewagą nad Fabianem Heldem (104,5 m). Podium uzupełnił Jannik Faisst (103 m), który wyprzedził Johannesa Poelza (102 m), Teodora Igora Herbstritta (101 m) oraz Juriego Kesseliego (101,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Lukas Haagen (99,5 m). Ósme miejsce zajął Ari Repellin (102 m), dziewiąty był Clemens Vinatzer (101 m), a dziesiąty Ziga Jancar (100 m).

Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyło dwóch reprezentantów Polski. Na osiemnastej pozycji uplasował się Łukasz Łukaszczyk (94 m), a tuż za nim znalazł się Wiktor Szozda (93 m).

Trzydzieste trzecie miejsce zajął Szymon Byrski (87 m), czterdziesty dziewiąty był Klemens Staszel (86,5 m), pięćdziesiąty ósmy Jan Galica (84 m) przed Klemensem Bafią (81,5 m), sześćdziesiąty ósmy Michał Obtułowicz (71,5 m), a siedemdziesiąty Szymon Urbański (68 m).

Finał przeprowadzono z 14. platformy.

Nowym liderem klasyfikacji generalnej Alpen Cup został Simon Steinberger (240 pkt.), który wyprzedził Adriana Tittela (200 pkt.) i Fabiana Helda (175 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest dziewiętnasty Kacper Tomasiak (35 pkt.).

W niedzielę drugi konkurs w Kanderstegu. O 10:30 rozpocznie się seria próbna, a tuż po niej - zawody. Kliknij, aby zobaczyć listę startową.